New Posts New Posts RSS Feed - Novi sam,pomoc oko prehrane
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Novi sam,pomoc oko prehrane

 Post Reply Post Reply
Author
baya69 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Listopad 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baya69 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Novi sam,pomoc oko prehrane
    Posted: 12 Listopad 2010 at 23:59
Kao prvo pozdrav, ovo mi je prvi post.Nakon puno citanja po forumu dosta toga sam naucio ali dosta toga mi nije ni jasno,pa da krenem...

Prema opisu definitivno sam endomorf (sve što piše u opisu enda to sam ja)
imam 73 kile i visok sam š82cm
Neznam al možda se pitate kako to da sam endo al nekad davno sam imao i do 95 kila

Planiram ici na defku,kolko vidim endo bi trebao uzimati:

dnevno moram unjeti 2628kcal (koristio sam formulu s neta) od toga
P=55%
u=30%
m=š5%

e sad,meni je cudno da od ovih 2628kcal pola moraju biti proteini
to bi znacilo š320 podjelim sa 4 i dobijem cca 330g proteina dnevno
Ja se nadam da sam pogriješio s matematikom jer inace to bude jako puno piletine,tune,posnog,jaja,wheya...itd dnevno
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2010 at 00:50
Pozdrav,
Neznam baš na kakvu defku ideš sa svoje 73 kg, u konacnici
bu to još manje, a mislim da si prilicno fulao sa
kalorijama ukoliko je defka u pitanju, previše
Back to Top
baya69 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Listopad 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baya69 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2010 at 06:55
hm,sad sam još zbunjeniji

radio sam po formuli koju koristi edno...

-treba mi cca 2700 kcal dnevno od toga 55% proteini (tako piše u faqu)
to znaci  š350 kcal dnevno.
e sad ako racunam da š gram proteina ima 4 kalorije,podjelim š350 sa 4 i dobijem cca 330 g proteina...
Vjerovatno sam ja izostavio još neki faktor,stvarno neznam...Ako netko zna da mi konkretno napiše u cemu sam pogriješio

što se tice moje kilaže,poznavajuci svoje tjelo s ovakvom prehranom i vježbanjem(teretana 3 puta tjedno+nedjelja nogomt) definitvno budem dobil još par kila...
ako je jednostavnije da mi netko pošalje link,gdje ima prehrana od jednog endoa,budem i ja malo još potražio,Hvala
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2010 at 12:53
Kopmplicirano, neznam di si i kaj si gledao, ali ne
svidja
mi se, tj neda mi se zamarat sa nekim endo, mezo ,ekto
tablicama za svakog posebno, smatram da je to nepotrebno
u
globalu.......

evo uzmi ovu tablicu i radi po njoj i bok.....procitaj i
clanak, ok je.

http://www.t-nation.com/testosterone-magazine-64š?
s=prevTitle#dave-tate-talks-bulking-cutting


S time da od maintanance kalorija oduzmeš samo 250-300
cal max. za defku

Edited by The Phoenix
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2010 at 16:53
  330 g proteina je definitivno previse za tvoju kilazu... To ne moze biti tacno...
Za mjesec dana bi dobio proteinuriju- tj. proteine u mokraci, sto nije dobro..
š40 g proteina ti dosta, 2 g proteina po kg tjelesne mase...

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2010 at 17:07
A i neznam kak bi unio tolko proteina, meni je problem
unjet i 200g -250 max mozda ponekad kad sam bio na def ,
neznam kaj bi jeo više da bute clean i da zadovolji
proteinske potrebe.
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2010 at 22:46
Ma nije toliki problem unijet tu kolicinu proteina, vecu ulogu igraju financije, treba isfinancirat 350g P dnevno 

btw, baya, poslušaj decke, 2 g P po kilogramu, maksimalno 2.5 g a ovo ostalo popuni ugljikohidratima i mastima
Rijeąeno na PM.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Listopad 2010 at 02:06
  A i to kaj veliš, makar bad bi mi bio unjet tolko, u 6 obroka unesem po 35 grama p dnevno + - 5 gore dolje u prosjeku, ako uzmemo da veca kolicina i nemre bit bas apsorbirana mozda neznam......ali da, cijen aje bad, i onak me kosta puno i ovo vec kak velis
Back to Top
baya69 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Listopad 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baya69 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2010 at 00:53
  složio sam si prehranu u kojoj imam 230 g proteina dnevno....skup sport :-)

nego me zanima dal bi bilo pametno da se svaki dan hranim isto,mislim kad treniram i kad ne treniram...s obzirom da po racunici ne ubacujem dovoljno proteina pa da na neki nacin"kompenziram"
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2010 at 14:14
Baya, nemaš ti što defkat, ti si skinny fat, trebaš nabacat mišica na sebe. Znaci masa. Pocni s nekih 2500 kcal, ubaci nekih š60-š70g P, ostalo popuni ugljikohidratima i mastima. Recimo 50% ugh, 50% masti. Ugh ubaci oko treninga i ujutro a ostalo neka budu P+M obroci (vrlo vjerovatno imaš lošu IS pa ti dodatno dizanje inzulina definitvno ne treba). Nemoj gledat kilažu nego se pogledaj u ogledalo, to ti je najmjerodavniji pokazatelj tjelesnog stanja 

Trening, pono osnovnih vježbi i varijacija osnovnih vježbi, izolacije svest na minimum (izolacije samo za samo zadnje i srednje rame) ostale manje miš. skupine ceš pogodit  osnovnim vježbama.

Za 6-7 mjeseci si druga osoba
Rijeąeno na PM.
Back to Top
baya69 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Listopad 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baya69 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2010 at 18:27
  napokon nešto konkretno :-)

hvala soner,odmah korigiram prhranu i startam
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.