New Posts New Posts RSS Feed - opet se vrtim ukrug :(
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

opet se vrtim ukrug :(

 Post Reply Post Reply Page  123 4>
Author
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: opet se vrtim ukrug :(
    Posted: 12 Prosinac 2013 at 09:55
Pozdrav svima,


Ja nemam pojma kako da ovo organizujem, al fakat...bila sam izgubila jednu kg, pa onda 20tak dana sam jela šta dodje pod ruku, slatkiši i to...i dobila 1.5 kg nazad.. Nevjerovatno kako mi je dovoljno da se pokliznem jednom ili dva puta i sav trud odeee uzaluud.. :( kako da se motivišem dovoljno da mi jedan cheat day ne izazove cheat od 15 dana....? Kako uspijevate vi? Zašto se tako lako pokliznem :( stvarno sam u crnjaku ljudi moji, zašto je ovo postalo ovako teško Ouch
Back to Top
Kaylee View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kaylee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Prosinac 2013 at 10:51
izbaci sve nezdravo iz kuce :)
ako držiš u kuci zdravu hranu onda se i hraniš zdravo, jelda?
I sjeti se samo kada ti dodje želja da potamaniš sav junk oko sebe kako je divan osjecaj kada si vidjela da si izgubila onu kilu i kako se fantasticno onda osjecaš. nadji si neki odjevni predmet koji želiš obuci i pomisli samo kako ako budeš što manje posustajala, to ceš brže ga obuci i izgledati super u njemu. Nadam se da sam ti pomogla :)
Lift heavy. Because the barbell won't wake up one day and tell you it doesn't love you anymore.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Prosinac 2013 at 10:58
Uh....no, no...idemo polako... Smile

Kao prvo, taj koncept cheat day-a danas se poceo primijenjivat uzduž i poprijeko bez da se uopce shvati njegova funkcija i potreba. Ja ga cak ni ne volim zvati tako. Naravno da to sve zvuci super - jedan dan krcanja smecem (što uopce nije smisao svega ali se u to pretvorilo izgleda)- samo što to nebi trebalo, odnosno smjelo biti tako, pogotovo kod pocetnika koji se tek bore sa starim lošim navikama.

A takve stvari se dešavaju upravo zato što se program prehrane precesto ne prilagodjava pojedincu, vec vecina radi napamet i kupi savjete odasvud. Cheat day je potrebniji onima sa nižim BF-om - u kakvom stanju su ljudi danas sa formom pola njih bi moglo pola godine biti na dijeti bez ikakvih punjenja i cheatanja, a da ništa ne poremete (da se ne shvati krivo - iskljucujem pojedince u intezivnom treningu, kao i one sa nekoliko kg viška, mislim na zaista pretile, neaktivne osobe). 

Toliko o tome mada bi se moglo još :)

Ja pretpostavljam da si ti jednostavno nedovoljno jela, odnosno prenaglo krenula u sve ovo. Koliko se sjecam, nismo li baš tebe opominjali da jedeš premalo?


Druga stvar je sama motivacija, to nažalost mora doci iz tebe.....kao i promjena raznih negativinhi stavova i uvjerenja koji te mogu samo unazadit.






