New Posts New Posts RSS Feed - od svega po malo... do podbradka
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

od svega po malo... do podbradka

 Post Reply Post Reply
Author
alteregost View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alteregost Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: od svega po malo... do podbradka
    Posted: 16 Prosinac 2013 at 16:30
pozdrav, 
novi sam na forumu gledao sam vec teme "pocetnici" al bi isto rado dobio osobni savjet. 
po teretanama sam vec 2 3 godine samo to izgleda tako da idem 6 mj pa opet 3 mj ne idem i tako u krug..
ali sada sam poceo sa kucnim vjezbama (jer san shvatio da nisam lijen za vjezbanje nego za putovanje do teretaneCry) treniram svaki dan eventualno jedan dan pauze po tjednu, znaci svako drugi dan radim cijelo tijelo, preciznije ove vjezbe ( https://lh3.googleusercontent.com/-TbSCdfpc48s/UmaFQcv_X4I/AAAAAAAB954/UDXp28up47g/w506-h716/90a61944-88e5-472c-ab85-5812cec903a9 ) samo sto ne radim svih 10 serija,poceo sam sa 5 a sada nakon malo manje od mjesec dana sam na 7 serija.
 na danima izmedu sam poceo od nedavno raditi jedan dan trbusne ( http://www.youtube.com/watch?v=cfY_4m3RVRc znaci sve 4 serije radim ) a drugi prsa (http://www.youtube.com/watch?v=1s-FhbNtKU0) 2 ponavljanja umjesto 3. te uz sve to igram nogomet sat vremena po 2 puta tjedno, nekad i vise

znaci nakon svega ovoga me zanima jeli ovo previse treninga za misice jer sam na dosta mjesta procitao da nije dobro preforsirat misice jer se dobiva na kraju negativan ucinak? uz to jos bi zelio pocet s prehranom ali sada u pocetku s nekom osnovnom da se naviknem malo obracanje paznje na sve sta jedem (posto sam do sada trpao u sebe sve sto sam mogao) Sleepy uz to citao sam da treba unositi vise manjih obroka dnevno umjesto par obilnih, ali mi nije jasno sta je kome obilno a sta manje?? bi li manji obrok bio samo da se zadovolji glad ili mozda i ispod toga?
inace visok sam 186 i imam 74,5 kg. kao sta se moze pretpostavit ciljam na definiciju Smile
 na ovome sam sada (http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-frc1/v/1003574_685258658160858_1006397136_n.jpg?oh=49f0a2fc633e043b1d9fb297f9c3b526&oe=52B15DC6&__gda__=1387382630_d2638375de126d97524833295095a184)

uz sve to imam jednu stvar koja me zivcira vise od svega i koje se ne mogu rjesit (to je jedan od vecih razloga zbog kojeg zelim pocet sa prehranom) - podbradak. pa ako bih uz sve ovo mogao dobit savjet kako ubrzati taj proces zatezanja gore navedenog bio bi zahvalan :)


Edited by alteregost - 16 Prosinac 2013 at 16:36
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2013 at 19:20
pozdrav i dobrodosao
pogledala sam prvo sliku, ja ne vidim zašto bi ti htio definiciju, ja bi tu lupila jednu masu laganini, nabacila jedno 3,4 kg misica i onda isla na definiciju ako bi bilo potrebno. Što se tice kolicine treninga, mislim da bi trebao imati barem 2 dana potpunog odmora u tjednu da se tijelo oporavi(kako se ti osjecaš na toliko treninga? san? umor?) Što se tice prehrane, ovo o više manjih obroka na dan te ne mora briniti ako nisi tako navikao jesti. Bitno je koliko je cjelokupni dnevni unos i omjer makronutrijenata, a hoces li ti to unijeti u 3, 5 ili 8 obroka je potpuno nebitno. Izracunaj svoj priblizni BMR i TDEE i onda po cilju odredni hoceš li dizat ili suštat kcal od TDEE-a. kad to napravis rasporedis kcal na obroke koliko mislis imati u danu i to je to
cookies are for pussies
Back to Top
alteregost View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alteregost Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2013 at 21:08
Hvala na odgovoru,
Znaci nakon treninga ne osjecam neki pretjeran umor niti san, samo onaj klasicni pritisak u misicima.. a sta se tice mase ok, samo jeli onda odgovara ovaj rezim treninga ili da mijenjam nesto?
I jos sto se tice proteina nisam ih nigada uzimao, kad bi poceo koje bi preporucili?

