New Posts New Posts RSS Feed - novogodišnja odluka
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

novogodišnja odluka

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: novogodišnja odluka
    Posted: 07 Sijecanj 2011 at 20:03
Originally posted by Lady Lady wrote:

  evo da se javim, sve ide po planu, u teretani mi je super, malo me ubije 30 min orbitreka na kraju al izdrzim:)

pripremam se otvoriti svoju temicu na transformiraj se...vidjet cemo
pocetkom tjedna vjerojtano, dok prikupim mjere, slike i dok jos malo proucim forum:)
 trebat ce ti vremena da udjes u kondicijsku fazu da ti orbitrek ne bude opterecenje nego sladak kraj!
Back to Top
Lady View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 107
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lady Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2011 at 14:00
  evo da se javim, sve ide po planu, u teretani mi je super, malo me ubije 30 min orbitreka na kraju al izdrzim:)

pripremam se otvoriti svoju temicu na transformiraj se...vidjet cemo
pocetkom tjedna vjerojtano, dok prikupim mjere, slike i dok jos malo proucim forum:)
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2011 at 17:45

 isprike nasoj temasici, forumasima i moderatorima.. idemo malo u offtopic i sa linkom na jedan drugi forum..

negativne kalorije

na primjeru celera mogu rec slijedece.. u š00gr celera (mislimo na list i stabiljku) pojede se oko 5kcal..za njegovu probavu potrosi se cini mi se š05kcal.

GI

u jednom trenu su me doktori upozorili na moguci razvoj dijabetesa.. i odonda sam dosta procitala.. no opet.. mrkvu ne izbjegavam i ne jedem ju cesto. izbjegavam npr lubenicu.. al mrkvu nemojte mi otet

Glikemijsko opterecenje

GO je umnožak glikemijskog indeksa i kolicine šecera koju sadrži određeni obrok.Stoga je GO bolji pokazatelj o utjecaju hrane na porast razine šecera u krvi. Jednostavno objašnjenje daje nam mrkva koja ima visoki GI, a predstavlja malo glikemijsko opterecenje po obroku, jednostavno stoga što sadrži male kolicine šecera.

 

istina Bog.. razliciti linkovi pucaju razliciti GI za istu namirnicu.. negdje sam procitala da kuhana mrkva zbilja ima GI preko 80 a sirova manje od toga..

 

eto.. svakako preproucam uz rucak il veceru jest salatu.. i zuzzana gricka mrkvicu pred spavanje ..

Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2011 at 17:32

Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

  Nebi rekao da mrkva ima negativne kalorije inace , samo osvrt na gornji post, al ne velim d aju ne jede......zapravo puno mrkve i nije bas extra super, prilicno je visokog Gi. no u normalnim kolicinama uz neko jela ne igra nikakvu ulogu......

Kaj se tice organskog i sjemenja originalnih stariv i netaknutih sorti povrca imas na netu seedsavers i jos par tih eko organizacija koje se bavem skaldistenjam i cuvanjem i prouvodnjom tog cistog sjemenja.
Ja kad sam svoj vrt sadio sam narucivao iskljucivo to sjeme,
 ovak.. mrkva kuhana ima izuzetno visok GI.. sad nemam vremena provjeravat GI sirove mrkve.. al uz celer mrkva se uzima kao namirnica negativnih kalorija.. tocnije.. vise kalorija se potrosi njenom probavom nego sto se pojede.. ukucaj u google ako te zanima.. i zuzzana ih spominje.. so.. nije topla voda, ne?

s druge strane to sa sjemenjem.. je kinky.. i ne bih se pouzdala.. pogotovo u vanjske izvore. to kazem iz osobnog aspekta s obzirom da su mi djedovi i bake agronomi i imali smo vrt. No, opet.. pohvalno je da se trudis i brines oko svog zdravlja i sam uzgajas!

Sve dalje ide u neku daljnju diskusiju izvan ove teme al zbilja je bitno u prehrani Lady da ne zanemari povrca sa velikim postotkom vlakana kako bi poboljsala probavu!

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Sijecanj 2011 at 23:27
  Nebi rekao da mrkva ima negativne kalorije inace , samo osvrt na gornji post, al ne velim d aju ne jede......zapravo puno mrkve i nije bas extra super, prilicno je visokog Gi. no u normalnim kolicinama uz neko jela ne igra nikakvu ulogu......

Kaj se tice organskog i sjemenja originalnih stariv i netaknutih sorti povrca imas na netu seedsavers i jos par tih eko organizacija koje se bavem skaldistenjam i cuvanjem i prouvodnjom tog cistog sjemenja.
Ja kad sam svoj vrt sadio sam narucivao iskljucivo to sjeme,
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Sijecanj 2011 at 23:22
Originally posted by buci-buciš buci-buciš wrote:

Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:

kisele paprike iz teglice?hmm.. hm.. kiseljeno povrce je uredu al moras uzet u obzir da su im dodani konzervansi i seceri i da realnog benefita od njih nemas.. osim sto je ukusno. ja recimo tamanim feferone al od ostalih teglica sam odustala bas zbog nepotrebnog unosa vec spomenutog.

kao salatu preporucam radije mrkvu koja je poznata kao namirnica s negaticvnim kalorijama i izvrsna je zbog vitamina a i kolicine vlakana. Preporucam i zelenu salatu i zeleni narezani kupus i kiseli kupus..zapravo bilo koju varijantu svjezeg povrca punog vlakana.



