New Posts New Posts RSS Feed - Paleo ishrana
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Paleo ishrana

 Post Reply Post Reply Page  <1234 9>
Author
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Listopad 2015 at 12:42
cak se i u restoranu na poslu moze slozit MENI donekle po Paleo principima. meso sigurno nije peceno na maslinovom ulju ili domacoj masti ali to nije nekad neki veliki problem

svinjetina sa sosom od pecenja, kuhana brokula
salata od cikle i sjemenke sunokreta

Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Listopad 2015 at 17:57
jos malo iz bolnickog restorana

svinjetina sa sosom od pecenja + kuhana repa
salata posipana sa suncokretovim sjemenkama

Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Listopad 2015 at 18:04
jedna lagana vecera

dinstano povrce + susena haringa + avokado

Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Listopad 2015 at 18:35
jao što fino izgleda ova hrana! ti stvarno imaš volje u svakom rukavu ;) paleo je prehrana koju podržavam za razliku od strogog lchf (za nas smrtnike bez malignih oboljenja), ali kao što rambo kaže- nemrem ni ja bez žitarica. prije sam prakticirala nekakvu visokomasnu prehranu, no attachments, cca 20:30:50, i otkrila da nažalost nisam za to....zobene su zobene i bez njih ne počinjem dan :)
ali da se da skombati i ubaciti nešto od ovih obroka koje stavljaš....mmmm 
evo jedna ideja šteta što nemam sliku: 10 g kokosovog brašna, 10 g kikiriki maslaca, 10 g sjeckanog kikirikija/oraha/badema, 150 g posnog sira i 100 ml jogurta, žlica kakaa, pol banane i pol ribane jabuke...može i mrkva ako ne ide kakao..... može i koje sušeno voće ili smrznuto za dodatna vlakanca (i malo šećera), po želji žličica meda stevije ili cimet....zalediti...imaš odličan sladoled. probaj, lakše je prebrodit slatke krize radi nižeg unosa uh a stvarno je prefino da bi samo ja jela :D

Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Listopad 2015 at 19:00
Originally posted by israela israela wrote:

jao što fino izgleda ova hrana! ti stvarno imaš volje u svakom rukavu ;) paleo je prehrana koju podržavam za razliku od strogog lchf (za nas smrtnike bez malignih oboljenja), ali kao što rambo kaže- nemrem ni ja bez žitarica. prije sam prakticirala nekakvu visokomasnu prehranu, no attachments, cca 20:30:50, i otkrila da nažalost nisam za to....zobene su zobene i bez njih ne počinjem dan :)
ali da se da skombati i ubaciti nešto od ovih obroka koje stavljaš....mmmm 
evo jedna ideja šteta što nemam sliku: 10 g kokosovog brašna, 10 g kikiriki maslaca, 10 g sjeckanog kikirikija/oraha/badema, 150 g posnog sira i 100 ml jogurta, žlica kakaa, pol banane i pol ribane jabuke...može i mrkva ako ne ide kakao..... može i koje sušeno voće ili smrznuto za dodatna vlakanca (i malo šećera), po želji žličica meda stevije ili cimet....zalediti...imaš odličan sladoled. probaj, lakše je prebrodit slatke krize radi nižeg unosa uh a stvarno je prefino da bi samo ja jela :D



siguran sam da je sladoled super, ali na veliku zalost ne jedem mlijecne proizvode. Sluzbeno ne spadaju u Paleo, al nije jedino to, vec jednostavno ne podnosim najbolje laktozu i puno se bolje osjecam kad ne jedem mlijecno iako imam mogucnost jesti sve domace mlijecne proizvode: svjezi sir, suhi kravlji sir, maslac, topljeni sir i td.

imas mozda neki drugi dobar recept ali da nema mlijcnih proizvoda?

