New Posts New Posts RSS Feed - ovo je TAJ klik!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

ovo je TAJ klik!

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
singer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote singer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2013 at 12:00
jeeees ... jedino što sada grickam su sjemenke ... današnje vaganje pokazuje 103.6, (znaci + 0.3 od neki dan, al ipak - 0.3 od pocetne težine) što me zabrinjava... al osjecam se definitivno lakše, centimetre cu sutra mjeriti, imam neki osjecaj da sam tu manja

ono šta me cudi .. kad sam dobre volje i nešto korisno radim - nema potrebe za junk foodom, al ako sam tužna, naživcirana .. onda derem redom, ni ne gledam šta je

sinocnja vecera - oko 20 ili 20.30 - mix gljiva, prepržen na mixu bijelog i maslinovog ulja (užas, koji grijeh... al osoba s kojom živim miješa da bi imala više -.-) - planiram nabaviti i kokosovo ulje. Šta mislite o lanenom ulju? Koje ulje je onako naj za prženje?

znaci s tim gljivama (oko 250g, jer sam ih prepržila polovicu iz pakiranja od 500g...al kad su se stisle i nije ih nešto ostalo ... )
ubacila sam i 2 jaja u tavu i nekoliko komadica bijelog mesa + raženi kruh (iz dm-a pakiranje - ajme šta je kisel )

+ ZOBENO mlijeko - predivno ... aime zaboravila sam da sam pojela i malo posnog sira sa salamom od pilecih prsa, mrvicu gaude i one šunke sa 2% masnoce - hmmm ... možda je ipak ovo too much

al ipak kužim sad kad sam napisala di je problem, jela sam jednom ujutro, raženi kruh, posni sir i to i onda cijeli dan ništa, do ove vecere u 20h, samo zato jer nisam pripremila hranu koju bi trebala nositi sa sobom, a u pekaru ne želim niti primirisati! tu sam odlucna! hahaha ne vjerujem isto vrijedi i za slatkiše ..

prvo jelo je bilo danas oko 11.30 (prekasno znaaam, .. al kad cekam da se NETKO makne iz kuhinje, samo da bi izbjegla nepotrebna pitanja, zašto ja to sad jedem, i komentare tipa - pojedi bijeli kruh jer je jeftiniji, šta si sad pocela kupovati to skupo i sl. - but I REALLY DO NOT CARE zato jer više ne trošim po pekarama, pa imam za zdravo haha) - 2 fete (šnite) raženog kruha, al prerezanog, da ispadnu 2 sendvica + posni sir, malo gaude, malo pilecih prsa (salama), malo šunke u vl soku (2 % masti) + pola šalice zobenog mlijeka, žlicica mix sjemenki i tu sam još ubacila i zobenih pahuljica ... ajme njih nikako pojesti, 3 godine dok ih sažvacem

sad odoh isti sekund na nasip, trcanje

pišemo se!!


Hvala svima na pozitivnim komentarima, dobrim kritikama i sl ... kissy kissy!! (ovo poludila od zobenog mlijeka .. dalo mi energije AHAHAHA) [<:o)]
"... But when you're blinded by your pain
Can't see your way clear through the rain
A small, but still, resilient voice
Says help is very near! ooooo" Whitney & Mariah <3
Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2013 at 12:19
Za peci ti je najbolje kokosovo ulje jer ne mjenja svojstav na visokoj tempreaturi.Maslinovo i laneno ulje ti je samo za hladno korištenje,znaci recimo po ribi,mesu,salati nakon termicke obrade istih,ili jednostavno žlica na dan bez icega.
Problem ti je što nisi jela cijeli dan.Metabolizam ti se tako nece ubrzat.Jedi malo ali cesto.I ne važi se svaki dan jer ceš jako brzo izgubiti volju za raditi.Tijelo ne reagira tako brzo na promjene.Dovoljno ti je jednom na tjedan,i vidjet ceš pozitivne pomake.Isto tako sa centimetrom.On ti je tu pomocnik jednom na mjesec.Ako budeš radila i ustrajala u tome,drugi ljudi ce ti primjetiti promjene i to ti i reci,a vidjet ceš ih i u ogledalu.
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2013 at 12:22
Nema prženja u ulju.. no no Evil Smile

Teflon / keramicka tava...dooooobro ugrijati i na njoj sve praviš (ako treba dodaš malo vode, a ne ulja)...ja ulje koristim samo u salatama.