Edited by alteregost - 16 Prosinac 2013 at 21:10
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2013 at 21:50
Originally posted by alteregost alteregost wrote:

Hvala na odgovoru,
Znaci nakon treninga ne osjecam neki pretjeran umor niti san, samo onaj klasicni pritisak u misicima.. a sta se tice mase ok, samo jeli onda odgovara ovaj rezim treninga ili da mijenjam nesto?
I jos sto se tice proteina nisam ih nigada uzimao, kad bi poceo koje bi preporucili?


mislila sam opcenito jel ti san uredu? gle, nemoj da ispadne masa, ja sam samo dala prijedlog jer ne vidim na ovoj slici da imaš viška masti ni nicega sto bi trebalo skidat.. ovaj program koji si stavio su uglavnom aerobne vježbe, sve je bez utega tako da njega baš i ne možeš primjernit na masu. Za masu bi trebao nabaviti utege i usmjeriti se na nekakav fullbody gdje ceš raditi nekakve osnovne vježbe tipa cucnjava, DL i slicno. E sad buduci da u teretanu neceš/neželiš, trebao bi nabavit utege za kod kuce. Ili možeš pogledat neki fullbody program za masu koji se radi bez utega (iako mi takav trenutno ne pada na pamet). Prehrana za masu, kao i za definiciju, ti je pola posla. Znaci za masu moraš jesti jedno 300njak kcal više od održavanja svoga i trudit se da jedeš cisto da dobivaš što više mišica, a što manje sala. Što se tice proteina, ako uzimaš možeš uzeti bilo koji whey protein, pogledaj tu malo po web shopu šta najviše odgovara tvom novcaniku
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2013 at 21:52
evo, možda ovo može pomoci: http://fitnessangels.net/2012/11/8-tjedana-do-funkcionalne-misicne-mase/
cookies are for pussies
Back to Top
alteregost View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alteregost Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2013 at 00:29
ma nisam se ni ja nesto izricito opredjelio masa/definicija preferiram definiciju ali ako neko iskusniji misli da mi je bolje ici na masu  zasto ne poslusati :)
a sto se tice programa vidio sam ga vec samo sto nije bas neka financijska situacija da si mogu priustit 1000 kn opreme Cry  trebao bi pronaci neki nacin da otezam ove aerobne vjezbe?
i zanima me potrosnja kalorija dok vjezbam... kako je izracunat?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2013 at 11:55
Originally posted by alteregost alteregost wrote:

ma nisam se ni ja nesto izricito opredjelio masa/definicija preferiram definiciju ali ako neko iskusniji misli da mi je bolje ici na masu  zasto ne poslusati :)
a sto se tice programa vidio sam ga vec samo sto nije bas neka financijska situacija da si mogu priustit 1000 kn opreme Cry  trebao bi pronaci neki nacin da otezam ove aerobne vjezbe?
i zanima me potrosnja kalorija dok vjezbam... kako je izracunat?


mah, ti kalkulatori za racunanje potrosnje netocni. Svaka potrosnja tijekom vjezbanja ovisi o tvojim godinama, spolu, kilazi, spremi i jos puno toga tako da to nemozes nista sa sigurnoscu uzet. Izracunaj BMR i TDEE okvirni (imas vise kalkulatora na webu) i to nek ti bude isto neka pocetni broj s kojim kreces, dodas za pocetak 100-200kcal vise pa gledas 2 tj sta se dogada i ispipavas teren dok ne skuzis koje ti je odrzavanje onda kad naucis i upoznas svoje tijelo ces moci znati koliko cega trebas raditi za odredeni cilj. Isto je i s hranom- nekom odgovara jesti rizu kad recimo radi punjenje, nekome ne (npr. meni ne jer sutradan budem ko buhtlica ). Samo se trudi jesti cisto znaci cisti izvori- raženi kruh, meso, orasasti, jaja, povrce itd. Sto se tice treninga, ne ako si na masi aerobne vjezbe trebas svesti na minimum tj one ti ne trebaju biti osnova. Cuj, dovoljno ti je za pocetak kupit set utega od 12 kg svaki i stim bi neko vrijeme mogao odraditi sta ti treba. Ako bas sve moras raditi sa tezinom vl. tijela onda se baziraj na cucnjeve, sklekove, dipseve, zgibove i sl. Ili ako imas kakav ruksak koji mozes napuniti...jel ili imas mladu sestru ili brata.. svasta se moze iskombinirat..Mett? daj covjeku savjete
cookies are for pussies
Back to Top
alteregost View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alteregost Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Prosinac 2013 at 14:23
hahaha hvala na savjetima. :)
sto se tice aerobnih vjezbi jesu li one okej ako se odlucim za definiciju?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Prosinac 2013 at 15:08
Originally posted by alteregost alteregost wrote:

hahaha hvala na savjetima. :)
sto se tice aerobnih vjezbi jesu li one okej ako se odlucim za definiciju?


jesu da, 1-2 puta tj. Opcenito, moje mišljenje sad (necemo o onome šta sam mislila prije 5 god ) je da na definiciji treba vecinu deficita, bar 80% izvlacit iz treninga s utezima, ostalih 20% je kardio. Ovaj nogomet ti je sasvim uredu da pokrijes kardio. nema na cemu, sretno i ako imas kakve nedoumice slobodno pitaj
pozz
cookies are for pussies
Back to Top
alteregost View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alteregost Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Prosinac 2013 at 15:10
hvala :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.