a cuj, kao sta sam vec napisao, malo je tesko u popcetku bez zitarica ali evo vec se u ducanima zdrave hrane moze naci Paleo tjesenina

a cuj, iz potrebe se rodila i volja haha
obzirom da se hranim drukcije od ostalih ukucana a i opcenito pazim sta jedem, jednostavno sam se morao uciti kuhati za sebe i sad mi je drago zbog toga, sad volim kuhati heheh
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Listopad 2015 at 19:58
tako i ja, sama svoj majstor :)
a ovakve sladolede i slastice moš i sa proteinskim šejkom raditi umjesto sa posnim pa uliti malo kokosovog napitka (ili mlijeka još bolje pa onda malo kikiriki maslaca makneš po želji)...ja bih preporučila bez okusa whey (može i sojin, od jaja, goveđi protein, ovisi što preferiraš) i sladila pošto su oni meni sami po sebi preslatki zbog te stevije s kojom se razbacuju kao da je pijesak...odjednom je ona rješenje za dijabetičare i sve moguće probleme, a postoji tisućama godina....al kad dođe do zapada, gotovo, halabuka i poluistinita istraživanja :D........domaći med rocks

kaj se tiče recepata, vidjela sam od Zorrori da je kombinirala batat sa wheyem.......kao slatka verzija i dobar pwm, pa pošto žito ne jedeš (nisi egipčanin ko ja :D) probaj nešto tako- batat, banana, šejk bez okusa, malo biljnog mlijeka, neke sjemenkice ili maslac......to bolje za puding..ili za zapeči ko kolač? osnova nek ti bude to neko mlijeko biljnog porijekla i neko voće, kombinacija je milijun. ako jedeš heljdu, od nje napravi kašu sa bananom, i ostalim........mljeveni orasi mmmm gladna sam idem kemijat u kuhinju :)

a ovo kaj veliš za paleo tjesteninu, to je samo moje frustrirano razmišljanje pa uzmi u obzir, ja na to nebi trošila ni u snu. čemu skupo plaćati i jesti nešto bez nutritive....sama vlakna ako se ne varam? ako se varam slobodno me ispravi, ako mislim da je to nešto kao shirataki tjestenina samo sa jajima
a vlakana kolko oćeš......za prilog briljantna plus vitamini i minerali......patliađani, tikvice, zelje, pečeni batatići i krumpirići u pečnici, sušene paprike, poširani ili prženi štapići mrkve, oops kruh.......sve jeftinije i super zamjena.

Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Listopad 2015 at 19:58
evo jedne vecere od maloprije

jedan veci vepar je danas nastradao pa je bio red da se i proba

fin, mekan, polusirov kremenadlic

Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Listopad 2015 at 20:05
Originally posted by israela israela wrote:

tako i ja, sama svoj majstor :)
a ovakve sladolede i slastice moš i sa proteinskim šejkom raditi umjesto sa posnim pa uliti malo kokosovog napitka (ili mlijeka još bolje pa onda malo kikiriki maslaca makneš po želji)...ja bih preporučila bez okusa whey (može i sojin, od jaja, goveđi protein, ovisi što preferiraš) i sladila pošto su oni meni sami po sebi preslatki zbog te stevije s kojom se razbacuju kao da je pijesak...odjednom je ona rješenje za dijabetičare i sve moguće probleme, a postoji tisućama godina....al kad dođe do zapada, gotovo, halabuka i poluistinita istraživanja :D........domaći med rocks

kaj se tiče recepata, vidjela sam od Zorrori da je kombinirala batat sa wheyem.......kao slatka verzija i dobar pwm, pa pošto žito ne jedeš (nisi egipčanin ko ja :D) probaj nešto tako- batat, banana, šejk bez okusa, malo biljnog mlijeka, neke sjemenkice ili maslac......to bolje za puding..ili za zapeči ko kolač? osnova nek ti bude to neko mlijeko biljnog porijekla i neko voće, kombinacija je milijun. ako jedeš heljdu, od nje napravi kašu sa bananom, i ostalim........mljeveni orasi mmmm gladna sam idem kemijat u kuhinju :)

