New Posts New Posts RSS Feed - Novi član
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Novi član

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Svibanj 2018 at 13:20
Originally posted by Justanyone Justanyone wrote:

Govorim čisto iz vlastitog iskustva, pa ako pišem glupost, zanemarite, ali oko tog dijela voćni i mliječni šećer zna stvarati jako puno problema, čak i kod sveukupnog deficita.


Ništa nije glupost Dapače, sve to ima smisla i kod mnogih i ima. Opet se vraćamo na pitanje individualnosti i kako kome tijelo na što najbolje reagira. Zato i treba biti otvoren za sve i jednostavno testirat na sebi.

Ja sam često sa nekim najmanjim korekcijama uspjela pomaknut stvari. Recimo - ubacim 2 zelena čaja dnevno umjesto 2 kave i vidim razliku. Smanjim 5 krekera na 3 u obrocima. Dodam više povrća u marendu na poslu, ali i općenito. Ubacim više ribe umjesto mesa. 30 min više hodanja. Izbacim kockicu tamne čokolade nakon večere, a ovo od ručka smanjim na pola ili umjesto toga popijem kakao s vodom, a u zadnje vrijeme se zadovoljavam sa jagodama :) I tako, sitniši....ali pokrenu priču. Nekad ne treba puno toga mijenjat.....
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Svibanj 2018 at 13:20
Pa da. Nekome je ta količina malo voća, u usporedbi s 3-4 jabuke dnevno koje je jeo prije. xD. Sve ovisi o tome koliko je to voća, i koliko posnog. Ti doduše ne priznaš ništa ispod 250g, meni je to maksimum do kojeg smijem ići, čak i previše, ali ja imam drugih problema, pa možda i zato. Mene najviše zanima kako se ona osjeća nakon što jede to voće i posni i koliko pojede i s čime. Opet joj može i baš do te neke sitnice biti, jer možda nema puno posla, pa sad ovisi na koju je namirnicu osjetljivija.
Back to Top
Gabi55 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 24 Svibanj 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabi55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Svibanj 2018 at 13:33
200 grama posnog max dnevno uz jaja, eventualno sa šumskim voćem ponekad. 

Da, svako tijelo funkcionira na svoj način, i treba isprobavati, ali super mi je za čuti koje sitnice drugima čine razliku i dobit motivaciju i nove ideje za iskušati. 

Kada jedete UH, kako ih unosite? Kroz svaki obrok ili oko treninga, bez obzira da li je on ujutro ili navečer?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Svibanj 2018 at 13:42
Originally posted by Justanyone Justanyone wrote:

Ti doduše ne priznaš ništa ispod 250g, meni je to maksimum do kojeg smijem ići, čak i previše, ali ja imam drugih problema, pa možda i zato.


250 g posnog misliš? U jednom obroku? Ako si na to mislila, nikako - 200g uvrh glave i definitivno priznajem i manje ;)


Originally posted by Justanyone Justanyone wrote:


Mene najviše zanima kako se ona osjeća nakon što jede to voće i posni i koliko pojede i s čime. Opet joj može i baš do te neke sitnice biti, jer možda nema puno posla, pa sad ovisi na koju je namirnicu osjetljivija.


I mene to zanima I apsolutno se slažem da može baš do te sitnice biti, zar ne pišem to cijelo vrijeme Da uvažavam sve, samo dijelim svoje iskustvo...

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Svibanj 2018 at 13:44
Originally posted by Gabi55 Gabi55 wrote:

Kada jedete UH, kako ih unosite? Kroz svaki obrok ili oko treninga, bez obzira da li je on ujutro ili navečer?


U svakom obroku Svaki dan i kroz duži period uz minimum treninga. Ovo malo nejasno zvuči - želim reći da ne treniram previše već neko vrijeme (mada se sad ponovno ušaltavam) pa si svejedno dopustim UH-e u svakom obroku i čak sam lijepo uspjela skinuti kilice i cm-e s time, bez ikakvih cikliranja, keta i ostalog. Nisam u zadnjoj fazi naravno i treba tu još pimplati malo po hrani i treningu ali sam svejedno napravila sebi dobru razliku ovim opuštenim pristupom pa zato i lajem toliko, možda nekom sjedne :)

50 g zobenih ujutro, i do 25g UH (raženi krekeri, riža tu i tamo, krumpir rijetko) u ostala 3 obroka. Nekad sa voćem između, i obavezno u doručku.