Edited by Gym_girl - 12 Prosinac 2013 at 11:01
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Prosinac 2013 at 13:43
pa pocela sam dovoljno jesti i ono, bilo je ok jedno vrijeme...a nisam nešto fan junk fooda, ali šecer, cokolade,mafini, i razni klinci me UBIŠE znaci ako hocu otic u radnju STRAŠNO  mi je iskušenje kad prolazim pored raznih milki, cokoladnih keksova, sladoleda , karamel karefeka jao.....bukvalno patim za tim, i kad dodje cheat day, nije da sad nema nikakvog pravila, ali pojedem ono dosta slatkiša...ali ljudi moji ja konstantno patim za tim slatkišima jednostavno, još kako sam se cuvala duže vrijeme, ta želja u meni valjda je provalila na veelika vrata... eto ne znam, motivacija moja traje mjesec, mjesec ipo, al sve duže od toga, podjem mutirat.....kako da nadjem motivaciju u sebi, da ustrajem...uh uh..danas sam pocela ponovo, mada otprilike znam šta ce se desit...mjesec do mjesec ipo, vjezbacu, bicu disciplinovana i sve, i cak mi se cini da bi tako mogla jaako dugo.... i kad dodje moja tacka....opet na novo .. Samo kad bi mogla uspjeti da mi slatkiši omrznu, da zamrzim šecer, ništa drugo meni ne bi bio problem zaista...Kuhano i zdravo cesto jedem  ionako, fast food ne volim, tako da mi šecer predstavlja cijelu razliku.....Kaylee izbacila sam iz kuce slatkiše al je problem što cimerice nakupuju svega (zajednicki kupujemo hranu) i ja , jednom kockicu cokoladice, pa još kockice, i nisam ni skontala vec pola cokolade nema...tako da ne mogu sto posto uticat šta ima u kuhinji.. i
Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Prosinac 2013 at 14:09
recimo ovako da postavim sebi cilj 8 sedmica, što bi bila puna dva mjeseca, za pocetak..šta kažete...onda pojedem koji snickers i produžim još 8 sedmica...:D
Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Prosinac 2013 at 18:05
recimo....kolko sam ja samo ovisna o tim slatkišima....kupila sam neke bombonjere i kekse na poklon, al iskreno, to su pravo ukusne i kvalitetne stvari...i kako nisam imala ništa slatko, obrušila sam se na te poklone....moram ponovo sve kupit :( Ja stvarno moram da se lijecim od ove ovisnosti :(
Back to Top
Matejko View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Studeni 2013
Location: Vinkovci
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Matejko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Prosinac 2013 at 18:45
I ja kada sam krenio gledao sam kako skinuti kile patio sam se sve dok nisam shvatio da to nije zadaca, nego nacin zivota i sada kada sam skinuo kile idem u teretanu i radim na definiciji.
Ali za tebe predlažem prvo da središ prehrannu i izbaciš slatkiše sto je vise moguce. Bolje pojesti vocku neku kada te dode želja za slatkim, zar banana nije bolja od snickersa :D
I preopurcam ti Insanity uz njega ces dosta smršaviti, makar znam po sebi :D

Workout
Back to Top
veky81 View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Svibanj 2013
Location: Istra
Status: Offline
Points: 935
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote veky81 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Prosinac 2013 at 20:01
Ma svi bi mi jeli sve i svašta, netko slano, neko slatko, osobno i sama spadam u kategoriju od slatkog, probaj se ogranicit na samo nešto od slatkog, npr.tamnu cokoladu, i pojedi 2-3 kockice svaki dan, nakon nekog vremena priušti si i kolac, muffin ,al probaj se zaustavit , ne pretjerat, dok se ne dogovoriš sama sa sobom , i nakon nekog vremena ne bi ti trebalo slatko toliko falit, sve je stvar navike.
Kako ljudi koji boluju od dijabetesa žive bez šecera( prva susjeda mi, obožavala kolace, mislim da još obožava , al dijagnosticiran dijabetes i bome ne jede kolace više ) ??
Sve se može, samo volje!
Back to Top
Matejko View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Studeni 2013
Location: Vinkovci
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Matejko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Prosinac 2013 at 21:34
Naravno da se sve može ostavriti, ako se nema cvrsta volja nece ni biti rezultata.
Iako sam mlad i neiskusan, ali makar znam da se treba napatiti da bi nešta postigao sa svojim tijelom, treba se dosta toga odreci i okrenuti novu stranicu u zivotu. Kao što sam reko vježbanje nije nešta zacrtano da se treba toga pridržavati, to mora postati nacin života da bi se uspilo.
Vedrana puno srece :D
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 01:11
Originally posted by vedrana29 vedrana29 wrote:

pa pocela sam dovoljno jesti i ono, bilo je ok jedno vrijeme...a nisam nešto fan junk fooda, ali šecer, cokolade,mafini, i razni klinci me UBIŠE znaci ako hocu otic u radnju STRAŠNO  mi je iskušenje kad prolazim pored raznih milki, cokoladnih keksova, sladoleda , karamel karefeka jao.....bukvalno patim za tim, i kad dodje cheat day, nije da sad nema nikakvog pravila, ali pojedem ono dosta slatkiša...ali ljudi moji ja konstantno patim za tim slatkišima jednostavno, još kako sam se cuvala duže vrijeme, ta želja u meni valjda je provalila na veelika vrata... eto ne znam, motivacija moja traje mjesec, mjesec ipo, al sve duže od toga, podjem mutirat.....kako da nadjem motivaciju u sebi, da ustrajem...uh uh..danas sam pocela ponovo, mada otprilike znam šta ce se desit...mjesec do mjesec ipo, vjezbacu, bicu disciplinovana i sve, i cak mi se cini da bi tako mogla jaako dugo.... i kad dodje moja tacka....opet na novo .. Samo kad bi mogla uspjeti da mi slatkiši omrznu, da zamrzim šecer, ništa drugo meni ne bi bio problem zaista...Kuhano i zdravo cesto jedem  ionako, fast food ne volim, tako da mi šecer predstavlja cijelu razliku.....Kaylee izbacila sam iz kuce slatkiše al je problem što cimerice nakupuju svega (zajednicki kupujemo hranu) i ja , jednom kockicu cokoladice, pa još kockice, i nisam ni skontala vec pola cokolade nema...tako da ne mogu sto posto uticat šta ima u kuhinji.. i

