New Posts New Posts RSS Feed - ovo je TAJ klik!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

ovo je TAJ klik!

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
singer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote singer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: ovo je TAJ klik!
    Posted: 18 Travanj 2013 at 15:08
... naslov teme kaže da je ovo TAJ put kad konacno krecem na dijetu, ali dijeta = prehrana, ne dijeta = izgladnjivanje i dobivanje još 30 kg "nabrzinu". Svi kažu - smršavit ceš, ali ti se mora desiti taj "klik" u glavi.. E pa evo me! Citam vec dosta dugo ovaj forum, a tek nedavno sam se odlucila i na registraciju ... Uzor mi je definitivno Slavonka23, ako ovo vidiš, znaj da si me motivirala i da sam proud of you!! Negdje na pocetku kad sam tek pocela kopati po netu u potrazi za nekim primjerenim savjetima za zdravo mršavljenje, naišla na ovaj forum i prvo na što sam nabasala bio je Slavonkin post sa slikama .. (i ja pomislila .. ooo matere ti, ova je ista ka i ja .. ) i tako citam ja dalje i citam .. i vidim da si lagano postala glavna faca na forumu šalim se, naravno, al meni ogromna motivacija! Najnovije slike su ti predobre!

ja: 26 god, ex sportašica (ne znam racuna li se ako je bilo u pradavna doba, iako cujem da mišici "pamte",veslanje - aktivno (i preaktivno), slijedi fax, novi grad, nazvala bi sve ove godine razdobljem povlacenja, gubitak motivacije, hrana - menza, PEKARE, kuhano - rijetko ... imala sam i jedno razdoblje gladovanja - hmm recimo samo da nije dobro završilo, jer cim sam se krenula baviti rekreativno veslanjem i pocela jesti, sada, oko 3 god kasnije imam 30ak kg viška. Trenutacno ne treniram ništa, no imam ogromnu želju baciti se na Insanity, možda neko penjanje ili veslanje - again... a sve to odgadjam, jer da 'ko ce mene primiti u klub ovakvu. Imam 164, 165 cm (nisam davno mjerila visinu, ali pretp da ne rastem više hehe), i 103.3 kg.
u nedjelju sam krenula na dijetu, imala sam 103.9 kg što me užasno šokiralo, jer sam se posljednji put prije toga vagala prije godinu, dvije..i bilo je oko 83 kg recimo, znala sam da sam "veca", al ovo me užasnulo, koliko sam se totalno zapustila... iss težim troznamenkasto. Samo da napomenem, zbog puno godina bavljenja veslanjem, uvijek sam imala jako izražene kvadricepse, uvijek su noge bile jake i u prvom planu haha, tako da ne izgledam k'o "prosjecna osoba od 100 kila", svi mi uvijek daju po 10 kila manje, pretpostavljam da je to zbog toga što su "mišici teži od sala". Ako ih još uvijek ima negdje na meni.. Ugl, prije svega bih voljela ovdje pronaci nekakvu potporu ljudi koji prolaze isto što i ja, koji bi se htjeli vratiti u život ili jednostavno živjeti kvalitetnije, nadam se da nije kasno ... ako može Ernestine Shepherd - body building baka ( http://www.bbc.co.uk/news/magazine-18346128 ) onda za nikoga nije kasno!
I naravno, savjeti oko prehrane i treninga, toga nikad dosta ..
Dakle, od ned do uto - smršavila sam 0.6 kg - i bila jako sretna .. Ne znam zašto se važem svaka 2 dana, možda ipak bolje svaki tjedan.. al od uto do danas (cet), vaga ostaje na istom - 103.3. Pocelo me malko 'vatati i ludilo, malo sam rastrojena i rastresena, plakanje i živciranje .. mislim da je to možda od smanjenih kolicina hrane, jer sam kolicinski jela previše... ugl - ovih par dana, na meniju je - raženi kruh (snižen u konzumu - 9.99 - onaj iz vrecice sa 3 vrste žitarica), posni sir (marka Gurman - iz Getroa, prefin), jaja, gljive... tu i tamo žvacem bademe. Manja šteta koju sam si napravila - mcdonalds (al onda gledam da je piletina - ili chickenburger ili u onoj tortilji + povrce), a veca šteta - danas kad sam izašla iz kuce bez dorucka - ajme sram me - manji burek sa sirom, kolac od jabuke i onaj bioaktiv od trešnje 330g u boci .. aha da - i jucer pizzeta.. al koru sam bacila. Što mislite o ovim tekucim jogurtima tipa bioaktiv, sensia, activia i sl...? vocni su mi prefini .. eto, zgriješila sam dosta, sve me sram, npr burek ne jedem ama baš nikad, pa ni u najdebljoj fazi.. i onda me jutros pukne! - jel se to tijelo pocinje buniti??
eee .. i još nešto - jel tako da nije baš normalno pojesti sve to u manje od minute?? kao da me ludilo uhvati ...

