New Posts New Posts RSS Feed - novogodišnja odluka
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

novogodišnja odluka

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Sijecanj 2011 at 15:27
Originally posted by Lady Lady wrote:

  ma nisam to u teretani radila:)
danas nisam bila u teretani, to sam doma napravila, ovako dodatno:)

jucer sam u teretani prvo odvozila 30 min orbitreka, pa mi je trener pokazivao trbusnjake, leđnjake i vjezbe na spravama za cijelo tijelo i onda sam na kraju jos 20 min odvrtila orbitreka

sutra cu u teretani prvo š0-š5 min orbitreka za zagrijavanje, pa full body pa na kraju 30 min orbitreka

a ovo sam danas doma malo napravila:)
 ok.. ako si doma radila.. onda savjet.. negdje treba prosjecno 20min da se pocnu masti aktivirati.. pa zasto onda nebi odvrtila i duze tu biciklu?
Back to Top
Lady View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 107
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lady Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Sijecanj 2011 at 15:12
  ma nisam to u teretani radila:)
danas nisam bila u teretani, to sam doma napravila, ovako dodatno:)

jucer sam u teretani prvo odvozila 30 min orbitreka, pa mi je trener pokazivao trbusnjake, leđnjake i vjezbe na spravama za cijelo tijelo i onda sam na kraju jos 20 min odvrtila orbitreka

sutra cu u teretani prvo š0-š5 min orbitreka za zagrijavanje, pa full body pa na kraju 30 min orbitreka

a ovo sam danas doma malo napravila:)
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Sijecanj 2011 at 14:40

Originally posted by Lady Lady wrote:

  hvala svima!
@crna kej- puno hvala na svim savjetima!

evo danas nisam isla u teretanu al sam odvozila š0 min na sobnom biciklu da se zagrijem i 3xš5 2 vrste trbusnjaka koje mi je trener jucer pokazao
sutra ujutro cu opet u teretanu
i pijem vodu:)
 odradila si samo biciklu i te trbusnjake?iako si pocetnik to je malo..

imate orbitrek u teretani ili traku za trcanje.. ja sam hater sobnog bicikla osim ako nije spinning bike.. a s druge strane razmisljam i o ukupnom treningu.. moj stav je nakon dobrog cardia da samo trbusnjake.. inace nakon zagrijavanja radije full body da bi bilo ucinka..

 

inace i ja sam nova tako da.. sve cemo zbilja nauciti

Back to Top
Lady View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 107
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lady Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Sijecanj 2011 at 13:39
  hvala svima!
@crna kej- puno hvala na svim savjetima!

evo danas nisam isla u teretanu al sam odvozila š0 min na sobnom biciklu da se zagrijem i 3xš5 2 vrste trbusnjaka koje mi je trener jucer pokazao
sutra ujutro cu opet u teretanu
i pijem vodu:)
Back to Top
buci-buci1 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Prosinac 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 251
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote buci-buci1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Sijecanj 2011 at 20:36
  Lady, welcome! :) Samo polako, sve se da srediti i rijesiti! Mi smo uz tebe i kad zapne - pitaj! :)
nema neću, nema ne mogu, nema ne da mi se!
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Sijecanj 2011 at 16:26

Originally posted by Lady Lady wrote:

  kuzim sve
al ja tek zadnja 2 tjedna zivota konzumiram activiu, probala sve i svasta prije, izmedu ostalog i lanene sjemenke, i tek zadnja 2 tjedna imam rednovnu stolicu svaki dan

u sarmicama je bilo rize, 2 snitice prsuta i komadic fete su bili zato sto jos moram sve ostalno nakupovati
ovaj tjedna ce sigurno biti uvedeni dimcek, posni, pileca prsa
nego pitanje, jetrica na naglo sa cesnjakom-smijem il ne smijem?
ja ih jako volim, nisu skupa, pitanje je samo koliko su dobra?

slatko izmedu rucka i vecere cu definitivno izbaciti, bocica vode je pokraj mene
 stolicu nisi imala iz zasigurno 2 razloga - nisi unosila dovoljno vode i drugo nisi unosila pravilno obroke (pretpostavljam).

Uvedi kao nepisano pravilo piti dnevno oko 2l vode.. pogotovo u teretani dok vjezbas. Osim dorucka, voda je jednako vazna za tijelo!