Svaki dan, bez obzira na trening :)



Edited by Gym_girl - 25 Svibanj 2018 at 13:54
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Svibanj 2018 at 13:50
Lol... sad bi ja voljela vidjeti cjelopkupni jelovnik, jer kažeš nije puno voća, a opet, banana je prilično heavy. Doručak na zelenoj kuri apsolutno ne moraju biti samo jaja. Imaš mesa, ribe i povrća na razne načine: Krekeri od sjemenki uz nešto mesa i povrća, salata od tunjevine, pa i klasično pečeno meso. Možeš sve zaliti dobrim temeljcem... čak je meni nekad i burger znao dolaziti u obzir pod uvjetom da je a) sve LCHF,(iako sam na kraju makla peciva, nisu mi trebala), b) sve u prihvatljivim brojkama. Uopće mi je nekako bezveze ta podjela na doručak, ručak... Ja recimo najjači obrok jedem ujutro i tu jedem porciju od ručka, a za popodne si ponesem kuhana jaja. Što se tiče UH, to isto ovisi. Osobno, ako se nisam naspavala, onda rasporedim kroz cijeli dan, pogotovo ako taj dan imam teži trening.Inače ujutro i poslije treninga, bez obzira kad je. Jednostavno mi u 90% slučajeva tijelo tad traži. (Leptin, grelin, kortizol i ekipa, ovisno o dobu dana xD.). Ovaj posni sa šumskim je bio i moja go to kombinacija. A nakon čega ti je taj trbuh najveći, bez obzira na sveukupni deficit? (Ako znaš). Banane, posnog, nečeg trećeg? Jedeš možda krumpir kao UH? Kruh? Kako tebi pašu ti obroci? Jesi gladna ujutro, navečer najviše....?

Edited by Justanyone - 25 Svibanj 2018 at 13:51
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Svibanj 2018 at 13:58
Ma Gymka, mislim da smo se svi shvatili :). Sad samo ostaje vidjeti što Gabi smeta. Upravo si ti pred par godina jednoj zakletoj Herbalifeovki pisala da joj je donji taj trbuh od previše voća i mliječnog, ali ona je jogurt smatrala proteinima i jela 7 voćki dnevno. Tako da sve 5, shvatili smo poante :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Svibanj 2018 at 14:31



Dobro se ti to sjećaš, a nije ni čudo da sam se dotakla toga ako je jela 7 voćki dnevno Naravno, svakome kažeš neku varijantu ovisno o slučaju. Kako je Gabi rekla da upravo ne jede puno voća sjetila sam se svoje priče pa uskočila s tim jer je meni baš pasalo ubaciti nešto tako. A i ipak, prođu godine, skupljaju se iskustva...

Gabi, što ti se od svega ovoga čini najlakše za implementirati sada?

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gabi55 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 24 Svibanj 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabi55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Svibanj 2018 at 14:42
Ja ne mislim da je jedna banana jednom ili dva puta tjedno puno voća. I recimo da sam jednom tjedno pojela 300 gr jagoda. To je ako si na nekoj normalnoj prehrani. Možda za ono što ja želim, sad i je previše...Pokušat ću sad kod rotacije izbacit voće... 

Kruh ubacim proteinski, kad sam na low danima.... Iz Pan-Peka, ili Lidla.... Jel to u redu ili da mičem? :)

Što se jela tiče, moj apetit i kapacitet su u rangu jačeg muškarca haha, tako da sam ja stalno gladna. Iako moram priznat da sam prošle godine čak bila i više gladna, pogotovo navečer prije spavanja. Možda mi više ovih 1300-1400 kcal nije dovoljno za deficit...Jel moguće ako stalno paziš na određeni broj kcal postići da ti se metabolizam uspori, i da onda stalno moraš snižavat ako želiš napredovat dalje? Kako se u tom slučaju maknuti iz tog začaranog kruga.....

