New Posts New Posts RSS Feed - pijem samo bcaa...
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

pijem samo bcaa...

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2017 at 00:01
CeLe,razumijemo se. Imam susjeda koji živi na tjestenini,bijelom kruhu,mlijeku + petit keksima, lisnata s višnjom...to su mu favoriti...nema sixpack al jako mali bodyfat ima...kaze da meso deblja i da je glavni krivac za globalnu pretilost...
No,nije to ni bitno baš...

Ja očito djelujem kao anti UH guy i nacistički nastrojen low-carber. Većina ljudi koja otvara teme ovdje traži manje više gubitak sala,tu i tamo dobivanje mišića,ali mislim da su većinski ljudi koji žele izgubiti salo...
I sad,žele savjete u vezi gubitka sala. Pa mogu li im ja preporučiti da jedu tjesteninu i očekuju gubitak sala? Teško,iskreno,teško. Pobornik sam prvenstveno povrća,u svakoj temi naglašavam prvenstveno povrće pa onda bjelančevine. Zašto? Jer ako sagradiš si jelovnik na bazi povrća i bjelančevina i kasnije samo dodaš energije u vidu masti ili zdravijih UH, suplementiraš si prehranu s orascicima i voćem i tu i tamo nekim cheat mealom,ti imaš kolko tolko dobar zdrav jelovnik do kraja zivota. Lucija,oprosti,ali ja covjeku koji je blizu metabolickog sindroma ili ga vec ima,ja njemu ne mogu preporuciti tjesteninu. Kad se troše masne naslage? Kad je utjecaj glikogena manji od slobodnih plutajućih triglicerida i kad nema hormona koji radi u tzv. storage modulu,inzulin. Dakako,inzulin regulira i glad,ali ako osoba pati od ovakvog gore opisanog sindroma,ja ne vjerujem da će mu tjestenina goditi jer ju neće ni osjetiti. Imam frenda koji za gablec pojede 3 krafne i burek i onda je gladan za 1 sat. A unio je više nego dovoljno energije.
Ljudi,ja se slažem da je unos energije dio priče,ali treba i sagledati otkud je ta energija došla i kako utječe na naše tijelo.
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2017 at 00:13
Dragi Iver,

rado citam tvoje postove i ubiti zao mi je da nema konstruktivnih tema i ovakvog nacina pisanja po forumu vec dugi niz godina. Odmah se prisjetim zlatnih vremena i raznoraznih veoma kvalitetnih tema/postova sa forumteretana.net (ne znam jesi li bio clan tamo uopce). Nisam shvatio o kakvom prijateljstvu i odobravanju pricamo, samo se nadovezujem na korisne postove ljudi koji sudjeluju u konkretnim raspravama, u ovom slucaju je to Warrior.

Na svaku temu moze se ici toliko duboko i pisati romane, sto najcesce ne vodi nikuda...
Ali imati nekakav temelj i kolicinu pohranjenu u lubanji, najljepse je plasirat na tocno onome kome si i rekao, individualnom radu sa ljudima, ako ti to vec i jest posao... Ostalo ispada kao rasipanje jer velik broj ljudi koji prati i cita, mnogo toga nece da pohvata/razumije.

Ovo na forumu sto pisemo ipak su nekakve opce smjernice, kako bi najjednostavnije i bez prevelikog lutanja/zasipanja informacijama nekoga usmjerio ka ispravnom putu...

Moj post nije trebao ispast kao pametovanje (ako jest), samo iznosim misljenje i ispravljam kada smatram da netko pise neispravne/neutemeljene zakljucke... Pritom uvijek volim da se koristim primjerima u praksi, te se rudim nastaviti pisat kako bi "opci" puk i sira masa i dalje shvacala sto sam htio reci!

Upravo to je i bila namjera mog posta.
Uz prethodno navedeni primjer osobe A i B konkretno sam kao napomenu mogao stavit i cinjenicu da su oba imali/imaju slicne ili iste dnevne aktivnosti/potrosnju.