Sto se tice jetrica.. s cesnjakom - vrlo zdrava verzija obroka kojim ces dobiti podosta zeljeza a sam cesnjak spada medju najzdravije namirnice svijeta.. No, opet.. ne prakticiraj ovakav obrok cesto. Pogotovo sto meso na naglo znaci i przenje na ulju..to ne trebas izbjegavat al nakon sto si poprzila ocjedi si na kuhinjskom rucniku visak.

Moras uzet u obzir da svoje tijelo moras slusat - sto mu pase, sto mu fali, sto moras izbjegavat. Ne vrijede za sve ista pravila al slicna moras primijeniti i stoga ako imas kakve nedoumice oko nekih namirnica prouci forum, daj si vremena i truda jer konacno.. ako imas cilj i ostvarit ces ga!

Back to Top
Lady View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 107
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lady Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Sijecanj 2011 at 16:01
  kuzim sve
al ja tek zadnja 2 tjedna zivota konzumiram activiu, probala sve i svasta prije, izmedu ostalog i lanene sjemenke, i tek zadnja 2 tjedna imam rednovnu stolicu svaki dan

u sarmicama je bilo rize, 2 snitice prsuta i komadic fete su bili zato sto jos moram sve ostalno nakupovati
ovaj tjedna ce sigurno biti uvedeni dimcek, posni, pileca prsa
nego pitanje, jetrica na naglo sa cesnjakom-smijem il ne smijem?
ja ih jako volim, nisu skupa, pitanje je samo koliko su dobra?

slatko izmedu rucka i vecere cu definitivno izbaciti, bocica vode je pokraj mene
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Sijecanj 2011 at 15:52
Originally posted by Lady Lady wrote:

 hvala!

ma mali problem je u tome sto moji bas ne jedu cesto pileca prsa pa tog trebam nakupovati, posnog sira isto, dimceka
 nisu ni moji jeli pa sam ih navikla.. sad doslovce svi imamo krila.. s druge strane.. crveno meso te nece ubit.. dapace.. s vremena na vrijeme je i pozeljno meso poput teletine ili govedine.. zbog zeljeza i odredjenih enzima koje ptice nemaju.
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Sijecanj 2011 at 15:51

Originally posted by Lady Lady wrote:

  hvala!

ovako, ujutro odmah pojedem danone activiu zbog probave, bez toga ne mogu
danas sam odmah poslije otisla u teretanu, nataste, jer sam tako citala da je dobro
poslije treninga sam pojela jabuku
2 i pol sata kasnije sam pojela 2 male sarmice sa snitom razenog kruha od mlinara, i to sam citala da je najbolje
za nekih sat vremena cu pojesti il jaja il par snitica prsuta
i za zadnji obrok sam citala da je dobro pojesti posni sir

inace, do sad je prehrana izlgedala ovako:
ujutro activia, poslije nje zobene sa mlijekom ili vitalis zobene sa cokoladom i onim mlijekom lagano jutro jer sam skuzila da mi to puno bolje odgovara
onda oko podne rucak, sto god je mama spremila, kruh, tijesto, krumpir, svejedno
izmedu rucka i vecere obavezno nesto slatko
za vecer nesto na kruh namazati ili sto ostane od rucka
znam, to nista nije valjalo

 

Sad da dalje komentiram..

activia ujutro zbog probave.. ja bih ju radije izbjegla. jogurt podize inzulin.. i ako ga pojedes onda definitivno u teretanu ne ulazis nataste ali niti si unijela dostatno hrane za prvi jutarnji obrok. Drugo.. teretana nataste da - AKO - radis samo cardio.. ako dizes utege tada bolje ne.

Kad biras ujutro dorucak.. radije izaberi zobene - em su jeftinije em nemaju ekstra dodanog secera. Nisu ti same ukusne? Neboj se dodat kakvu susenu vockicu, bademe, lanene sjemenke (koje ce pomoci oko probave prije nego activia).