Ako te Justanyone baš zanima jelovnik evo npr. za dva dana: 
Obrok 1 - 2 jaja, posni sir 100 gr, kikiriki 30gr, 
obrok 2-bijelo 150gr, krastavci 200 gr, avokado 60 gr, 
obrok 3-svinjski file 150, mahune kuhane 150gr, 
obrok 4- oslić 150 g, tikvice 200 gr.
Uz to proteini poslije treninga, i šećer 8 gr, i Omega 3 2 kapsule. Povrće i meso mijenjam, nije uvijek isto. Ovo je kad su UH niski, kad su visoki:
Obrok 1-zobene pahuljice 50gr, banana 125gr, plus mjerica proteina
obrok 2-bijelo 150gr, krastavci 200 gr
obrok 3-tuna 150 gr, mahune 150
obrok 4-oslić 130 gr, riža 50gr.

Kad ne jedem rižu, jedem tjesteninu. Krumpir ne. 

Back to Top
Gabi55 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 24 Svibanj 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabi55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Svibanj 2018 at 14:48
Najlakše mi se čini za sada, izbaciti skroz voće, krenut sa rotacijom UH. Ono što je Cele spominjao 100/50/0 UH. Da li se pritom misli da tih 50 gr dolazi isključivo iz riže, tjestenine, zobi ili je to sve skupa 50 sa onim UH koje dolaze od povrća, tipa brokule, krastavaca itd.?
Mislim, i to zeleno kupus, krastavac, cvjetača, brokula, mahune imaju svoje kalorije. I kad to jedem plus meso to je kao dan sa 0 UH? Jer u konačnici i to iznosi određenu gramažu UH.
Kako odrediti što je previše a što malo UH?

Nakon toga probat s keto, ako s ovim ne bude rezultata.
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Svibanj 2018 at 15:12
Gabi, moguće je ako netko nema mišićnu masu koja bi mu omogućila da jede malo više, dakle ako se čovjek izgladnjivao, a usto je skinny fat, npr. a ne bi rekla da je to kod tebe slučaj.Moguće da si ga malo usporila, ali sigurno ne i nepovratno. Prije bih rekla da si se možda malo i navikla, pa i ne primijetiš da u biti jedeš na održavanju. Uz izlete vikednom, lako moguće. Kako ti je s treninzima? Napreduješ, ili? Koliko dugo treniraš po istom principu? Količinu UH testiraš,doslovno jedeš i vidiš: Spava li ti se, tromija si, napuhnuta.... zato ja i pilim po tome koja tebi namirnica najviše smeta. Po meni, to skužit, izbacit i uvest jedno dobro cikliranje, kako je spominjao CeLe, i trebalo bi krenuti. Možda čak ne ni keto, ali sve ovisi koliko ti još želiš izgubiti.
Back to Top
Gabi55 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 24 Svibanj 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabi55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Svibanj 2018 at 15:58
Trening je već duže vrijeme isti princip, možda bi trebala tu malo uvesti promjene ali ne znam u kojem smjeru :) Možda manje ponavljanja veće težine... Za sada radim 4 serije po 10 pon svaku vježbu. U treningu su po 6-9 različitih vježbi. U odnosu na prošlu godinu nešto sam podignula kilaže, ali gledajući unazad dva tri mj vrtim se oko istih kilaža uz različito kombiniranje jer nemam snage za veće težine. Najviše snage naravno imam poslije cheat vikenda... Kada sam na low carb nemam toliko snage i spava mi se. 
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Svibanj 2018 at 21:05
Originally posted by Gabi55 Gabi55 wrote:

Ovo je kad su UH niski, kad su visoki:
Obrok 1-zobene pahuljice 50gr, banana 125gr, plus mjerica proteina
obrok 2-bijelo 150gr, krastavci 200 gr
obrok 3-tuna 150 gr, mahune 150
obrok 4-oslić 130 gr, riža 50gr.

Kad ne jedem rižu, jedem tjesteninu. Krumpir ne. 


Mislim da ovdje imaš prostora za više uh-a u 2. i 3. obroku, ovo mi je premalo za jedan high uh dan.