 

Takozvani sve ili ništa princip, ha Tongue

Ovako......ima više razloga zašto bi ti se to moglo dešavat.

1. Prestriktna si kod pridržavanja dijete - ili 100% clean ili totalni rastroj jer je sve što nije savršeno....well, uništeno.
2. Na dijeti jedeš premalo, odnosno u prevelikom si deficitu pa ti tijelo jednostavno traži energiju, i to što brže.
3. Odrediš si premalo UH-a unedogled, što te na duži rok ostavi totalno ludom za brzim šecerima.
4. Utapaš emocije u slatkišima.


Prije svih govora o motivaciji, ja bih prvo rješila ove tocke. Ako je problem u perfekcionizmu, treba uvesti malo fleksibilnosti. Ako je problem u sastavljanju jelovnika, treba poraditi na tome. Ako je problem psihicke prirode, treba rješavati uzroke.


Dat cu ti sebe kao primjer, jer sam od rodjenja fan slatkog, isto kao i ti. Mislim da nema toga, osim gumenih bombona, što ne bih mogla jesti. Dakle nisam jedna od onih koji ne vole slatko pa im nije problem odreci se, dapace. I kako uspijevam pojesti samo 1 kockicu crne cokolade dnevno, a nekad mi ni to ne treba?

Izmedju ostalog - ništa si ne zabranjujem Smile Znaš kako zabrane djeluju na ljude? Tako da upravo polude za zabranjenim Big smile Što više slobode si dam, to mi je manje toga potrebno, manju želju osjecam. Cak i ako je osjetim procijenim situaciju i mogucnosti - ako mogu, uzmem malo ( a nekad i puno), ako sam na nekom režimu usmjerim fokus na nešto drugo. Sve ovisi koji su ciljevi. Isto tako, kroz godine sam se naucila kako mi tijelo funkcionira i da sva ta fina hrana ne mora biti bauk, uz redovitu aktivnost i uravnotežen jelovnik 80% vremena, sa svjesnošcu o energiji koju unosimo u sebe. Ja mislim da si si ti nabila preveliki presing u smislu tih zabrana - ja to ne smijem jesti, niti malo - pa se na kraju dovedeš do stanja da doslovno inhaliraš vrecicu Big smile Opusti se malo.....kockica-dvije, ili cak i red cokolade nece napraviti toliki problem - cijela cokolada ili kutija keksa hoce.

Ljudi cesto s tim imaju problema - dijele hranu na dobru i lošu pa se doživotno odreknu "loše", kao da ce jedan komadic napravit katastrofu,  a onda jednog dana puknu i ode sve u klinac. 


Nadji ravnotežu.

Kažem ti, prvo se zapitaj koja bi od ove 4 tocke mogla biti uzrok. Nekad je samo popravljanje necega od toga (ili svega pomalo) rješenje takvog problema. S druge strane, nekad je rješenje potruditi se par tjedana zaista biti bez komadica slatkog, da se osoba od toga malo odvikne. No, nekad to napravi još vecu štetu Big smile Baš zato treba prehranu prilagodjavati pojedincu - jer što je za nekoga dobar savjet, za nekog drugog ce biti kaos. 


