New Posts New Posts RSS Feed - Omega3
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Omega3

 Post Reply Post Reply
Author
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Omega3
    Posted: 25 Veljaca 2013 at 08:57
Evo pitanjce za iskusnije od mene.
Naime znam sve o omega3,ali muci me jedna stvar.U jednom magazinu sam vidio tipa koji se preobrazio u cca 6 mjeseci...sve je to ok,ali mi je nejasno bilo da je pio 3 (tri)??? tablete omega3 uz obrok!Zašto?Kako?Na bocici piše jedna dnevno (nemojte sad ulaziti u detalje koliko ima epa i dha na 1000mg ampule).
Druga stvar koji ne mogu naci na netu je zašto mg u tekucem stanju?mg je i tako teško apsorbirajuci element kojega neki jedva nešto apsorbiraju.Znaci ja kupim od multipowera mg,popijem i veliku vecinu mg izbacim preko mokrace ili znojenjem.Isto tako kolicine koje preporucuju jako variraju pa da cujem mišljenje iskusnijih.Hvala
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2013 at 10:51
ja sam pila svojevremeno 8 komada omega na dan sad pijem 2. naravno da nije isto ima li u jednoj tableti 1500mg na dan koliko su neke dnevne potrebe ili ima 500 mg.. Uglavnom, s omegama se ne mozes predozirati, tako da nema straha ako uzmes i 10 od 1500 mg.. No, mislim da je 2000 mg sasvim dovoljna doza
Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2013 at 11:33
Pricaš o dozi ulja,ali u ulju imaju kako koja.Trenutno imam od solgara koja ima na 1000mg 160mg epa i 100mg dha
i od nutrilaba koja ima na 1000mg 180mg epa i 120mg dha..E sad koliko je preporucena dnevna doza nemam pojma.Citao sam jedino da cak pomažu i kod mršavljenja...osim svih onih ostalih pozitivnih ucinaka koje sad necu navoditi.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2013 at 11:41
znaci prvi ima 260 mg, a drugi 300 tako da sad vidis da mozes uzimat do 8 na dan, uz svaki obrok 2 kapsulice. Ili kupi neke skuplje koje imaju u jednoj kapsulici 1000mg i onda moras popit samo dvije.. ja sam kupovala neke jeftine tih sam pila 8 na dan, sad sam preracunala da me isto izade pit 2 na dan za vecu cijenu. Uglavnom, da pomazu tijelu da se rijesi masnoca
Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2013 at 21:40
Dobro,a dali netko zna odgovor vezano za Mg?
Back to Top
keclu View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Studeni 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote keclu Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Ožujak 2013 at 15:27
puno je bitnija forma magnezija koji kupuješ od kolicine magnezija koja je prisutna po tableti. U svakom spoju ovisno o kemijskoj formi postoji odredjen udjel magnezija, ali sam spoj odrdjuje njegovou apsorpciju. Prilikom kupnje suplementa, bitno je odabrati onaj koji se dobro apsorbira u tijelu.

Magnesium Sulfate ---> Elemental Mag = 10%, Bioavailability = ?
Magnesium Chloride ---> Elemental Mag = 12%, Bioavailability = ?
Magnesium Oxide ---> Elemental Mag = 60%, Bioavailability = 4%
Magnesium Carbonate ---> Elemental Mag = 45%, Bioavailability = 30%
Magnesium Hydroxide ---> Elemental Mag = 42%, Bioavailability = ?

Magnesium Citrate ---> Elemental Mag = 16%, Bioavailability = 90%
Magnesium Lactate ---> Elemental Mag = 12%, Bioavailability = 99%
Magnesium Glycinate ---> Elemental Mag = 18%, Bioavailability = 80%
Magnesium Malate ---> Elemental Mag = 6.5%, Bioavailability = ?
Magnesium Taurate ---> Elemental Mag = 9%, Bioavailability = ?

Samo što odredjene forme djeluju poprilicno laksativno (primjerice šumeci Mg iz DM-a)... Ukoliko se netko želi suplementirat, preporucio bi Magnezij glicinat kao dobru iskoristivost uz pristupacnu cijenu.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.