New Posts New Posts RSS Feed - Ono nesto?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Ono nesto?

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
mr-triple-double View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2012
Location: zg
Status: Offline
Points: 462
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mr-triple-double Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Ono nesto?
    Posted: 06 Lipanj 2012 at 11:20
Vecina ljudi tu trenira dulje, neki su trenirali, prestali pa opet krecu, neki i po prvi put.
E pa pitanje za sve. Imate li ono nesto, vjezbu, dio prehrane, zivotnu naviku, bilo koji takav detalj koji vam je sto se tice toga da budete sto vise u formi bas promjenio zivot? Ono nestonakon cega ste pomislili o boze da mi je neko to odmah rekao pa vec bi bio/bila odavno u formi. Ako imate podijelite sa ostalima mozda jos nekome to pomogne.
Back to Top
GrannySmith View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 227
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GrannySmith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2012 at 16:29
Nisam sigurna koliko je stvar u samo 'onoj nekoj' jednoj stvari zbog koje bi se neciji napredak puno više povecao. Mislim da je to stvar kontinuiranog rada na sebi, pri cemu ne mislim samo na vježbanje, nego i na neprestano ucenje, zanimanje, usvajanje, a i na kraju krajeva primjenu novih korisnih informacija u svrhu vlastitog napretka. Nisam pobornik onih koji mijenjaju svoje navike vježbanja i prehrane jer dolazi ljeto pa se onda tih 2-3 mjeseca drže nekakvog zdravijeg nacina života. Ta navika bi trebala biti prihvacena kao vlastiti izbor u koji uvijek možeš ulagati više. Na ovaj forum sam se registrirala upravo iz tog razloga da cujem nove korisne informacije, iskustva drugih, da naucim što je bolje od mojih navika ili ono što bih trebala ispraviti, a konkretno sam za ovo vrijeme koliko sam aktivna na ovom forumu najviše naucila iz podrucja nutricionizma - što jesti u koji dio dana, što prije, a što poslije treninga.
Back to Top
mr-triple-double View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2012
Location: zg
Status: Offline
Points: 462
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mr-triple-double Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2012 at 16:53
Originally posted by GrannySmith GrannySmith wrote:

Nisam sigurna koliko je stvar u samo 'onoj nekoj' jednoj stvari zbog koje bi se neciji napredak puno više povecao. Mislim da je to stvar kontinuiranog rada na sebi, pri cemu ne mislim samo na vježbanje, nego i na neprestano ucenje, zanimanje, usvajanje, a i na kraju krajeva primjenu novih korisnih informacija u svrhu vlastitog napretka. Nisam pobornik onih koji mijenjaju svoje navike vježbanja i prehrane jer dolazi ljeto pa se onda tih 2-3 mjeseca drže nekakvog zdravijeg nacina života. Ta navika bi trebala biti prihvacena kao vlastiti izbor u koji uvijek možeš ulagati više. Na ovaj forum sam se registrirala upravo iz tog razloga da cujem nove korisne informacije, iskustva drugih, da naucim što je bolje od mojih navika ili ono što bih trebala ispraviti, a konkretno sam za ovo vrijeme koliko sam aktivna na ovom forumu najviše naucila iz podrucja nutricionizma - što jesti u koji dio dana, što prije, a što poslije treninga.

slazem se sa tobom, ali stvar ti je u tome sto smo svi razliciti pa tako neka recimo vjezba moze na nekome poluciti odlucne rezultate a kod nekoga male ili prosjecne, isto i sa djelom prehrane ili recimo vremenski kad nesto jesi i slicno. ja sam imao par situacija koje su bile ono nesto. gdje sam napravio neku promjenu i onda u kratkom vremenskom roku vidio veliku razliku i da mi je to netko odma reko ili da sam odlucio ranije se na to napredak bi bio brzi.
Back to Top
GrannySmith View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 227
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GrannySmith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2012 at 16:59
Originally posted by mr-triple-double mr-triple-double wrote:

ja sam imao par situacija koje su bile ono nesto. gdje sam napravio neku promjenu i onda u kratkom vremenskom roku vidio veliku razliku i da mi je to netko odma reko ili da sam odlucio ranije se na to napredak bi bio brzi.