Sve sto si napisao stoji, drustvo je generalno sjebano i narod je deblji vise nego ikad prije u povijesti covjecanstva, a taj postotak rasti ce i raste konstantno, upravo zbog nacina na koji danas zivimo, a da ne govorimo kakvom cemo tek zivjeti u i ne tako dalekoj buducnosti.
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2017 at 01:19
@iver,ispričavam Vam se što sam onako burno reagirao na onaj post od prije tjedan ili dva,ali morate me shvatiti...nov sam u ovom svijetu,pokušavam razdvojiti totalno sranje od nekakve korisne informacije,a vjerujte mi,čak i u knjigama koje čitam ima tolko sranja da su to strahote...a možda i nisu,neznam više...
Prošao sam svašta samo što se tiče gubitka kilaže,pa vraćanja da ne spominjem psihicke probleme...nije bitno sad to više...
Slažem se da su vaše generacije,koje su se rađale u Jugoslaviji i prije,pa sve tamo negdje do 90tih godina bile puno funkcionalnije,snalažljivije,pretilost i skinny fat slučajevi su bili rijeđi...sve to stoji...ali,prehrana o kojoj vi pričate je funkcionirala samo zato što su tadašnji uvjeti bili dosta teži,nitko nije brojao kalorije i pokušao doći do održavanje tjelesne mase,djeca su manje više bila konstantno u deficitu,zbog aktivnosti + manjka hrane,isto kao i njihovi roditelji...na tako visokim aktivnostima jednostavno neznam kako nebi prehrana bazirana na kruhu,krumpiru,masti i nekakvom stolnom šećeru funkcionirala...vaše generacije su bile mršave,ali ništa više. Bile su mršave,a ne građene kao bodybuilderi. Vi ste dio generacije koja se probijala kroz život kroz muku i rad,krv i znoj,bili ste na rubu manje više konstantno.

Vrijeme u kojem danas živimo,ne odobrava prehranu u kojoj je tako visok udio takvih namirnica jednostavno jer ih nemamo gdje trošiti. Ovakvom vremennu treba i drugačija prehrana. Standard života se povećao,više netrebamo egzistirati na kruh i masti. Možemo se fokusirati na nutritivno bogatije namirnice,slažete li se?

O prevelikoj konzumaciji jednostavnih UH ne mislim više pričati previše. Unos energije je bitan segment,ali ako tijelo odbija koristiti tu energiju i osjećate se loše nakon nje,mislim da je rješenje barem privremeno se prebaciti na drugi izvor energije-MAST.

I tu ne mislim da zlicom trpamo iz banjice mast,već da jednostavno jedemo povrće,meso,ribu,jaja,sir,orašaste plodove,maslinovo ulje,maslac,bućine i druge sjemenke dok se ne stabilizira naše tijelo. Nakon određenog vremena,ako netko želi,nek se vrati na najveći udio makronutrijenata iz ugljikohidrata,ali nek bira nutritivno bogatije namirnice.

Ivere,uvijek ću Vas poštovati i cijeniti za sve što ste me naučili,CeLe i Vi ste bili među prvima koji ste doskočili u pomoć kad je trebalo. Hvala!

No,morate znati da imam neke svoje stavove kojih ću se teško odreći jednostavno zato što jako dobro funkcioniraju za moj organizam i mene. Još jedanput oprostite.


Lijep pozdrav svima!


