New Posts New Posts RSS Feed - Novi član
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Novi član

 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Svibanj 2018 at 11:36

Originally posted by Gabi55 Gabi55 wrote:

.... Sigurno cheat vikendi, svadbe i ostalo imaju isto malo svoj utjecaj....Trebam bit jači karakter :) 


Tek sad vidim ovo, kao i cijeli post Sleepy

Bez obzira na to, pitanje je koliko je navedeno u biti pridonijelo pokrivanju tjednog deficita. I da li je to trajalo 1 dan ili 2. Da ne ispadne da samoj sebi uskačem u usta, ja sam ti na početku i sama natuknula da razmisliš o tom vikendu i da li bi zbilja to moglo raditi problem jer je nama iz ovoga teško reći što za tebe uopće taj cheat znači, a pretpostavljam i da svadbe nisu baš bile toliko česte ;)

S druge strane, ako to nije baš bila neka katastrofa od cheata možda ti je to malo i pomoglo s obzirom na slab tjedan.

Tako da eto, pitam se pitamo u krug ali kako god - definitivno bi ti za sad bila preporuka uvesti tu rotaciju ( s tim da bi meni 50g bio minimum jer realno na 0 ni ne možeš biti), da svako malo pojačaš unos uh-a ali iz što kvalitetnijih izvora, tako da ni nemaš potrebe za pretjerivanjima za vikend. A onda da se time postepeno dovedeš do još veće ravnoteže, da možda čak i opališ uh-e u svakom obroku (eventualno iz makneš iz večere ako ti ne trebaju tada) ali s time da budeš u deficitu. Ja sam tako uspjela, a nešto mi govori da biš možda i ti :) Opet se vraćam na tvoju sliku i našu realniju percepciju tebe.....




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Svibanj 2018 at 11:50
Originally posted by Gabi55 Gabi55 wrote:

Koji sam tip nikad uvijek mi je bilo teško zaključiti ali i ja bi rekla endomorf, nisam sigurna....

Da si čisti endomorf znala bi bez sumnje Wink A i s obzirom da si sportski tip, i dosta aktivna odmalena teško da zadovoljavaš lijenu endo prirodu :)  Ali osim rijetkih krajnosti,  pretežito smo miksevi svih tipova, nekad u istoj mjeri, nekad nešto prevagne.....
Evo ja sam ti recimo neki mix enda po prirodnoj sklonosti mirovanju, dobrom, čvrstom snu, flegmatičnosti, i poprilično lakom nakupljanju masnoća ako ne pazim i prepustim se svoj prirodi :), od meza imam poprilično lako dobivanje miš. mase i lako mršavim kad dobijem koju kilicu, a od ekta sam pobrala tanke zglobiće :) Tako da sve ti je to neki miš maš....ali sam skužila da mi paše ravnoteža u prehrani (neki kao zonski pristup) koji uglavnom paše mezomorfima...a i kad treniram na ful i samo tijelo odaje tu sliku.

Originally posted by Gabi55 Gabi55 wrote:

S vremenom sam skužila da me mliječno napuhuje, pa tu i tamo kad mi dođe pojedem grčki jogurt, tvrdi sir...A posni mi je i dalje svaki drugi dan u prehrani jer ne znam s čim da jaja jedem, kako salatu jedem s mesom neda mi se i ujutro to žvakati. A ako jaja ne jedem ujutro ne znam što da jedem za doručak u low dane :) U high UH dane od voća jedem 1 bananu uz zobene, eventualno sad jagode. Nije da unesem sad nekakvu veliku količinu voća.

Mogu probati izbacit posni na neko vrijeme pa vidjeti. Ako izbacim sve mliječno, onda na keto jedem samo meso, orašasto i zelenjavu, to me ne veseli baš....


I mala količina posnog te napuše? Na koliko osjetiš problem?

Mora li ti doručak biti bez uh-a? Mislim da bi ti bilo lakše tu malo uključiti uh-e, imat ćeš više mogućnosti. Jednostavno ih tada makneš iz nekog drugog obroka ako već želiš. Povrće nemoj brojati. Isto tako, ako ti posni ne smeta u manjim količinama, uvijek ga možeš iskombinirati uz jaje/jaja. Imaš i dimljenog lososa, meni super dodatak svemu. Salate malo mijenjaš, koju sad jedeš, običnu zelenu? I tu imaš puno različitog povrća za mijenjati. U jaja lijepo ide i kelj, i blitva, špinat.....tikvice...Ja ti znam napraviti ono zaleđeno povrće nabrzinu pa malo toga bacit na tavu i prelit jajima, zakon fritaja ;)

Opet, imaš i whey za taj obrok kojeg isto tako možeš iskombinirati recimo sa orašastim plodovima (i bademovim/kokosovim mlijekom npr.), ako te takav obrok može zadovoljiti ujutro. Mene teško LOL

Što je s ribicama?