a ovo kaj veliš za paleo tjesteninu, to je samo moje frustrirano razmišljanje pa uzmi u obzir, ja na to nebi trošila ni u snu. čemu skupo plaćati i jesti nešto bez nutritive....sama vlakna ako se ne varam? ako se varam slobodno me ispravi, ako mislim da je to nešto kao shirataki tjestenina samo sa jajima
a vlakana kolko oćeš......za prilog briljantna plus vitamini i minerali......patliađani, tikvice, zelje, pečeni batatići i krumpirići u pečnici, sušene paprike, poširani ili prženi štapići mrkve, oops kruh.......sve jeftinije i super zamjena.



batat pojedem, ne precesto ali jedem. i da, puding od batata nesto prefino

sto se tice tjestenine, istina nije jeftina, 250g je 30kn ali nije to nesto sta jedem stalno, povrememno, ono kad me uhvati zelja ;) a inace sastav tjestenine je tapioka skrob, brasno od neke sjemenke (sezamove ili suncokretove) i jaja- tako da mislim da je poprilicno bogata nutrijentima (naravno ako cemo vjerovati onome sta pise na etiketi hehe)
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Listopad 2015 at 20:41
da sad sam pročitala kaj je, ali moram ja nagliti, no opet se svodi na to da nije neophodna, baš tako samo za priuštiti kad se zaželiš tjestenine. a opet čuj, možeš povremeno i tanjur obične tjestenine, pa kaj što je mimo plana, isto kao i cheatovi kojima svi pribjegavamo povremeno- u kojima je gluten još najmanje zlo :D
žao mi je kaj nemrem slike stavljati a htjela bih ali sam imala predobar paleo ručak
- 100 g LIGHT svinjetine (haha)  dinstane prvo pa na kraju okrenute na naglo sve na maslinovom i ljutom papričicom, prilog- 30 g feta sira na kockice sa paprikom, malo graha i zelene salate...jabučni ocat malo soli i maslinovog........ma evo baš već razmišljam neko vrijeme o paleu ali kad me zobene i mlijeko sjebu. inače, prehrana sa više masti manje uh tipa 30:30:40 mi je sasvim uredu....samo to žito da ja sebi ostavim u prehrani :D
i obavezno probaj kad jedeš piletinu (ako već nisi probo), premazat kikiriki maslacem- fantazija....malo bijelog vina za podlit plus neka šopska salata ili meksička.....vidim da voliš kuhanje i umjetnost a to cijenim pa meljem 
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Listopad 2015 at 20:55
Originally posted by israela israela wrote:

da sad sam pročitala kaj je, ali moram ja nagliti, no opet se svodi na to da nije neophodna, baš tako samo za priuštiti kad se zaželiš tjestenine. a opet čuj, možeš povremeno i tanjur obične tjestenine, pa kaj što je mimo plana, isto kao i cheatovi kojima svi pribjegavamo povremeno- u kojima je gluten još najmanje zlo :D
žao mi je kaj nemrem slike stavljati a htjela bih ali sam imala predobar paleo ručak
- 100 g LIGHT svinjetine <span style="line-height: 16.8px;">(haha)</span><span style="line-height: 1.4;">  dinstane prvo pa na kraju okrenute na naglo sve na maslinovom i ljutom papričicom, prilog- 30 g feta sira na kockice sa paprikom, malo graha i zelene salate...jabučni ocat malo soli i maslinovog........ma evo baš već razmišljam neko vrijeme o paleu ali kad me zobene i mlijeko sjebu. inače, prehrana sa više masti manje uh tipa 30:30:40 mi je sasvim uredu....samo to žito da ja sebi ostavim u prehrani :D
i obavezno probaj kad jedeš piletinu (ako već nisi probo), premazat kikiriki maslacem- fantazija....malo bijelog vina za podlit plus neka šopska salata ili meksička.....vidim da voliš kuhanje i umjetnost a to cijenim pa meljem </span>