Nije bas tema, ali moram nesto pitati. Svi apelirate na svjeze voce i povrce. Ali što je to u ovo doba godine svjeze od, recimo, povrca? Trznica je gotovo pusta kad govorimo o sezonskoj ponudi, a ako što i nadem od povrca koje bar izgleda svjeze onda je to u supermarketima. Ali, tu tek nastaje moj problem. Svaka ta rajcica, paprika, tikvica, brokula je doslovna ista. Nije organski uzgojena. Puna je nekih dodataka, GMO itd. I onda ja to kupim, dodem doma i jedem - ali to povrce nema nikakvog okusa, mirisa, nista. Stoga razmisljam - je li veca steta pojesti kisele krastavce iz tegle ili recimo papriku od plastike?
sezonsko dodju sad prokulice, brokula, poriluk, kupus..kod nas na trznici ima toga. rajcica, paprika, krastavci pocinju s proljecem i ljetnim periodom..

e sad.. iskreno..danas je svo voce i povrce GMO.. za organsko vecina nas nema ni novaca ni sjemena za uzgoj. tvoje pitanje ide u prilog stetnosti za organizam.. gle.. u GMO povrcu nema secera ni konzervansa..u kiselim krastavcima ima..

dalo bi se raspravit..
Back to Top
buci-buci1 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Prosinac 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 251
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote buci-buci1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Sijecanj 2011 at 18:51
Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:

kisele paprike iz teglice?hmm.. hm.. kiseljeno povrce je uredu al moras uzet u obzir da su im dodani konzervansi i seceri i da realnog benefita od njih nemas.. osim sto je ukusno. ja recimo tamanim feferone al od ostalih teglica sam odustala bas zbog nepotrebnog unosa vec spomenutog.

kao salatu preporucam radije mrkvu koja je poznata kao namirnica s negaticvnim kalorijama i izvrsna je zbog vitamina a i kolicine vlakana. Preporucam i zelenu salatu i zeleni narezani kupus i kiseli kupus..zapravo bilo koju varijantu svjezeg povrca punog vlakana.



Nije bas tema, ali moram nesto pitati. Svi apelirate na svjeze voce i povrce. Ali što je to u ovo doba godine svjeze od, recimo, povrca? Trznica je gotovo pusta kad govorimo o sezonskoj ponudi, a ako što i nadem od povrca koje bar izgleda svjeze onda je to u supermarketima. Ali, tu tek nastaje moj problem. Svaka ta rajcica, paprika, tikvica, brokula je doslovna ista. Nije organski uzgojena. Puna je nekih dodataka, GMO itd. I onda ja to kupim, dodem doma i jedem - ali to povrce nema nikakvog okusa, mirisa, nista. Stoga razmisljam - je li veca steta pojesti kisele krastavce iz tegle ili recimo papriku od plastike?
nema neću, nema ne mogu, nema ne da mi se!
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Sijecanj 2011 at 15:03
Originally posted by Lady Lady wrote:

  u domace nista nije dodano;)
al slazem se da je zelena i sve ostale svjeze bolje, samo nisam imala doma
 samo kazem..
Back to Top
Lady View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 107
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lady Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Sijecanj 2011 at 14:00
  u domace nista nije dodano;)
al slazem se da je zelena i sve ostale svjeze bolje, samo nisam imala doma
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Sijecanj 2011 at 13:47
Originally posted by Lady Lady wrote:

Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:

 bravo za trening!

uz puretinu i sampinjone izvrsno ide i salata!



pojela sam 2 kisele paprike kao salatu:)
 hm...

kisele paprike iz teglice?hmm.. hm.. kiseljeno povrce je uredu al moras uzet u obzir da su im dodani konzervansi i seceri i da realnog benefita od njih nemas.. osim sto je ukusno. ja recimo tamanim feferone al od ostalih teglica sam odustala bas zbog nepotrebnog unosa vec spomenutog.

kao salatu preporucam radije mrkvu koja je poznata kao namirnica s negaticvnim kalorijama i izvrsna je zbog vitamina a i kolicine vlakana. Preporucam i zelenu salatu i zeleni narezani kupus i kiseli kupus..zapravo bilo koju varijantu svjezeg povrca punog vlakana.

Back to Top
Lady View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 107
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lady Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Sijecanj 2011 at 13:26
Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:

 bravo za trening!

uz puretinu i sampinjone izvrsno ide i salata!



pojela sam 2 kisele paprike kao salatu:)
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Sijecanj 2011 at 12:51

 bravo za trening!

uz puretinu i sampinjone izvrsno ide i salata!

Back to Top
Lady View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 107
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lady Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Sijecanj 2011 at 11:53
  evo me nakon teretane:)
odradila prvo š0 min orbitreka za zagrijavanje, pa trbusnjake, lednjake i sprave i na kraju jos pol sata orbitreka

kupila sam purece snicle tako da cu za rucak puretinu na naglo i sampinjone
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Sijecanj 2011 at 21:40
  nista ne dolazi preko noci.. i nista ne dolazi samo.. i uspjet ces!
Back to Top
Lady View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 107
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lady Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Sijecanj 2011 at 16:28
  ma budem ja i 20:) i vise:)

cekam da tata dobije placu da mogu u shopping po zdrave namirnice:)
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Sijecanj 2011 at 15:28
 moras uzet u obzir da svatko ima svoju teorijunajbolji trening za sebe ces vec nac..vazno je motivirat se, neodustajat i znat cilj
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.