aktivnost za pocetak- hodanje oko 2 sata na dan (kad se sve zbroji), vikendom malo Savski nasip ..


oprostite što sam upilala, kad krenem pisati, ne znam stati
"... But when you're blinded by your pain
Can't see your way clear through the rain
A small, but still, resilient voice
Says help is very near! ooooo" Whitney & Mariah <3
Back to Top
singer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote singer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2013 at 15:24
zaboravila sam staviti i mjere - struk - 108cm, a na najširem dijelu - 124 cm, grudi - 114 cm, bokovi 117 cm, kukovi(stražnjica i to) - 120 cm

zanima me samo što se dogodi s kožom kada odu masne naslage, hoce li se ona pomocu prehrane (ili kremica?!) vratiti nazad na mjesto ili ce ostati visiti ?
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2013 at 15:26
Naravno da nije kasno, nikad nije kasno uvijek se može krenut na bolje.

Vidim da vec znaš da moraš urediti prehranu, baci oko na ove odlicne blogove koji ce ti sigurno pomoci:
https://www.fitness.com.hr/blog/Switching_into_a_higher_gear/Prehrana_za_newbove__dio_1_.aspx

https://www.fitness.com.hr/blog/Gym_girl/Pametno-mrsavljenje.aspx

Nema potrebe da se vagaš svaki dan ili svaki drugi, odredi si cilj napravi plan prehrane unaprijed za nekoliko dana i plan fizicke aktivnosti (za pocetak šetnja- odlicno, možeš progresivno povecavati rutu) i držiš se toga.
Možeš se vagati jednom tjedno, ako ne možeš izdržati ali ako se držiš plana rezultati ce sigurno doci. Medjutim to nece biti preko noci, jer nisi niti preko noci došla tu gdje jesi tako da moraš biti strpljiva.

Napiši nam neki jelovnik i plan pa cemo ti rado pomoci.

Kreni hrabro i ne odustaj
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2013 at 15:38
Originally posted by singer singer wrote:

 Citam vec dosta dugo ovaj forum, a tek nedavno sam se odlucila i na registraciju ... Uzor mi je definitivno Slavonka23, ako ovo vidiš, znaj da si me motivirala i da sam proud of you!! Negdje na pocetku kad sam tek pocela kopati po netu u potrazi za nekim primjerenim savjetima za zdravo mršavljenje, naišla na ovaj forum i prvo na što sam nabasala bio je Slavonkin post sa slikama .. (i ja pomislila .. ooo matere ti, ova je ista ka i ja .. ) i tako citam ja dalje i citam .. i vidim da si lagano postala glavna faca na forumu šalim se, naravno, al meni ogromna motivacija! Najnovije slike su ti predobre!
 

LOL  LOL

Prvo...puuuno hvala... i nemaš pojema koliko mi je drago procitati da sam upravo ja nekome "uzor" i prekretnica da se odluci za zdraviji život. EmbarrassedEmbarrassedEmbarrassed

Evo, baš sam sad pisala u svojoj temi kako me puca pms i mogla bi satima sjediti i plakati (ne znam jel od srece ili muke...još se  ne mogu odluciti Big smile )... obrišem zadnje suze.. i otvorim ovu temu...i ajmo ispocetka LOLLOL

Sve se može...samo to treba i željeti, ali zaista željeti... Taj "klik" je ono što je i mene pokrenulo..a dogodio se doslovno preko noci... dan prije sam se najela svega i svacega (ni ne sluteci što jutro nosi) i ujutro kad sam se ustala samo odjednom mi je prošlo kroz glavu - "dosta je" i eto... 12mj kasnije... se dogadja ovo što se dogadja. Big smile

Za svaki savjet, utjehu...podršku...tu smo! A znam koliko je to bitno.. jer su i mene "nosili" komentari ljudi sa ovog foruma... i još uvijek "nose" dalje...
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
singer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote singer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2013 at 15:42
@scarpetta Hvala ti na odgovoru i podršci, evo baš gledam ima li koji odgovor, hoce li me tko odma izvrijedjati haha...ovi blogovi su predobri ... zanima me što mislite o sokovima (znam znam, ništa dobro), no tu i tamo uzmem onaj TO sok jer sam primijetila da ima malo kalorija, ali ako baš moram onda cu uzeti jedan od onih Gi control sokova. Još sam uvela i zobene pahuljice, iako mi treba 3 godine da ih pojedem ... i sojino mlijeko, jer sam skužila da mi nešto ne valja kad popijem obicno (možda damn laktoza?!)

vani je vrijeme prekrasno, pa sam odlucila hodati ujutro na fax ili gdje vec i nazad, pješke, ionako nemam kartu, pa da me još i kontrola uhvati hahahahha

Edited by singer - 18 Travanj 2013 at 15:43
Back to Top
singer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote singer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2013 at 15:49
@Slavonka23 aaa ne mogu vjerovati da si mi actually odgovorila .. ono ja sam tvoj ludi FAN ahahaaa ma te slike su me motivirale.. sjecam se na pocetku, pa ove sada -- predobro nešto! Vec znam da su ljudi tu ok, dosta sam išcitavala ... mislim da ce biti super podrška... iako od mojih nitko ne zna ništa, idem kuci za koji mjesec tek ... pa ce im biti - iznenadjeenje!!