u pocetku sam znao varati, nekad si pojesti domacu pitu od sira, domacu tjesteninu, ali kao i kod svake druge prehrane, tako postoji i paleo kuharica i gotovo da nema nekog klasicnog jela, a da se nemoze napraviti po paleo principima, tako da nema potrebe varati haha

a gluten je nazalost veliki problem. taj dan kad sam znao malo prevariti i pojesti nesto sa glutenom, drugi dan je probavni sustav lose odreagirao (ako me kuzis kaj hocu reci), pa bolovi u zelucu dok to ne izade i tako

sto se tice mlijeka, siguran sam da bi ti se i biljna mlijeka svidjela pogotovo jer ih mozes raditi samostalno. ali ako vec zelis jesti mlijecno, mozes biti na HFLC jer je tamo dozvoljeno mlijecno (naravno domace), ali u principu i kod Paleo i kod HFLC covjek prilagodava namirnice sebi. BIt svega je : domace, domace i domace, i nutrijenti su vise orijentirani na zdrave masnoce.

sto se tice tvoj jela, izgleda super, samo taj grah izbaci hehe

ima jedna super zamjena za one jutarnje zobene. saka mixa orasastih plodova sa mlijekom,malo sjemenki pa malo i suhog voca i evo ti Paleo musli hah
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Listopad 2015 at 23:23
da da musli su super, domaći sa orašastima ali i uh mora bit jer ja ću onda manje suhog voća više svježeg pa zobene sa time....ma ja se hranim po svom principu. :D rijetko kad imam potrebu za nekim cheatom, baš zato kaj si priuštim kad mi se jede. a to može biti jedan kolač u tjednu ili po dva keksa ujutro u zobene. sve je otprilike u kcal unosu, ja sam zadovoljna, hormoni lijepo rade i samo umjereno. a što se tiče žitarica i grahorica, naravno da kad si čovjek natrpa pun tanjur škroba i netopivih vlakana, pa zavrtit će mu se od same vode koju će skupit i izbacivat to po tri do pet puta dnevno xd. ovo da ti smeta gluten, pogotovo ovako kad si nešto priuštiš sa vremena na vrijeme je još naglašenije kod tebe pošto ga izbjegavaš kolko možeš pa s vremenom i tolerancija opada jače, a i očito si osjetljiviji na njega. kad sam vraćala žitarice u preharanu (nakon perioda lchf koji mi nije pasao, kolesterol se na 6icu popeo) zadržavala sam po 5 litara vode, kilaža mi je u tjednu varirala po 3-4 kilograma, užas. i onda se tijelo opet naviklo. 
za mene je tak svejedno od kud mi dolazi većina ugljikohirata, ali ću radije pojest šaku zobi nego žlicu meda. mlijeko svih vrsta, maslaci također (osim margarina i nekih trans prerađevina)....i tako neki obrazac prehrane postoji, ali uvijek se nešto mijenja, isprobava, uvijek se igram sa ta dva izvora energije.
grah ječam zob mahune raž dobro podnosim, *egipčanin koji od ječma sladoled radi* ali naravno uravnoteženo, lijepo raspoređeno u 3 obroka dok u ostala 2 prevladavaju masnoće, i tako inzulin radi a kortizol miran.
samo ti stavljaj slike i piši obroke :p ja onda dobivam ideje kad vidim, za ova dva masnija obroka pogotovo
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Listopad 2015 at 12:36
mislim da se nebi trebala igrati sa ta dva izvora energije vec se odluciti za jedan. ili ces imati prehranu sa vecom kolicinim UH (naravno onih dobrih iz cjelovitih zitarica ili voca) te umjerenom - smanjenom kolicinom zdravih masti ili ces se odluciti za "masni" izvor te sukladno tome i prehranom sa smanjenim udjelom UH. jer nekako mislim da kombinirajuci jedno i drugo samo bunis organizam
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Listopad 2015 at 21:26
Sva ova hrana je super, ali imas kakav prijedlog sta nositi u skolu, na posao itd.
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Listopad 2015 at 21:46
mozes si ponijet Paleo "musli".. znaci mix orasastih plodova, mlijeko, neka vocka-znas ono u neku plasticnu posudici to. zatim jako dobro je napraviti energetske plocice, kombinacija orasastih i suhog voca, vrlo jednostavno... pa recimo Paleo kruh namazan namazom od kikirikija ili badema ili nesto tome slicno... mozes si doma napraviti i neki smootie pa ponijeti i tako

