New Posts New Posts RSS Feed - Pitanje/a
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pitanje/a

 Post Reply Post Reply
Author
h_w_p View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Srpanj 2007
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote h_w_p Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pitanje/a
    Posted: 10 Srpanj 2007 at 12:09
Evo prvi put sam naisao na ovaj forum, svaka cast...
Malo sam proletio njime i stvarno super ste..
A sada ja imam jedno, dobro mozda malo vise pitanja za vas... 

Ovako...
Blizim se š7 godini a posto ne zivim u nikakvom velikom gradu tesko je naci dobru teretanu ovdje, a jos teze ljude koji ce me navest na pravi put.
Prosle godine u š2-om mjesecu sam prvi puta usao u teretanu kao totalni anonimac kaj se toga tice.
Bio sam totalno nabrijan na to (kao i jos danas) i ona teta koja radi u teretani dala mi je program pojacanog intenziteta koji se je sastojao od 5 dana.
Kada je trener u teretani vidio kakav mi je teta program dala totalno ju je popljuvao i slozio mi je drugi trnening (trenutno ga nemogu naci da ga prepisem).
I nakon kojih 2-3 mjeseca rekao je da ce mi ga promjenit i taj se trening sastojao od sljedecega:

š dan GRUDI-RAMENA-RUKE

š.lezeci potisak sa grudi dvorucnim utegom
2.potisak sa grudi dvorucnim utgom na klupi
3.sklekovi na razboju
4.sjedeci potisak iza vrata dvorucnim utegom
5.lateralno podizanje jednorucnih utega
6.lateralno podizanje u pretklonu
7.stojeci biceps pregib dvorucnim utegom
8.naizmjenicni biceps trening jednorucnim utegom
9.lezeci triceps potisak sa grudi uskim hvatom


2. dan NOGE-LEdjA-TRBUšNI MIšIcI

š.cucnjevi
2.veslanje u pretklonu dvorucnim utegom
3.podizanje na vratilu sirokim hvatom
4.mrtvo dizanje
5.nozni potisak
6.nozna ekstenzija na kurl masini
7.nozni pregin na kurl masini
8.stojece podizanje na prste
9.sjedece podizanje
š0.dizanje u sjed na kosoj dasci.


to sam radio do 5-og mjeseca, i tada je taj trener dobio otkaz.
A ova u teretani od pocetka mi je davala krive savjete (sto sam shvacao s vremenom, da konzumiram mlijeko, jaja...) i sada preko ljeta sam otisao iz te teretane.
Da, zaboravio sam reci da sam uzimao Anabolic whey kojeg sam mijesao s vodom (preporuka tog trenera).


Trenutno se bavim biciklizmom...ali koljena me nakon predjenih cca 50-ak km pocinju jako, jako bolit i onda vise nemogu. (zbog koljena sam i prestao igrat rukomet), bavio sam se nogometom, nemogu sjedit cijeli dan u kuci, taj sam tip koji se mora puno kretati i puno umarati.

Planiram opet krenut u 8-9 mjesecu natrag u teretanu pa me zanima dali da i dalje koristim ovaj isti program?
Htjeo bih malo vise izgradjeno tijelo,da dolazi vise do izrazaja...
Dali se to treba raditi sa manjim tezinama vise puta ili se isto postupno povecavaju tezine s vremenom.
Posto imam jako slaba koljena dali trebam raditi tj.forsirat noge...
Dali taj anabolic whey ima nekakvog velikog utjecaja i dali se to pije za vrijeme treninga ili poslije treninga?
Dali ona glukoza iz dm-a (u obliku bombona) ima utjecaja, kolko toga treba uzet?




E da:
imam 65 kg
visina š77




Znam da sam naporan, ali ja sam na sva ova pitanja dobio malo vise odgovora i vise neznam gdje bih pitao, koga bih pitao, jednostavno neznam sto je pravilno, a sto ne...


Hvala vam svima unaprijed!





 

Edited by h_w_p
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Srpanj 2007 at 15:00
 Program sam po sebi i nije tako los ali posto ti imas problema sa koljenima treba otkriti uzrok bolova i prilagoditi program treninga tome. Sto se tice Wheya on je izuzetno dobar dodatak prehrani i spada u takozvanu osnovnu suplementaciju i pije se sa dodatkom dekstroze i to najbolje odmah nakon treninga. Omjeri variraju ovisno o tjelesnoj tezini i intenzitetu treninga ali u pravilu su oko 30 grama Wheya i 60 grama dekstroze. Ako zelis povecanje misicne mase mozes si pogledati clanak na naslovnici https://www.fitness.com.hr/vjezbe/vjezbanje/Trening-masa.aspx
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.