Nekako mi se to sve čini preslabo pa me ni ne čudi stalna glad, pogotovo uz toliku frekvenciju treninga. Ja sam imala period kad nisam mogla prestat mislit na hranu, svaki sljedeći obrok mi je bio jedini cilj u danu. Tad sam znala da nešto ne štima. Sa ovim pristupom sad, u kojem imam barem nešto uh-a u svakom obroku, nikad nisam bila sitija i mirnija. A isto ne jedem puno...

Pojačaj malo ove dane sa više UH-a, a u ovim drugim danima se malo poigraj s nekim novim idejama, nekim drugim povrćem, možda i nešto proteina više da vidiš efekat....čisto da uneseš neku promjenu.

Teško je reći da li ti tijelo sada traži puno manje kcal i da li je problem u tome. Nekad zna biti, a nekad je suprotno, nekad traži više da se resetira. UH-i uglavnom znaju spasit stvar. Upravo cikliranje često prekida taj začarani krug o kojem pričaš.

Što se treninga tiče - da li je tih 10 ponavljanja najviše što možeš odraditi? Jesi li ikad s tom težinom pokušala ići koliko ide?

U 2 - 3 mj si već mogla dosta napredovati i u težini tako da moguće da je potrebno mijenjati i nešto u treningu :) Manje ponavljanja i veće težine, kao i još više ponavljanja sa manjim.....sve to ima svoju svrhu, cilj je uvijek progres tokom vremena na kraju i nedopuštanje tijelu da se uspava, odnosno navikne na uvijek isti stimulus.







"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Svibanj 2018 at 00:05
Justanyone, bez namjere za uvredu - očito previše čitaš samo fitnes stranice, spominjanje voća samo u kontekstu ugljikohidrata je retardirana glupost "fitnes tipa nutricionizma" a ne znanstvenog nutricionizma. Spominješ 7 voćki, a što to znači??? Kao što smo i mo biokemijske jedinke, tako su i voćke, pa još dodamo i stupanj zrelosti ili prezrelosti, meko ili tvrdo, slatka jabuka ili kiselkasta, banana je sama po sebi energetska bomba a zbog sastava mnogi ljudi je i ne mogu jesti na prazan želudac, mekana vrsta zrele kruške iz koje curi slad čim je zagrizeš sigurno nije isto što i Abata, trešnja - višnja???, itd... Tako da kad na to pribrojimo i našu individualnost, dolazimo do hrpe kombinacija.
BTW, spominjanje inzulinske osjetlivosti kod Gabi koja je čitav život više ili manje aktivna, ima i sad x treninga tjedno - je besmisleno, jer 99% fizički aktivnih( bez metaboličkih i hormonalnih poremećaja) ljudi ima dobru inzulinsku osjetljivost, pa čak i ako su debeli. Mišićna aktivnost je najbolji regulator metabolizma ugljikohidrata neovisno o tjelesnom sastavu, točka. Metabolička fleksibilnost i sposobnost kao i brzina iskorištavanja energije iz masnoća je već sasvim druga tema, kao i koliko nam znači dva dana prejedanja, na nekog se brzo nalijepi, a kroz nekog prođe hrpa nerazgrađenih znači i neapsorbiranih namirnica.
Gabi, ako si zdrava i u deficitu, sasvim sigurno za tvoj zastoj ne može biti krivo 50 ili xxx grama ugljikohidrata, sama eksperimetiraj kako si već rekla, što ti odgovara, a ovdje se uglavnom priča samo o ugljikohidratima, a razne masnoće su bar jednako različite kao i razni izvori UH. Moj subjektivni dojam je da bi trebala probati kao i gymka u svakom obroku nešto UH, ali ostani u deficitu, a umjesto cikliranja UH probaj ciklirati deficit. Probaj cca 2 tjedna, sa odgovarujućim izborom namirnica( ne makronutrijenata), pa procijeni dali ti to paše ili ne.
Nakon par mjeseci istog treninga bi ti bilo kakva promjena dobro došla, osobno ne smatram da je ova vrsta tipičnog bodibilding splita najbolja varijanta za tvoje ciljeve, više neki tip multidisciplinarnog treninga što već postoji tisućama godina a danas ga marketing naziva crossfit, ili kombinacije multilateralnih full bodi vježbi, pa čak i bodyweight, ima tisuće varijanti i progresija prema snazi pojedinca, možeš odabrati 5-6 vježbi i raditi kružno bez pauze između vježbi, odmor, pa x puta ponovi. i možeš u 40tak minuta odraditi par verzija toga, ako nisi zadovoljna mišićima nekog dijela tijela - uvijek možeš ubaciti neke vježbe za to. U svakom slučaju bilo kakva promjena treninga inicira novu vrstu adaptacija, ali dali želiš promjene za napredak u treningu ili napredak u sagorjevanju masnoća, to nije isto. BTW pojma nemam kakav ti je intenzitet treninga ako nakon toga imaš snage za HIIT, pa bih prije rekao da su to intervali a ne HIIT, a nema baš ništa loše ni u običnom "tempo trening" kardiu na nagibu ili fartleku. Toliko od mene.
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Svibanj 2018 at 08:19
Gabi,