ima toga...
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Listopad 2015 at 23:01
Originally posted by Gabrijel7 Gabrijel7 wrote:

mislim da se nebi trebala igrati sa ta dva izvora energije vec se odluciti za jedan. ili ces imati prehranu sa vecom kolicinim UH (naravno onih dobrih iz cjelovitih zitarica ili voca) te umjerenom - smanjenom kolicinom zdravih masti ili ces se odluciti za "masni" izvor te sukladno tome i prehranom sa smanjenim udjelom UH. jer nekako mislim da kombinirajuci jedno i drugo samo bunis organizam

ah o tom bi se dalo raspravljat...prvo pravila o nekom instinktivnom jedenju, pa o izmjenama prema potrebi pojedinca i isprobavanja, pa priče o organizmu koji je ugođeniji da bi brojao grame...pa samo omjeri, pa samo dvije šake-dlan-palac.....pa lchf, pa ne, pa paleo, pa ne, pa zasićene masti, pa ne, pa zob, pa ne.....mogu rastegnut xD
još malo - pa 6 obroka, pa ne, pa ugljikohidrati samo u podnevnim satima, pa istraživanja pokazala da efikasnije pune glikogen prek noći tijelo ravnomjerno tokom rem faze i idućeg dana troši energiju......
poanta moja je, ako me traži organizam da unosim u jednom periodu više uh, onda ga slušam, ako ne, ako npr. ležim i bolesna sam, unosim više masti, ali nikad ni jedan ni drugi izvor ne idu niže od preporučenog...osim u kratkim periodima definicije....tako da nevidim opasnosti.
a kako ljudi "normalni", jedu kaj im dođe pod ruku...makar to je druga krajnost, isto je štetna za psihu a nekad i za tijelo i ova krajnost gdje se računaju grami...pogotovo kad je prehrana jednolična, nije tijelo svaki dan u istom fazonu niti je stvoreno za raspored, zato imamo tri glavne rezerve u tijelu... tako sam pogriješila sa lchf-om. ali to sam samo ja, neznači da nekom neće pasati.
meni baš paše na dane treninga više staviti fokus na uh (pogotovo za veće mišićne skupine) jer ako je trening ranije iscrpljena sam tokom dana, glikogen je prazan, a i teško bi mi bilo masu odraditi bez uh-a (pogotovo zbog financija ali znam da je moguće), dok na dane mirovanja unosim malo više masnoća i manje uh.........organizam traži kalorije, ako ne iz uh primarnog izvora, onda iz masti. samo da energija ne dolazi iz proteina jer tome ne služe. i to je najopširnija moja filozofija :D
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2015 at 00:01
uh, bome poduza filozofija ;)

ali, sta je to preporucena doza? koga slusati kaf se govori o preporucenom? hehe

inace, kad si bolesna, ne treba nista jesti, mozda samo neka juhica, cajevi, prirodni sokici, znaci generalno puno tekucine naravno mirovanje jer cilj je pustiti organizam da se izbori sa bolesti - samoizljecnje. a probava hrane je veliki proces koji organizmu uzima puno energije i u tom slucaju se energija umjesto na izljecenje usmjerava na probavu ;) ali necemo sad o tome hehe

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 9>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.