što si to novo uveo i što se promijenilo u tvom slucaju?
Back to Top
mr-triple-double View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2012
Location: zg
Status: Offline
Points: 462
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mr-triple-double Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2012 at 17:02
recimo meni je bilo ono nesto kad sam se prebacio na trening za snagu 5x5, treniro sam preko dvije godine ono tipa 4 serije za skupinu misica po 8,10,12 ponavljanja i napredak je bio ali polagan. i onda sam od kad sam se prebacio na ovaj trening u par mjeseci napredavo ko prije u godinu. jednostavno sam pogodio ono sta mi ocito lezi tijelu i najbolje stimulira.

druga situacija je bila za trbusnjake. uvjek sam radio trbusne i standardne vjezbe i trbusni su bili ali ne onako bas kako sam zelio. i onda sam zbog faksa promjenio vrijeme spavanja, prije recimo od 24 do 9, na 22 do 6,7 i u roku od 2,3 tjedna dobio definiciju super bez da sam ista drugo promjenio.

trece je bila jedna vjezba isto za trbusne, koju sam radio doma dok sam ozljedio ligamente u ramenu i samo nju radio svaka2,3 dana i u 1mjesec isteso donje trbusne savrseno bez da sam uopce vjezbao bilo koji drugi dio tijela ni doma ni u teretani jer nisam mogao zbog ramena.

ima jos par stvari ali bi volio cuti sta drugi kazu
Back to Top
GrannySmith View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 227
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GrannySmith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2012 at 17:05
vidim da si se malo po malo uz sve te sitne slucajne promjene cijeli istesao
svaka cast!   
Back to Top
mr-triple-double View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2012
Location: zg
Status: Offline
Points: 462
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mr-triple-double Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2012 at 17:09
Originally posted by GrannySmith GrannySmith wrote:

vidim da si se malo po malo uz sve te sitne slucajne promjene cijeli istesao
svaka cast!   

da, ma ima jos mjesta napretku, ali ja uvjek stavim letvicu nemoguce visoko pa kad dodem do pola je ustvari odlicno.
ali da najbitnija stvar je slusati svoje tijelo, vidjeti sta pase sta ne i onda se konstantno prilagodavat i trudit se iznenadit i sebe i svoje tijelo. ma vecina ni ne zna sta sve moze. samo to treba neko izvuci iz njih.
Back to Top
Rahxephon View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Listopad 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 153
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rahxephon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2012 at 08:59
Ovo moje ce zvucati tako ljigavo, ali to je moje ono nešto, pripremite se:

na jednom od ovih "Transformiraj se!" natjecanja i ja sam se prijavila. Nisam bila totalna pocetnica, ali mnoge stvari nisam radila kako treba i ulazila sam u neke detalje u koje nije bilo potrebno ulaziti pa su mi rezultati bili onako, ispod prosjeka. U tom istom natjecanju prijavio se još jedan coek, koji je i pobijedio, a koji me je inspirirao svojim stavom. Fino si odredio jelovnik, odredio si vježbe, to sprovodio 3 mjeseca bez zajebavanja, postig'o odlicne rezultate i rocked it. Nema dalje.

Kasnije cu pizdit oko prehrane ili nekog treninga i pomislit cu: suck it up, prestani pizd*t, ako je Phoenix mog'o, moš i ti LOL



E, nedajte mu da ovo procita LOL


Edited by Rahxephon - 07 Lipanj 2012 at 09:01
Back to Top
ariaa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Lipanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 101
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ariaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2012 at 22:50
Originally posted by mr-triple-double mr-triple-double wrote:


da, ma ima jos mjesta napretku, ali ja uvjek stavim letvicu nemoguce visoko pa kad dodem do pola je ustvari odlicno.
ali da najbitnija stvar je slusati svoje tijelo, vidjeti sta pase sta ne i onda se konstantno prilagodavat i trudit se iznenadit i sebe i svoje tijelo. ma vecina ni ne zna sta sve moze. samo to treba neko izvuci iz njih.