"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2017 at 01:44
Ma NEEE Cele, nisam ni mislio da je pametovanje :) i uglavnom se slažem.
. . Ne, nisam bio član drugih foruma, uglavnom radije raspravljam uživo na nekin trenerskim seminarima, nisam baš neki "virtualni" karakter. I ovdje sam se svojevremeno prijavio samo zbog nekih prijatelja trenera, koji su nažalost obustavili svoje aktivnosti ovdje jer se razvodnilo, a i kvaliteta članaka je otišla u senzacionalizam pa se ljudima neda više... A meni je ostala navika povremeno za razbibrigu, mada kad vidim neke članke me prođe volja i od foruma. Samo povremeno reagiram kad netko zaista detaljno opiše svoj problem ili cilj, ili da ispravim mladog dečka, no neću više :). Više sam iz svijeta sporta nego fitnesa, ali već duuugo nisam trener, sad pod starije dane proučavam teoriju koja je nažalost u moje vrijeme bila na niskoj razini, i sad polako dolazi vrijeme da razumijemo zašto su neke metode treninga razvijene kroz stoljetna iskustva uspješne. Povremeno samo, na poziv starih prijatelja koji su treneri, još posjetim koji put neki trening kamp olimpijskih reprezentacija da se vratim u mladost. No, to je drugo područje. I sasvim se slažem sa Perom Kuterovcem, kad kaže da se metode treninga već preko 50 godina nisu promijenile. To što fitnes tek cca 10 godina otkriva intervale, HIIT, komplekse, density, itd., je samo neznanje fitnes industrije. Ostalo je još jako puno neobjašnjenog iz tema adaptacija nakon dugogodišnjeg treninga, jer vrhunski sportisti naprosto ne funkcioniraju kao prosječan čovjek, i velika je glupost fitnesa neke stvari iz sporta na isti način implementirati. Pozdrav, odoh i ja spavat...
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2017 at 02:02
Warrior, koji drugi put ću, sad sam već umoran... I NEEE ljutim se ja, nisam iz te grupe. Dovoljno sam star da sam iz nekih tvojih postova o roditeljima i okolici shvatio da si preosjetljiv, pa ne želim u tom smjeru da te izbacim iz ravnoteže. Da si mi bliže objasnio bih razgovorom, nije tema za forum, mnogi smo već nekad bili u tvojoj koži i prepoznajem uzorak. Pozdrav i uči, već sam ti prije rekao iz čega. Piramida učenja u znanosti je dost jasno definirana, prvo osnove, pa onda razumijevanje kompleksnijih procesa, pa ćeš jednog dana razlučiti i sam ostalo... Danas još imaš šumove od prikupljenih informacija. Kako već voliš evoluciju, pravilno, pročitaj Lieberman The Story of Human Body pa idemo dalje...
Back to Top
lucijaprsa12 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Rujan 2015
Status: Offline
Points: 84
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lucijaprsa12 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2017 at 06:49
Originally posted by Warrior98 Warrior98 wrote:

CeLe,razumijemo se. Imam susjeda koji živi na tjestenini,bijelom kruhu,mlijeku + petit keksima, lisnata s višnjom...to su mu favoriti...nema sixpack al jako mali bodyfat ima...kaze da meso deblja i da je glavni krivac za globalnu pretilost...
No,nije to ni bitno baš...

Ja očito djelujem kao anti UH guy i nacistički nastrojen low-carber. Većina ljudi koja otvara teme ovdje traži manje više gubitak sala,tu i tamo dobivanje mišića,ali mislim da su većinski ljudi koji žele izgubiti salo...
I sad,žele savjete u vezi gubitka sala. Pa mogu li im ja preporučiti da jedu tjesteninu i očekuju gubitak sala? Teško,iskreno,teško. Pobornik sam prvenstveno povrća,u svakoj temi naglašavam prvenstveno povrće pa onda bjelančevine. Zašto? Jer ako sagradiš si jelovnik na bazi povrća i bjelančevina i kasnije samo dodaš energije u vidu masti ili zdravijih UH, suplementiraš si prehranu s orascicima i voćem i tu i tamo nekim cheat mealom,ti imaš kolko tolko dobar zdrav jelovnik do kraja zivota. Lucija,oprosti,ali ja covjeku koji je blizu metabolickog sindroma ili ga vec ima,ja njemu ne mogu preporuciti tjesteninu. Kad se troše masne naslage? Kad je utjecaj glikogena manji od slobodnih plutajućih triglicerida i kad nema hormona koji radi u tzv. storage modulu,inzulin. Dakako,inzulin regulira i glad,ali ako osoba pati od ovakvog gore opisanog sindroma,ja ne vjerujem da će mu tjestenina goditi jer ju neće ni osjetiti. Imam frenda koji za gablec pojede 3 krafne i burek i onda je gladan za 1 sat. A unio je više nego dovoljno energije.
Ljudi,ja se slažem da je unos energije dio priče,ali treba i sagledati otkud je ta energija došla i kako utječe na naše tijelo.


