New Posts New Posts RSS Feed - opet se vrtim ukrug :(
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

opet se vrtim ukrug :(

 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Prosinac 2013 at 17:42
tu sam još...danas sat ipo hodanja i trening 40 min.. pola kolaca od oraha (uspjela sam da ostane na tome Big smile )
Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Prosinac 2013 at 15:17
da, da vodim racuna da jedem dovoljno.
A ne znam voda ili ne, vrijeme vaganja je uvijek 9 sati ujutro, nakon wc-a i prije dorucka, u drugo vrijeme se ne vagam..ma da je i 1 kg, odlicno je...uglavnom, pocelo je da se dešava, danas cu možda uzet 2-3 kockice cokolade cisto da ne podivljam Big smile ali vec se osjecam bolje.. Smile


Edited by vedrana29 - 27 Prosinac 2013 at 15:17
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Prosinac 2013 at 14:38
Originally posted by vedrana29 vedrana29 wrote:

1.4 kg manje za sedam dana... nekako mi prebrzo ...al sam hepi... Big smile


ma ok, malo vode, ostalo je nadajmo se mast samo nemoj premalo jesti i bit ce to sve dobro
cookies are for pussies
Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Prosinac 2013 at 14:28
1.4 kg manje za sedam dana... nekako mi prebrzo ...al sam hepi... Big smile
Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Prosinac 2013 at 13:54
cudno je malo da pišem sama zadnjih par postova zaredom Big smile
al se tako dobro osjecam kad mogu doc ovdje i prijavit se da nisam narušila disciplinu nicim Smile
vec evo 4. dan...Tongue
Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Prosinac 2013 at 14:05
držim se još uvijek Smile
Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Prosinac 2013 at 21:24
Originally posted by Wednesday Wednesday wrote:

Takve izjave su oduvijek Melem za uši. Složit cu se da je ponekad podrška drugih potrebna, ali istovremeno pokušaj razviti odgovornost prema sebi, koja ne ukljucuje i druge ljude; tako ceš postici super navike na dulje staze. No, mi smo uvijek tu. :) Barem ja. Ako ikad imaš potrebu s kime popricati, možeš mi poslati poruku, drage cu volje odgovoriti na nju. Vjerujem da svi ostali takodjer imaju takav stav. 

Jako mi je drago što si odlucila, ali nemoj se dati smesti ako ti se tu i tamo zalomi koji slatki ili prženi "grijeh", samo moraš stati na vrijeme, odnosno nemoj otici u ekstrem. Od reda cokolade ti nece biti ništa, ali tri cijele Milke bi vec mogle biti problem. :) 

Samo ti guraj naprijed! Držim fige i stojim na raspolaganju. Hug


hvala ti puno Smile

da, znam da trebam razvijati odgovornost prema sebi, ali malo po malo... Smile
Back to Top
Wednesday View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 304
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Wednesday Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Prosinac 2013 at 21:04
Takve izjave su oduvijek Melem za uši. Složit cu se da je ponekad podrška drugih potrebna, ali istovremeno pokušaj razviti odgovornost prema sebi, koja ne ukljucuje i druge ljude; tako ceš postici super navike na dulje staze. No, mi smo uvijek tu. :) Barem ja. Ako ikad imaš potrebu s kime popricati, možeš mi poslati poruku, drage cu volje odgovoriti na nju. Vjerujem da svi ostali takodjer imaju takav stav. 

Jako mi je drago što si odlucila, ali nemoj se dati smesti ako ti se tu i tamo zalomi koji slatki ili prženi "grijeh", samo moraš stati na vrijeme, odnosno nemoj otici u ekstrem. Od reda cokolade ti nece biti ništa, ali tri cijele Milke bi vec mogle biti problem. :) 

Samo ti guraj naprijed! Držim fige i stojim na raspolaganju. Hug
Tko želi, naci ce nacin; tko ne želi, naci ce ispriku.
Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Prosinac 2013 at 20:52
vedrana dotakla dno......nakon discipline sa 65 došla na 64, današnja cifra je 68. Od danas LUDILO, zobene za dorucak, riža sa povrcem za rucak, vecera krompir sa ribom. Trening 45 min., nema šecera ni kap u sistemu danas. Odlucila sam, ovaj put sam stvarno odlucila, nikad više se necu dovest u ovakvu situaciju NIKADDD! Primijetila sam kad se ne javljam ovdje da nije dobro, imam ideje vezane za slatkiše,..ali kad sam ovdje na forumu, osjecam cudnu neku savjest, baš izraženu.......tako da, tu sam od sada pa naredna 3 mjeseca, ako propustim dan galamite Big smile
Necu se predati, necu nikad više, ali stvarno. Kad dotakneš dno, dublje ne možeeee....