I da se sekund vratim na treninge - koliko ti traje svaki?




Edited by Gym_girl - 26 Svibanj 2018 at 16:43
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gabi55 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 24 Svibanj 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabi55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Svibanj 2018 at 21:54
Svi su se raspisali, i hvala svima na trudu, a pogotovo tebi gym Wink. Probat ću napravit neke slikice pa ćeš dobit, uh... LOL

Slažem se da vikendi svakako utječu na to. Recimo da se u zadnjih mjesec i pol zaredalo tih raznih proslava tako da mi je svaki drugi vikend bio buran :) Još uvijek nisam tip koji će moći pojesti kockicu čokolade i reći to je to. Kad pazim pazim ali i kad si dam oduška to je ubijanje, ja sam stvarno ili sve ili ništa. Moj cheat nikako nije dvije kriške kruha više, više je velika pizza, porcija palačinki plus sladoled haha, ne znam ni sama di mi to sve stane. Da sam kao Cele karakter di bi mi bio kraj Tongue

Mogu dva tri tjedna biti bez gluposti, ali onda uleti takav vikend. 

Probast ću sad baš izbacit takve izlete, i kako sam rekla povećat UH i uključit rotaciju. Ako ništa drugo promijenit ću način ishrane koji mi je već postao rutina i dosadan.

Najviše me napuhuje jogurt, posni možda toliko i ne ali baš me zanima kako ću se osjećat kad ga skroz izbacim na neko vrijeme. 

Ovo za povrće i salate naravno da ne jedem samo zelenu, ima tu svega baš kako si i ti napisala.Od ribe jedem oslić i tunu, čisto radi budžeta, losos mi je too much... I ovako sveukupno iako su to samo piletina i jaja najčešće, skup je to sport, meni barem. 

Trening svaki traje cca sat vremena, max sat i pol sa svim, zagrijavanjem i istezanjem. Nisam ekspert i teško mi je reći što treba u treningu mijenjati....Vjerojatno puno toga kad bi gledalo iskusno oko. Nemam oko sebe nikog da mi kaže da nešto radim loše ili ne, ili da mi sugerira nekakav novi način treniranja. Ovako samo ja nagađam što mogu poboljšat itd... Kad bih imala pored sebe nekog još, usudila bi se dizat veće težine tipa u čučnju jer znam da kad ne budem mogla da mi ima tko uskočit, sama se ne usudim ići max do kraja....Možda bi trebala krenut na drugačiji tip treninga, crossfit ili nešto slično, trenutno mi je ovo financijski napovoljnije...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Svibanj 2018 at 23:35

Ma uvijek Wink I slobodno šalji slike, nema ti zašto bit bed, ja sam ti...normal, simple girl from the neighborhood Clown

Hah, all or nothing pristup.....o da Ermm Jao da sjedimo negdje na kavi pričala bih ti sat vremena o tome šta sam ja mogla izjest prije nekih 10 godina kad sam na 55 kg bila izgladnjela skroz Smile Sad imam samo kg više, znači 56 kg i mogu ti reć da se osjećam kao sasvim druga osoba. To što ti kažeš - pojedeš pizzu, palačinke i sladoled poslije - ista stvar ti je bila kod mene. Još sam čak i ostala gladna nakon svega toga inhaliranog. Znaš koliko sad pojedem? Pola pizze, pola deserta. I to jedva. I jedva dočekam svoj sljedeći uravnoteženi obrok. Na gotovo istoj kilaži....

Znaš šta se dogodilo? Prestala sam si uskraćivati hranu :) , odbacila pojmove "dobro" i "loše", "smiješ" i "ne smiješ" i počela jesti UH-e u svakom obroku. Uz to što sam si maksimalno prilagodila obroke da u njima uživam, u svakom od njih, tako da ni ne osjetim da mi nešto fali. Ja dosta toga ne jedem ali ne zato što si branim - nego zato što se toga zbilja ne sjetim. Ne treba mi. Sretna sam s onim što jedem. Ima tu još toga, tipseva i trikova, upravo pripremam blog/blogove na tu temu pa ću se time malo više pozabaviti ;)

Ovo što ti radiš ( i mnogi skupa s tobom) je jedan konstantan ciklus uskraćivanja i onda usisavanja svega kao da je zadnji dan :) Iz takvog all or nothing pristupa se mnogi poremećaji znaju izrodit, a u najmanjem slučaju ljudi nikad ne razviju zdrav odnos s hranom. To nikako nije dugoročni pristup. I ostavlja nas konstantno jadnima....znam to jer sam kroz to prošla. Ljudi su me znali gledat koliko pojedem i pitali se di mi to stane....živi kostur a metem sve pred sobom. Nisu znali da me nakon toga čekaju sati kardijanja....i još jedan tjedan s minimumom hrane...