Taj kruh iz dm-a možeš pronaci i u Kauflandu ( Vita Star marka), a skoro duplo jeftiniji.. 500g je 5kn.
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
singer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote singer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 14:24
@slavonka23 ee bravo, hvala ti puno za ove informacije, ja misla ako je maslinovo ulje, da je onda zdravije haha .. al teflonska tava i voda - to je to .. i ovaj kruh .. 5 kn predobro, u dm-u skoro 15 a u konzuma sad bila akcija - 9.99 pa sam misla da sam dobro i prošla
Back to Top
singer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote singer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 14:30
@fittyp fala ti na informacijama, vec se lagano ucim šta valja, a šta ne .. mislim da mi se lagano mijenja razmišljanje, iako, kad se nešti rastužim/razljutim, imam takav poriv za lisnatim, fornettima i sl .. to mi je ona "impuls" hrana koju moram jednostavno prekrižiti - ma niti cokolada, a grickalice još manje, njih nisam baš ni konzumirala, cips od paprike je bio za fensi prilike - kino i sl. .....al ono na šta definitivno PADAM su lisnata tijesta, slatka peciva, puter štangice, kroasani...na maslacu .. imrit cu -.-

ponosno izjavljujem da sam se oduprla svakom porivu i usmjerila misli na nešto drugo..ili traženje problema u glavi, zbog cega se osjecam "tako i tako", kako to mogu promijeniti, i mogu li uopce promijeniti..
Back to Top
singer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote singer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 14:48
nove vijesti od mene

mjerenje: kg = 103.3 (-0.6) .. a jutros 102.7 znaci sveukupno - 1.2 od pocetnog mjerenja..

svecano obecajem da se od danas prestajem vagati svaki dan

cm = struk 104 cm, znaci -4 cm na najužem dijelu, a na najširem 122 cm (-2) ... i tako sad da dalje ne nabrajam, izgubila sam po 2 centimetra u bokovima i kukovima (stražnji dio), ispod grudi i to .. a 1 cm u prsima (tu me veseli što nije više hahaha)

i najvažnija vijest:

upisala sam se u teretanu i ubila na traci haha .. ajd, za 1. put nakon milijun godina - 45 min pa pauza pa još 10ak min - u prvih 45 min je išlo od sporog hodanja, pa pred kraj sam sve više pojacavala i došla do brzine 7.0, s nagibom od 2 ili 2.5 ...

molim vas, može li mi netko od vas napisati što da sve radim - da li da se bacim i na sprave, ili da samo trcim na traci i da koristim i orbitrek (btw izdržala sam premalo, pocela me boliti koljena) .. ne bih se htjela više jacati, da budem rambo, ali bih ipak htjela imati neku snagu.. tako da sam u teretani još uvijek malo izgubljena, jedna cura koja tamo trenira mi je pokazala za pocetak traku za trcanje i orbitrek ..


prehrana zasad - izmixano šumsko voce, posni sir, zobene, malo mlijeka, mix žitarica i sl .. nakon treninga dodam i tzv proteine iz dm-a u taj mix - to su one eiweiss 90 ili tako nešto, bez dodanih okusa .. pire s graškom i piletina (batak)u menzi .. pa navecer opet mix tog voca i žitarica - 1. put mi je uspjelo pojesti 3 put u danu, al znam da nije dovoljno, da treba biti 5 ... evo i sad sam gladna

Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 21:29
Bravo samo polako tako dalje
Nemoj se bojati utega vjeruj mi neceš biti rambo i neceš sigurno napraviti ništa loše s dizanjem utega samo dobro za sebe i svoje mišice.