Možeš li se prepoznati u necemu? Pa da krenemo od toga Wink

Ne brini, uvijek ima rješenja, ako ima dovoljno volje da ga se nadje Smile




Edited by Gym_girl - 13 Prosinac 2013 at 01:19
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
feriha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote feriha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 02:28
Draga Vedrana mislim da nas pocetnike baš zezne ta misao o zabranama, tako se je i meni desilo da i ono što dosad nisam voljela jesti,kad pogledam u to jelo mi se Shocked
zaista volim kuhat kolace i kuham i dalje puno nezdravih stvari,jer sam tako navikla sve oko sebe i zaista to i volim radit, al sreca moja da nikad nisam pretjerivala ni sa cim,tako da što se tice kila nemam ih viška, al se borim da jedem što zdravije i ako mi se baš nešto jede,a to su vecinom domaci kolaci, štrudle, pojedem komad i idem dalje..
Citajuci svaki dan šta pišu Avangarde i Gymka ucim i napredujem, vježbam redovno i super mi je Approve
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 10:34
Originally posted by feriha feriha wrote:

...... i ako mi se baš nešto jede,a to su vecinom domaci kolaci, štrudle, pojedem komad i idem dalje..


I upravo je u tome poanta....pojesti malo i ici dalje, po starom dobrom režimu Wink

Kada želja dodje lakše ju je ugasiti na pocetku dok samo malo tinja, kad žar prijedje u požar gotovo je.......iz perfekcionizma prijedjemo u depresiju i tako u krug.....

Ne mora biti tako, perfekcionizam je i inace, a pogotovo u ovim pitanjima, bolje zaobici....
 




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 11:08
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by vedrana29 vedrana29 wrote:

pa pocela sam dovoljno jesti i ono, bilo je ok jedno vrijeme...a nisam nešto fan junk fooda, ali šecer, cokolade,mafini, i razni klinci me UBIŠE znaci ako hocu otic u radnju STRAŠNO  mi je iskušenje kad prolazim pored raznih milki, cokoladnih keksova, sladoleda , karamel karefeka jao.....bukvalno patim za tim, i kad dodje cheat day, nije da sad nema nikakvog pravila, ali pojedem ono dosta slatkiša...ali ljudi moji ja konstantno patim za tim slatkišima jednostavno, još kako sam se cuvala duže vrijeme, ta želja u meni valjda je provalila na veelika vrata... eto ne znam, motivacija moja traje mjesec, mjesec ipo, al sve duže od toga, podjem mutirat.....kako da nadjem motivaciju u sebi, da ustrajem...uh uh..danas sam pocela ponovo, mada otprilike znam šta ce se desit...mjesec do mjesec ipo, vjezbacu, bicu disciplinovana i sve, i cak mi se cini da bi tako mogla jaako dugo.... i kad dodje moja tacka....opet na novo .. Samo kad bi mogla uspjeti da mi slatkiši omrznu, da zamrzim šecer, ništa drugo meni ne bi bio problem zaista...Kuhano i zdravo cesto jedem  ionako, fast food ne volim, tako da mi šecer predstavlja cijelu razliku.....Kaylee izbacila sam iz kuce slatkiše al je problem što cimerice nakupuju svega (zajednicki kupujemo hranu) i ja , jednom kockicu cokoladice, pa još kockice, i nisam ni skontala vec pola cokolade nema...tako da ne mogu sto posto uticat šta ima u kuhinji.. i

 

Takozvani sve ili ništa princip, ha Tongue

Ovako......ima više razloga zašto bi ti se to moglo dešavat.

1. Prestriktna si kod pridržavanja dijete - ili 100% clean ili totalni rastroj jer je sve što nije savršeno....well, uništeno.
2. Na dijeti jedeš premalo, odnosno u prevelikom si deficitu pa ti tijelo jednostavno traži energiju, i to što brže.
3. Odrediš si premalo UH-a unedogled, što te na duži rok ostavi totalno ludom za brzim šecerima.
4. Utapaš emocije u slatkišima.


Prije svih govora o motivaciji, ja bih prvo rješila ove tocke. Ako je problem u perfekcionizmu, treba uvesti malo fleksibilnosti. Ako je problem u sastavljanju jelovnika, treba poraditi na tome. Ako je problem psihicke prirode, treba rješavati uzroke.


Dat cu ti sebe kao primjer, jer sam od rodjenja fan slatkog, isto kao i ti. Mislim da nema toga, osim gumenih bombona, što ne bih mogla jesti. Dakle nisam jedna od onih koji ne vole slatko pa im nije problem odreci se, dapace. I kako uspijevam pojesti samo 1 kockicu crne cokolade dnevno, a nekad mi ni to ne treba?

