New Posts New Posts RSS Feed - od fritule do kroštule
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

od fritule do kroštule

 Post Reply Post Reply Page  123 6>
Author
fritula View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 66
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fritula Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: od fritule do kroštule
    Posted: 11 Travanj 2012 at 18:14
bok svima, citam forum vec jako dugo , otprilike znam sta smijem a sta ne ali to je sve u teoriji.
imam dosta nakupljenih kg i vrijeme je da ih se rijesim. nije bitno do kada nego da odu zauvijek. znaci zaokret za 180 st. potrebna mi je podrška i korekcija. pocet cu od sutra biljeziti sta jedem kada i koliko, potreban mi je dnevnik i dobronamjerni savjeti i iskustvo. unaprijed puno hvala svima
Back to Top
YouToo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote YouToo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2012 at 19:02
Klasicne dijete nisu dugotrajno rješenje.

Treba nauciti jesti manje, ali raznovrsno, kvalitetno i fino - jednostavno u teoriji, jako teško u praksi!

Back to Top
fritula View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 66
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fritula Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2012 at 22:18
da, slazem se. eto nekako mislim da je prvih 100 dana najteze, ili se tako tjesim, pa cu pomalo naprid...od sutra :)
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Travanj 2012 at 10:50
Originally posted by YouToo YouToo wrote:

Klasicne dijete nisu dugotrajno rješenje.

Treba nauciti jesti manje, ali raznovrsno, kvalitetno i fino - jednostavno u teoriji, jako teško u praksi!



S ovim da treba jesti manje se ne slažem, vrlo vrlo cesto ljudi sa viškom kg  i jedu manje nego bi trebali i vrlo cesto trebaju dodati broj obroka  i ukupan broj kalorija za pocetak da bi krenuli pravim putem i tu je najveci problem im to objasniti i da oni to prihvate.
Zato gotovo uvijek možeš cuti od njih ne jedem ništa ili samo dorucak  ili i caša vode se lijepi za mene........
Back to Top
fritula View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 66
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fritula Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2012 at 07:56
1. dan
vec sam pozalila sta sam se logirala....
za dorucak kruh i sir i kava s mijekom, za rucak piletina i lešo zelje, za veceru tortillia ( znaci jaje, krumpir i tuna). izmedu obroka: 3 kolaca, 4 cokoladna bombona, mislim 4 napolitanke i jedna zlica vegete ( pardon nutelle).
vjezbala naravno nisam.
obecala sam samoj sebi uspostavit kontrolu nad hranom i disciplinirat se pa zelim bit iskrena i na jednom mjestu vidjet kako se mijenjam...
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2012 at 08:25
Po meni treba jesti sve od hrane, samo da se broje kalorije.. ako tebi ide volja na kolac, znaci da te tijelo pita kolac.. pojedes ga i oduzmes od dnevnih kalorija.. ne treba si nista uskracivat ako nisi natjecatelj..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2012 at 10:28
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Po meni treba jesti sve od hrane, samo da se broje kalorije.. ako tebi ide volja na kolac, znaci da te tijelo pita kolac.. pojedes ga i oduzmes od dnevnih kalorija.. ne treba si nista uskracivat ako nisi natjecatelj..


E sad, ovisi od covjeka do covjeka.......tim nacinom ce rezultat patiti, doci kasnije i nece biti toliko dobar, jako puno ljudi kada ne vidi vrlo brzo neki pomak odustaje, tako da mislim da je napocetku ipak potrebno malo poraditi na disciplini, kako prehrane, tako i treninga i kada se uspostavi ritam i vježbanje i prehrana postanu svakodnevnica onda se možeš bez problema opustiti malo.....
A mislim da si i ti imao tu fazu strogog odricanja svega , gotovo extremnog i sad kad si se ufurao lako je manipulirati prehranom/treningom.
A i ovdje se radi ipak o neprimjerenim kolicinama slatkog za nekog tko pokušava skinut nešt kg

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2012 at 11:40
Originally posted by fritula fritula wrote:

da, slazem se. eto nekako mislim da je prvih 100 dana najteze, ili se tako tjesim, pa cu pomalo naprid...od sutra :)

e nema od sutra..moraš od danas Wink
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2012 at 14:01
izbaciš sljedece, kruh, tijesto, krumpir, kolace, sve sokove, a pocneš se trpat sa mesom(piletina i puretina), ribom, zelenjavom i to najbolje svježim i vocem (moraš pazit na omjere da ipak najviše unosiš proteina jer oni ubrzavaju metabolizam po svemu što sam ja tu procitao) sve to podijeliš na 5 obroka dnevno i brojiš kalorije, kad si malo ludji onda gledaš što kad treba jest a kad totalno popizdiš citaš sve one tekstove na hrani i jedeš samo zdravo i uz neki trening ide to dolje :D

sretno ;)
Back to Top
fritula View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 66
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fritula Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2012 at 20:16
2. dan
ajme ko ce ovo sve napisat, ali sta sam samljela vrijedi i priznati
dorucak mi nekako skroz dobro ide kruh i sir, kava s mlijekom, i nisam gladna onda rucak piletina i krumpir, onda vecera ( to jos nije doslo na red jer nisam gladna, a nisam gladna jer sam od rucka stukla jogurt, 2 dukatina, 4 napolitanke, fetu kruha i piletinu). od rucka do vecere meljem sta stignem.
popila sam mislim pola case vode i pola caše coca cole. to je sve. ne vjezbam........još.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2012 at 14:37
fritulo, kako cemo do kruštule tako? Tongue