Treba ti ravnoteža. Nać ćemo ju ;)

Trening - bilo bi dobro da malo izučiš razne metaboličke treninge koje možeš odraditi u 30 - 45 min uvrh glave. Iver ti je dobro savjetovao, možda ti nebi bilo loše malo promijeniti koncept i skratiti si vrijeme i stres na tijelo, uz sve ostalo pozitivno što jedan takav trening nosi. 











"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Svibanj 2018 at 18:29

Evo, nakon što sam dobila slike naše Gabi mogu reći da je situacija Thumbs Up  i da je to ipak već dio gdje počinje "pimplanje" s hranom Wink Formica je lijepa i osim malo napuhanog donjeg dijela trbuha, o kojem je i bila riječ, ja ne vidim tu nešto što treba skidati - više treba graditi.

Naravno, slike su jedno, a ono što mi vidimo na sebi nešto drugo, tako da uzimam u obzir da ti Gabi imaš i još dijelova koji te muče ali se toliko ne vide ali te svejedno želim ohrabrit i reći da super izgledaš (mnoge bi tu stale i bile sretne do kraja života), i da sad samo trebaš malo bolje pripaziti na svoje izbore da to još srihtaš do kraja po tvom guštu.

Za sada bih ostala na našim preporukama, dakle neko standardizirano rotiranje uh-a, bez potrebe za nekim većim punjenjima - dakle što više clean uh-i. Sa povećanom pažnjom na to kako određene namirnice djeluju na probavu i na generalni osjećaj. S vremenom će se izdvojiti hrana koja smeta, pa ćeš lakše znat birat ono što ti odgovara i s čim se osjećaš najbolje. I da, s obzirom da ćeš sad malo izbiti povrće iz brojanja uh-a, ostat će ti više toga iz škroba (i koje voćke ako želiš, pa i mahunarki) ipak ćeš malo povisiti unos UH-a ali mislim da će ti to odgovarati s obzirom na frekvenciju treninga. Možda tijelo nakuplja vodu pod utjecajem stresa od manjka energije kroz tjedan.

Odradi koji tjedan tog cikliranja pa ćemo vidjeti kako ide....ok? :)

S druge strane je trening koji bi se isto tako dao malo korigirati što se intenziteta tiče. Ako već ne kroz različit princip treninga (metabolički) onda barem kroz promjenu stimulusa, da li kroz veće težine, više ponavljanja, igranje sa tempom izvedbe, kraće pauze....nešto se treba mijenjati za stimulaciju miš. mase. 

 
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gabi55 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 24 Svibanj 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabi55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Svibanj 2018 at 23:30
Hej Gym, tnx na dodatnim savjetima i na tome što me želiš ohrabrit :)

Slažem se s tobom da tu ne treba puno gubiti, već graditi, ali osim dodatnog skidanja kila tj ostanka u deficitu ne vidim načina rješavanja tog trbuha. Od vikenda sam na rotiranju UH, nekako sam posložila da rotiram i taj deficit, tipa u danima kad sam visoko na UH da taj dan uzimam i najviše kcal, a kada sam na 0 UH da mi je taj dan najniže sa kcal. Jel to ok?
 
Imam feeling da sve odlazi, a taj dio ostaje isti, ili veći.... Nisam zadovoljna ugl. Na jednu stranu ne želim više mršaviti, a opet s druge strane do kud bi se trebala isušit da se i on popravi...

Na treningu se stvarno trudim, nije da dođem pa budem na mobu :) Pokušat ću trening dodatno otežat, samo moram smislit kako...

Malo me to živcira, kad se trudiš a ne vidiš rezultate...Ili ja previše očekujem. Kad pogledam kakve se transformacije naprave u par mjeseci osjećam se kao da ništa ne radim...

Ako ne bude pomaka uskoro možda bi trebala počet s nekim trenirat i vidjet u čemu griješim...Slušati zapovijedi i ne razbijat glavu :)




Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2018 at 11:16

Nema na čemu, uvijek!

Ja vjerujem da se trudiš :) ali sama činjenica da već dugo radiš iste treninge i koristiš ista opterećenja i volumen upućuje na to da bi bilo dobro nešto mijenjati.

