New Posts New Posts RSS Feed - Pitanje za bulking i definiciju
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pitanje za bulking i definiciju

 Post Reply Post Reply Page  <1 789
Author
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2019 at 20:52
I jos jedno pitanje za ovaj plan, kakoto da nije stavila proteina prije treninga?
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2019 at 21:26
Naravno da je moguće. Ja se grama nisam udebljala u godinu dana, a iskorake sam popravila za 10 kila, lat pulldown za 20, a mrtvo dizanje sam tek počela prije manje od godinu dana, pa sam sa 1RM od 66 kila došla na 74. Čisto za primjer. Zato sam te i pitala je li ti važnija snaga ili obujam ^.^ Ako ti želiš izgledati šire, nastavi kako si i dosad radila, ali ako želiš dizati više, ovo gore ti je ok plan. A proteine.... stavila je, kako ne, nešto sitno iz badema i mlijeka. Nisu toliko bitni obroci prije treninga, koliko ukupan unos kroz dane ili čak tjedan. Ti imaš nešto proteina u svakom obroku iz različitih izvora, što je ok. I ovim unosom možeš pokrit količinu koja ti treba na tvoju mišićnu masu, spol, dob i aktivnost. Nisu BB sheme od piletine i riže pod muss. Isprobavaj malo. Ja neke dane ni ne jedem UH prije treninga, ako mi više vuče na kardio/HIIT, ali zato kad su leđa ili noge, PWM su 2 jaja i breskva, a prije treninga je.... sve xD. I napredujem. Dižem više i bolje, a to mi je jedino bitno. Ne moram imati noge od 60 centimetara, ili biceps od 30, dapače. Moje su se recimo noge stanjile, ali izgledaju jače. A za to mi je bitna sveukupna prehrana kroz tjedan, a ne recimo kraljevski PWM, ali zato svi ostali obroci kroz dan-ništa.Od toga i imam baš to-ništa xD. Zato npr. cikliranje i pali. Kužiš što ti hoću reći?

Edited by Justanyone - 05 Lipanj 2019 at 21:27
Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2019 at 22:46
Kužim kuzim, znaci bez straha da pratim ovaj plan?
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2019 at 06:44
Pa, ja bi, da. Bar mjesec dana, pa vidi kako ide.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2019 at 08:32
Originally posted by tina057 tina057 wrote:

I jos jedno pitanje za ovaj plan, kakoto da nije stavila proteina prije treninga?

Stavila ih je mada debelo ispod količina koje si ti prije jela, i neka je Smile

Ali...jesi to nju pitala i ako nisi zašto nisi? Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2019 at 09:02
Dogovorile smo se da idem na balans, da jedem 2100 kcal dnevno. Jer mi je dosta vise i bulka i deficita i ako se stv mogu ovalo gradit misici zaato ne
Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2019 at 09:03
Ona mw pitala ocu izmjene faza bulka i deficita il cu jednostavno bit u balansu, i ipak sam odlucila za balans
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2019 at 09:04
Konačno. Naravno da se mogu tako graditi mišići, pogotovo za više nekakvu rekompoziciju koju mislim da ti želiš. Nadajmo se samo da će se i neke druge stvari ovime posložiti.
Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2019 at 09:13
I rekla mi je da se na balansu mogu graditi misici ako je adekvatan obrok prije i poslije treninga, ali prvi put to cujem panda provjerim 😂
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2019 at 09:42

Ja se isto slažem sa balansom, pogotovo radi zdravstvenih razloga. A što se tiče te gradnje mišića na održavanju, sve ovisi kakve su tvoje želje uopće u tom smjeru. To ti je otprilike priča kao i kod istovremenog fat loss-a i dobivanja na miš. masi - može se u nekoj mjeri sa dobrim planom, prvenstveno kod početnika, ali nećemo baš maksimizirati jedno i drugo u isto vrijeme...za to se ipak treba odlučiti na jedno.

Tako i ovo, sve ovisi o tome na što ti misliš kad kažeš gradnja mišića, koliko to daleko ide :) Ali sudeći po tome što si pisala do sada, i po tome što većina cura želi, ja sam sigurna da sa dobrim treningom i držanjem ovog plana možeš izgraditi mišiće do nekog stupnja. Sve ovisi kako si posložiš treninge. I koliko budeš pomno pratila progres. Na kraju krajeva - ko kaže da ti i ovo neće biti suficit?  Smile Imaš manje P nego do sada, pitanje je kako će ti tijelo reagirati na ovakvu kompoziciju obroka. Pusti kalkulacije, tablice i ono što papir kaže - vremenom ćeš vidjeti što će ovo za tebe biti, to ne možeš znati prije nego što probaš.