Back to Top
Amigo24 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amigo24 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2013 at 21:42
sretno singer :) inace neznam zašto, dali se meni samo cini ili je curama teško pridržavati se dijete. Moja cura je vec 5,6 puta krenula na dijetu u zadnjih nekoliko mjeseci ali svaki put odustane nakon 1 dana :) osobno mislim da je najvažnija celicna volja. Sicno je to i dobivanju mišicne mase, u pocetku je teško, ali kako postepeno primjecuješ rezultate tako dobivaš sve vecu snagu i motivaciju za trening!
"Dobar je Martin, skupija je dosta vojnika oko sebe, izgleda da im tumaci kako mogu pobici."
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Travanj 2013 at 07:33
Originally posted by singer singer wrote:



molim vas, može li mi netko od vas napisati što da sve radim - da li da se bacim i na sprave, ili da samo trcim na traci i da koristim i orbitrek (btw izdržala sam premalo, pocela me boliti koljena) .. ne bih se htjela više jacati, da budem rambo, ali bih ipak htjela imati neku snagu.. tako da sam u teretani još uvijek malo izgubljena, jedna cura koja tamo trenira mi je pokazala za pocetak traku za trcanje i orbitrek ..

 


Ja bih ukljucila i ostale vježbe, ako u teretani postoji trener neka ti napiše plan vježbanja.

Vježbajuci s utezima i pod opterecenjem gubiš više masnih naslaga, tj. sam proces biti ce brži.

A šta se tice bojazni da ceš postati rambo, bez brige neceš, ja dižem utege da dobijem koji mišic pa to slabo ide...tako da, bez brige Wink

Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Travanj 2013 at 08:58
Originally posted by singer singer wrote:

@slavonka23 ee bravo, hvala ti puno za ove informacije, ja misla ako je maslinovo ulje, da je onda zdravije haha .. al teflonska tava i voda - to je to .. i ovaj kruh .. 5 kn predobro, u dm-u skoro 15 a u konzuma sad bila akcija - 9.99 pa sam misla da sam dobro i prošla


draga, sretno i dalje u naumima, to prvo drugo, maslinovo i je zdravo samo trebas njime polijevati hranu, ne preci na njemu. U svakom slucaju htjedoh samo savjetovat da ne izbacis sad masti potpuno jer ti i one trebaju, narucito zdrave masti. Ukoliko se odlucis uvijek peci na vodi onda barem zalijevaj uljem ili ako ne i to onda jedi vise orasastih- bademi, kikiriki itd.
ovo za utege, to nemoram ni spominjati sve je receno..a ako ti je uzor Slavonka pitaj ju šta je morala napraviti s hrpom skakutanja i u šta se mora prisilno zaljubiti
cookies are for pussies
Back to Top
singer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote singer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Travanj 2013 at 15:16
Bok dragi ljudi!!

Evo krenulo je ... ali nešto preprepresporo ... prošli tjedan je bio..hm..ma kaos..koliko god da sam bila odlucna u 1. tjednu, u 2. sam se prepuštala porivima, tj. nekakvom emotivnom hranjenju. Ali unatoc krizama, evo i mojih rezultata (znam da i nisu baš neki, ali barem sam u blagom minusu)

kg = 102.5 ali nije mi nešto dalo mira pa sam išla i danas:
       102.0 al to necu ni racunati, jucer sam jela junk i pila puno vode i bila u teretani ... ne znam kako da to objasnim, uvijek mi je dan nakon dana predvidjenog za vaganje težina niža za 05.

ugl, racunam 102.5 - znaci -1.4 od ukupne težine

struk - najuži -5 cm, najširi je -4 cm, bokovi, grudi i ispod njih je -3cm , kukovi -2 cmbedro (jedno haha)i nadlaktica je -1 cm - al to je od prošlog puta samo, jer na pocetku nisam mjerila bedra zasebno, nadlaktice i listove, nadlaktica jedna je -1 cm, a druga 0.5 ... ok to je možda nebitno, najbitniji mi je uvijek struk, posebno na najširem dijelu, jer mi je tu bio inace kraj metra na pocetku na 124 cm...ne znam ko ga je "ošišao", a sada je na 120 cm.. pa me to veseli
Back to Top
singer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote singer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Travanj 2013 at 15:24
Originally posted by Scarpetta Scarpetta wrote:

Bravo samo polako tako dalje
Nemoj se bojati utega vjeruj mi neceš biti rambo i neceš sigurno napraviti ništa loše s dizanjem utega samo dobro za sebe i svoje mišice.



