New Posts New Posts RSS Feed - Odmor
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Odmor

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
nidjam View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Listopad 2014
Location: jablanica
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nidjam Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Odmor
    Posted: 08 Prosinac 2014 at 00:03
imam pitanje, hito... dakle za par dana imam provjeru fizicke spreme gdje cu raditi sklekove
trenutno sam u maksimalnoj formi, za par dana mi je dakle to testiranje, i sad me interesuje koliku pauzu prije samog testiranja napraviti? 2-3 dana ? i sto ubaciti u ishranu a sto ne.... 
mb
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2014 at 07:14
Originally posted by nidjam nidjam wrote:

imam pitanje, hito... dakle za par dana imam provjeru fizicke spreme gdje cu raditi sklekove
trenutno sam u maksimalnoj formi, za par dana mi je dakle to testiranje, i sad me interesuje koliku pauzu prije samog testiranja napraviti? 2-3 dana ? i sto ubaciti u ishranu a sto ne.... 

..ja bi ti savjetova da tri dana prije testa izbaciš sav glikogen iz mišića i onda na praviš punjenje UH. glikogen ćeš izbaciti tako da napraviš trening visokog inteziteta od 20min sa pauzom od 60 sec i tako 20min.. Npr..tri serije sklekova, pa čučnjeva itd.Poslije toga napravi punjenjeUH , znači neka bude hrana bogata UH dva dana prije testa jer će ti tribat visok nivo šećera za odradit test i imat ćeš ogromnu energiju sa punjenjem.Test izdržljivosti je visokog inteziteta i tijelo troši najviše šećer. Šta ćeš jesti? Jesti ćeš svaka tri sata hranu bogatu UH ..med,pekmez,krafne,palačinke,tjesteninu,banane,krumpir,piškote sve šta je puno UH.Nemoj se samo prejesti svaki obrokLOL.Evo doli link pa prostudiraj:

https://www.fitness.com.hr/prehrana/nutricionizam/Popunjavanje-rezervi-glikogena.aspx


Edited by dena75 - 08 Prosinac 2014 at 07:18
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2014 at 13:27
dena, "3 dana prije testa izbaciš sav glikogen"....."2 dana prije testa neka bude hrana bogata uh".....i kako sad to shvatiti :) a i da je baš tako lako izbaciti taj glikogen iz mišića i to svima sa istom preporukom treninga....pogotovo tih polovičnih bodyweight vježbi (btw. što ti spada pod itd? :), s obzirom na različite forme i mogućnosti ljudi...a i prehrambenim navikama, nije svima glikogen isto popunjen niti će svi dati istu forcu u treningu :)

Ne treba nikakvo popunjavanje prije sklekova, a najmanje svim tim high gi čudesima :) Može prehranu dan prije bazirat na više uh-a ali normalnim, kompleksnim izvorima. Bez pretjeranog natrpavanja, govorimo o sklekovima a ne o biciklističkoj utrci i ostalim sportovima izdržljivosti za koje je taj princip prvotno i namijenjen :)

Ovisi kako nidjam inače jedeš (baziraš li se više na uh-ima, mastima i kako općenito reagiraš na sve to) i kako treniraš.....naravno da se dan prije nećeš ubiti treningom niti jesti premalo tako da se kompletno isprazniš pa rikneš malo nakon početka :) 





Edited by Gym_girl - 08 Prosinac 2014 at 13:28
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2014 at 14:36
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

dena, "3 dana prije testa izbaciš sav glikogen"....."2 dana prije testa neka bude hrana bogata uh".....i kako sad to shvatiti :) a i da je baš tako lako izbaciti taj glikogen iz mišića i to svima sa istom preporukom treninga....pogotovo tih polovičnih bodyweight vježbi (btw. što ti spada pod itd? :), s obzirom na različite forme i mogućnosti ljudi...a i prehrambenim navikama, nije svima glikogen isto popunjen niti će svi dati istu forcu u treningu :)

Ne treba nikakvo popunjavanje prije sklekova, a najmanje svim tim high gi čudesima :) Može prehranu dan prije bazirat na više uh-a ali normalnim, kompleksnim izvorima. Bez pretjeranog natrpavanja, govorimo o sklekovima a ne o biciklističkoj utrci i ostalim sportovima izdržljivosti za koje je taj princip prvotno i namijenjen :)

Ovisi kako nidjam inače jedeš (baziraš li se više na uh-ima, mastima i kako općenito reagiraš na sve to) i kako treniraš.....naravno da se dan prije nećeš ubiti treningom niti jesti premalo tako da se kompletno isprazniš pa rikneš malo nakon početka :) 




