New Posts New Posts RSS Feed - odakle smo
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

odakle smo

 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2011 at 11:42
Jesam, iz Rijeke sam...odnosno iz G.kotara sam...ali živim
u Ri....skoro š2god
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2011 at 11:45
Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:

Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:

Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:

Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:

http://www.bistra.org/gb/š0š2-š6.pdf
stranica š8/š9

ne znam od kuda si, ali ja koji zivim tamo sam cuo za to prije 2-3 tjedna prvi puta...
 sumnjam .. takve info uvijek banu! ako grobnik ne postane staza a fš onda nebu ni jedna druga.. a i sumnjam da vasa opcina ima novaca za takav podvig.. osim ako ne dodje direkt Bernie i iskesira. to sve zovemo medijska patka
 
pa nije opcina gradila westgate, tako nece niti stazu...
grobnik nije do sada postala fš staza (iako u ovom tekstu pise da ce ova staza imati preduvjete, sto ne znaci da ce i dobiti organizaciju fš) jer nije imao potrebnu infrastrukturu, smjestaj, prilaz,... a to sve zagreb ima.
sama cinjenica da je kupljeno zemljiste i izdane dozvole govore da se stvar pokrece, a kako investitor nije drzava hrvatska koja gradi samo prije izbora, ne vidim razloga zasto se projekt ne bi priveo kraju. i westgate je projekt slicne cijene, pa vidi ga sada

ono po cemu se bistra razlikuje od drugih je iznimno povoljna investitorska klima (barem sto se lokalne razine tice) prije svega. polozaj, pristupacnost i blizina zagreba svakako nije na odmet.
 da al koliko cujem westgate je u debelom minusu i nece se iscupat jos godinama. Pucaj neki link.. uostalom, nisam nikad ni bila u Bistri pa da bacim a look

 
to nije upitno da li su oni u minusu ili ne, to je stvar investitora i na njemu je da svoj ogroman projekt stavi na pozitivne staze. westgate ce se isplatiti, mozda ne u prvom roku kako je investitor zamislio, ali sa kojom godinom odmaka, sigurno. tim vise sto je sami trgovacki centar tek prva faza cijelog projekta. bitno je da je projekt izgradjen i da ce sigurno jos barem 20 godina osiguravati poslove za tisuce ljudi. a kazem, to je tek prva faza... u planu su i hoteli, sportsko-rekreacioni centar, kina,...

@dalila - investitor sa svojim novcima ima pravo raditi kaj zeli. iako ne podupirem plan da se u iducih par godina sagradi jos milijun m2 trgovackih centara kak je u planu, ako netko vidi racunicu u svemu tome - neka izvoli. ja bi radije da se investira u proizvodnju, a ne prodaju... al, tko mene pita.

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2011 at 12:02
Ima Gajba...ali kod nas se rade gluposti a zemlja u sve
dubljoj krizi... mislim da vlada mora usmjeriti investicije
tako da zemlja raste i napreduje a ne da propada.... no
dobro... to je sad preduboka rasprava i nije mjesto....;)
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2011 at 12:07
  cek, cek... moras prvo razumjeti razliku izmedju privatnih i javnih investicija. privatna investicija, kakva je westgate ili trkaca staza ne osiromasuje drzavu, stovise, drzava (i opcina) ce samo zaraditi na takvim mjestima, kroz zaposljavanje ljudi, PDV-a, komunalija,...
arena koja je gradjena sredstvima grada i drzave je javna investicija i ona direktno utjece na proracun.
isto kao sto i ti sa š00kn mozes napraviti sto god zelis, jer su samo tvoji i nikome ne odgovaras, a niti ces drzavu osiromasiti ako ih i zapalis, tako taj austrijanac koji je sagradio westgate moze sa svojim novcem raditi kaj zeli. i on je mogao tih 300 milijuna € zapaliti.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2011 at 12:11
Razlikujem ja to...ne brini....;) I osvrnula sam se na
inace kako ide sa projektima, a ne taj koji si ti naveo...
jer nemam pojma o tome projektu niti tko ce ga graditi niti
slicno...no recimo znam da su u Ri gradili dvorane koje
zjape prazne, a nisu popunjene ni one druge.... ili bi
gradovi ulagali u slicne projekte, a nebi pomogli vec
postojece...razumiješ????