Originally posted by bebolina bebolina wrote:



Ja bih ukljucila i ostale vježbe, ako u teretani postoji trener neka ti napiše plan vježbanja.

Vježbajuci s utezima i pod opterecenjem gubiš više masnih naslaga, tj. sam proces biti ce brži.

A šta se tice bojazni da ceš postati rambo, bez brige neceš, ja dižem utege da dobijem koji mišic pa to slabo ide...tako da, bez brige Wink




heeej ... ma znam ja kako se žene inace boje toga da ne izgledaju "razjacano" previše... to su mi govorili kad sam kao klinka pocela trenirati veslanje ... mislim, moji ništa ne znaju da sam sada opet u tim vodama... vec ih cujem...ajme pa ti ceš se opet razjacati

ugl, vec su mi dosta razvijena ramena, a kvadricepsi da ne spominjem, samo se kriju ispod sala .. i rucetine isto imam, samo nemaju snage

tako da samo želim tu snagu opet!

zasad sam sama u fensi teretani, nema cega nema tamo, a opet ne znam šta smijem, i koliko toga i kako ... btw. namještam si traku kao da uvijek hodam po uzbrdici, cak probam malo i na najvecu, al pocela su me koljena boliti

Edited by singer - 29 Travanj 2013 at 15:33
Back to Top
singer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote singer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Travanj 2013 at 15:31
Originally posted by Amigo24 Amigo24 wrote:

sretno singer :) inace neznam zašto, dali se meni samo cini ili je curama teško pridržavati se dijete. Moja cura je vec 5,6 puta krenula na dijetu u zadnjih nekoliko mjeseci ali svaki put odustane nakon 1 dana :) osobno mislim da je najvažnija celicna volja. Sicno je to i dobivanju mišicne mase, u pocetku je teško, ali kako postepeno primjecuješ rezultate tako dobivaš sve vecu snagu i motivaciju za trening!


ma samo ti njoj reci da joj se upali taj kliker haha ... ma šalim se.. krenite skupa na vježbanje i budite si podrška kod hranjenja..   meni je došlo kad mi je odjedanput pocelo biti zlo od hrane, u menzi sve ima isti okus, pa i cokolade su sve iste, nekako više nije imalo smisla ... al stvarno mislim da su cure podložnije popuštanju porivima, zbog tih nekih naših emocionalnih sh*tova ... pocinjem se nekako sve više slušati i primjecujem koliko bjesnim zbog nepotrebnih stvari kad sam gladna
Back to Top
singer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote singer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Travanj 2013 at 15:36
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

Originally posted by singer singer wrote:

@slavonka23 ee bravo, hvala ti puno za ove informacije, ja misla ako je maslinovo ulje, da je onda zdravije haha .. al teflonska tava i voda - to je to .. i ovaj kruh .. 5 kn predobro, u dm-u skoro 15 a u konzuma sad bila akcija - 9.99 pa sam misla da sam dobro i prošla


draga, sretno i dalje u naumima, to prvo drugo, maslinovo i je zdravo samo trebas njime polijevati hranu, ne preci na njemu. U svakom slucaju htjedoh samo savjetovat da ne izbacis sad masti potpuno jer ti i one trebaju, narucito zdrave masti. Ukoliko se odlucis uvijek peci na vodi onda barem zalijevaj uljem ili ako ne i to onda jedi vise orasastih- bademi, kikiriki itd.
ovo za utege, to nemoram ni spominjati sve je receno..a ako ti je uzor Slavonka pitaj ju šta je morala napraviti s hrpom skakutanja i u šta se mora prisilno zaljubiti



ma Slavonka je takva legenda... ako ovo citaš - pretvorit cu se u cimet, na hrpe ga mixam sa hranom..jer sam vidila da ga stavljaš u posni .. to mi je ono spas!! i kad imam poriv za slatkim i posni i sve ...
Back to Top
singer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote singer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Svibanj 2013 at 13:53
eeej ljudii!!