Ajmo mi ovako.....ovako nabacan jelovnik nam ne govori puno. Piši nam kolicine i vrijeme svakog obroka, tako cemo najbolje vidjet u cemu je problem. Mada ja i ovako vidim u cemu je problem i bojim se da nisi baš na 100% cvrste odluke još...niti blizu tome i da biš brzo mogla odustat ovako. Ne kažem da odmah treba sve izbacit, ne nužno, ne uvijek i ne svi. Ali neka kontrola mora postojati, odnosno negdje treba napraviti rez ako se želi ozbiljno. Vjeruj mi, odvikla biš se brzo od te navike da grickaš nešto bzvz svako popodne kad biš si dala priliku. Ljudi uspiju smršavjeti na svakakve nacine ali mnogi se brzo vrate na pocetak, a mislim da ti to ne treba. Treba malo radit na disciplini i motivaciji pa ce sve doc na svoje...budi jaca od svojih slabosti  Wink


Edited by Gym_girl - 14 Travanj 2012 at 14:38
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
fritula View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 66
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fritula Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2012 at 16:40
hvala na toplim rijecima podrske...
da ja ne vjerujem da je ovo nacin na koji cu sebe disciplinirati odustala bi. nije mi lako doci i napisati sve bez muljanja i presucivanja, ali lagati necu, i zelim sebi pritisak u glavi da sve sta pojedem ide ovamo. biti jaca od svojih slabosti....hmmm, ne zelim smrsaviti, zelim nauciti jesti i umjereno vjezbati ( mrsavljenje ce biti nuspojava)
ajmo od pocetka...
nisam oduvijek malo manji tenk kao sada, do svoje 18 godine sam na svojih 170 cm imala 60kg, onda sam upisala fax i stres sam rijesila tako da sam do bozica dobila 15 kg ( fax je isao ko po loju , doslovno i preneseno). od kraja faxa do prve trudnoce sam dobila jos 5, a nakon dvije trudnoce ostalo +10. dakle, sad imam 30 god, 170 cm, 93 kg, BMI mi je >30, a postotak masti u tijelu oko 55%. drugim rijecima oba bubrega u loju. mislim da mi je dosta.
promijeniti cu prehranu, vjezbati cu i pisati sve sta jedem i kako se osjecam. a osjecam se uzasno bez kontrole.
jos nesto, zasto bas ovdje...zato sta vi ovdje znate ono sta ja ne znam, ali cu nauciti. veceras cu napisati danasnji menu.
Back to Top
fritula View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 66
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fritula Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2012 at 20:24
asti ovo gore izgleda otuzno....
a mislim da ni ovo dolje nije bolje.
evo sta je danas bilo:
dorucak u 8: 50 g sira i 50 g kruha
rucak u 14 : 150 g blitve leso i 150g friganih trlja
vecera 200g savijace od sira slane
meduobroci ( tu i tamo sta uhvatim, nema sata): 2 dukatina, 1 banana, nekih 5-6 napolitanki
vjezbanje = 0
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2012 at 21:46
uništit ce te ova prehrana, previše masti i ugljikohidrata a premalo proteina, ak ne voliš meso jedi graha, grašak i ciklu, za dorucak smiješ teško probavljive šecere (zobene pahuljice najbolje na vodi ili kuhana kaša) izbacit tijesto, napolitanke i dukatino, ak jedeš medju obrok a voce ti je preko glave pojedi obicni jogurt (ne nemasni nego obicni) i ne trebaš odmah žestoku tjelovježbu, ujutro prije posla ili prije klope odi hodat žustrim tempom koliko možeš a trebala bi bar pola sata u pocetku pa kasnije jedan sat, moraš se pokrenut inace ceš kao moja mama sa 50 godina imat 100 kila, potrošene zglobove, bolna ledja i problema sa pitaj boga sve cime ne (probava, srce itd), sorry ak te ovo šokira al mora netko i to odradit
Back to Top
fritula View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 66
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fritula Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2012 at 21:58
ma sta bi me sokiralo, samo dajte.
ionako se samo vrtim u krug u svojim mislima a tu uvijek zavrsim da nije to tako strasno
a realno je strasno. a da ne govorim da bi htjela jos jedno dijete i da je jedini razlog zasto
ne zatrudnim moja tezina. no dobro, vi teoriju ja cu praksu....valjda
ono sta je gym girl rekla da nisam odlucila 100% u glavi je skroz tocno, jer ruku na srce sad ne znam sta trebam odluciti : brojat kalorije, izbacit odredjene namirnice, jest svakih 5 sati ili nesto cetvrto, ili sve to skupa.
pa eto sta bi vi na mom mjestu? kad sam pitala muza sta bi da se probudi s ovoliko kila rekao je da bi se vratio lec i
Back to Top
marija-mo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 217
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marija-mo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2012 at 22:07

joj nemoj tako baš ovo citam i mislim da ti nešto napišem, a jednostavno zbunila si me

moraš cvrsto odlucit ja to hocu i pazit par dana samo malo discipline i ici ce to
pošto vidim ti jedeš puno više navecer odnosno u drugom dijelu dana bolje jedi više ujutro i nece ti se dešavat ovo uvecer tako je bar meni ja kad ujutro nebi jela ili bi jela malo nedovoljno uvijek me poslijepodne spuca veca glad pa sam kolicinski više jela poslijepodne nego ujutro, a sad strogo na to pazim
ajde drži se možeš ti to samo malo treba
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 6>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.