New Posts New Posts RSS Feed - Odmor
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Odmor

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2014 at 17:07
Sad radi smajlica ne kuzim jel se zajebavaš il si ozbiljan? 
Ninja ratnik emisija? gledam s djecom svaki vikend ujutro :) Nema tu ni U od potrebe za UH.......otkaz sposobnosti je iskljucivo na račun živčano-mišičnog umora.  Jednostavno pufff, zivcani sustav se toliko brzo zamori kod tih visokointenzivnih aktivnosti da aktivacija misica , broj motornih jedinica  i vlakana aktiviranih pada samo tako, misicni sustav zbog otezane zivcane komunikacije jednostavno vise ne radi kak treba laički rečeno.........ENergetska potrosnja ukupna je vrlo mala..........kao i kod npr olimpijskog dizanja........intenzitet max, energetska potrosnja na kraju treninga mala.........otkaz zbog misicnog i zivcanog zamora.
A sad fimovi su filmovi, ovo kaj on treba moze popraviti samo na račun treninga i povečanja repetativne snage i aerobne sposobosti kako bi mogao pretrčati zadanu dionicu što večim intenzitetom, a da mu treba specijalan prehrana za ovo, naravno da ne
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2014 at 17:18
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Sad radi smajlica ne kuzim jel se zajebavaš il si ozbiljan? 
Ninja ratnik emisija? gledam s djecom svaki vikend ujutro :) Nema tu ni U od potrebe za UH.......otkaz sposobnosti je iskljucivo na račun živčano-mišičnog umora.  Jednostavno pufff, zivcani sustav se toliko brzo zamori kod tih visokointenzivnih aktivnosti da aktivacija misica , broj motornih jedinica  i vlakana aktiviranih pada samo tako, misicni sustav zbog otezane zivcane komunikacije jednostavno vise ne radi kak treba laički rečeno.........ENergetska potrosnja ukupna je vrlo mala..........kao i kod npr olimpijskog dizanja........intenzitet max, energetska potrosnja na kraju treninga mala.........otkaz zbog misicnog i zivcanog zamora.
A sad fimovi su filmovi, ovo kaj on treba moze popraviti samo na račun treninga i povečanja repetativne snage i aerobne sposobosti kako bi mogao pretrčati zadanu dionicu što večim intenzitetom, a da mu treba specijalan prehrana za ovo, naravno da ne

...biću ozbiljan ....mišićni zamor stoji a zamislimo neka dva ista lika... kako vise  na šipki...i iste konstitucije istih perfomansi...jedan je pun UH a drugi prazan...e sad tu dolazi mišićni zamor...koji će prije pasti......a šta se tiče literture piše se kako  je najveća potrošnja UH u crvenoj zoni i ne stoji se dugo....i olimpijski dizač će potrošit najveću energiju u onom prvom sekundarnom potezu ...


Edited by dena75 - 08 Prosinac 2014 at 17:19
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2014 at 17:24
...phoenix.. ti držiš do zamora ja do UH...pročitaj zone otkucaja pa mi reci kolko znači UH...i kad se troši

http://www.trcanje.rs/trening/zone-treninga/


Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2014 at 17:25
nidjam, nešto što nisi radio prije, nemoj ni sada, jer nitko ne može znati kako ćeš reagirati, pa jedi kako si do sada, pretpostavljam da si već odradio za sebe i probni test i očito te nije ubio, pa ponovi takvo postupanje sa prehranom opet. Dan testa, jelo koje najmanje opterećuje organizam tj najlakše se razgrađuje, uh bez previše vlakana, npr kruh, džem, malo putra, čaj, kuhano jaje, ja bih rekao da ti dodatni šećer nije potreban. Pretpostavljam da si to već jeo pa si i navikao. Zadnji obrok, bar tri sata prije testa, poslije samo pij što voliš i paše ti. Biogija nije formula, sve je individualno. Drugo, da bi punjenje uopće imalo smisla, potrebna je adaptacija, u vrlo vrlo velikom broju slučajeva nije jednokratni proces, a ne da sad pred tetstiranje igraš igre i zezneš se. Trening, ovisi kako si do sada trenirao, ako si radio životinjski, mislim da ti par dana odmora sa samo laganijim treninzima, bez iscrpljivanja, može samo pomoći. Rekao sam mislim, jer nismo isti. I ponavljam, ako si već bio zadovoljan, nemoj raditi igre sa tijelom, jer može biti bolje ali i gore. Svoje tijelo, kako reagira nakon treninga i prehrane, sigurno ti sam bolje poznaješ nego mi iz virtuale, pa sjedi, skupi svoje dojmove iz zadnjih par mjeseci, razmisli... Kad prođe, napiši kak je bilo, i sretno.