ugl, ima vec 3 tjedna da sam krenula ovim putem skidanja kila .. i za sada sam skinula 2 kg i 5 cm u struku itd ... al tako je bilo i u prošlom mjerenju prije tjedan dana. ovaj tjedan jako stagniram, jer mi se omakne junk food, a vježbam, pa izgleda da potrošim toliko koliko i unesem .. hmm   


išlo bi to brže, da nisam takva emotivna izjelica :/

ugl, ne znam kako, al sam naucila izdržati na orbitreku 65 min mjeri mi otkucaje srca, pa budu negdje oko 120 (ako se zalaufam i 130, al opet gledam da sam u tom nekom podrucju "fat burn-a") .. a i da koljena ne stradaju..

ugl imam par pitanja:

- štedim li se ja previše? (imam sada 101.9 kg na oko 164 cm visine), jer imam nekakvu fobiju da ce mi koljena stradati ako pocnem trcati ili brže "orbitrekati" i sl..

- koliko bi bilo najoptimalnije mršaviti tjedno, tj. mjesecno? (znam da je sve u centimetrima, al imam mentalitet vage, volim kad je taj broj sve niži hehe )

- ako satarem cokoladurinu i pojedem u menzi rucak, nešto pohano, znate vec kako to ide.. i sl - koja mi je najbolja detoksikacija, da se što prije riješim toga iz organizma?

- jel moguce da orbitrek laže? prije sam stalno visila na treadmillu, tj traci za trcanje, al otkad sam se prebacila na orbitrek, potrošnja kalorija mi je duplo, troduplo veca! znaci, nekidan u tih 65 min sam potrošila oko 1700 kalorija??!! ono wtf .. jel to ima veze šta na tim aparatima piše calories a ne kcal (kilokalorije koje mi racunamo), dok npr jucer oko pola sata preko 250 kcal, znaci da bi za sat vremena potrošila oko 500 (pa da, jucer sam bila na drugom orbitreku u teretani) .. dok bi na traci prije za sat vremena potrošila 300tinjak ...

što me opet vraca na prvo pitanje - štedim li se ja previše?

- šta da još radim u teretanu?

ugl, volim teretanu, osim što mi je sve fensi haha, vikendom bez problema provedem i cijelo popodne, isprobavam sve sprave i volim taj osjecaj korisnosti poslije.. i tu sportsku torbu koju stalno vucem za sobom.. vraca me u sportske dane i ne dam taj osjecaj
Back to Top
singer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote singer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2013 at 14:20
ljudi ljudi!!
- imam 101.2 kg znaci od ukupnog sam skinula 2.7 kg u 4 tjedna ... u struku je - 7 cm recite mi je li to premalo?? štedim li se u teretani? za sada izvodim samo cardio, tj. u zoni "fat burna", srce je 120-130 otkucaja ... tj. samo orbitrekam - skoro svaki dan sam u teretani i prvo je 65 min orbitreka, pa mali odmor, pa na onaj cross trainer ili traku još idem ... samo brojim kalorije po tim spravama, evo npr u nedjelju sam bila 2 sata po tim spravama, izgubila malo više od 1200 kcal .. zanima me koliko se može vjerovati tim mjerenjima? idem na to da svaki dan ili skoro svaki potrošim oko 1000 kalorija - na kardio spravama, treninge snage još nisam uvela, jer zapravo i ne znam šta da radima (?!) postoje treneri tamo, al se oni posebno placaju ... pa eto onda sama "kemijam"

please help!! i ako može odgovor na prethodni post, bilo bi mi drago
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.