 

Pravilo - raspored obroka svaka 2-3 h uzmi kao normalno i neboj se kalorija.. sto ako pojedem vise od jedne jabuke? takva pitanja izbaci! 2 male sarmice i snita razenog su kompletan obrok .. al ima li u tim sarmicama rize?

mamin rucak uzmi kao onaj obrok u danu kad s gustom pojedes finu i domacu hranu.

no, slatko izmedju rucka i vecere?! hm.. ako bas ne mozes bez slatkog savjet.. koja zlica posnog, malo cimeta, malo agavinog sirupa i malo badema.. bit ce ti slatko i zasititi ce te.

Prsut radije zamijeni dimcekom od cekina ili purecim prsima od purisa - kalorijski manja vrijednost i zdraviji unos proteina i masti. Tu i tamo, prsut mozes al ako zelis izgubiti masnoce radije ne. Dobar obrok su ti i kuhana jaja sa zelenom salatom, narezanim svjezim kupusom ili mrkvom.

I za kraj.. zadnji obrok.. posni.. al ne mora bit posni.. preporucljiv jeste.

Back to Top
Lady View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 107
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lady Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Sijecanj 2011 at 15:48
 hvala!

ma mali problem je u tome sto moji bas ne jedu cesto pileca prsa pa tog trebam nakupovati, posnog sira isto, dimceka
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Sijecanj 2011 at 15:43

Originally posted by Lady Lady wrote:

  Lijep pozdrav svima!
evo i mene danas, kako vec ide, od nove godine, od ponedjeljka, evo napokon se poklopilo

23. god, studentica, š63/72

bila jutros u teretani i uplatila 2 mjeseca, da ne mogu eskivirati
planiram ici barem 4x tjedno, danas mi je trener pokazao neke vjezbe na spravama i rekao da vrtim orbitrek na pocetku š0ak min i na kraju treninga bar pola sata
jer zelim izgubiti kile, naravno


htjela bi i srediti prehranu a studenticama sam, nemam bas novaca pa ako imate savjete, pliz recite

veliki pozdrav svima jos jednom!


 

Lady dobro nam dosla! Mislim da bi ti prije svega poticajno trebalo biti to da se trebas dovesti u red! Mlada si, bistra i zeljna.. pa ispuni to! To da si platila 2mj unaprijed je pohvalno.

Za gubljenje kilaze je prije svega vazna prehrana.. tip treninga ispocetka, po ovom opisu je dobar. A sto se tice novaca, studentski zivot i prehrana.. ne radi se o vecem izdatku novaca jer mnoge stvari mozes promijeniti i cak i ustediti na prehrani!

Back to Top
Lady View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 107
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lady Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Sijecanj 2011 at 15:12
  hvala!

ovako, ujutro odmah pojedem danone activiu zbog probave, bez toga ne mogu
danas sam odmah poslije otisla u teretanu, nataste, jer sam tako citala da je dobro
poslije treninga sam pojela jabuku
2 i pol sata kasnije sam pojela 2 male sarmice sa snitom razenog kruha od mlinara, i to sam citala da je najbolje
za nekih sat vremena cu pojesti il jaja il par snitica prsuta
i za zadnji obrok sam citala da je dobro pojesti posni sir

inace, do sad je prehrana izlgedala ovako:
ujutro activia, poslije nje zobene sa mlijekom ili vitalis zobene sa cokoladom i onim mlijekom lagano jutro jer sam skuzila da mi to puno bolje odgovara
onda oko podne rucak, sto god je mama spremila, kruh, tijesto, krumpir, svejedno
izmedu rucka i vecere obavezno nesto slatko
za vecer nesto na kruh namazati ili sto ostane od rucka
znam, to nista nije valjalo

Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Sijecanj 2011 at 15:04
Dobrodošla!
Kako ti sada izgleda prehrana?
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Lady View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 107
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lady Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Sijecanj 2011 at 14:47
  Lijep pozdrav svima!
evo i mene danas, kako vec ide, od nove godine, od ponedjeljka, evo napokon se poklopilo

23. god, studentica, š63/72

bila jutros u teretani i uplatila 2 mjeseca, da ne mogu eskivirati
planiram ici barem 4x tjedno, danas mi je trener pokazao neke vjezbe na spravama i rekao da vrtim orbitrek na pocetku š0ak min i na kraju treninga bar pola sata
jer zelim izgubiti kile, naravno


htjela bi i srediti prehranu a studenticama sam, nemam bas novaca pa ako imate savjete, pliz recite

veliki pozdrav svima jos jednom!


Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.