Izmedju ostalog - ništa si ne zabranjujem Smile Znaš kako zabrane djeluju na ljude? Tako da upravo polude za zabranjenim Big smile Što više slobode si dam, to mi je manje toga potrebno, manju želju osjecam. Cak i ako je osjetim procijenim situaciju i mogucnosti - ako mogu, uzmem malo ( a nekad i puno), ako sam na nekom režimu usmjerim fokus na nešto drugo. Sve ovisi koji su ciljevi. Isto tako, kroz godine sam se naucila kako mi tijelo funkcionira i da sva ta fina hrana ne mora biti bauk, uz redovitu aktivnost i uravnotežen jelovnik 80% vremena, sa svjesnošcu o energiji koju unosimo u sebe. Ja mislim da si si ti nabila preveliki presing u smislu tih zabrana - ja to ne smijem jesti, niti malo - pa se na kraju dovedeš do stanja da doslovno inhaliraš vrecicu Big smile Opusti se malo.....kockica-dvije, ili cak i red cokolade nece napraviti toliki problem - cijela cokolada ili kutija keksa hoce.

Ljudi cesto s tim imaju problema - dijele hranu na dobru i lošu pa se doživotno odreknu "loše", kao da ce jedan komadic napravit katastrofu,  a onda jednog dana puknu i ode sve u klinac. 


Nadji ravnotežu.

Kažem ti, prvo se zapitaj koja bi od ove 4 tocke mogla biti uzrok. Nekad je samo popravljanje necega od toga (ili svega pomalo) rješenje takvog problema. S druge strane, nekad je rješenje potruditi se par tjedana zaista biti bez komadica slatkog, da se osoba od toga malo odvikne. No, nekad to napravi još vecu štetu Big smile Baš zato treba prehranu prilagodjavati pojedincu - jer što je za nekoga dobar savjet, za nekog drugog ce biti kaos. 


Možeš li se prepoznati u necemu? Pa da krenemo od toga Wink

Ne brini, uvijek ima rješenja, ako ima dovoljno volje da ga se nadje Smile





hm, evo da krenem malo razmišljati o opcijama..

1. Prestriktna si kod pridržavanja dijete - ili 100% clean ili totalni rastroj jer je sve što nije savršeno....well, uništeno. Možda jesam..prkatikovala sam taj cheat day al šta ja znam, nešto opet nedostaje..ne znam..
2. Na dijeti jedeš premalo, odnosno u prevelikom si deficitu pa ti tijelo jednostavno traži energiju, i to što brže...da,mislim da sam imala ovaj problem,pa sam ga korigovala, i pocela sam ustvari jesti dovoljno..
3. Odrediš si premalo UH-a unedogled, što te na duži rok ostavi totalno ludom za brzim šecerima. ovo bi moglo biti jer nisam sigurna tacno šta znaci i kolko je premalo UH
4. Utapaš emocije u slatkišima. Moždqa bi moglo biti, mada psihicki gledano, nemam probleme sa nekakvom depresijom, crnjacima i to, jednostavno nisam sklona tome...više sam nekako hedonisticki tip ono....ovaj projekat sam dobro uradila, najbolje je ocijenjen..odo sebe pocastit kanticom sladoleda....Odo opalit pakovanje tiramisua jer ja sam to zaslužila...odo se sa prijateljicom izvesti na najbolje kolace u gradu, jer ipak joj je rodjendan, il moj, il jednostavno ima neki deseti razlog zbog cega sam zaslužila da sebi ugodim...ako nema izmislim ga Big smile



Edited by vedrana29 - 13 Prosinac 2013 at 11:09
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 11:16
Odlicno, e sad je pitanje što tebi znaci jesti dovoljno i koliko je to u biti UH-a, s obzirom da si rekla da nisi sigurna tocno koliko je premalo Smile

Ovu 4. tocku savršeno kužim, taj hedonisticko - nagradni dio Big smile Ja sam bila beba koja je za svaki treptaj okicama, ili suzicu dobivala keks, a kasnije bi svaki posjet doktoru, petica u školi i sve ostalo lijepo bilo nagradjeno sladoledom ili kolacem Smile Što me pratilo i dalje.....sve pozitivno bi dobilo nagradu u obliku neke hrane.

E sad...taj dio je samo na tebi. Ti sama moraš pronaci nešto s cime ceš se nagraditi, a da to ne bude nešto slatko. Ako je to potrebno, jer u tom trenu to nebi bio najbolji izbor. S druge strane - ako imaš mjesta za nešto malo, to uopce nebi trebao biti problem. Sve ovisi o situaciji - zato kažem, koliko se god treba znati otrgnuti od nekih poriva za hranom i preusmjeriti na nešto drugo - nekad treba znati biti fleksibilan i dopustiti si malo gušta. Ravnoteža, ne?