A i taj projekt koji si naveo ce možda donest zaposlenje
trenutno..no tko ce trošiti...kad nemamo privredu,
industriju, oslanjamo se skoro pa samo na turizam..a i to
prepuštamo strancima? Ajde objasni?
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2011 at 12:55
Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:

Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:

Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:

Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:

Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:

http://www.bistra.org/gb/š0š2-š6.pdf
stranica š8/š9

ne znam od kuda si, ali ja koji zivim tamo sam cuo za to prije 2-3 tjedna prvi puta...
 sumnjam .. takve info uvijek banu! ako grobnik ne postane staza a fš onda nebu ni jedna druga.. a i sumnjam da vasa opcina ima novaca za takav podvig.. osim ako ne dodje direkt Bernie i iskesira. to sve zovemo medijska patka
 
pa nije opcina gradila westgate, tako nece niti stazu...
grobnik nije do sada postala fš staza (iako u ovom tekstu pise da ce ova staza imati preduvjete, sto ne znaci da ce i dobiti organizaciju fš) jer nije imao potrebnu infrastrukturu, smjestaj, prilaz,... a to sve zagreb ima.
sama cinjenica da je kupljeno zemljiste i izdane dozvole govore da se stvar pokrece, a kako investitor nije drzava hrvatska koja gradi samo prije izbora, ne vidim razloga zasto se projekt ne bi priveo kraju. i westgate je projekt slicne cijene, pa vidi ga sada

ono po cemu se bistra razlikuje od drugih je iznimno povoljna investitorska klima (barem sto se lokalne razine tice) prije svega. polozaj, pristupacnost i blizina zagreba svakako nije na odmet.
 da al koliko cujem westgate je u debelom minusu i nece se iscupat jos godinama. Pucaj neki link.. uostalom, nisam nikad ni bila u Bistri pa da bacim a look

 
to nije upitno da li su oni u minusu ili ne, to je stvar investitora i na njemu je da svoj ogroman projekt stavi na pozitivne staze. westgate ce se isplatiti, mozda ne u prvom roku kako je investitor zamislio, ali sa kojom godinom odmaka, sigurno. tim vise sto je sami trgovacki centar tek prva faza cijelog projekta. bitno je da je projekt izgradjen i da ce sigurno jos barem 20 godina osiguravati poslove za tisuce ljudi. a kazem, to je tek prva faza... u planu su i hoteli, sportsko-rekreacioni centar, kina,...

@dalila - investitor sa svojim novcima ima pravo raditi kaj zeli. iako ne podupirem plan da se u iducih par godina sagradi jos milijun m2 trgovackih centara kak je u planu, ako netko vidi racunicu u svemu tome - neka izvoli. ja bi radije da se investira u proizvodnju, a ne prodaju... al, tko mene pita.

zivi bili pa vidjeli  tesko da takav projekt ima lokacijsku dozvolu. mozda je izradjen detaljni plan uredjenja. ako nije bio na javnom uvidu i javnost ne zna za to.. onda je to zbilja jos jedna patka. Ne da sam pesimist nego sam teski realist. Postoje nevidljive karike.. kod kapitalnih projekata veliku ulogu igra i Opcina ili vlast, nikad investitor nije sam.a westgate se nece isplatit..s obzirom da se Zgb siri vise na istok umjesto predvidjenog zapada. vidis samo koliko je fitovaca iz Sesveta
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2011 at 13:06

 kog zanima.. Fš Bistra

morala sam se nasmijat.. nemoj mi Gajba uzet za zlo.. zbilja sam teski realista.. Prvo.. gugl.. izbacuje samo tebe i tvoj post sa linkom na lokalno glasilo. Nista konkretnije od tog.

