New Posts New Posts RSS Feed - ojacatu ruke
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

ojacatu ruke

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2012 at 19:20

Zanima me kako odabrati pravu kilažu bucica? 

Npr. ako radim s 4 kg po 7-8 ponavljanja 3-4 vježbe u 3 serije.....kada trebam povecati kilažu??


Hvala!

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2012 at 01:31
Ako ti je cilj raditi xy ponavljanja na nekoj vjezbi tezinu odabires takvu da ti zadnja ponavljanja budu zahtjevna za odraditi i da se pomucis jer ako radis npr vjezbu sa 4 kg, dizes uteg 7 puta , mogla bi ga bez problema dic 10-15 puta onda nema smisla radit s tom tezinom neg povecas dok ne nadjes optimalnu. Naravno o odabiru tezine ovisi i nacin rada, odmori, ali uvijek treba maximum izvuc iz svake vjezbe
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2012 at 06:58

E pa to mi nije baš jasno, koliko odmori od vježbe do vježbe i izmedju serija?

Meni su odmori izmežu vježbi 30-60 sec, a 1-2 izmežu serija...možda to treba smanjit?

Za neke vježbe bez problema dignem tih 7-8 puta dok neke teže dignem 3-4 bez problema,a preostale 3-4 na jedvite jade....znaci na tim vježbama di se pomucim zadnja 3-4 ponavljanja ostaviti kilažu a na preostalima podignuti?

S obzirom da moram kupiti teže bucice da li da uzmem od 5 ili 6 kg??

Hvala!!

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2012 at 15:01
Odmori ovisno o tome što želiš postici vježbanjem, ništa nije univerzalno.........ako ti je cilj skidanje masnog tkiva npr. odmori bi trebali biti kraci,unutar 30 sek , samim time težine s kojima radiš "padaju" jer radiš na malom rest periodu, prakticki stalno u nedostatku kisika, zakiseljena  i normalno da ti radne težine jako padnu od onih ajmo rec normalnih ako radiš npr na snazi-hipertrofiji  i na dužem rest periodu, ali poanta je kakvi god odmori bili težinu odabereš da bude makismalno zahtjevno.

U tvom slucaju da, ove vježbe koje s lakocom odradiš na njima podigni težinu dok ne postanu zahtjevne, na ovima gdje je dovoljno zadrži postojecu.........a bucice ja nebi kupovao na taj nacin kao ti nego bi kupio onaj set od 2 štange s utezima da se mogu složiti bucice od 1-10 ili 15 kg i s tim si pokrivena, a ove od 4-5 kg s njima i onako ne možeš ništa raditi..........kako noge radiš uopce , dok bi s ovima mogla radit bulgarian split sq, jednonožne DL, ilis slozis jednu težu bucicu pa probas i goblet squat i sve zivo.........
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2012 at 19:12

Cilj mi je oblikovanje ruku, ne bojim se mišica, dapace :D

Znaci ovako kako sam do sad radila...odmori jesu ok ili da ih produžim? 

A kilažu bi trebala dignut, toliko da 2-3 napravim bez problema a preostala 3-4 teže, jal tako?


Inace treniram 5-6 puta tjedno 3x insanity program i  2 x bucicama....( radim s bucicama za noge imam isto utege ali slabe od 1kg...radim cucnjeve, iskorake ali sve bez opterecenja Confused)...ponekad ubacim susanu bodirock...i tako kombiniram nema pravila iako bi sada pojacala treninge bucicama/utezima koje si planiram nabaviti jer vidim da mi ovo prelagano.

A te šipke s utezima gdje mogu nabaviti?


Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2012 at 10:12
A koji ti je cilj bebolina? ako zelis povecati misicnu masu produzi malo odmore za pocetak ( nije da ne mozes raditi na masi i na niskim rest periodima, ali treba znati onda odraditi dovoljan volumen itd.......nebitno sad).
Iato tako ako zelis povecati mis masu takodjer 3x tjedno insanity + ovo kaj radis s bucicama nije dobro, em previse skakutanja i trosenja kod insanity-a , em nedovoljan intenzitet kod treninga s bucicama, tim vise kaj velis da tesko dobivas kile ovo je onda veliki NO, NO ukoliko zelis povecanje mis. mase.

Šipke s utezima, mislim da sam vidio na webshopu tu na stranici da ej bilo setova podesivih od 15 kg (neznam dal su 1 il 2 bucice u setu i neznam cijenu) , a vidio sam neki dan slozive bucice do 10 kg u Hervysu za 180 kn , moguce da su i obje stangice l treba provjeriti, mislim da je to jeftinije, a zna tog bit u metrou, intersportu i tak.......... poslje lagano dokupis plocice pa po potrebi povecaš bucice i do 20-30 kg ak treba Wink
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2012 at 12:25

Cilj mi je izgradit mišice ruku ajmo rec kao ova teta na mojoj profilnoj slici, ništa prejako i opcenito cijelo tijelo ojacat. Kažem mišica se ne bojim, dapace htjela bi da su vidljivi! I smanjit obujam guze i bedara....  


Ovo što sam rekla da teško dobivam kile je istina ali nije da sam žgoljava, na 162 cm imam 50-52 kg

Ali naravno imam i slabu tocku, to su bedra u guza, opseg guze mi je 94 i to svakako želim spustiti za 4 cm jer imam sala u njoj :D tako da insaniti radim zbog toga 3x tjedno, a bucicama radim radi povecanja mišicne mase cijelog tijela


Ovo šta si rekao za insanity, radila sam ga 2 mjeseca po programu i jako sam zadovoljna, ojacala sam ruke, noge, guzu, sve zato sam nastavila a ubacila sam još i bucice da se dodatno ucvrstim i povecam mišicnu masu...znaci nije  dobro??


Kad vec imam taj ritam vježbanja 5-6 puta tjedno, šta da izbacim insanity i svaki dan radim s bucicama i utezima, odaberam kilažu da napravim max 7-8 ponavljanja, veci odmor izmedju vježbi (koliko?) da li je ok po 3-4 vježbe za odredjeni dio tijela pa u 3 serije....vježbam tako da 1 dan noge-ramena, drugi dan ledja i triceps, treci dan prsa i biceps...ali kako cu skinut to salo s guze ako nemam nekog aerobnog treninga?

Pijem whay svaki dan odmah nakon treninga, i pazim da unesem 100-110g proteina dnevno....za uh i m ne brojim tako precizno kao za p 



Edited by bebolina - 20 Sijecanj 2012 at 12:26
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.