Da slažem se.. neki ljudi iz nas ponekad doista izvlace ono najbolje Wink a nije to lak posao...
dok s druge strane ima onih koji nam crpe  energiju.. od takvih se treba maknut.. i slažem se da je bitno slušati svoje tijelo u cijeloj prici.. a i iznenaditi ga ponekad dovodi nas na jednu potpuno novu razinu napretka.. bilo mentalnog bilo fizickog.. Smile
Back to Top
Zyzz View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 60
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zyzz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2012 at 14:49
Pocni pumpat zgibove i biti ceš ko zmaj :p

Ne mislim da ih vec ne radiš, ali baš pocni rokati po njim, u svim varijantama, posveti im se i ojacati ceš brutalno.


Edited by Zyzz - 29 Lipanj 2012 at 14:50
"What do you imagine?"
He replied, "What do you?"
I told him to run faster, I like to imagine that i am being chased by wolf.
He smiles and says, "In my mind, I am one that is chasing the wolf."
Back to Top
mr-triple-double View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2012
Location: zg
Status: Offline
Points: 462
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mr-triple-double Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2012 at 21:54
Originally posted by Zyzz Zyzz wrote:


Pocni pumpat zgibove i biti ceš ko zmaj :pNe mislim da ih vec ne radiš, ali baš pocni rokati po njim, u svim varijantama, posveti im se i ojacati ceš brutalno.


Slazem se s tobom zgibovi su zakon vjezba, temeljna, kao i sklekovi, cucanj, dipsevi i slicno, i ja ih obozavam radit ali u ovoj temi sam mislio vise onak neki detalj tipa poceo sam radit bas taj zgib ili bas na taj nacin i ono nakon toga odlicni rezultati.
Back to Top
Zyzz View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 60
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zyzz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2012 at 02:08
Aha, radi zgibove sa opterecenjem onda, tipa mjesec, dva, kontinuirano. Kad skineš opterecenje i probaš zgib, letiti ceš :D, ali široke. S time da ja volim raditi i tipa široki hvat ali kad se dižem, dižem se prvenstveno na lijevu stranu pa onda na desnu i tako.

Prije nisam mogao muscle up, zgib da se digneš iznad šipke, i radio sam oko mjesec-dva sa girjom od 16 kila opterecenja, zavezao sam sa pojasom i pumpao, mogao sam prvo oko 12 komada, jednom sam uspio 19-20. Kad sam skinuo to cudo i probao muscle up, uspio sam 2 komada xD i onda sam se zbog turnira morao posvetiti nogama pa sam postao tromiji sa zgibovima pa sad ne znam da li i dalje mogu taj muscle up.
"What do you imagine?"
He replied, "What do you?"
I told him to run faster, I like to imagine that i am being chased by wolf.
He smiles and says, "In my mind, I am one that is chasing the wolf."
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2012 at 08:04
Muscle uo rula ja ne mogu za sada niti jedan , ali nadam se da ce i toga biti 
Back to Top
mr-triple-double View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2012
Location: zg
Status: Offline
Points: 462
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mr-triple-double Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2012 at 12:21
ma Zyzz opet ti kazem ne pisi kao da pises meni, pisi ljudima, tipa neke cake koje su te unaprijedile ili nes. ja imam 3,4 muscle upa u rukavu, i odusto sam od njih kad sam skuzio da je vise stvar u tehnici nego u snazi
Back to Top
Zyzz View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 60
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zyzz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2012 at 14:40
Pa pišem, evo zgibovi sa opterecenjem. Treba što prije krenuti na njih i onda kad ih se može 15-20 pravilnih ubaciti opterecenje. Ta preinaka ce dodati puno snage i eksplozivnosti i pomoci razvoju latisimusa u puno bržem vremenu nego da se rade neke druge vježbe ili samo obicni zgibovi. I ponavljam takodjer je bitno mjenjati hvatove da su široki, odprilike da kad se digneš i kad dodje brada u razini štange da su ti podlaktice i nadlaktice na svakoj ruci po nekih 90 stupnjeva. Eto ako se to mogu nazvati neke cakice, to bi bilo to :)

Takodjer sam si smislio novu vježbu, ne znam da li je vec vidjena, ali uglavnom za kvadriceps, osjecam da mi kvadriceps želi eksplodirati i nevjerojatno je kako sam osjecao iducih 2-3 dana zatezanje, a iduci dan nakon vježbanja su mi i dalje noge bile toliko iscrpljene da sam i dalje znao lagano propadati niz stepenice kad se spuštam prema dolje. I prije sam radio razne vježbe za kvadriceps ali nikad tako ga nisam uništio :D.