Mislim da bi ovdje bilo najbolje krenuti ispocetka. Dakle, probati to rješiti zajedno s nama, da opet vidimo kako to ide u praksi. Kreni ponovo sa pisanjem svojih jelovnika i aktivnosti pa cemo korak po korak rješavati što se rješiti da Wink



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
feriha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote feriha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 16:38
Moje mišljenje je da nama poctnicima netreba taj cheat day, jer onda ga svi željno išcekuju da se natrpaju i eto problema..
Ja sam shvatila da je jako bitno unijet dovoljno P UH i M u svaki obrok i onda i nema neke velike potrebe za slatkišima, a ako su mi baš "oci" gladne, lijepo uzmem rižin kolacic sa sirom i malo pekmeza(to mi je avangarde preporucila) i super ili u zobene ujtro umiješam kašiku muslija koje sadrže cokoladu i ostali mix orašastih i super dobijem miris i okus cokolade a nisam pretjerala sa kolicinom..
tako vedrana preporucujem i tebi ako misliš na duže staze jesti zdravije, ponekad si ubaci nešto slatko oko treninga i rahat, tako su cure savjetovale meni i ja sad SUPER Smile  
Svi oko mene se dave slatkišima i mene nude a ja se smijem i baš necu,jer želim iduceg ljeta hodati u hlacicama  LOL i da se ništa neljulja  Embarrassed

Jer stvarno sam shvatila da kad jedem masniju hranu npr sa vrhnjem i puno ulja, tako se razgladnim da je to strašno, onda bi samo dalje trpala, živa istina ovo sve što ovdje ljudi pišu, samo treba citati i citati, te UPIJATI Approve
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Prosinac 2013 at 11:41
Vecinom je to tako feriha, pogotovo kod onih koji se bore sa jako lošim navikama i koji su u jako lošoj formi. Takvima ce jedan cijeli dan cheatanja samo još više produbiti problem, radi vjerojatne inzulinske rezistencije i samog odgadjanja privikavanja na bolje navike.

Zato bih ja svakome pristupila individualno, kao i uvijek, jer su ljudi razliciti u puno toga. Nekome ce biti bolje ostaviti par komadica tu i tamo, nekome ce trebati maknuti sve bar prvih par tjedana...sve ovisi.

A da ne govorim da nekima razni cheat day-evi i punjenja jako teško padaju, što fizicki što psihicki, pa cak i nakon dužeg vremena držanja odredjenog režima.

U svakom slucaju - ako vec mora biti nešto, onda bolje jedan free obrok, 1-2 tj., nego cijeli dan. I po potrebi što pravilnije namirnice, dakle dobri UH-i, kako bi si samo malo dali gušta i slobode.....odnosno pojeli nešto što inace ne jedemo (kad se radi o low carb dijetama). Ali opet kažem - teško je ovako generalno govoriti, ja bi uvijek krenula od samog pojedinca i raznih faktora koji ga obilježavaju.


Princip ravnoteže o kojem govoriš cesto upali - ljudi znaju imat te cravingse upravo zbog neravnoteže, zbog nedovoljno hranjivih tvari. Tako da to uravnoteženje obroka, odnosno jelovnika, zna vec eliminirati problem ili ga bar ublažiti.


Drago mi je da si našla nacin koji ti odgovara, bravo Wink


A što se gladi nakon masti tice i to ovisi i može se desit! Zato se ljudi znaju cudit kako jedu malo UH-a, a debljaju se :)) Masti su poprilicno loše kod zasicenja na kratki rok pa se kod odredjenih ljudi zna desit da zbog toga pojedu i više nego što bi trebali, a misleci da je to ok jer nema UH-a samo se zeznu. Tako je bilo i sa low fat ludilom nekad - ljudi su poceli drvit po UH-ima jer su mislili da je dovoljno samo izbacit masti i sve ce bit ok Smile Neki jednostavno bolje funkcioniraju na UH-ima, lakše se zasite, kontroliraju unos hrane i opcenito se osjecaju bolje. Tako da.....ništa se ne može gledat generalno, naravno ;)

...a s druge strane, možda si samo u takav obrok s mastima trebala ubacit puno više povrca i proteina pa bi se puno lakše zasitila, sve ovisi ;)







"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 4>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.