ugljice iz vlaknastog povrca koje sam pisao gore za primjer, ne trebas racunat.. (mahune, grasak, grah su mahunarke, koje ne spadaju u tu "podvrstu").

Ukupnu kolicinu makrosa ja najcesce racunam kroz kompletan unos svih namirnica u danu (osim povrca).
Pomocu aplikacije na mobu cisto jer sam naucio tako posljednjih godina. Davnih godinama racunao sam "pjeske" u glavi, iz proteinske namirnice samo proteini, iz ugh. samo ugh. itd. Tako da je to sve stvar navike i kasnije uskladivanja, jer na ovaj drugi nacin definitivno potkradas vise "kcal" i makrosa, nego sto je to slucaj sa app.

..
Ono sto je meni zapelo na prethodnoj stranici za oko, i sto zapravo sada gotovo stopostotono smatram problemom su vikendi koje navodis, tim vise ako to nije samo jedan, vec oba dana..

Zasto to govorim, cisto iz razloga sto je to problem mnogih ljudi, a bio je i moj dugogodisnji davnih godina.

Da ne znam kakav rad odradis od Pon. do Pet. ako si vikendom opustena i bez kontrole, gotovo je nemoguce imat napredak u nekakvom ciljanom zeljenom smjeru (pod uslovom naravno da nisi upravo sada krenula, i da tvoje rutina prije toga nije izgledala kako za vikend tako i ostatak tjedna), u tom slucaju vjeroj. ces skinut koju kilu.. U protivnom, gotovo nemoguce..

Opet se vracamo na matematiku koju prevarit ne mozemo.
Da ostvaris kroz pet dana deficit od 3500kcal (0.5kg), sto je poprilicno puno za nekoga tko je vec u dobroj formi i u treningu u tako kratkom vremenu. Sanse da kroz dva dana jedenja pizd. ne uneses toliko extra su zapravo minimalne..

Tako da je moje misljenje, da apsolutno sve ostavis kako jest, i trening i hranu, i samo poradis na tim vikendima, te pizd. svedes na minimum (jedan dan, jedan obrok recimo). Gotovo sa sigurnoscu vidjet ces napredak.

Svi ostali pristupi koje navodimo stvarali bi jos veci stres i ekstreme, jedenje minimalno hrane preko tjedna, i onda ubijanje vikendom, sto je pitanje opet kako bi ti, i da li bi nosilo rezultate.. Misljenja sam da je potreban nekakav balans, i pokusat prije svega ne ici u ekstreme, niti preko tjedna, a niti preko vikenda..Smile

Ne kazem ja da se vikendom (ma i preko tjedna), covjek ne moze priustit za dusu nesto "lose". Ali jesti kao "ostali", tj. vecina puka, vodit ce istom takvom izgledu kakvog ima vecina oko tebe koja se tako hrani..

Meni nikad nije bio problem izic van i na apsolutno sve sto bi meni u tom trenutku skodilo ili ne odgovaralo zadanim ciljevima i onome sto zelim postici, reci lezerno NE.. Tko bi shvatio, shvatit ce, tko ne ne.

Objasnjavati nekome tko ne razumije, niti zeli da razumije uvijek mi je bilo besmisleno.. Ako ta osoba nema iste ciljeve kao TI, naravno da ne mora imat ni isti pristup svemu kao ti..