Naime vježba se izvodi da se radi cucanj na jednoj nozi ali sa lijeve i desne strane bi trebao imati neke štange ili nešto za pridržavanje. Zatim radiš duuuboki cucanj cak i predješ ravninu od 90% izmedju podkoljenice i nadkoljenice i odeš još malo niže i vracaš se nazad, s time da je najvažnije da koljeno u niti jednom trenutku ne prelazi prste radi ozlijede i da se fokusirate na kvadriceps, da ne pokušavate koljeno izguradi pod sebe i izravnati nogu vec iskljucivo da se dižete iz kvadricepsa. Ova noga koju ne koristite u cucnju nekako skvrcite nezz ili namjestite da vam ne smeta prilikom spuštanja, što je stavite više prema iza jace je opterecenje, tako da si i to možete odredjivati prilikom vježbe.

Važna napomena kod pridržavanja je isto da pridržavanje prvenstveno služi ne da bi smanjili svoju težinu cvrsto oslanjajuci i cvrsto se držeci za te štange, vec da vam guzica i trup ne prevagne iza, jer se morate duboko spuštati dolje i pod odredjenim kutem, isto kao i kod pravilnog cucnja. Znate i sami kako je nezgodno u pocetku raditi pravilni cucanj - imaš osjecaj kad ideš sa guzicom duboko iza i dolje da ce te prevagnuti u nazad i da ceš pasti, e upravo to je jedini razlog zašto se pridržava kod ove vježbe, znaci što laganije se prstima držite da vas ne odnese u iza.

Ja sam to radio po serijama od 10,8,6,4,2,1 puta i onda nakon te zadnje idem sjesti uz zid po 90% oko 60 sekundi dok mi noge ne pocnu klecati i dok mi mišici doslovno ne vrište :D. I tako 2 puta sve ponoviti, s time da ukoliko vam noge vec otpadaju drugi put možete krenuti sa serijom od 6 pa ici prema 1. ta vježba doslovno trga kvadriceps i daje izdržljivost u cucnju te snagu povecava, barem ja osjetim.

Da sam znao te vježbice ranije ili ih prije poceo izvoditi sigurno bi imao trenutno bolje rezultate, ali nikad nije kasno.

A što se tice ovako opcenite cake kod svih vježbi je muscle mind, znaci kod bilo koje vježbe morate se koncentrirati i pokušati osjetiti taj mišic kako radi dok izvodite vježbu, na taj nacin imate najbolju efikasnost i najbrže dolaze rezultati, pogotovo za mišice koje ste si opredjelili da ih želite ojacati.

A što se tice muscle upa, probaj ga izvoditi skroz sporo pa ceš vidjeti koliku snagu trebaš :D




Edited by Zyzz - 30 Lipanj 2012 at 14:58
"What do you imagine?"
He replied, "What do you?"
I told him to run faster, I like to imagine that i am being chased by wolf.
He smiles and says, "In my mind, I am one that is chasing the wolf."
Back to Top
mr-triple-double View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2012
Location: zg
Status: Offline
Points: 462
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mr-triple-double Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2012 at 15:59
eto ovakav komentar mi se vec svida, i svi imamo neke te cake koje onak e da smo bar znali na pocetku, pa sam mislio da je dobro reci ljudima pa ako neko pocinje ili ne zna neka odma proba.

a ova vjezba kolko sam ovako uspio vizualizirat ti je cucanj na jednoj nozi?? ja sam to cesto radio i bez pridrzavanja i bas da idem do kraja dole i super je.

a ne volim tu foru ak ti je vjezba polagana idi jako sporo, postoji nekoliko vrsta tempa za vjezbe kod dizanja i spustanja ali sad da idem 10 sekudi gore mi glupo, to koda mi neko kaze daj zakucavaj sporije haha
a i muscle up ti je stvar u hvatu, ne tolko u snazi, znam par mladih decki gimnasticara rade muscle up za zagrijavanje prakticki
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.