Hoće li te ona pratiti dalje ili si samo dobila jelovnik i to je to? Jer je pitanje kako će to ići bez nekog vođenja i korigiranja po potrebi.




Edited by Gym_girl - 06 Lipanj 2019 at 09:45
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2019 at 09:49
Originally posted by tina057 tina057 wrote:

I rekla mi je da se na balansu mogu graditi misici ako je adekvatan obrok prije i poslije treninga, 😂

...a ostali obroci se ne računaju? Wink

Malo je više toga potrebno za gradnju mišića....računa se hrana kroz cijeli dan, dobro posložen, odrađen i progresivan trening, dovoljno sna...
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2019 at 01:12
Sad imam pitanje i za trening ne samo za prehranu 😂 danas sam bas u teretani gledala powerliftere koji dizu ogromnu kilazu i rade u seriji 3-5 ponavljanja i skuzila na njima da oni uopce nemaju vidljive misice. I danas sam bas isla eksperimentirat na hip thrustu. Napravila sam 8 ponavljanja sa 50 kg i pekla me cijelaa guzica uzasno i onda sam isla radit 5 ponavljanja sa 90 kg i niata me nije peklo nego mi je samo bilo izazovno. Da mozda nije u tome isto stvar? Jer ja želim hipertrofiju guzice a ne rast snage, znaci meni je bitno kako izgledam a ne koliko dizem. Mozda onda za takav cilj nema smisla radit maksimalnu kilazu sa 3-5 ponavljanja nego smanjit kilazu i radit 8-12? Isto tako ne bi trebala raditi ni 15 ponavljanja posto mi nije cilj muscle endurance? Jer koliko vidim na netu postoji tri vrste treninga: hipertrofija (8-12 ponavljanja) , strength (3-5 ponavljanja) i muscle endurance (15-20) ponavljanja. Zapravo bi ja onda trebala radit samo 8-12 ako zelim sto vecu guzicu? Ili grijeaim? Jer recimo kad pogledam jedini misic koji mi je stvarno narastao kako spada na tijelu je biceps, za njega uvijek radim 8-12 ponavljanja i stvarno rijetko povecavam kilazu jer ga i ova kilaza toliko izmuci, boli me i pece, i onda nemam snage povisit a on je narastao duplo, ma da duplo, deset puta brze od guzice a radim ga samo 4 vjwzbe tjedno. Da li grijesim sa ovom teorijom?

Edited by tina057 - 15 Lipanj 2019 at 01:15
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Lipanj 2019 at 16:53

Tina, ti powerlifteri imaju neke sasvim druge ciljeve, dobro papaju i itekako imaju mišiće iako nisu toliko vidljivi :) Možda su sad već krenuli na neku defku pa ih malo bolje vidiš :))

Ostalo ću pokušat nekako skratit da ne ulazim u previše teorije i da se držimo onoga što tebe zanima. Ovi rangovi ponavljanja postoje s razlogom jer uključuju različite energetske sustave u tijelu koji dominiraju kod svakog od njih i time razvijaju određene sposobnosti, ali su svi iskoristivi u treningu i od svih možeš napredovati samo ih treba znat dobro posložit i tempirat.

Ovo što si napravila sa hip thrustom i skokom sa 50 kg na 90 kg ti nije baš bilo mudro :) i nemoj to više tako radit da se ne ozljediš. To što tebe nije peklo ne mora značit da nisi dobro odradila, to pečenje neka ti ne bude vodilja - nego progres koji imaš na toj vježbi, da li u broju ponavljanja, opterećenju, tempu izvedbe, boljoj formi rada... osjećaj pečenja, kao i upale nisu indikatori dobrog treninga. Svejedno, nije rješenje napamet ulaziti u te veće težine i manja ponavljanja, pogotovo ako se još nisi usavršila ni na manjim težinama, odnosno ako već nemaš neki jako dobar temelj u treningu i formi i ako si ne znaš sama isplanirati trening da se ne preopteretiš.

Za ono što ti želiš, dovoljno ti je ostati i u rangu 8-12. Da radiš s nekim mogla biš se igrati i sa snagom ali kad si ovako sama i gubiš se u raznim pitanjima sigurnije ti ostati u tome. Stražnjica će ti sigurno napredovati s time ako izabereš dobre vježbe, imaš dobru formu i ako konstantno napreduješ.



 
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 789
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.