Edited by vedrana29 - 21 Prosinac 2013 at 20:53
Back to Top
Wednesday View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 304
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Wednesday Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Prosinac 2013 at 13:27
Vedrana, kako ide? :)
Tko želi, naci ce nacin; tko ne želi, naci ce ispriku.
Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2013 at 22:48
motivation jel ovo tvoja slika na avataru? Smile
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2013 at 15:19
Originally posted by vedrana29 vedrana29 wrote:

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Odlicno, e sad je pitanje što tebi znaci jesti dovoljno i koliko je to u biti UH-a, s obzirom da si rekla da nisi sigurna tocno koliko je premalo Smile

Ovu 4. tocku savršeno kužim, taj hedonisticko - nagradni dio Big smile Ja sam bila beba koja je za svaki treptaj okicama, ili suzicu dobivala keks, a kasnije bi svaki posjet doktoru, petica u školi i sve ostalo lijepo bilo nagradjeno sladoledom ili kolacem Smile Što me pratilo i dalje.....sve pozitivno bi dobilo nagradu u obliku neke hrane.

E sad...taj dio je samo na tebi. Ti sama moraš pronaci nešto s cime ceš se nagraditi, a da to ne bude nešto slatko. Ako je to potrebno, jer u tom trenu to nebi bio najbolji izbor. S druge strane - ako imaš mjesta za nešto malo, to uopce nebi trebao biti problem. Sve ovisi o situaciji - zato kažem, koliko se god treba znati otrgnuti od nekih poriva za hranom i preusmjeriti na nešto drugo - nekad treba znati biti fleksibilan i dopustiti si malo gušta. Ravnoteža, ne?


Mislim da bi ovdje bilo najbolje krenuti ispocetka. Dakle, probati to rješiti zajedno s nama, da opet vidimo kako to ide u praksi. Kreni ponovo sa pisanjem svojih jelovnika i aktivnosti pa cemo korak po korak rješavati što se rješiti da Wink





da, da, ti slatkiši dodju uvijek kao neka nagrada...e sad da li bi neka zdrava alternativa tu mogla da me izvadi? Vidim ove neke rafaelo kuglice na naslovnoj, koje su navodno zdrave..? Mislim da bi mi ovo moglo pomoci više nego da 100% uskracujem sebi slatkiše pa cak i cheat day.. Cime drugo bih to mogla nadomjestiti..nemam pojma Confused
A jesti dovoljno, ne znam, 3-4 obroka...i primijetila sam kada pojedem neko voce kao medjuobrok, kasnije ogladnim onda..i kako da znam kolko je za mene dovoljno UH na dnevnoj bazi..


ides polako, znaci odredis odredjenu kolicinu UH, recimo 200 g kada treniras, 100 kada ne treniras,
i onda pratis i mjeris se...ja sam probala te rafaelo kuglice naravno neces sad napraviti punu zdjelu i odmah pojesti ali 3-4 dnevno nece ti utjecati toliko...
moras se malo i opustit...ja vec evo mjesec dana sam u nekoj nervozi non stop...znam da je zbog stresa
ali vadila sam krv i rekli su mi da je razina glukoze niska i da je moguce da mi dijeta i smanjeni UH doprinose
nervozi i stresu...jer ne vidim drugi razlog koji bi tome mogao biti uzrok...znaci moj zakljucak je da se
treba uravnotezeno jesti...ali i ponekad opustiti se znaci ako tijelo trazi( ne mislim na prezderavanje
bijelim secerom i slatkisima) nego jednom u 7 dana zasto en uzeti nesto tako da bi se jednostavno zelja
zadovoljila...do sada nisam primjetila razliku u centimetrima ako pojedem jednom ili dva puta
tjedno malo cokoladicu...
naravno ova opcija kolaca sa proteinom je bolja u svakom slucaju )
ovo samo govorim da upozorim da se ne pretjera jer ja sam pomalo postala opsesivna time koliko jedem i sta jedem
Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2013 at 15:01
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Odlicno, e sad je pitanje što tebi znaci jesti dovoljno i koliko je to u biti UH-a, s obzirom da si rekla da nisi sigurna tocno koliko je premalo Smile

Ovu 4. tocku savršeno kužim, taj hedonisticko - nagradni dio Big smile Ja sam bila beba koja je za svaki treptaj okicama, ili suzicu dobivala keks, a kasnije bi svaki posjet doktoru, petica u školi i sve ostalo lijepo bilo nagradjeno sladoledom ili kolacem Smile Što me pratilo i dalje.....sve pozitivno bi dobilo nagradu u obliku neke hrane.

E sad...taj dio je samo na tebi. Ti sama moraš pronaci nešto s cime ceš se nagraditi, a da to ne bude nešto slatko. Ako je to potrebno, jer u tom trenu to nebi bio najbolji izbor. S druge strane - ako imaš mjesta za nešto malo, to uopce nebi trebao biti problem. Sve ovisi o situaciji - zato kažem, koliko se god treba znati otrgnuti od nekih poriva za hranom i preusmjeriti na nešto drugo - nekad treba znati biti fleksibilan i dopustiti si malo gušta. Ravnoteža, ne?


