New Posts New Posts RSS Feed - Omjer P:U:M u definiciji
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Omjer P:U:M u definiciji

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Omjer P:U:M u definiciji
    Posted: 22 Listopad 2012 at 15:49
Citao sam da bi trebalo ici oko 2 g proteina na kilogram mase,masti da budu izmedju 20 i 30% a ugljikohidrati ostatak.Da li je to tocno?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2012 at 16:24
Citala sam da je omjer koji se koristi u popularnoj "zoni", a to je 30M:40UH:30 P dobar za definiciju. Ja sam ga isprobala i bila sam zadovoljna. S druge strane, sad sam na ovoj klasicnoj "bb" prehrani s omjerom 20M:40UH:40P i malo se teze navikavam jer mi nedostaje zona :) Uglavnom, ono sto sam htjela reci je da je za definiciju bitno da si u kcal deficitu, a sad koji je omjer bolji to bi trebao na sebi isprobati pa vidjeti sta ti pase
pozz
Back to Top
mr-triple-double View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2012
Location: zg
Status: Offline
Points: 462
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mr-triple-double Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2012 at 20:50
imas puno istrazivanja puno strucnih i onih malo manje strucnih misljenja, moj savjet je ne zamaraj se sa omjerima, jedi zdravo, pogledaj tu neku prehranu, moje misljenje je da proteina nikad dosta, pa ko uopce moze skupit iznad 200g dnevno ako ne uzima jos hrpu dodataka prehrani, ugljikohidrati neka budu kompleksni, izbaci junk, ujutro mozes jesti vise a tokom dana sve manje i baziraj tako da kako ide dan sve manje bude ugljikohidrata i masti, vecinom da budu proteini i ne jesti poslije devet,deset, dobro spavat i uz nekakav trening rezultati bi trebali biti tu
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2012 at 22:19
Originally posted by mr-triple-double mr-triple-double wrote:

imas puno istrazivanja puno strucnih i onih malo manje strucnih misljenja, moj savjet je ne zamaraj se sa omjerima, jedi zdravo, pogledaj tu neku prehranu, moje misljenje je da proteina nikad dosta, pa ko uopce moze skupit iznad 200g dnevno ako ne uzima jos hrpu dodataka prehrani, ugljikohidrati neka budu kompleksni, izbaci junk, ujutro mozes jesti vise a tokom dana sve manje i baziraj tako da kako ide dan sve manje bude ugljikohidrata i masti, vecinom da budu proteini i ne jesti poslije devet,deset, dobro spavat i uz nekakav trening rezultati bi trebali biti tu


ja jedem i u 11h obrok prije spavanja, a na definiciji sam
Back to Top
mr-triple-double View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2012
Location: zg
Status: Offline
Points: 462
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mr-triple-double Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2012 at 23:48
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

Originally posted by mr-triple-double mr-triple-double wrote:

imas puno istrazivanja puno strucnih i onih malo manje strucnih misljenja, moj savjet je ne zamaraj se sa omjerima, jedi zdravo, pogledaj tu neku prehranu, moje misljenje je da proteina nikad dosta, pa ko uopce moze skupit iznad 200g dnevno ako ne uzima jos hrpu dodataka prehrani, ugljikohidrati neka budu kompleksni, izbaci junk, ujutro mozes jesti vise a tokom dana sve manje i baziraj tako da kako ide dan sve manje bude ugljikohidrata i masti, vecinom da budu proteini i ne jesti poslije devet,deset, dobro spavat i uz nekakav trening rezultati bi trebali biti tu


ja jedem i u 11h obrok prije spavanja, a na definiciji sam

a ako ti djeluje ko sam ja da kazem drukcije
ovisi imas li kasni trening, ides li spavat u pola 12 ili tek recimo u 1 i tak
ja sam probao ovak da sam preko tjedna u 9, a vikendom u 10, i meni djeluje
neka proba kak oce pa ak djeluje drz se toga

Edited by mr-triple-double - 22 Listopad 2012 at 23:49
Back to Top
alpinist View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 344
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alpinist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2012 at 07:20
Originally posted by Tancho Tancho wrote:

Citao sam da bi trebalo ici oko 2 g proteina na kilogram mase,masti da budu izmedju 20 i 30% a ugljikohidrati ostatak.Da li je to tocno?
fali ti nešto u racunici, sve ti ovisi koliko ti je ovih 2 g proteina postotak kalorija. Nije isto ako je to udio od 15% ili udio od 40 %
Adapt what is useful, reject what is useless, and add what is specifically your own...

http://www.spk-strik.hr
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2012 at 15:42
Po nekom izracunu mi je ispalo od unesenih cca. 2800 kcl,190 g proteina,80 g masti i 340 ugljikohidrata,mislim da bi trebalo smanjit ugljice a povecat masti jer mi na 95 kila ispadne 190 g proteina po ovome 2g po kili mase,masti 25% sveukupnog unosa kalorija...Jel sam šta zbrljao,nikad mi matka nije išla...
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2012 at 16:15
Originally posted by Tancho Tancho wrote:

Po nekom izracunu mi je ispalo od unesenih cca. 2800 kcl,190 g proteina,80 g masti i 340 ugljikohidrata,mislim da bi trebalo smanjit ugljice a povecat masti jer mi na 95 kila ispadne 190 g proteina po ovome 2g po kili mase,masti 25% sveukupnog unosa kalorija...Jel sam šta zbrljao,nikad mi matka nije išla...


2800 kcal- omjer 30:40:30 je 95gM:275gUH:215g P
----omjer 20:40:40 je 62gM:270gUH:290gP
bar po mojoj racunici
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2012 at 16:50
Ovaj prvi omjer mi još najbolje izgleda...
Hvala
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2012 at 20:58
Da li kod "zone" svaki obrok treba biti u tom omjeru ili?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2012 at 09:27
Originally posted by Tancho Tancho wrote:

Da li kod "zone" svaki obrok treba biti u tom omjeru ili?



Tako je, svaki obrok nutritivno rasporeden 30:40:30. Dosta ljudi kaze da im je zona teska bas zbog ovoga medutim ja koristim app za smartphone pa mi ona izracuna, ja samo izmjerim ;)
pogledaj moje recepte u zoni, stavila sam par komada na forum
pozz
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2012 at 12:18
Nije to bas neki omjer za definiranje misica... trebalo bi povecat proteine, a smanjit ili U ili M...
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2012 at 14:13
Koji bi onda omjer bio bolji?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2012 at 15:44
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Nije to bas neki omjer za definiranje misica... trebalo bi povecat proteine, a smanjit ili U ili M...



a sta ja znam, moj trener je bb, hranio se godinama u zoni i dobivao na masi normalno, a ja primjenjujem zonu zadnjih godinu dana, zadnjih 5 mj za definiciju i meni pali (ipak je najbitinije da si u deficitu). al evo, ja bi u ovom slucaju rekla 20:40:40 ako bas hoce omjere
I da, što se tice UH u zoni 75% treba dolaziti od povrca i voca, a samo 25% od složenih UH i brzih secera, a ja sam to ionako konzumirala ujutro i oko treninga, tako da ovo s smanjivanjem UH opet stoji i za zonu.
pozz

Edited by avangarde - 29 Listopad 2012 at 16:11
Back to Top
Weedeemer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Weedeemer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2012 at 15:14
ja trenutno pokušavam

proteini : masti = 1:1
tj kalorijski breakdown 65%M / 35%P / 0 UH(ili u tragovima)

sad mi je vec drugi tjedan, nekak me frka stat na vagu jer ogledalo i dalje "stoji" tj nema nekih znacajnijih promjena (glikogen mi je na nuli, tak da su mi misici ispumpani maksimalno)
al ipak se vide neki mali pomaci....
no to s ogledalom je prica za sebe s obzirom na moj anorexic bacground

... izgleda mi kao da gubim na rukama/nogama... a u ogledalu pratim samo trbuh...

Edited by Weedeemer - 29 Studeni 2012 at 15:15
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2012 at 15:18
cek, ne jedeš baš nikakvo povrce pa ti je UH 0 tj u tragovima?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.