i dalje ne znam jel to baš taj klik, al bacila sam se lavovima..koliko god se ja bunila i bjesnila ... sad je gotovo!
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2013 at 16:21
Ma to je taj klik...nema koji drugi biti... Heart

Tako ni kod mene nitko nije znao.. moji su me vidjeli 2mj nakon pocetka..i ostali šokirani LOL
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
singer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote singer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2013 at 16:34
ajooooj ... sad mi je žao što se nisam prije bacila i u ovo natjecanje - fit u 60 dana ... aaaa valjda ce biti opet ... onda bi bila pod kontrolom!

slavonko moja, svaka ti cast!!


vratim se opet sutra, ili za koji dan s podacima o prehrani ... tek sam pocela a vec griješim. sad razmišljam i o tome da si whey kupim
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2013 at 16:37
Prvo sredi prehranu..te novce što bi dala za whey potroši na piletinu, jaja, posni sir, zobene...itd. Ne treba ti whey dok ne riješiš prehranu i treninge. Kad to sve bude tip top, onda možeš razmišljati o wheyu, a do tada drži se prave hrane Big smile
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2013 at 16:48
Pusti je, neka kupi,ako ima love.I to je jedan od poticaja.Vjeruj meni.Naškodit joj ne može.Naravno najprije posni,jaja,zobene,voce i povrce
Back to Top
singer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote singer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2013 at 16:50
ma dobro si i rekla ... sve cu te poslušati mmm piletina, ma jednostavno obožavam bijelo meso i mogla bi se udaviti u pilecim prsima ugl... misla sam još ubaciti i smrznuto voce + zobene ili posni sir ili sojino mlijeko od vanilije ... znam da je to hrpetina love, al odsad lova koja je išla pekarama ide u prenamjenu hahaa
Back to Top
singer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote singer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2013 at 16:53
@fittyp ma my ass imam love hahaha... samo bi se nekako zainatila da skupim - tj. išla bi u minus (još više), pa bi morala nekako kasnije kompenzirati .. i tu sam kampanjac.. al nadam se da je kraj tim navikama, ne samo u prehrani, težim tome da prestanem biti kampanjac u životu u svemu to me izludjuje

Edited by singer - 18 Travanj 2013 at 17:01
Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2013 at 16:56
Onda ti vjeruj nam nije potrebno.Stavljaj sa strane pa kad se skupi za dva mjeseca,i ustraješ u tome u šta si krenula,onda trk po whey.
Inace ja sam skeptik i po tvom pitanju.Puno njih je tu bilo koji tipkaju i tipkaju,i odjednom nema ih.Samo kratka faza u životu.Nadam se da ti nisi jedan od njih.Malo je tu ljudi koji su ozbiljni u tom nacinu života,i još stignu i žele biti tu na forumu.
Back to Top
singer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote singer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2013 at 17:00
ma dobro, znam o cemu pricaš... i ja sam lagano skeptik, al mi treba potpora, zato sam tu... ne mislim da cu skinuti 30 kg u mjesec dana, al želim da kad stanem na tu damn vagu svaki tjedan, da broj bude sve manji, bar koji dekagram.. tj 1-2 kg tjedno i bit cu mirna.. i to je to. ne samo vaga, nego i centimetri of kors... a pošto na faxu imam komp, lako je doci do foruma, tipkati je najlakše, a dignuti se od tipkovnice..eeee to je vec teže


edit: a sad odoh s foruma nešto raditi... pišemo se uskoro

Edited by singer - 18 Travanj 2013 at 17:02
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2013 at 17:05

Singer dobrodošla!! Nadam se da je to taj klik Thumbs Up 

Imaš dosta posla, ali glavno da si krenula.

Kao prvo, MORAŠ se riješiti junk fooda, jednom zauvijek! Nema posjeta pekarnici, nema bureka, pizzeta, slatkiša, grickalica...vocni jogurti, pitala si za to, ne treba ti, šecer živi. Ako želiš možes sama smiksat 1-2 vocke i prelit jogurtom, puuno zdravije. Ako je za dorucak još u to umiješaj zobene.

Imaj 5 obroka na dan, puno povrca, bijelog mesa, ništa prženo.


Svakako ubaci neku aktivnost, cim cešce to bolje. Vidim da si napisala hodanje. Ali to neka bude žustro hodanje, ne lagani hod i cavrljanje s frendicom Wink


Sretno!!

Back to Top
biciklistica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote biciklistica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2013 at 18:45
Ma svaki put pocinje prvi korakom pa tako i tvoj. Mislim da vec to što si se izvagala i suocila se s cinjenicama govori da si na dobru putu, sad samo naprijed.
 
Da, Slavonka nam je uzor svima a i treba biti! :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.