Jesi ikad probala otići dalje od tih 10 ponavljanja na bilo kojoj vježbi pa vidjeti koliko ih realno možeš napraviti?

Te frustracije koje navodiš se javljaju kod svih, vjeruj mi, bez obzira na razinu forme :) Neka ti posluže kao dodatna motivacija. Te transformacije koje spominješ su rezultat ciljanog plana na kojem ima malo prostora za išta drugo od onog što piše da treba raditi. Kad imaš neku strukturu puno je lakše napraviti nešto nego kad nekako ideš proizvoljno iz dana u dan...pa nešto napamet dižeš i spuštaš, nekad previše nekad premalo. Sad ćeš si uvesti tako nešto pa ćeš vidjeti kako će tako ići.

U svakom slučaju - nemoj se bojati ishoda promjene. I da slučajno skužiš da ti se tijelo počinje mjenjati u krivom smjeru uvijek imaš vremena i načina nešto korigirati. Shvati sve kao feedback. Ako si dobro povezana sa sobom, brzo ćeš shvatit da nešto ne valja.

Ja sam i dalje pri tome da trbuščić podnaša lagani stres od manjka hrane i previše treninga pa se zato ne otpušta tako lako (ili skuplja vodu), ali za svaki slučaj drži deficit nisko (sa povećanim omjerom uh-a za kick metabolizmu). I promatraj kako ti hrana djeluje kroz dan da vidiš šta ti smeta. btw. ujutro ti je trbuh ravan?

Kako si onda posložila te dane? Kako si uklopila trening u rotaciju?



Edited by Gym_girl - 30 Svibanj 2018 at 11:21
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gabi55 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 24 Svibanj 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabi55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2018 at 12:42
Ravniji je, ali još ne onoliko koliko bi ja htjela. Ravnam se prema onom kako sam izgledala prošle godine, a sada još nisam to postigla pa još to nije to.

Sad mi je cca prosječni unos kcal 1400. Visoki dani uh - 2,5-3 gr po kilogramu (ukupno kcal  taj dan 1550), srednji 2 gr (kcal 1400), i niski 1 gr (kcal 1300). To sad isključivo brojim iz žitarica, riže, zobi i tijesta. Proteini su cca 2,5-2,7 po kilogramu. Koliko mi ostane prostora ubacim masti... To ispada 2 visoka dana po 1550 kcal, 2 umjerena dana po 1400 kcal, 1 niski dan po 1300 kcal i imam isto 2 dana bez ugljića po 1300 kcal, znači samo povrće, meso itd... Valjda sam sve dobro napisala :) 

Trudim se da su mi ti visoki dani na dane kad treniram noge, srednji ruke, a ostali kad ne treniram. Kako nisam iz Zagreba i vikendom odlazim doma svojima gdje se jede sve i svašta onda će se potrefit ponekad da mi je visoki dan na dan kad nemam treninga. A opet o vikendu će ovisit i kako ću startat tjedan.

Tipa sad obični čučanj do kraja mogu napravit s 50 kila cca 15 pon, s 55 10. To ako radim u serijama, obično 4 serije. Ne sjećam se kad sam zadnji put probala odraditi maximalan broj ponavljanja s recimo 50. Znam kada krenem s većim težinama 60,65 da već nije forma kako bi trebala biti da izvedem 8-10 ponavljanja. Neda mi se povećavati težine ako vidim da način izvođenja nije kako treba. Ili u tom slučaju napravim par ponavljanja koliko ide. Ali svakako ću promijeniti nešto, ili radit tipa nešto više kao funkcionalni trening, kružni itd....

Vidiš kako sam povezana sa sobom, da više ništa ne znam :)

Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2018 at 13:51
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Nema na čemu, uvijek!

Ja vjerujem da se trudiš :) ali sama činjenica da već dugo radiš iste treninge i koristiš ista opterećenja i volumen upućuje na to da bi bilo dobro nešto mijenjati.

Jesi ikad probala otići dalje od tih 10 ponavljanja na bilo kojoj vježbi pa vidjeti koliko ih realno možeš napraviti?

Te frustracije koje navodiš se javljaju kod svih, vjeruj mi, bez obzira na razinu forme :) Neka ti posluže kao dodatna motivacija. Te transformacije koje spominješ su rezultat ciljanog plana na kojem ima malo prostora za išta drugo od onog što piše da treba raditi. Kad imaš neku strukturu puno je lakše napraviti nešto nego kad nekako ideš proizvoljno iz dana u dan...pa nešto napamet dižeš i spuštaš, nekad previše nekad premalo. Sad ćeš si uvesti tako nešto pa ćeš vidjeti kako će tako ići.

