New Posts New Posts RSS Feed - Obrok prije i nakon treninga??
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Obrok prije i nakon treninga??

 Post Reply Post Reply
Author
Erinye View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Erinye Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Obrok prije i nakon treninga??
    Posted: 15 Lipanj 2014 at 23:51
Lijep pozdrav svima! :)

Dosad sam si sve fino posložila u glavi kad šta trebam jesti, ali ovo mi je još ostala enigma. Naišla sam na neke kombinacije s whey nakon treninga, ali ja bih to izbjegla ako je ikako moguće i dala prednost namirnicama.
Što je idealno jesti prije i nakon treninga? u terminima namirnica, ako izuzmemo whey i slične kombinacije. Vježbam Insanity tako da se sasvim solidno "potrošim".
Hvala na odgovoru!!   
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2014 at 08:22
Ja osobno jedem whey zobene i neko voće nakon treninga...

Ne pijuckam niti ja shake-ove :) No ipak malo pazim da ne bude toliko baš kruto vodenija kaša :) heh

A gledaj ne znam kako hoćeš..imaš više načina... probaj bijelo meso sa bijelim kruhom..rižom...

Posni sir sa voćem nekim ako nemaš meso.... bjelanjak sa nekim izvorom UH-a imaš raznih kombinacija...gledaj da to bude iz prve ruke P i UH... 

A prije treninga opet to ovisi o tebi..nekima odgovara Masti i Proteine jesti Nekima Ugljikohidrate i Proteine..a nekima ništa prije treninga :)


Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Erinye View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Erinye Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2014 at 15:23
hvala na savjetu! :)
zbunjuje me malo to što sam čitala da radi prevencije katabolizma mišićne mase nakon treninga, treba unijeti glukozu koja će podignuti inzulin i protein kojeg će taj inzulin strpati u mišić :) ali bijelo meso s rižom mi zvuči kao dobra opcija, tenks :)
Back to Top
ero-sa-ovoga View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2014
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 100
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote ero-sa-ovoga Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2014 at 21:51
To je to, ako si u mogućnosti.Bijelo meso i bijela riža nakon treninga.Osobno to jedem poslije svakog treninga, unutar sat vremena po završetku.Od bjelanjaka se ne mogu najest, a i nije mi neka fora.Radije jedem cijela jaja poslijepodne kada sam na P+M.Posni sir (kazein) je sporo otpuštajući protein pa ti to i ne bih baš preporučio, ali ako baš nemaš vremena zmiksaj posni i neko voće (banana, jagode) sa malo vode i opet dobro.Što se tiče obroka prije treninga, tu također jedem proteine i UH jer bez UH nemam energiju kakvu imam kada ih konzumiram.Pošto je insanity neki oblik kardio-funkcionalnog treninga preporučio bih UH sat i pol prije treninga (voće preferiram sa zobenim pahuljicama i jogurtom, ili raženi sa malo posnog).Obrok poslije treninga neka ti bude obilan slobodno.U mom slučaju poslije toga obroka UH ne konzumiram do kraja dana, ali ja sam u fazi topljenja tako da je to neka druga priča.
Back to Top
Erinye View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Erinye Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2014 at 00:11
e ovo mi je trebalo..odlično, zahvaljujem! :)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2014 at 09:26
med je po meni bolja opcija od glukoze u sheake..al dobro, o u/okusima se ne raspravlja
cookies are for pussies
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2014 at 12:48
Misliš? Radi zdravlja ili? Ja osobno med ne volim, a glukozu ne koristim ali u ovom slučaju mislim da je ipak glukoza iznad, za taj period. Ali uglavnom po meni nepotrebna :)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2014 at 14:58
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Misliš? Radi zdravlja ili? Ja osobno med ne volim, a glukozu ne koristim ali u ovom slučaju mislim da je ipak glukoza iznad, za taj period. Ali uglavnom po meni nepotrebna :)

da radi zdravlja mislim ja isto nisam nest pretjerano luda za njim al eto kad vec treba unjet neki secer poslije onda radije biram to nego glukozu jer mi se pocne gadit whey zbog jacine glukoze
cookies are for pussies
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.