dena, lijepo je pokušat čovjeku pomoći, ali to može biti i put do pakla, pa se slažem sa gymkom da ćeš kao Doc Holiday ući u legendu sa teorijama koje su falične... Kad ih počneš prodavati, počni od mikrograma, da se ljudi ne preopterete odjednom :)))
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2014 at 17:34
Originally posted by dena75 dena75 wrote:

...phoenix.. ti držiš do zamora ja do UH...pročitaj zone otkucaja pa mi reci kolko znači UH...i kad se troši

http://www.trcanje.rs/trening/zone-treninga/




dena, na temu HRV treninga pa i zona pulsa, je napisano bar tuce knjiga od par sto stranica, i sad već ponavljam svoju poštapalicu prema tebi, informacija nije znanje :))) A jedan nepotpun članak sa neta je samo informacija za široku potrošnju :(
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2014 at 17:35
Originally posted by iver iver wrote:

nidjam, nešto što nisi radio prije, nemoj ni sada, jer nitko ne može znati kako ćeš reagirati, pa jedi kako si do sada, pretpostavljam da si već odradio za sebe i probni test i očito te nije ubio, pa ponovi takvo postupanje sa prehranom opet. Dan testa, jelo koje najmanje opterećuje organizam tj najlakše se razgrađuje, uh bez previše vlakana, npr kruh, džem, malo putra, čaj, kuhano jaje, ja bih rekao da ti dodatni šećer nije potreban. Pretpostavljam da si to već jeo pa si i navikao. Zadnji obrok, bar tri sata prije testa, poslije samo pij što voliš i paše ti. Biogija nije formula, sve je individualno. Drugo, da bi punjenje uopće imalo smisla, potrebna je adaptacija, u vrlo vrlo velikom broju slučajeva nije jednokratni proces, a ne da sad pred tetstiranje igraš igre i zezneš se. Trening, ovisi kako si do sada trenirao, ako si radio životinjski, mislim da ti par dana odmora sa samo laganijim treninzima, bez iscrpljivanja, može samo pomoći. Rekao sam mislim, jer nismo isti. I ponavljam, ako si već bio zadovoljan, nemoj raditi igre sa tijelom, jer može biti bolje ali i gore. Svoje tijelo, kako reagira nakon treninga i prehrane, sigurno ti sam bolje poznaješ nego mi iz virtuale, pa sjedi, skupi svoje dojmove iz zadnjih par mjeseci, razmisli... Kad prođe, napiši kak je bilo, i sretno.

dena, lijepo je pokušat čovjeku pomoći, ali to može biti i put do pakla, pa se slažem sa gymkom da ćeš kao Doc Holiday ući u legendu sa teorijama koje su falične... Kad ih počneš prodavati, počni od mikrograma, da se ljudi ne preopterete odjednom :)))

LOLLOLLOL...ivere ti ništa ne brojiš čak ni kune...ti sve odokativnoLOL...ti si sve znaš prije stručnjaka kolko čega di imaLOL jbg ja i ovce brojim u snuLOLLOLLOL

Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2014 at 17:40
Originally posted by iver iver wrote:

Originally posted by dena75 dena75 wrote:

...phoenix.. ti držiš do zamora ja do UH...pročitaj zone otkucaja pa mi reci kolko znači UH...i kad se troši

http://www.trcanje.rs/trening/zone-treninga/




dena, na temu HRV treninga pa i zona pulsa, je napisano bar tuce knjiga od par sto stranica, i sad već ponavljam svoju poštapalicu prema tebi, informacija nije znanje :))) A jedan nepotpun članak sa neta je samo informacija za široku potrošnju :(

....ja u kupe ti u špadeBig smile...osobno radim cardio sa pulsmetrom,držim se zone i rezultate imam vrhunske....dok nisam radija s pulsmetrom rezultate sam ima nikakveCry... i ne možeš me ti sad ubjedit u nešto treće....amen....osobno ne virujem u ništa dok ne probam....pa ti sad soli ja te ne bendam...Wink