U svakom slučaju - nemoj se bojati ishoda promjene. I da slučajno skužiš da ti se tijelo počinje mjenjati u krivom smjeru uvijek imaš vremena i načina nešto korigirati. Shvati sve kao feedback. Ako si dobro povezana sa sobom, brzo ćeš shvatit da nešto ne valja.

Ja sam i dalje pri tome da trbuščić podnaša lagani stres od manjka hrane i previše treninga pa se zato ne otpušta tako lako (ili skuplja vodu), ali za svaki slučaj drži deficit nisko (sa povećanim omjerom uh-a za kick metabolizmu). I promatraj kako ti hrana djeluje kroz dan da vidiš šta ti smeta. btw. ujutro ti je trbuh ravan?

Kako si onda posložila te dane? Kako si uklopila trening u rotaciju?


S obzirom da radim na istima, upravo to..
Trenazni proces kroz xy tjedana, uz pomno pracenje i mijenjanje svih parametara, po pitanju prehrane ali i po pitanju treninga..

Sto je pristup rigorozniji i transformacija na oko brutalnija, i sami finalni rezultat je teze odrziviji.. to je jednostavno tako..

Kod tebe Gabi je to sto i Gymka kaze, na pravljenje promjena u samom pristupu, normalno je da tijelo dode to jednog dijela kada vise jednostavno nema potrebe za mijenjanjem s obzirom na rutinu kojem ga vec odredeno vrijeme izlazemo.. bilo to mjesec dva, ili 10. individualna je stvar, ali svatko ce doci do platoa i stagnacije. Netko ce odrzavat i stagnira na tome dugi niz godina jer je jednost. zadovoljan, s druge strane netko tko zeli dalje napredovat, pronaci ce nacina da napravi pozitivne izmjene na koje ce tijelo jednako tako reagirat.
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2018 at 11:45
Originally posted by Gabi55 Gabi55 wrote:


Sad mi je cca prosječni unos kcal 1400. Visoki dani uh - 2,5-3 gr po kilogramu (ukupno kcal  taj dan 1550), srednji 2 gr (kcal 1400), i niski 1 gr (kcal 1300). To sad isključivo brojim iz žitarica, riže, zobi i tijesta. Proteini su cca 2,5-2,7 po kilogramu. Koliko mi ostane prostora ubacim masti... To ispada 2 visoka dana po 1550 kcal, 2 umjerena dana po 1400 kcal, 1 niski dan po 1300 kcal i imam isto 2 dana bez ugljića po 1300 kcal, znači samo povrće, meso itd... Valjda sam sve dobro napisala :) 

Trudim se da su mi ti visoki dani na dane kad treniram noge, srednji ruke, a ostali kad ne treniram. Kako nisam iz Zagreba i vikendom odlazim doma svojima gdje se jede sve i svašta onda će se potrefit ponekad da mi je visoki dan na dan kad nemam treninga. A opet o vikendu će ovisit i kako ću startat tjedan.



And how's that working for you? Wink


Prosjek ti je 1400 da, za tjedan dana. Proteine uvijek držiš na istoj razini neovisno o danima?

Voljela bih prvo čuti kako ti ide s ovim pristupom pa nastaviti dalje ;)


Što se treninga tiče, slažem se da nikako nije rješenje povećati težinu ako ti je forma loša ali smatram da ako sa nekom težinom napraviš 10-12 ponavljanja, sa 5 kg više možeš odraditi barem 3-5 s dobrom formom. Ne ciljaj uvijek 8-10 ponavljanja - oslobađajuće je, zabavno i stimulativno za tijelo kretati se se po cijelom spektru ;) Takvim pristupom uskoro ćeš doći do toga da i sa 60 kg i dalje možeš napraviti 10 ponavljanja fino i kvalitetno.

I nikako ne tjeraj max ponavljanja sa 50 kg na čučnju, ako već možeš 15 nema potrebe Smile Drugo da tražiš svoj 1RM ali za to postoji formula kod takvih vježbi, a i to ti sad nije potrebno. Mislila sam kod ostalih vježbica da si testiraš malo koliko ide dalje....jer si često zabrijemo da nam je čisto ok tih 10-12 pon, a ubiti kad krenemo dalje vidimo da ide preko 20 :) Gdje je tu izazov? Wink

Bitno da osjetiš da nemaš više puno prostora, da zbilja daješ forze u to koliko treba.







Edited by Gym_girl - 02 Lipanj 2018 at 11:47
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.