New Posts New Posts RSS Feed - Ozbiljna pomoc!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Ozbiljna pomoc!

 Post Reply Post Reply
Author
GalebLito View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2019
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GalebLito Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Ozbiljna pomoc!
    Posted: 25 Veljaca 2019 at 16:59
Bok! Necu odati svoje ime radi privatnosti, inače imam 18 godina i oduvijek sam bio vece i jace grade, sa 16 godina dostignuo sam svoj vrhunac sto se tiče kila, imao sam 130 kila na visinu 192, na svu sreću to se malo promjenilo u zadnjih godinu i pol te zbog loše prošlosti(konzumacija dr itd) , pocetkom 17. godine krenuo sam u teretanu i bio punih godinu i nesto dana te eto me sad treniram Krav Magu sa svojih 97 kila, počeo sam se jako držati prehrane i intenzivnih treninga.
...
No sad je problem to sto se ja nikad nisam vidio sa definicijom, i vec sam ucinio veliki napredak s obzirom kakav sam prije bio, no muči me to salo oko trbuha i bedra, inace nigdje drugo vise nemam toliko masnog tkiva, i uzasno ga se zelim rijesiti do 7-8. mj, cak sam narucio Thermo Speed Hardcore iako znam da sam od sebe naravno nece imati nikakav učinak.. želim cuti misljenja ljudi koji znaju i zelim znati jeli moguce tako nesto napraviti u roku od 3-4 mjeseca ako se posvetim tome.. Lp
Back to Top
GalebLito View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2019
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GalebLito Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2019 at 18:17
Ha cuo sam i s vise strana da su fat burneri beskorisni i rade najmanji udio skidanja masnog tkiva.. Gdje mogu potraziti online coacheve?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2019 at 08:45


Galebe, može se može Smile

Kako sada jedeš?

Inače, svaka čast za izgubljenih preko 30 kg, fino je to. Treba sad vidjeti kako jedeš jer možda trebaš smanjit koju kaloriju s obzirom na te izgubljene kile, a možda i nešto povećat ako predugo jedeš jednako i premalo.


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
GalebLito View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2019
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GalebLito Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2019 at 20:35
Hvala na savjetu, javit cu mu se..
Back to Top
GalebLito View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2019
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GalebLito Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2019 at 20:38
Slatko svo sam zamijenio integralnim keksima gran cereale, obaveze 2 jabuke po danu i konzerva tune, jako puno sam smanjio kruh, no na povrcu nisam toliko jak... Kako mislis stalno jednako? Uzmem cheat day 1 u 2 tjedna i tad popijem cokoladno mlijeko , pojedem 1 kolacic tipa takve sheme. Ma skuzia sam i ja da sto sam vise kila izgubio to je ovaj ostatak teze skinuti.. mogu poslati trenutacnu sliku ako je potrebno.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2019 at 08:56

Koliko tih keksa pojedeš i koliko često?

Što je s ostalim obrocima - što jedeš od proteina, masnoća, ugljikohidrata?

Tuna, nije valjda svakodnevno? :)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
demi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote demi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2019 at 10:03
To sam ga i ja htjela pitati. Iako bih ja te kekse izbacila osim ako tu i tamo pojede. Nisu to tako zdravi keksi.
Back to Top
GalebLito View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2019
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GalebLito Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2019 at 13:40
Ha ne jedem toliko.. slabije sve, svaki 2-3 dan za rucak riza i piletina, jedem salatu uz svaki rucak.. al je lose svaki dan jest ribu?
Back to Top
GalebLito View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2019
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GalebLito Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2019 at 13:40
Jedem kekse te svaki 3. Don i pojedem ih kroz dan i po -2
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2019 at 14:12
Jao, moj Galebe, ovako nećemo nigdje dospjeti. Daj molim te, napiši ovdje lijepo visinu, težinu, godine, i 2-3 jelovnika onako po danima: Doručak, XYg toga i toga. Ili 2 šnite toga i toga.... Isto i za ručak i za večeru. Bilo bi dobro vidjeti i kako treninzi izgledaju. A konzerve.... ne, nisu baš za svaki dan. Ima u njima spojeva koji i nisu baš preporučljivi.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2019 at 14:55

Gabariti su već navedeni u uvodnom postu pa bar to imamo, a ostale detalje čekam i ja Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
GalebLito View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2019
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GalebLito Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2019 at 00:02
Hahah jbg nisam se izrazia
V 192
T 98
19 godina
Ujutro jabuka/banana svaki 5. dan palacinka
Znam tu i tamo one vocne jogurte