Drugo.. tekst je pun gafova. Meni kao birokrati upalo stosta u oci i mogu ti rec sam da do realizacije ikoje staze je upitno dal ce se dogodit a kamoli da ce ta staza zadovoljit FIA-u koja ce dat jako velik zahtjev prije nego prihvati izdat licencu. Jer ovo je sve na rekla kazala.. nema plana, nema lokacijskih dozvola.. bullsh*t je napisat da imaju građevinske dozvole. To ti dodje kao sto je Ladic napravio golf terene.. nakon š5 god jos uvijek nije ni zapoceto.

Trece.. promaklo ti je da je OPCINA kupila zemljiste i da je Opcina u pregovorima sa poslovnim suradnikom. Dakle.. ako Bistra ima love za tako sto.. svaka cast al i jedan Zgb je izgubio Arenu. Vecinski investitor je ipak Opcina u ovom slucaju..

Back to Top
fedanov View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 258
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fedanov Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2011 at 18:59
Originally posted by mesek mesek wrote:

Originally posted by fedanov fedanov wrote:

Stobrec-kvart/okolica
najlipjeg mi Splita!


jel tam onaj Buda kafic/nešto? tamo su mi hamburgeri
predobri


Da,da,ko bi reka da ce ljudi znat.Pa kako si ti iz cakovca
uspija saznat za Stobrec?
Back to Top
mesek View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1229
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mesek Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2011 at 19:56
Originally posted by fedanov fedanov wrote:

Originally posted by mesek mesek wrote:

Originally posted by fedanov fedanov wrote:

Stobrec-kvart/okolica
najlipjeg mi Splita!


jel tam onaj Buda kafic/nešto? tamo su mi hamburgeri
predobri


Da,da,ko bi reka da ce ljudi znat.Pa kako si ti iz cakovca
uspija saznat za Stobrec?


šogorica mi iz Podstrane, i iako si nisam dobar s njom, s njenim bratom sam super a on je svoju ženu tamo upoznao
will smoke your weed for food!
Back to Top
fedanov View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 258
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fedanov Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2011 at 21:57
Originally posted by mesek mesek wrote:

Originally posted by fedanov fedanov wrote:

Originally posted by mesek mesek wrote:


Originally posted by fedanov fedanov wrote:

Stobrec-kvart/okolica
najlipjeg mi Splita!


jel tam onaj Buda kafic/nešto? tamo su mi hamburgeri
predobri


Da,da,ko bi reka da ce ljudi znat.Pa kako si ti iz
cakovca
uspija saznat za Stobrec?


šogorica mi iz Podstrane, i iako si nisam dobar s njom, s
njenim bratom sam super a on je svoju ženu tamo upoznao


Aj super,slobodno se javi,ako budeš navraca :)
Back to Top
mesek View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1229
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mesek Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2011 at 07:08
može
will smoke your weed for food!
Back to Top
chaxy View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 09 Studeni 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1305
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote chaxy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2011 at 09:00
Originally posted by strada strada wrote:

 Eto ja iz Zadra


ima nas

Strong is the new skinny.
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2011 at 09:19
Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:

 kog zanima.. Fš Bistra

morala sam se nasmijat.. nemoj mi Gajba uzet za zlo.. zbilja sam teski realista.. Prvo.. gugl.. izbacuje samo tebe i tvoj post sa linkom na lokalno glasilo. Nista konkretnije od tog.