Već sam ti prije rekla svatko radi na svoj način, ti svome klijentu nećeš dati tjesteninu i uh nego samo povrce i meso, a ja ću mu dati i meso i povrce al i tjesteninu. Bez ljutnje ikakve
Back to Top
-sly- View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 60
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote -sly- Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2017 at 10:12
20 30 ponavljanja??? zar to nije vjezba za izdrzljivost ili zilavost kako sam procitao tu negdje.... a max 12 ponavljana u seriji za rast misica (osim trbusnjaka)
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2017 at 20:10
@sly Cilj je opteretiti misicna vlakna na nacin da se moraju regenerirati i povecati...kako ces ti to izvesti,tvoja stvar,ali jako lagane tezine cesto nisu dovoljne za postizanje dovoljnog zamora :)
A ono gdje si sly pitao za odmor kad ides sa nogu na prsa i to,netreba ti odmor,treba ti odmor između istih misicnih skupina manje vise.

@lucijaprsa12,ne ljutim se nimalo,neznam,moje je shvaćanje jednostavno takvo,čemu trošiti kcal na tjesteninu ako vec imas  energiju pohranjenu na sebi,ali dobro,ima više načina :)
lijep pozdrav
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
-sly- View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 60
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote -sly- Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2017 at 22:33
pajdo opterecujem.... znam da ih moram sokirat vidim i sam da napredujem na benchu... i sa bucicama na kosoj klupi.... razbacujem 17.5 kg sa avakom rukom kad aam poceo 12.5.... bench jedva dizao 10kg sa strane sad sam veec na 15 tj 2x15+sipka koliko vec je...
citam ja dosta toga u zadnje vrijeme... nazalost sad tek vidim dasam.se citav zivot hranio hranom sa malo proteina.... svejedno hvala na savjetu...

Back to Top
-sly- View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 60
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote -sly- Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2017 at 00:16
nego pitanje koje sam u naslovu htio postavit... sta moram jos ubacit od suplemenata... mislim omega3 i whey... dali bi trebao i glutam8n?

Edited by -sly- - 12 Svibanj 2017 at 00:18
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2017 at 19:52
a gle suplementi su upravo to kaj ti sama riječ govori...ne trebaš koristiti ni jednoga,a možeš koristiti kaj god hoces
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2017 at 22:37
Originally posted by -sly- -sly- wrote:

20 30 ponavljanja??? zar to nije vjezba za izdrzljivost ili zilavost kako sam procitao tu negdje.... a max 12 ponavljana u seriji za rast misica (osim trbusnjaka)

Sly, na netu svašta piše, većina ih ništa ne razumije, i papagaji ponavljaju tj prepisuju. Takvo generaliziranje je odavno prevaziđeno, bar kod obrazovanijih trenera, koji svaki program personaliziraju. Jednostavno postoji velika razlika među vlaknima pojedinih mišića, naprosto stvoreni su za raznu vrstu opterećenja. Noge općenito imaju jako puno vlakana tipa I, ali naravno ovisi i od osobe. Čovjek tj predak, je milijunima godina stajao na nogama, hodao, trčao... Zbog toga su npr noge malo drugačiji mišič od ostalih. Dali je za tebe, bolje 15 ili 20 i više ponavljanja, ne poznajem te i pojma nemam. Broj ponavljanja je općenito dobro miješati, ali ti si početnik, pa je maltene sve dobro, i kod tebe neusporedivo više igra ulogu uloženi napor nego broj ponavljanja, za većinu mišića. A tu je još i vezivno tkivo, koje se adaptira debelo sporije od mišića, ali neću se upuštati u objašnjenje anatomije i fiziologije treninga snage i hipertrofije, sve to sam već nekad napisao, a i znam da većina neće razumjeti. I nisi ti postao još "jači" nego ti je tijelo tj neurol0gija naučila ponešto bolje koristiti mišiće, zbog toga se često govori "strength is a skill".
Back to Top
-sly- View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 60
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote -sly- Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2017 at 22:51
svaka cast na komentarima... pokusat cu povecat broj ponavljanja sa nogama...
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2017 at 23:09
Originally posted by Warrior98 Warrior98 wrote:


