New Posts New Posts RSS Feed - Pitanja o prehrani
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pitanja o prehrani

 Post Reply Post Reply Page  123 4>
Author
cooperw View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Srpanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cooperw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pitanja o prehrani
    Posted: 15 Veljaca 2010 at 18:30
Uvijek su mi svi govorili da je voce jako zdravo, da ga je dobro pojest u velikim kolicinama... e pa, od prošlog ljeta poceo sam redovito jesti voce (i stvarno ga obožavam). No sad, navodno, cujem sa strane da nije pametno jesti puno voca.

Je li to istina? Koliko bi, npr., najviše jabuka i naranci mogao pojesti dnevno? Navecer ne jedem ništa osim voca, a navodno je loše i navecer jesti voce... sad sam stvarno zbunjen.

Koje ja vaše mišljenje?
 

Edited by cooperw
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2010 at 19:13
jedna cetvrtina do pola kile se dnevno preporucuje,ako vjezbaz mozes i malo vise tokom dana
treba ga izbjegavat navecer jer dize razinu inzulina u krvi,sta nije potrebno.
Back to Top
cooperw View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Srpanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cooperw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2010 at 19:21
Originally posted by zmaj zmaj wrote:

jedna cetvrtina do pola kile se dnevno preporucuje,ako vjezbaz mozes i malo vise tokom dana
treba ga izbjegavat navecer jer dize razinu inzulina u krvi,sta nije potrebno.

Da odmah pitam... jel postoji neko jelo koje se smije jesti navecer, dakle poslije 8 (posebice ako sam budan do poslije pola noci)?
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2010 at 19:23
naravno da smije,navecer se baziraj na unos masti i proteina,znaci meso,jaja,posni,orasasti plodovi.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2010 at 19:30

Originally posted by zmaj zmaj wrote:

naravno da smije,navecer se baziraj na unos masti i proteina,znaci meso,jaja,posni,orasasti plodovi.
 

+ lisnato povrce - s njim nikad ne možeš fulat

 

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2010 at 19:34
ja ga rijetko jeden,nisan ja bas za takve biljke
Back to Top
cooperw View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Srpanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cooperw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2010 at 19:45
Malo idem off-topic, al... el je pametno mlijeko jest navecer s corn flakes? Ja i ovako ne doruckujem jer se budim taman prije rucka (š2h).
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2010 at 19:48
 nije  ...zapravo cornflakes nije nikad pametno jest

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2010 at 19:48
nije pametno
Back to Top
cooperw View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Srpanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cooperw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2010 at 19:54
Aha... Loša vijest za mene heh...

Moja prehrana baš i nije dobra jer tijekom dana jedem samo rucak (oko š2h) te kasnije oko š7h jedem mlijeko s flakesima, a navecer samo voce...

Unaprijedio sam prehranu što se tice rucka i raznovrsnije hrane, al ako izbacim ovo dvoje onda nemam pojma šta cu jest.

Ne vidim nikakav loš efekt na tijelo osim cinjenice da ne mogu dobit 6-pack (makar mi to nije prioritet)... al znam da 6-pack ipak zahtjeva abnormalnu kolicinu truda...

(Promijenio sam naslov poruke kad vec pišem i o drugoj prehrani.)
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2010 at 19:54
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

 nije  ...zapravo cornflakes nije nikad pametno jest


A zasto ne corn flakes ujutro?? pa nema on puno secera u sebi..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2010 at 19:59

Originally posted by cooperw cooperw wrote:

Aha... Loša vijest za mene heh...

Moja prehrana baš i nije dobra jer tijekom dana jedem samo rucak (oko š2h) te kasnije oko š7h jedem mlijeko s flakesima, a navecer samo voce...

Unaprijedio sam prehranu što se tice rucka i raznovrsnije hrane, al ako izbacim ovo dvoje onda nemam pojma šta cu jest.

  

...netko nije dobro citao forum, ha  ccccc

Originally posted by davor23 davor23 wrote:


A zasto ne corn flakes ujutro?? pa nema on puno secera u sebi..
 

kako koji  a malo ih je koji nisu krcati time...

 

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
cooperw View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Srpanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cooperw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2010 at 20:02
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

...netko nije dobro citao forum, ha  ccccc



Pa vidim da se spominje meso, jaja... meni se cini sigurno debljanje ako pojedem tako tešku hranu navecer...
Back to Top
cooperw View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Srpanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cooperw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2010 at 20:18
OK... još zadnje pitanje (oprostite što gnjavim)...

Kad vec jedem mlijeko/flakes i voce, da li je bolje mlijeko jest navecer a voce poslijepodne, ili obratno?

I da li me stvarno oboje tako jako deblja (jer ja to nisam dosad vidio)?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2010 at 20:54

 

Originally posted by cooperw cooperw wrote:


Pa vidim da se spominje meso, jaja... meni se cini sigurno debljanje ako pojedem tako tešku hranu navecer...
  

teška hrana? ajoj joj  a cornflakes je lagana?  od mesa i jaja se sigurno neceš udebljat...

Originally posted by cooperw cooperw wrote:

OK... još zadnje pitanje (oprostite što gnjavim)...

Kad vec jedem mlijeko/flakes i voce, da li je bolje mlijeko jest navecer a voce poslijepodne, ili obratno?

I da li me stvarno oboje tako jako deblja (jer ja to nisam dosad vidio)?
 

heh....ajmo ovako :)

Jel uopce imaš problema sa težinom, koliko teško/lako dobivaš kile, koliko sad imaš kg?

gle....ma da ti pravo kažem cijeli ti je taj jelovnik klimav pa nema smisla raspravljat kako da obrneš te cornflakese i voce, isti ti klinac :) Trebalo bi malo hranjivijih namirnica uvrstit...kvalitetnih izvora proteina ni na vidiku....možda u rucku? :) Kakav je rucak?

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
cooperw View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Srpanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cooperw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2010 at 21:18
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

teška hrana? ajoj joj  a cornflakes je lagana?  od mesa i jaja se sigurno neceš udebljat...

 

Da? A zašto ja to ne znam? Sorry al nije cudo što ne znam ništa od ovog, nije baš da itko u mojoj obitelji ima ikakva pojma o tome što je dobro jest u koje doba heh

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

heh....ajmo ovako :)

Jel uopce imaš problema sa težinom, koliko teško/lako dobivaš kile, koliko sad imaš kg?

gle....ma da ti pravo kažem cijeli ti je taj jelovnik klimav pa nema smisla raspravljat kako da obrneš te cornflakese i voce, isti ti klinac :) Trebalo bi malo hranjivijih namirnica uvrstit...kvalitetnih izvora proteina ni na vidiku....možda u rucku? :) Kakav je rucak?


Nemam problema s težinom... imam 20 godina, 70 kilograma od prošlog ljeta (a cijele prošle godine sam imao 75 kilograma vjerojatno od vece kolicine kole koju sam pio...)

Ne dobivam kile jako jer ne jedem previše preko dana... najveci obrok mi je rucak, dok je sljedeci tanjur flakesa s mlijekom, a navecer jedna ili dvije narance i jedna ili dvije jabuke...

Znam da mi je jelovnik klimav... cak prije nisam ni jeo dosta jela, al u zadnje vrijeme... prošlih godina nisam jeo skoro pa ništa salate (ako se tri-cetiri krastavca godišnje racunaju heh), no ove godine svaki dan jedem nešto od salate...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 4>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.