 

http://www.google.hr/search?q=formula+š+u+bistri&ie=utf- 8&oe=utf-8&aq=t&client=firefox-a&rlz=šRšGGLL _en___HR386#q=formula+š+u+bistri&hl=hr&client=firefo x-a&hs=NYY&rlz=šRšGGLL_en___HR386&prmd=ivns& ei=ixBJTcXZG46hOoCmtNgP&start=0&sa=N&fp=4f76š30c 2fb5šff9

ne znam dal ce otvoriti kaj sam guglao, al da samo mene otvara, od kuda ti to? upisao sam formula š u bistri i mene i moje postove po forumima ni za lijek. ;)

Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:

Drugo.. tekst je pun gafova. Meni kao birokrati upalo stosta u oci i mogu ti rec sam da do realizacije ikoje staze je upitno dal ce se dogodit a kamoli da ce ta staza zadovoljit FIA-u koja ce dat jako velik zahtjev prije nego prihvati izdat licencu. Jer ovo je sve na rekla kazala.. nema plana, nema lokacijskih dozvola.. bullsh*t je napisat da imaju građevinske dozvole. To ti dodje kao sto je Ladic napravio golf terene.. nakon š5 god jos uvijek nije ni zapoceto.

Trece.. promaklo ti je da je OPCINA kupila zemljiste i da je Opcina u pregovorima sa poslovnim suradnikom. Dakle.. ako Bistra ima love za tako sto.. svaka cast al i jedan Zgb je izgubio Arenu. Vecinski investitor je ipak Opcina u ovom slucaju..

 

i skolovani novinari su cesto neuki idioti, zasto jedan iz opcinskog glasila ne bi imao gafove?
politicar je davao izjavu i naravno da ce napuhavati ulogu opcine u svemu tome.
sto se tice ladica - za razliku od golf terena, ovaj projekt je pokrenut. ;)

i gdje pise ili je receno da je opcina vecinski investitor? gdje pise da je ona uopce investitor? samo se spominje da je partner.
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2011 at 09:30
Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:

Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:

 kog zanima.. Fš Bistra

morala sam se nasmijat.. nemoj mi Gajba uzet za zlo.. zbilja sam teski realista.. Prvo.. gugl.. izbacuje samo tebe i tvoj post sa linkom na lokalno glasilo. Nista konkretnije od tog.

 

http://www.google.hr/search?q=formula+š+u+bistri&ie=utf- 8&oe=utf-8&aq=t&client=firefox-a&rlz=šRšGGLL _en___HR386#q=formula+š+u+bistri&hl=hr&client=firefo x-a&hs=NYY&rlz=šRšGGLL_en___HR386&prmd=ivns& ei=ixBJTcXZG46hOoCmtNgP&start=0&sa=N&fp=4f76š30c 2fb5šff9

ne znam dal ce otvoriti kaj sam guglao, al da samo mene otvara, od kuda ti to? upisao sam formula š u bistri i mene i moje postove po forumima ni za lijek. ;)

Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:

Drugo.. tekst je pun gafova. Meni kao birokrati upalo stosta u oci i mogu ti rec sam da do realizacije ikoje staze je upitno dal ce se dogodit a kamoli da ce ta staza zadovoljit FIA-u koja ce dat jako velik zahtjev prije nego prihvati izdat licencu. Jer ovo je sve na rekla kazala.. nema plana, nema lokacijskih dozvola.. bullsh*t je napisat da imaju građevinske dozvole. To ti dodje kao sto je Ladic napravio golf terene.. nakon š5 god jos uvijek nije ni zapoceto.

Trece.. promaklo ti je da je OPCINA kupila zemljiste i da je Opcina u pregovorima sa poslovnim suradnikom. Dakle.. ako Bistra ima love za tako sto.. svaka cast al i jedan Zgb je izgubio Arenu. Vecinski investitor je ipak Opcina u ovom slucaju..

 

i skolovani novinari su cesto neuki idioti, zasto jedan iz opcinskog glasila ne bi imao gafove?
politicar je davao izjavu i naravno da ce napuhavati ulogu opcine u svemu tome.
sto se tice ladica - za razliku od golf terena, ovaj projekt je pokrenut. ;)

i gdje pise ili je receno da je opcina vecinski investitor? gdje pise da je ona uopce investitor? samo se spominje da je partner.
 Opcina je vlasnik zemljista. to je dovoljno. Ponesto znam iz iskustva s takvim projektima.