....aaaaaa!!!...gym..a šta ja znam!? ...možda će baš radit vježbe izdržljivosti (vo2max)..pisa sam ovo u 7 sati i još me kava nije probudila...sve sam lipo momku napisa samo sam malo dane... dobro je,malo sam dane skupusija .
...vidiš ovo crveno gori...tako je!dobro si napisala al ja ti dajem odgovor..... ako ga odradi visokim intezitetom 20 min sa 60 sec pauze između serija a najbolje 30 sec.. tada tijelo na tim okretajima(80-100%otkucaja) najviše troši šećer a ne masti...ako on odradi trening 20 min vrhunski znači da je bija dobro popunjen a ako ne odradi znači da je bija prazan....znači dobija bi keca..i zato se to radi i to je po literaturi...kako mi možemo znati kolko smo popunjeni šećerom ja ,ti i bilo ko i zato se to radi..šta se tiće UH lipo sam mu napisa da se trpa a i ti si napisala  isto...i još da ti rečem ode se baš puni sa visokim GI UH a ne sporim....pusti spore ,oni su za kile gubit i održavat liniju....znači ispraznit se UH i onda se punit UH...jer kad bi se iša punit bez pražnjenja a ako je pun ode sve u salo....btw od tebe sam naučija šta je glukagon a moš i ti nešto od mene nego se nedašLOLLOLLOL


Edited by dena75 - 08 Prosinac 2014 at 14:37
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2014 at 14:44

Jaooo što mi je žao da nemam sad vremena za tipkat  LOL ali legenda si dena LOL ...istina, od svakoga se nešto može naučit i tome se uvijek dam :)) samo moram ti priznat da si me razočarao sa ovim nepoznavanjem glukagona do sada...cccccc osnove Angry Tongue još ćemo mi o tome ako u međuvremenu netko ne navrati.....iver, phoenix,  di ste ...Big smile


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2014 at 14:49
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Jaooo što mi je žao da nemam sad vremena za tipkat  LOL ali legenda si dena LOL ...istina, od svakoga se nešto može naučit i tome se uvijek dam :)) samo moram ti priznat da si me razočarao sa ovim nepoznavanjem glukagona do sada...cccccc osnove Angry Tongue još ćemo mi o tome ako u međuvremenu netko ne navrati.....iver, phoenix,  di ste ...Big smile



....taman doša s posla i idem spremat ručak ...i bolje da nemaš vremenaBig smile...šta se tiče glukagonaLOLLOLLOL..
susreća sam se ja snjim...samo bi mislija da su krivo napisali(glikogen)LOLLOLLOL... a i za tebe sam mislija da si krivo napisala pa sam iša provjeritLOL ...glukagon,glikogen...sve istoLOLLOL


Edited by dena75 - 08 Prosinac 2014 at 14:55
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2014 at 16:09
Evo me  LOL
Dena, Gym je u pravu, kaj ce mu punjenje i ostale sheme, covjek radi sklekove kak je napisao, a ne igra nogometnu utakmicu ili neku dugu aktivnost.
Kaj god radio tog tipa  na testu prije ce doci do zivcano-misicnog zamora neg da uopce se dovede i blizu otkaza radi eventualno nedostatka energetskih resursa......
A i vo2max intenzitet  koji si spomenuo nije intenzitet za treninge izdrzljivosti u smislu koji si mislio.To moze biti rad tzv brzinske izdrzljivosti, tolerancije na laktate i sl da nejdem u dubinu, recimo 4x4 sprintevi itd i tu bu krepao od svega dalkeo prije nego zbog nedostatka energije. To  je takav da rad da ne moze trajati dugo i on uopće i ne stigne potrošiti toliko energije kao rad intenziteta ispod anaerobnog praga. Velim, moral bi igrat nogomet ili napraviti jebački trening koji uključuje sve moguce pripreme od trčanja dužih dionica + sve testove snage da bi bilo pametno raazmisliti o ebnergetskoj popunjenosti
Back to Top
nidjam View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Listopad 2014
Location: jablanica
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nidjam Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2014 at 16:15
dakle , moje testiranje ce biti.... sklekovi, trbusnjaci , i trcanje na 3200 metara.... dakle vojni test.... sinoc sam odradio trening, danas pauziram i tako sve do cetvrtka ujutro kad mi je to testiranje.... sad jel mi previse ovo odmora.... 3 puna dana....
mb
Back to Top
nidjam View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Listopad 2014
Location: jablanica
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nidjam Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2014 at 16:19
btw, jedan iskusniji trener mi je rekao, da dan prije i dan testiranja izbacim sav secer i da se baziram na unos masti (kikiriki, bademi i ostalo) jer bi mi secer dao "pump" napuhali bi mi se misici i ne bih mogao izvuci maksimalan broj sklekova.... prokomentarisite molim.... i hvala za sve prosle odgovore
mb
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2014 at 16:30
Hheehe ipak je Dena još na kraju dobro rekel da kaj on zna kaj bu nidjan radio :p Trebal si odmah napisati sve to nidjame.
Svejedno nema potrebe sad komplicirati i kemijati kaj da se spremas za olipijadu i pokusavati tempirati nesto radi ovoga. Imaj samo dovoljno UH u prehrani iduće dane, u svim obrocima i sve bu Ok.......bar 50 i vise % UH u dnevnom unosu.
Previše ti je 3 dana odmora , smanji volumen , a mozes povecati intenzitet sada iako pitanje koliko ti je vremena ostalo za takve stvari , pretpostavljam da ne bas,....npr razbi trkacku dionicu na vise dijelova i trci vecim intenzitetom svaku uz odmor izmedju dionica,   a dva dana prije toga laksi neki trening,kraceg trajanja i intenz,  kak bi se reklo malo rastrcavanje.
Back to Top
nidjam View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Listopad 2014
Location: jablanica
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nidjam Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2014 at 16:35
a ovo izbacivanje secera iz ishrane i taj "pump"
mb
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2014 at 16:40
Originally posted by nidjam nidjam wrote:

btw, jedan iskusniji trener mi je rekao, da dan prije i dan testiranja izbacim sav secer i da se baziram na unos masti (kikiriki, bademi i ostalo) jer bi mi secer dao "pump" napuhali bi mi se misici i ne bih mogao izvuci maksimalan broj sklekova.... prokomentarisite molim.... i hvala za sve prosle odgovore

Nikada čuo za takvu preporuku, no ciljano ici izbaciti UH prije nekog natjecanja/aktivnosti je besmisleno, energija za te aktivnosti ce velikom vecinom ici iz UH, tako da ispraznit energetske depoe , upravo one koje trebas je besmisleno. Sklekove i trbusnjake tak svejedno, tu je totalno nebitno jer je to prekratkotrajna aktivnost i nebus na njoj osjetio nedostatak energije, no vec ovo trcanje bi se vrlo lako moglo negativno odraziti ukoliko se namjerno ispraznis . U  protivnom za ovakav test ti zaista ne treba nikakva specijalna priprema i plan prehrane ukoliko svakodnevno jedes balansirano i dovoljno UH da zadovolje tvoje potrebe aktivnosti...Eventualno ih velim pojačaj malo kroz iduće dane i to je to....

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2014 at 16:43
Narvno, nemoj se jedino nakrcati klopom na dan natjecanja, neka to bude laksi obrok, barem 3h prije provjere......dakle nemoj imat bombu u zelucu :)
Back to Top
nidjam View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Listopad 2014
Location: jablanica
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nidjam Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2014 at 16:45
dakle dan prije i noc prije punjenje maksimalno, a to jutro laganiji obrok na bazu UH i doza seceraa
mb
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2014 at 16:56
Originally posted by nidjam nidjam wrote:

dakle dan prije i noc prije punjenje maksimalno, a to jutro laganiji obrok na bazu UH i doza seceraa

Šećera ne, ako mislimo na kristalni šećer i slatkiše i sl........jedan ugljikohidratni obrok sa složenijim UH bar 3 h prije provjere i neki lako probavljivi protein. Ne pretjerivati...... uz to hidratacija i bok.........
Dane prije povečani unos tekućine , te nakon treninga pojačaj količinu UH u tim i ostalim obrocima.....jedi normalno, ne trpati sad troduplo kalorija, normalan energetski unos sa večim udjelom UH u prehrani, samo to........

Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2014 at 16:58
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Evo me  LOL
Dena, Gym je u pravu, kaj ce mu punjenje i ostale sheme, covjek radi sklekove kak je napisao, a ne igra nogometnu utakmicu ili neku dugu aktivnost.
Kaj god radio tog tipa  na testu prije ce doci do zivcano-misicnog zamora neg da uopce se dovede i blizu otkaza radi eventualno nedostatka energetskih resursa......
A i vo2max intenzitet  koji si spomenuo nije intenzitet za treninge izdrzljivosti u smislu koji si mislio.To moze biti rad tzv brzinske izdrzljivosti, tolerancije na laktate i sl da nejdem u dubinu, recimo 4x4 sprintevi itd i tu bu krepao od svega dalkeo prije nego zbog nedostatka energije. To  je takav da rad da ne moze trajati dugo i on uopće i ne stigne potrošiti toliko energije kao rad intenziteta ispod anaerobnog praga. Velim, moral bi igrat nogomet ili napraviti jebački trening koji uključuje sve moguce pripreme od trčanja dužih dionica + sve testove snage da bi bilo pametno raazmisliti o ebnergetskoj popunjenosti

LOLLOLLOL..reci mi jesi ikad bija u vojsci radija vježbe izdržljivosti?...jesi li ikad gleda SEAL marince i njihov  test izdržljivosti....LOLLOL je li emisija "ninja ratnik" test izdržljivosti?....nema tu zamora mišića..to je crvena zona i u njoj se ne ostaje dugo i tu se spržu sve zalihe UH u minutu...misliš da oni dođu prazni u emisiju.... pogledaj punjenje usain bolta i šta jede prije utrke 5 dana....pa oni se samo baziraju na punjenju...znaš čim se šopaju veslači ode u splitu prije utrke?krafnamaLOLLOL živa istina...

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.