@iver,ispričavam Vam se što sam onako burno reagirao na onaj post od prije tjedan ili dva,ali morate me shvatiti...nov sam u ovom svijetu,pokušavam razdvojiti totalno sranje od nekakve korisne informacije,a vjerujte mi,čak i u knjigama koje čitam ima tolko sranja da su to strahote...a možda i nisu,neznam više...
Prošao sam svašta samo što se tiče gubitka kilaže,pa vraćanja da ne spominjem psihicke probleme...nije bitno sad to više...
Slažem se da su vaše generacije,koje su se rađale u Jugoslaviji i prije,pa sve tamo negdje do 90tih godina bile puno funkcionalnije,snalažljivije,pretilost i skinny fat slučajevi su bili rijeđi...sve to stoji...ali,prehrana o kojoj vi pričate je funkcionirala samo zato što su tadašnji uvjeti bili dosta teži,nitko nije brojao kalorije i pokušao doći do održavanje tjelesne mase,djeca su manje više bila konstantno u deficitu,zbog aktivnosti + manjka hrane,isto kao i njihovi roditelji...na tako visokim aktivnostima jednostavno neznam kako nebi prehrana bazirana na kruhu,krumpiru,masti i nekakvom stolnom šećeru funkcionirala...vaše generacije su bile mršave,ali ništa više. Bile su mršave,a ne građene kao bodybuilderi. Vi ste dio generacije koja se probijala kroz život kroz muku i rad,krv i znoj,bili ste na rubu manje više konstantno.

Vrijeme u kojem danas živimo,ne odobrava prehranu u kojoj je tako visok udio takvih namirnica jednostavno jer ih nemamo gdje trošiti. Ovakvom vremennu treba i drugačija prehrana. Standard života se povećao,više netrebamo egzistirati na kruh i masti. Možemo se fokusirati na nutritivno bogatije namirnice,slažete li se?

O prevelikoj konzumaciji jednostavnih UH ne mislim više pričati previše. Unos energije je bitan segment,ali ako tijelo odbija koristiti tu energiju i osjećate se loše nakon nje,mislim da je rješenje barem privremeno se prebaciti na drugi izvor energije-MAST.

I tu ne mislim da zlicom trpamo iz banjice mast,već da jednostavno jedemo povrće,meso,ribu,jaja,sir,orašaste plodove,maslinovo ulje,maslac,bućine i druge sjemenke dok se ne stabilizira naše tijelo. Nakon određenog vremena,ako netko želi,nek se vrati na najveći udio makronutrijenata iz ugljikohidrata,ali nek bira nutritivno bogatije namirnice.

Ivere,uvijek ću Vas poštovati i cijeniti za sve što ste me naučili,CeLe i Vi ste bili među prvima koji ste doskočili u pomoć kad je trebalo. Hvala!

No,morate znati da imam neke svoje stavove kojih ću se teško odreći jednostavno zato što jako dobro funkcioniraju za moj organizam i mene. Još jedanput oprostite.


Lijep pozdrav svima!



warrior, nijedno dijete nije bodibilder, pa naravno da ni mi nismo bili. I mojoj generaciji više nije baš bilo toliko teško ni krvavo, starijima sigurno jest. Imali smo puno bolje i sretnije djetinjstvo sa više veselja i druženja, manje psihičkog terora i depresije nego današnja djeca. To što smo nekad morali raditi i pomoći u obitelji, samo smo naučili bar nešto o odgovornosti i obavezama, a i da se za ono što dobijemo na stolu mora potruditi i cijeniti, a ne da nam je to palo s neba. I sigurno smo imali znatno više mišića, i jače, neovisno o prehrani, nego današnji plačimačci sa gadgetima i facebook profilom. Nismo sjedili za kompom, nego se penjali po stablima, i tjedno takmičili tko može najviše ćućnjeva i sklekova, pa hrvali na travi, onda legli na travu i igrali šah, pa nogomet, i tako svaki dan do kraja srednje škole. Sportovi, upisi u klubove, treninzi, su bili besplatni, pa je od nas 15 iz "ulične bande" bilo 5 reprezentativaca u raznim sportovima. Stariji su skoro dnevno učili mlađe vježbati, čak i jogu, znali smo raditi vježbe iz prastare knjige mislim Jasmine Puljo, na ulici. I nismo bili baš u nekom deficitu, samo smo potrošili sve što smo pojeli, da smo kao djeca bili u deficitu - zakržljali bi, nije za adolescente deficit. U srednjoj školi, na testiranju iz tjelesnog, više od pola dečki iz razreda je moglo podići svoju težinu iznad glave, napraviti par zgibova, netko lakše netko teže. Danas to može manje od 1% djece. Toliko o generacijama i razvolju ljudske vrste :) A ti, naravno misli što hoćeš, koliko to vrijedi ili ne, vidjet ćeš i sam kad pročitaš desetak ozbiljnih knjiga, a tek spojiti teoriju i praksu, treba puno vremena. Ne zaboravi što mudri ljudi govore, "Pametni znaju da ne znaju...".
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2017 at 00:12
Originally posted by iver iver wrote:

Originally posted by Warrior98 Warrior98 wrote:


@iver,ispričavam Vam se što sam onako burno reagirao na onaj post od prije tjedan ili dva,ali morate me shvatiti...nov sam u ovom svijetu,pokušavam razdvojiti totalno sranje od nekakve korisne informacije,a vjerujte mi,čak i u knjigama koje čitam ima tolko sranja da su to strahote...a možda i nisu,neznam više...
Prošao sam svašta samo što se tiče gubitka kilaže,pa vraćanja da ne spominjem psihicke probleme...nije bitno sad to više...
Slažem se da su vaše generacije,koje su se rađale u Jugoslaviji i prije,pa sve tamo negdje do 90tih godina bile puno funkcionalnije,snalažljivije,pretilost i skinny fat slučajevi su bili rijeđi...sve to stoji...ali,prehrana o kojoj vi pričate je funkcionirala samo zato što su tadašnji uvjeti bili dosta teži,nitko nije brojao kalorije i pokušao doći do održavanje tjelesne mase,djeca su manje više bila konstantno u deficitu,zbog aktivnosti + manjka hrane,isto kao i njihovi roditelji...na tako visokim aktivnostima jednostavno neznam kako nebi prehrana bazirana na kruhu,krumpiru,masti i nekakvom stolnom šećeru funkcionirala...vaše generacije su bile mršave,ali ništa više. Bile su mršave,a ne građene kao bodybuilderi. Vi ste dio generacije koja se probijala kroz život kroz muku i rad,krv i znoj,bili ste na rubu manje više konstantno.

Vrijeme u kojem danas živimo,ne odobrava prehranu u kojoj je tako visok udio takvih namirnica jednostavno jer ih nemamo gdje trošiti. Ovakvom vremennu treba i drugačija prehrana. Standard života se povećao,više netrebamo egzistirati na kruh i masti. Možemo se fokusirati na nutritivno bogatije namirnice,slažete li se?

O prevelikoj konzumaciji jednostavnih UH ne mislim više pričati previše. Unos energije je bitan segment,ali ako tijelo odbija koristiti tu energiju i osjećate se loše nakon nje,mislim da je rješenje barem privremeno se prebaciti na drugi izvor energije-MAST.

I tu ne mislim da zlicom trpamo iz banjice mast,već da jednostavno jedemo povrće,meso,ribu,jaja,sir,orašaste plodove,maslinovo ulje,maslac,bućine i druge sjemenke dok se ne stabilizira naše tijelo. Nakon određenog vremena,ako netko želi,nek se vrati na najveći udio makronutrijenata iz ugljikohidrata,ali nek bira nutritivno bogatije namirnice.

Ivere,uvijek ću Vas poštovati i cijeniti za sve što ste me naučili,CeLe i Vi ste bili među prvima koji ste doskočili u pomoć kad je trebalo. Hvala!

No,morate znati da imam neke svoje stavove kojih ću se teško odreći jednostavno zato što jako dobro funkcioniraju za moj organizam i mene. Još jedanput oprostite.