Kako mislis pokrenut?

Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2011 at 09:38
Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:

Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:

 kog zanima.. Fš Bistra

morala sam se nasmijat.. nemoj mi Gajba uzet za zlo.. zbilja sam teski realista.. Prvo.. gugl.. izbacuje samo tebe i tvoj post sa linkom na lokalno glasilo. Nista konkretnije od tog.

 

http://www.google.hr/search?q=formula+š+u+bistri&ie=utf- 8&oe=utf-8&aq=t&client=firefox-a&rlz=šRšGGLL _en___HR386#q=formula+š+u+bistri&hl=hr&client=firefo x-a&hs=NYY&rlz=šRšGGLL_en___HR386&prmd=ivns& ei=ixBJTcXZG46hOoCmtNgP&start=0&sa=N&fp=4f76š30c 2fb5šff9

ne znam dal ce otvoriti kaj sam guglao, al da samo mene otvara, od kuda ti to? upisao sam formula š u bistri i mene i moje postove po forumima ni za lijek. ;)

Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:

Drugo.. tekst je pun gafova. Meni kao birokrati upalo stosta u oci i mogu ti rec sam da do realizacije ikoje staze je upitno dal ce se dogodit a kamoli da ce ta staza zadovoljit FIA-u koja ce dat jako velik zahtjev prije nego prihvati izdat licencu. Jer ovo je sve na rekla kazala.. nema plana, nema lokacijskih dozvola.. bullsh*t je napisat da imaju građevinske dozvole. To ti dodje kao sto je Ladic napravio golf terene.. nakon š5 god jos uvijek nije ni zapoceto.

Trece.. promaklo ti je da je OPCINA kupila zemljiste i da je Opcina u pregovorima sa poslovnim suradnikom. Dakle.. ako Bistra ima love za tako sto.. svaka cast al i jedan Zgb je izgubio Arenu. Vecinski investitor je ipak Opcina u ovom slucaju..

 

i skolovani novinari su cesto neuki idioti, zasto jedan iz opcinskog glasila ne bi imao gafove?
politicar je davao izjavu i naravno da ce napuhavati ulogu opcine u svemu tome.
sto se tice ladica - za razliku od golf terena, ovaj projekt je pokrenut. ;)

i gdje pise ili je receno da je opcina vecinski investitor? gdje pise da je ona uopce investitor? samo se spominje da je partner.
 

formula š Bistra

Nebi te htjela razocarat i nemoj mislit da mi nebi bilo drago da NAPOKON i Zagorje dobije svoju stazu jer sam i sama dobrim dijelom zagorka  (belive it or not)

ali..

ovaj tekst je jedini realan.

"S obzirom da je projekt još uvijek u vrlo ranoj fazi, teško je procijeniti njegovu ozbiljnost. No, ukoliko se doista cilja na probijanje do Formule š, bit ce potrebno okupiti velike, izdašne investitore spremne na dugorocno ulaganje, umjesto na iskorištavanje prilike za brzinsku zaradu."

Naime, od objave do pozadine projekta je put koji traje i kojeg ni laik a pogotovo neki novinar ne moze vidjet.

za razliku od npr tog.. Ladic moze pocet kopat. dal se iskopala rupa za stazu? sumnjam. Jednako kapitalan projekt, podrzan od ovog ili onog, objavljivan gdje god se stigao..RH zbilja.. mi smo neozbiljni!

Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2011 at 09:39

Originally posted by chaxy chaxy wrote:

Originally posted by strada strada wrote:

 Eto ja iz Zadra


ima nas

 sve Zadranke.. ili Fiumani..

di ste ostali?

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.