New Posts New Posts RSS Feed - Pitanje u vezi otkucaja srca?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pitanje u vezi otkucaja srca?

 Post Reply Post Reply
Author
crnka84 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Studeni 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crnka84 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pitanje u vezi otkucaja srca?
    Posted: 20 Studeni 2008 at 11:19

 Pozz.......evo ovako, prvo, nisam bila sigurna gdje da stavim temu, ako joj tu nije mjesto, slobodno ju premjestite......

Dakle, pocela sam vjezbati 6.šš. tada sam mjerila puls nakon 2 minute skakanja i bio je š56 otkucaja/min, danas sam napravila isto mjerenje i bio je š44 otkucaja/min, posto ja stvarno prilicno malo znam o takvim stvarima, meni je po nekoj logici to dobro, dakle manje se umaram i srce se ne napreze toliko? To mi je jako bitno, jer sam imala problema sa stitnjacom i nikako se ne zelim forsirati i aktivirati ponovno hormone. Znaci, ono sto me zanima je: da li je manje otkucaja tijekom vjezbanja dobro ili lose?

P.S. Mozda ce nekome biti glupo pitanje, ali eto riskirat cu.......tko pita, ne skita

 

Edited by crnka84
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2008 at 15:09
relativno pitanje...nema tu dobro ili lose, u svakom slucaj uorganizam rikta sam sebi otkucaje srca u odnosu na potrebe organizma u tom trenutku...
Niko ti ne moze dati tacan savjet, moj jedini bi ti bio da odes kod endokrinologa,pulmologa, kardiologa i provjeris sve relevantne faktore  (dakle hormone,krv i srce). Stara mi ima probleme sa stitnjacom,sa tim se nije zezati
Back to Top
crnka84 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Studeni 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crnka84 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2008 at 15:15
 Ma ne zezam se, kljukali su tabletama godinu i pol i sada vec godinu i 4 mjeseca sam bez lijekova, samo idem na kontrole svakih 6 mjeseci, pitala sam doktora za vjezbanje, rekao je da mogu, ali da se ne forsiram, a tako i pokusavam, pocela sam prvi tjedan sa samo 30 min dnevno, svjesna sam da to nije dovoljno, ali jednostavno to je sve sto sam mogla podnjeti a da se previse ne preforsiram, ovaj tjedan sam pojacala na 45 min dnevno/6 dana tjedno i osjetim da to mogu, ali eto zanimalo me to za srce, posto su otkucaji manji dok vjezbam nego sto su bili kada sam tek krenula, a sasvim su normalni dok mirujem, tako da........  btw....hvala na odgovoru.......
Back to Top
marttin View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Ožujak 2007
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marttin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Prosinac 2008 at 14:47
 Hm...da...teško ceš ovdje dobiti tocan odgovor od nekog...jer nitko ne zna u kakvom si stanju osim doktora...a i pitanje je onda kako tvoje tijelo reagira na naprezanje. Istina je da, što se više naprežeš, otkucaji su jaci i brži, ali opet nitko ne zna koliko je zdravo za tvoj organizam. Moj ti je savjet da vježbaš ko i do sada...dakle ništa pretjerivati, i drži se nacina vježbanja koji ti ne stvara nikakve probleme i ne osjecaš se loše...i drži se toga da ti se stanje ne pogorša.
Back to Top
kreąo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kreąo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2009 at 01:18
to što su ti se smanjili otkucaji za istu vježbu je
sasvim normalno jer nakon dva tjedna vježbanja tijelo se
naviklo na određeni rad
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.