Edited by dena75 - 08 Prosinac 2014 at 17:56
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2014 at 18:09
dena, nije da ništa ne brojim, ovce brojim i ja :))) Ali ako misliš na formule od prije i moj komentar, već sam ti o tome rekao mišljenje i iskustva. No nemam ništa protiv upotrebe polara, jer rekoh da ga i sam koristim, samo personaliziranu varijantu. Ma neću ti ja ništa soliti i mijenjati, kad pročitaš samo o tome par sto stranica sam ćeš neke misli promijeniti. Ali ukoliko ti je svrha uporabe polara samo da držiš zonu 60-70% ili bilo koju drugu, mjeriš kalorije uz upitnu preciznost, a ne za planiranje treninga, višak teorije ti nije ni potreban. Sad idem i pozdrav :)
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2014 at 20:03
Originally posted by iver iver wrote:

dena, nije da ništa ne brojim, ovce brojim i ja :))) Ali ako misliš na formule od prije i moj komentar, već sam ti o tome rekao mišljenje i iskustva. No nemam ništa protiv upotrebe polara, jer rekoh da ga i sam koristim, samo personaliziranu varijantu. Ma neću ti ja ništa soliti i mijenjati, kad pročitaš samo o tome par sto stranica sam ćeš neke misli promijeniti. Ali ukoliko ti je svrha uporabe polara samo da držiš zonu 60-70% ili bilo koju drugu, mjeriš kalorije uz upitnu preciznost, a ne za planiranje treninga, višak teorije ti nije ni potreban. Sad idem i pozdrav :)

....to ja volim ivereClap.....svi  smo mi isti na ovoj zemaljskoj balotiBig smile... samo nekome se desi onaj KLIK u sekundi...nekoga triba udrit tavom po tikvi za KLIKWacko.(ovo se ne odnosi na tebe da ne bi bilo zabune nego razlika u ljudima)...to je razlika.....ja se možda držim tih brojeva, tih pomagala ali šta ću kad mi je takav posal u brojevima(postava kamena)....točka a, točka b, ......jer misliš da tanker kad  plovi po oluji sa valovima od 7 m plovi napamet? brojevi teški brojevi.....kalorije više ne mjerim jer ih znam napametLOLLOL...isto ka šta znam reći odokativno koliko je neki komad dug bez da ga mjerim....i još nešto na poslu svaki dan i mjerim sve milimetrimaLOLLOL...zato me razumiThumbs Up


Edited by dena75 - 08 Prosinac 2014 at 20:12
Back to Top
Thor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Location: Solin
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2014 at 20:21
Originally posted by iver iver wrote:

nidjam, nešto što nisi radio prije, nemoj ni sada, jer nitko ne može znati kako ćeš reagirati, pa jedi kako si do sada, pretpostavljam da si već odradio za sebe i probni test i očito te nije ubio, pa ponovi takvo postupanje sa prehranom opet. Dan testa, jelo koje najmanje opterećuje organizam tj najlakše se razgrađuje, uh bez previše vlakana, npr kruh, džem, malo putra, čaj, kuhano jaje, ja bih rekao da ti dodatni šećer nije potreban. Pretpostavljam da si to već jeo pa si i navikao. Zadnji obrok, bar tri sata prije testa, poslije samo pij što voliš i paše ti. Biogija nije formula, sve je individualno. Drugo, da bi punjenje uopće imalo smisla, potrebna je adaptacija, u vrlo vrlo velikom broju slučajeva nije jednokratni proces, a ne da sad pred tetstiranje igraš igre i zezneš se. Trening, ovisi kako si do sada trenirao, ako si radio životinjski, mislim da ti par dana odmora sa samo laganijim treninzima, bez iscrpljivanja, može samo pomoći. Rekao sam mislim, jer nismo isti. I ponavljam, ako si već bio zadovoljan, nemoj raditi igre sa tijelom, jer može biti bolje ali i gore. Svoje tijelo, kako reagira nakon treninga i prehrane, sigurno ti sam bolje poznaješ nego mi iz virtuale, pa sjedi, skupi svoje dojmove iz zadnjih par mjeseci, razmisli... Kad prođe, napiši kak je bilo, i sretno.

dena, lijepo je pokušat čovjeku pomoći, ali to može biti i put do pakla, pa se slažem sa gymkom da ćeš kao Doc Holiday ući u legendu sa teorijama koje su falične... Kad ih počneš prodavati, počni od mikrograma, da se ljudi ne preopterete odjednom :)))



Slažem se s iverom, drži se prehrane kakvu si imao u dane pripreme.., naravno ako si zadovoljan rezultatima pripreme i snagom i energijom koju ti je takva prehrana pružila, 2-3 dana prije testa smanji intezitet treninga i vjerujem da nećeš imat problema, bar što se tiče fizičke zahtjevnosti.
Obsessed is a word that lazy people use to describe the dedicated!





Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2014 at 22:37
Originally posted by dena75 dena75 wrote:

...biću ozbiljan ....mišićni zamor stoji a zamislimo neka dva ista lika... kako vise  na šipki...i iste konstitucije istih perfomansi...jedan je pun UH a drugi prazan...e sad tu dolazi mišićni zamor...koji će prije pasti......a šta se tiče literture piše se kako  je najveća potrošnja UH u crvenoj zoni i ne stoji se dugo....i olimpijski dizač će potrošit najveću energiju u onom prvom sekundarnom potezu ...


Dena DenaLOL Ozbiljan si sad? Ouch
Ova tvoja priča, ovaj primjer iako ga je glupo tako nazvati jer to nije primjer nego bajka nema apsolutno nikakve veze s realnosću. Pa kakva ti je to fiziologija da izmišljaš situacije koje su nemoguće u stvarnom životu? Da uzmeš ta dva potpuno ista čovjeka, iste kilaže, iste količine mišićne mase, istog sastava mišića po pitanju zastupljenosti tipa mišićnih vlakana, biokemije tijela, ma klona čak  i da ih staviš da  vise, Confused definitivno na ovom svijetu i ovim pravilima koje vrijede na planeti zemlji opal bu prvi onaj koji je manje utreniran i koji ima manju mišićnu izdržljivost izgrađenu treningom. Nakon kaj bi taj tvoj klaun pao još bi mu ostalo dovoljno glikogena da otrči polumaraton........Tolko o tvojoj teoriji.
Vidim da su te već proglasili nepopravljivim, sad i ja stvarno dižem ruke jer osjećam se totalno bedasto kaj se uopće idem prepisivati radi ovakvih bedastoća.......Jeba mu pas ak te Zoki nije platio da trolaš po forumu i podigneš malo prašinu i uneseš bar neku živost Smile
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Prosinac 2014 at 07:15
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Originally posted by dena75 dena75 wrote:

...biću ozbiljan ....mišićni zamor stoji a zamislimo neka dva ista lika... kako vise  na šipki...i iste konstitucije istih perfomansi...jedan je pun UH a drugi prazan...e sad tu dolazi mišićni zamor...koji će prije pasti......a šta se tiče literture piše se kako  je najveća potrošnja UH u crvenoj zoni i ne stoji se dugo....i olimpijski dizač će potrošit najveću energiju u onom prvom sekundarnom potezu ...


Dena DenaLOL Ozbiljan si sad? Ouch
Ova tvoja priča, ovaj primjer iako ga je glupo tako nazvati jer to nije primjer nego bajka nema apsolutno nikakve veze s realnosću. Pa kakva ti je to fiziologija da izmišljaš situacije koje su nemoguće u stvarnom životu? Da uzmeš ta dva potpuno ista čovjeka, iste kilaže, iste količine mišićne mase, istog sastava mišića po pitanju zastupljenosti tipa mišićnih vlakana, biokemije tijela, ma klona čak  i da ih staviš da  vise, Confused definitivno na ovom svijetu i ovim pravilima koje vrijede na planeti zemlji opal bu prvi onaj koji je manje utreniran i koji ima manju mišićnu izdržljivost izgrađenu treningom. Nakon kaj bi taj tvoj klaun pao još bi mu ostalo dovoljno glikogena da otrči polumaraton........Tolko o tvojoj teoriji.
Vidim da su te već proglasili nepopravljivim, sad i ja stvarno dižem ruke jer osjećam se totalno bedasto kaj se uopće idem prepisivati radi ovakvih bedastoća.......Jeba mu pas ak te Zoki nije platio da trolaš po forumu i podigneš malo prašinu i uneseš bar neku živost Smile

.......ne sramim se pitat i sve šta ne znam ću pitatBig smile.....osobno sam napisa da ne virujem u ništa dok ne probam...istina...a kad se uvjerim da je to to ...idem glavom kroz zidOuchWacko i ne vidim nikoga oko sebe....sa zokijem nemam ništa a šta se tiče foruma jeste krepani nekako.....ozbiljniWink ...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.