New Posts New Posts RSS Feed - Pauza i odmor - bez treninga
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pauza i odmor - bez treninga

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pauza i odmor - bez treninga
    Posted: 23 Svibanj 2010 at 01:03
Uzimate li pauzu da ne trenirate uopce i kada?
Trenirate li preko ljeta ili tada dolazi duža pauza.. ?

Koliko pauzi treba godišnje ubaciti da bi nam se tijelo pošteno odmorilo?
Osobno imam pauzu od cca. šmj. po ljeti, i znam ubaciti pauzu od cca. š-2tj. svakih 3 mjeseca.

Za vrijeme tih odmora, vidi se da rastem, pravilno i dalje jedem, no ne treniram.
što kažete vi?
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2010 at 10:40
Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Uzimate li pauzu da ne trenirate uopce i kada?
Trenirate li preko ljeta ili tada dolazi duža pauza.. ?

Koliko pauzi treba godišnje ubaciti da bi nam se tijelo pošteno odmorilo?
Osobno imam pauzu od cca. šmj. po ljeti, i znam ubaciti pauzu od cca. š-2tj. svakih 3 mjeseca.

Za vrijeme tih odmora, vidi se da rastem, pravilno i dalje jedem, no ne treniram.
što kažete vi?


Ja inace ne uzimam pauzu.. mozda 3,4 dana.. ali preko ljeta jos vise treniram nego zimi..


I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2010 at 12:37
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Uzimate li pauzu da ne trenirate uopce i kada?
Trenirate li preko ljeta ili tada dolazi duža pauza.. ?

Koliko pauzi treba godišnje ubaciti da bi nam se tijelo pošteno odmorilo?
Osobno imam pauzu od cca. šmj. po ljeti, i znam ubaciti pauzu od cca. š-2tj. svakih 3 mjeseca.

Za vrijeme tih odmora, vidi se da rastem, pravilno i dalje jedem, no ne treniram.
što kažete vi?


Ja inace ne uzimam pauzu.. mozda 3,4 dana.. ali preko ljeta jos vise treniram nego zimi..




Zašto preko ljeto više nego zimi?
Ne misliš li da bi se trebao malo odmoriti?
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2010 at 12:54

Pauza - tj aktivni odmor je svakako potreban, ali dakako, samo ako imaš ubitacne treninge. U suprotnom samo malo smanjiti intenzitet i volumen - deload -  i to je to.

Tjedan dana je sasvim dovoljno, možda cak i manje ovisi o iskustvu i kolicini nagomilanog napora kroz treninge. Tako da nema smisla odraditi pauzu ako nema pretreniranosti.

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2010 at 15:51
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Pauza - tj aktivni odmor je svakako potreban, ali dakako, samo ako imaš ubitacne treninge. U suprotnom samo malo smanjiti intenzitet i volumen - deload -  i to je to.

Tjedan dana je sasvim dovoljno, možda cak i manje ovisi o iskustvu i kolicini nagomilanog napora kroz treninge. Tako da nema smisla odraditi pauzu ako nema pretreniranosti.



evo...moram reci da potpisujem
Back to Top
Blia View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Points: 152
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Blia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2010 at 21:00
ja isto u špici ljeta napravim pauzu od teretane, ali nikad nisam bez nekog oblika treninga, ili trcim ili doma neke vježbe radim...bez treninga sam samo kad me bolest priljepi za krevet
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2010 at 23:19
ma kakva pauza...jedva cekam da zakuri, tek sad krecem u boj

Inace, obožavam kad je malo ljudi u teretani tako da mi je trening po ljeti gušt kakvog nema..
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Furai View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 05 Prosinac 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 746
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Furai Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2010 at 23:22
Kao što Thorn rece, svakih par tjedana deload, i to je to. Kakvo prekidanje, to je kad baš baš moraš 
There are few things graven in stone, except that you have to squat or you're a pussy.
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2010 at 11:45
Originally posted by Blia Blia wrote:

ja isto u špici ljeta napravim pauzu od teretane, ali nikad nisam bez nekog oblika treninga, ili trcim ili doma neke vježbe radim...bez treninga sam samo kad me bolest priljepi za krevet



To je i moja filozofija
Back to Top
cooperw View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Srpanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cooperw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2010 at 19:17
Da, da... 7.-8.-9. mjesec je uobicajeno odmor kod mene.
Back to Top
Dalibor123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Svibanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dalibor123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Svibanj 2010 at 14:09
  pitanje: da li je tijekom tjedna potreban odmor od vježbi i koliko? da li je ok trenirati 3 dana pa š dan odmor?
koja je vaša praksa?

--
Dalibor
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Svibanj 2010 at 14:40
Originally posted by Daliborš23 Daliborš23 wrote:

  pitanje: da li je tijekom tjedna potreban odmor od vježbi i koliko? da li je ok trenirati 3 dana pa š dan odmor?
koja je vaša praksa?



Bolje dan treninga pa dan odmora i tako stalno..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Dalibor123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Svibanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dalibor123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Svibanj 2010 at 17:01
  OK, tnx
--
Dalibor
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Svibanj 2010 at 17:21
Originally posted by Daliborš23 Daliborš23 wrote:

 
pitanje: da li je tijekom tjedna potreban odmor od vježbi i koliko? da li je ok trenirati 3 dana pa š dan odmor?koja je vaša praksa?


ovisi...koliko se brzo oporavljaš, kako ti je trening posložen, koliki je intenzitet...

uglavnom je pravilo da se nebi trebalo trenirat više od 2 dana zaredom al ja sam ga skršila š0000 puta Naravno, što je trening manje intezivan, možeš više....najbolje ti isprobavat razne varijante pa vidit...kad se nauciš prepoznavat signale tijela znat ceš kad ti je dosta
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Mystique View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mystique Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Svibanj 2010 at 22:59
   Ja imam jedan dan odmora u tjednu,a to je najcešce nedjelja
   Prije trudnoce sam trenirala isto tako i odgovaralo mi je ,a pauzirala sam samo u   
   slucaj bolest ili nekog putovanja.

  Mnogi tokom ljeta prave pauze,a meni je tad najveci gušt ici.Bolji i brži  
  napredak .
  Jedva cekam one paklene vrucine
Back to Top
Dalibor123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Svibanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dalibor123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Svibanj 2010 at 23:06
  Treninzi su prilicno intenzivni i traju oko 2 sata, tako da cu zasada se držati onoga š dan treninga, š dan odmora, s time da u dane odmora eventualno odradmi crobni trening 2x pola sata.

Hvala svima.

--
Dalibor
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.