Mislim da bi ovdje bilo najbolje krenuti ispocetka. Dakle, probati to rješiti zajedno s nama, da opet vidimo kako to ide u praksi. Kreni ponovo sa pisanjem svojih jelovnika i aktivnosti pa cemo korak po korak rješavati što se rješiti da Wink





da, da, ti slatkiši dodju uvijek kao neka nagrada...e sad da li bi neka zdrava alternativa tu mogla da me izvadi? Vidim ove neke rafaelo kuglice na naslovnoj, koje su navodno zdrave..? Mislim da bi mi ovo moglo pomoci više nego da 100% uskracujem sebi slatkiše pa cak i cheat day.. Cime drugo bih to mogla nadomjestiti..nemam pojma Confused
A jesti dovoljno, ne znam, 3-4 obroka...i primijetila sam kada pojedem neko voce kao medjuobrok, kasnije ogladnim onda..i kako da znam kolko je za mene dovoljno UH na dnevnoj bazi..
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2013 at 00:29
evo posto se totalno pronalazim u ovoj temi moram priznati da sam imala mnogo faza prejedanja i zelje za slatkim...
to sam prilicno rijesila praveci svoje proteinske kolace kojima sam ubijala zelju za slatkim...
pogledaj ovu stranicu ima predivnih stvari a zaista nema losih masnoca, secera i drugih losih stvari

:D

http://thefitnessrecipes.com/
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Prosinac 2013 at 11:41
Vecinom je to tako feriha, pogotovo kod onih koji se bore sa jako lošim navikama i koji su u jako lošoj formi. Takvima ce jedan cijeli dan cheatanja samo još više produbiti problem, radi vjerojatne inzulinske rezistencije i samog odgadjanja privikavanja na bolje navike.

Zato bih ja svakome pristupila individualno, kao i uvijek, jer su ljudi razliciti u puno toga. Nekome ce biti bolje ostaviti par komadica tu i tamo, nekome ce trebati maknuti sve bar prvih par tjedana...sve ovisi.

A da ne govorim da nekima razni cheat day-evi i punjenja jako teško padaju, što fizicki što psihicki, pa cak i nakon dužeg vremena držanja odredjenog režima.

U svakom slucaju - ako vec mora biti nešto, onda bolje jedan free obrok, 1-2 tj., nego cijeli dan. I po potrebi što pravilnije namirnice, dakle dobri UH-i, kako bi si samo malo dali gušta i slobode.....odnosno pojeli nešto što inace ne jedemo (kad se radi o low carb dijetama). Ali opet kažem - teško je ovako generalno govoriti, ja bi uvijek krenula od samog pojedinca i raznih faktora koji ga obilježavaju.


Princip ravnoteže o kojem govoriš cesto upali - ljudi znaju imat te cravingse upravo zbog neravnoteže, zbog nedovoljno hranjivih tvari. Tako da to uravnoteženje obroka, odnosno jelovnika, zna vec eliminirati problem ili ga bar ublažiti.


Drago mi je da si našla nacin koji ti odgovara, bravo Wink


A što se gladi nakon masti tice i to ovisi i može se desit! Zato se ljudi znaju cudit kako jedu malo UH-a, a debljaju se :)) Masti su poprilicno loše kod zasicenja na kratki rok pa se kod odredjenih ljudi zna desit da zbog toga pojedu i više nego što bi trebali, a misleci da je to ok jer nema UH-a samo se zeznu. Tako je bilo i sa low fat ludilom nekad - ljudi su poceli drvit po UH-ima jer su mislili da je dovoljno samo izbacit masti i sve ce bit ok Smile Neki jednostavno bolje funkcioniraju na UH-ima, lakše se zasite, kontroliraju unos hrane i opcenito se osjecaju bolje. Tako da.....ništa se ne može gledat generalno, naravno ;)

...a s druge strane, možda si samo u takav obrok s mastima trebala ubacit puno više povrca i proteina pa bi se puno lakše zasitila, sve ovisi ;)







"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
feriha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote feriha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 16:38
Moje mišljenje je da nama poctnicima netreba taj cheat day, jer onda ga svi željno išcekuju da se natrpaju i eto problema..
Ja sam shvatila da je jako bitno unijet dovoljno P UH i M u svaki obrok i onda i nema neke velike potrebe za slatkišima, a ako su mi baš "oci" gladne, lijepo uzmem rižin kolacic sa sirom i malo pekmeza(to mi je avangarde preporucila) i super ili u zobene ujtro umiješam kašiku muslija koje sadrže cokoladu i ostali mix orašastih i super dobijem miris i okus cokolade a nisam pretjerala sa kolicinom..
tako vedrana preporucujem i tebi ako misliš na duže staze jesti zdravije, ponekad si ubaci nešto slatko oko treninga i rahat, tako su cure savjetovale meni i ja sad SUPER Smile  
Svi oko mene se dave slatkišima i mene nude a ja se smijem i baš necu,jer želim iduceg ljeta hodati u hlacicama  LOL i da se ništa neljulja  Embarrassed

Jer stvarno sam shvatila da kad jedem masniju hranu npr sa vrhnjem i puno ulja, tako se razgladnim da je to strašno, onda bi samo dalje trpala, živa istina ovo sve što ovdje ljudi pišu, samo treba citati i citati, te UPIJATI Approve
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.