New Posts New Posts RSS Feed - omjer P-U-M
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

omjer P-U-M

 Post Reply Post Reply
Author
silver View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Veljaca 2013
Location: Split
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote silver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: omjer P-U-M
    Posted: 11 Studeni 2013 at 08:33
pozdrav
gubim se po temama i pokušavam naci pravilni omjer za dnevni unos proteina,masti i ugljikohidrata..da li je to 40-30-30? vjerojatno to piše u sto tema ali nikako ne uspijevam naci.
inace imam 33 god (za par mjeseci), visoka sam 180 cm i teška 68 kg. u principu sam zadovoljna izgledom ali želim ucvrstiti tijelo (nakon dvije trudnoce, ali nije ništa prestrašno) i opcenito steci bolju kondiciju. vježbam pilates tri puta tjedno i mislila sam još tri dana vježbati hiit.
BMR mi je 1484 a TDEE 2300.
molim vas za vaše mišljenje i savjet o tom omjeru i opcenito ako imate kakav savjet.
hvala Smile
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2013 at 09:38
Pozdrav i dobrodosla
nema "pravog" omjera koji ce svima odgovarati. Npr. ako trcis maraton ili se bavis takvom nekom iscrpljujucom aktivnoscu omjer zone 40-30-30 bi ti bio premalo sto se tice UH. No s obzirom da se vjerovatno ne bavis onda bi zonski pristup bi relativno dobar, naravno uz dovoljan broj kcal koje uzimas. Ukoliko cilj nije mrsavljenje, sudeci po kilazi ne bi trebao biti, onda bi trebala jesti tih 2300 kcal (iako tu treba biti oprezan s kalkulatorima oko tih kcal odrzavanja jer kalkulator ne zna koliko hrane si ti do sad uzimala ) i raspodjelit tih 2300 kcal na omjer 40-30-30. Sto se tice zonskog omjera, ja sam zivjela u zoni oko 1,5 godinu i imam samo rijeci hvale iako je nekad znalo biti iscrpljujuce svaki obrok stavit u zonu. No, naravno ti mozes i opcenito imat omjer s obzirom na cijeli dan, on ne mora striktno bit u svakom obroku kao sto je po filozofiji dr. Searsa. Nego, de ti nama napisi jedan do dva dana kad, sta i u kolikoj mjeri jedes da mozemo vidjet koliko zapravo to odrzavanje treba bit
pozz
cookies are for pussies
Back to Top
silver View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Veljaca 2013
Location: Split
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote silver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2013 at 13:07
hvala na odgovoru avangarde.
evo, jutros sam doruckovala zobene pahuljice i nes od vanilije (koji inace ne pijem baš ali sam zobene napravila s vodom i žlicom wheya radi okusa i onda sam shvatila da sam zaboravila na proteine Wacko). za medjuobrok sam pojela corny.
rucala sam ribu,jaja i blitvu.
popodne sam mislila za medjuobrok integralni kruh i maslac od kikirikija, a za veceru tunu i salatu ili posni sir i salatu.
porcije nisu male baš,mislim da je kaloricki ok.
ma u principu sam iz vaših dnevnih jelovnika shvatila kako bi trebala nego eto..išla sam provjeriti jek to ok.
popodne cu vježbat na orbitrek i hiit (ovisno koliko budem imala vremena)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.