Rucak cesto riza i kuhano meso pa skratim kruh, nekad jelo u tepsiju fasirano meso ,krumpir i tikvice, a nekad nisam doma pa uzmem sto sam prisiljen uzet jer nisam u pristupu takvoj hrani pa pojedem burek od spinata, jbg znam da to nigdje ne vodi ali napravi se iznimka, svu vrstu slatkisa zamjenio integralnim keksima koje jedem svaki 3. - 4. dan

U 18 sati mi je zadnji obrok prije treninga 2 sata, pojedem dvije snjite kruha i konzervu ribe tipa tuna il srdela

Treninzi su mi ful intenzivni, i svaki put predem svoj proslo limit.
Jbg ne mogu tu slat sliku il video pa bi posla inace.


Sve u svemu, 3 normalna obroka sa 2 medu obroka, treninzi 4 puta tjedno, a i doma znam napravit ( H.I.I.T) trening

Zao mi je nisam osoba koja broji tako količinu proteina ugljikohidrata itd. ali nastojim pazit koliko mogu.
Inace sad ne bi ovolko komplicira


Hvala na odgovoru
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2019 at 09:02
Zašto u doručku čisti šećer? Gdje su tu proteini, povrće, pa ajde i UH ako ti trebaju, ali zašto, pobogu, voćni jogurti? Radije tu ubaci tu tunu sa kruhom, ili npr. zobene pahuljice preliješ vodom i dodaš posni sir u to. Ili neki omlet.... To što nisi doma ne mora biti razlog za odstupanje. Skuhaj jaja i kupi par posudica i ponesi sa sobom. Ili ako moraš kupovati vani, kupi pametnije, npr. posni sir i neke integralne krekere. Ovo za ručak... znaš li odrediti koje su tu količine u pitanju? Koliko riže, koliko mesa, koliko je često klasično faširano na meniju? Što jedeš poslije treninga? Nije valjda ova tuna zadnji obrok u danu? Živiš li sam, s roditeljima, u domu....? Koliko si u mogućnosti sam sebi bilo što skuhati? Sad ne govorim o nedostatku vremena, nego koliko kontroliraš svoju prehranu, a koliko je "jedem što stave pred mene". Po meni je ovo malo zbrčkano, i ima još dosta mjesta za najprije pročistiti, a onda i srediti prehranu po količinama. Ne pratiš dosta toga, razumijem da je tlaka u jednu ruku, ali u drugu, ako hoćeš rezultate, sad je vrijeme da počneš pratiti što, kada i koliko jedeš, što i sam vidiš.Nikakvi burneri ne pomažu, ni inače, a pogotovo ako nisi voljan pratiti i srediti prehranu. Radije popij šalicu zelenog čaja prije treninga. Kao prvo, sav junk i šećer, prerađevine, bi trebale van. Keksima, voćnim jogurtima nema baš mjesta, prije svega jer nećeš imati dovoljno energije za treninge, a nećes imat sa kcal mjesta za ono što ti zapravo treba. Isto tako, po meni ti fali malo čišćih izvora proteina, tipa jaja, meso...., a ne vidim baš ni kompleksne UH. Ovo mljeveno... pitanje je koliko ih tu ima, ali ono što jesam sigurna da ima u njemu su masti. Ako već to držiš, onda bar tu smanji mast nekako u obroku, pa pojedi komad faširanog, lešo rižu i povrće. Međuobrok, rekoh... ili ta tuna, ili kupi posni sir i eventualno ova jabuka od ujutro, ili par badema. A poslije treninga u svakom slučaju nekakvi proteini(meso, sir, jaja...) i UH. (Zobene, krekeri, kruh, riža....)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2019 at 11:56

Galebe, ako ti je prvi "obrok" voće kada onda pojedeš prvi konkretan obrok s proteinima? Odnosno, koliko sveukupno vremena prođe od treninga do prvog proteinskog obroka?

Morat ćeš poradit na boljoj kompoziciji obroka, manjem unosu šećera (pogotovo iz keksa, voćnih jogurta i svih tih sličnih stvarčica), više proteina, vlakana i vrlo vjerojatno zdravih masnoća. Ovako hormonski nisi baš u najoptimalnijem stanju za fat loss, a pitanje je i koliko si kalorijski usklađen sa potrebama tijela.




Edited by Gym_girl - 28 Veljaca 2019 at 13:04
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.