New Posts New Posts RSS Feed - Oblikovanje tijela
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Oblikovanje tijela

 Post Reply Post Reply
Author
Annabelee View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Annabelee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Oblikovanje tijela
    Posted: 22 Sijecanj 2013 at 00:02
Pozdrav svima.  Vidim da je ova tema prepuna topica poput mojeg, i vjerojatno je vec netko pitao nesto slicno, ali previse toga je da trazim sve :)
Prvo da vam opisem svoju situaciju. Trenutno imam oko 10kg viska. Gotovo uopce nemam misica i nikakvu snagu niti izdrzljivost. Posebno su mi problematicna podrucja oko straznjice i bedara, iako se u zadnje vrijeme celulit poceo prikupljati i na trbuhu, a i na rukama (koje su mi uvijek bile iznimno mrsave). Sva sam mlohava, kad sjednem imam osjecaj da se samo "razlijem".
Cilj je izgubiti tih 10kg i dobiti tonirano tijelo s misicavoscu. Najveci mi je problem zadrzavanje kontinuiteta. Bilo je perioda kad bi opsesivno isla u teretanu i vjezbala svaki dan po 2h, ali to me nikad ne bi drzalo dulje od 2, eventualno 3 mjeseca. Sad sam odlucna u nakani da fizicku aktivnost uvedem kao sastavni dio zivota, a ne prolaznu opsesiju.
Volim ja poprilicno aerobne aktivnosti, pogotovo na otvorenom, pa ubacim tu i tamo koju dugu setnju, planinarenje, rolanje ili sat plesa (ali puno puno premalo s obzirom na "sjedilacki" zivot koji vodim).
Nedavno sam krenula u teretanu s velikim brojem grupnih treninga... Jos malo istrazujem i gledam koje vjezbe i kako mi pasu. Otkrila sam da sam u dosta dobroj kondiciji - mogu bez vecih problema trcati pola sata nekim umjerenim intenzitetom (oko 5km u 30 min). Ne znam u stvari koliko je ovo dobro, ali citam postove ljudi koji su tek poceli vjezbati, pa cesto ljudi kazu da ne mogu ni 5min izdrzati. Ali kad dode do nekih "pravih" vjezbi - tu ne mogu nista. Jedva napravim par trbusnjaka, nakon nekoliko cucnjeva mislim da ce mi eksplodirat noge... da ne govorim sklek ili neka izdrzljivost na rukama. Probala sam powerpump trening -  1h vjezbanja sa sipkom, i to mi je bilo odlicno. Stavila sam najmanje opterecenje koji postoji (1.5kg sa svake strane) i 2 dana poslije nisam mogla normalno sici niz stepenice niti sjesti. A ljudi oko mene vjezbaju sa po 10, 20 kg.

Koje vjezbe preporucujete za izgradnju misicne mase i dobivanje na izdrzljivosti, a da nisu dosadne? :) Ima li smisla uopce raditi neke vjezbe za izgradnje misica prije nego li uopce izgubim tih 10ak kilograma viska?
Koliko je bitna aeorobna vjezba (trcanje, bicikl, orbitrek) u svemu tome (o ovome sam u zadnje vrijeme cula dosta polemike, a i sve je vise programa koji u sve kracem vremenu rade i zagrijavanje, i "pumpanje", i istezanje)? Isplati li mi se kao "pocetniku" piti proteine ili si time radim samo kontraefekt?

Hvala na odgovorima.

PS. Sto se prehrane tice, tu sam bez problema. Inace se dosta zdravo hranim, 3 veca obroka, 2 manja, integralni kruh, bijelo meso, puno povrca, nesto voca, zobene pahuljice... tako da neke drasticne promjene u jelovniku ne vidim prostora i potrebe uvoditi. Naravno da koji put posegnem za pizzom ili nekim komadom slasnog kolaca, ali odsad pa iducih par mjeseci cu se truditi to minimizirati.


Edited by Annabelee - 22 Sijecanj 2013 at 00:16
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.