Lijep pozdrav svima!



warrior, nijedno dijete nije bodibilder, pa naravno da ni mi nismo bili. I mojoj generaciji više nije baš bilo toliko teško ni krvavo, starijima sigurno jest. Imali smo puno bolje i sretnije djetinjstvo sa više veselja i druženja, manje psihičkog terora i depresije nego današnja djeca. To što smo nekad morali raditi i pomoći u obitelji, samo smo naučili bar nešto o odgovornosti i obavezama, a i da se za ono što dobijemo na stolu mora potruditi i cijeniti, a ne da nam je to palo s neba. I sigurno smo imali znatno više mišića, i jače, neovisno o prehrani, nego današnji plačimačci sa gadgetima i facebook profilom. Nismo sjedili za kompom, nego se penjali po stablima, i tjedno takmičili tko može najviše ćućnjeva i sklekova, pa hrvali na travi, onda legli na travu i igrali šah, pa nogomet, i tako svaki dan do kraja srednje škole. Sportovi, upisi u klubove, treninzi, su bili besplatni, pa je od nas 15 iz "ulične bande" bilo 5 reprezentativaca u raznim sportovima. Stariji su skoro dnevno učili mlađe vježbati, čak i jogu, znali smo raditi vježbe iz prastare knjige mislim Jasmine Puljo, na ulici. I nismo bili baš u nekom deficitu, samo smo potrošili sve što smo pojeli, da smo kao djeca bili u deficitu - zakržljali bi, nije za adolescente deficit. U srednjoj školi, na testiranju iz tjelesnog, više od pola dečki iz razreda je moglo podići svoju težinu iznad glave, napraviti par zgibova, netko lakše netko teže. Danas to može manje od 1% djece. Toliko o generacijama i razvolju ljudske vrste :) A ti, naravno misli što hoćeš, koliko to vrijedi ili ne, vidjet ćeš i sam kad pročitaš desetak ozbiljnih knjiga, a tek spojiti teoriju i praksu, treba puno vremena. Ne zaboravi što mudri ljudi govore, "Pametni znaju da ne znaju...".


Ehhh da...
Da mi je u ono vrijeme bilo step countera mislim da bi ostao sokiran...

Vremena kad se trcalo iz skole kuci da bi se islo na livadu gurat loptu jos koliko se stigne prije sumraka.
Kada se u skolu islo u zadnji tren zbog iste te stvari, ili se islo ranije kada se nogic igrao pred skolom.

Kada se do kasno u noc igralo zmirke i kralo po dvoristima susjeda razno voce, u razlicitim periodima sezona ovisno o sazrijevanju... uglavnom je to sve bilo 'obrsteno' prije nego li je uopce billo zrelo... jer nama je i to bilo bas 'taman'.

Gumi-gumi, pikule, spriherice, kamenjarke, pljuce, ratovi, lovice, utrkivanja biciklima, divljanje na skejtovima, veranje po stablima, lijane... Cekanje kise pa kartanje u ulazima zgrada i podrumima.

Doba kontikia po 2, silk milka po 3, a korneta po 5kn. Ufff, a kad si Petaka dobio od bake ili staraca, glavni bi bio... :)

Kad se samo sjetim, nisam imao vremena biti doma... ma ne bit doma, nego uopce sjesti u miru i pojest! Iako su to tada bila vjeroj. samo dva obroka u danu, i to se jedva stizalo... jer bas u to vrijeme uvijek bi se vani nesto moglo 'propustit'. =)

Islo se jest na dogovor sa drustvom, kad svi tad i ti... Van se izlazilo bez minute kasnjenja, znao si tocno gdje i kada ces nac ekipu, i nije ti palo napamet da kasnis ili se ne pojavis. Uhvatit nekoga doma na kucnom telefonu bila je nemoguca misija, tako da kada si i zvao ostavljao bi poruke roditeljima.

Ni kosarka, ni rukomet, ni odbojka ni rugby, ma nijedan sport u to vrijeme nije nam bio stran, zabavu smo nalazili gdje god i kada god... zlatna vremena...

Ne bi ih mijenjao za nista, i zapravo se pitam kuda sve ovo vodi i kakvi ce nam danas sutra biti potomci...
ConfusedOuch

Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2017 at 22:49
CeLe reći ću samo ovo: premda sam mlađi,ja žalim za vremenima kad sam došao na igralište i bilo je puno...danas dođem na igralište,doseg nam je 1 v 1 košarka,ponekad 2 v 2,ekstremno rijetko 3 v 3 :(,a nogač da ne pričam :(((
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.