I ja se mogu cudit nogometasu koji ima 3lopte i 7pari kopacki, zato sto ih ja nemam.. i to mi se moze cinit ne logicno ako taj isti nogomet ja ne igram.. Medutim to je njegovo bitno orudje za to cime se bavi.. Isto kao sto je nama nekakva balansirana prehrana i pravovaljani trening koji bi trebali prihvatit kao generalni "lifestyle" uz maksimalno balansiranje iz dana u dan, tjedna u tjedan, mjeseca, pa i godine uz godinu.. A ne nesto sto zivimo ekstremno od Pon. do Petka.Wink

Ovisno o tome sto nam je u datom trenu cilj.. Ako si na primjer u fazi mase, naravno da je nekakva slobodnija prehrana uz veci unos kcal moguca, pa i svakodnevno "cheatanje", tj. jedenje necega "losega", ako nam to ukupni dnevni unos dozvoljava (sto da ne). S druge strane ako spustas bf. ispod nekih razina koje si imala prije, gotovo sigurno je da ce i pristup morat biti mnogo mnogo rigorozniji, uz vecu disciplinu i minimalna odstupanja..

Potrudi se malo bolje oko vikenda, i rezultati ce doci..Thumbs Up
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Svibanj 2018 at 11:04

Prije svega, trebali bi znati kako ti vikendi kod Gabi zbilja izgledaju (ili su izgledali ako to tako više ne radi) da bi znali da li je to nešto što joj smeta. Nekome "malo više pojesti za vikend" znači pojesti 2 fete kruha više. Imam na poslu jednu stariju gospođu koja me uvjerava da ona jede puno i previše (a ima doslovno 48 kg) i kao ništa joj se ne lovi jer se kreće stalno. Ono što ja svakodnevno na svoje oči vidim - žena ne doručkuje ništa osim 1 voćke, za marendu pojede jogurt i feticu kruha, za ručak većinom neke maneštrice kako kaže, a za večeru ne jede ništa. Eto...a što reći :) Možda njene poznanice stanu na toj 1 voćki za doručak pa se njoj njen menu čini bogat prema njima.

Tako i ovo....ja volim prvo zbilja vidjeti šta nekome znači jesti više, koliko je to u biti više energije preko vikenda da bi znala reći da je to gotovo 100%-tni problem.

Dalje....nekako imam dojam da kod Gabi to baš nisu neki zadnji skosi koje treba skinuti. Isto bih tako voljela vidjeti kako izgleda i koliko još može napraviti nekim minimalnim korekcijama prije nekih krajnosti. Zašto bi trebala odbijati sve što joj ponude ako joj to još u ovoj fazi nije potrebno? Ja ni sama ne odbijam svaki put jer znam da mi je taj komadić nečega samo kap u moru. Pojedem ako mi paše, naguštam se i bok. Sljedeći obrok će već biti kako treba, a da ne spominjem dane poslije. Nismo natjecatelji hvala Bogu. A i kako rekoh - pitanje je uopće u kojoj je sada fazi Gabi, koliko uopće treba otkidati od sebe. Problem kod ove današnje fitness ludnice je taj da svi koju su u biti na nekom 1. levelu žele biti na 3. bez da su uopće prošli osnove prvog......već sad ima zdravstvenih problema zbog toga, a bit će ih još i više.

Što se mog primjera sa povremenim neodbijanjem neke olfo "loše" hrane tiče od drugih (a da ne spominjem povremene izlete u pizzerie i tako to) - da li se ja mogu uspoređivati sa Gabi i njenim ciljevima? Ne znam, jer ju ne vidim. Možda da, a možda i ne. Možda baš nekako imamo sličnu kompoziciju tijela i baš bi joj odgovala ova ravnoteža koju ja provodim, uz možebitne korekcije u skladu s njenim preferencijama i mogućnostima. i ti si spomenuo balans Cele, i to je to, i smatram da ju polako do toga treba i dovesti. S tim da zbog straha od debljanja s tim treba krenuti polako. Da postepeno vidi da joj više uh-a u stvari ne šteti, dapače - pomaže.

Zbog svega ovoga ovaj online pristup zna bit poprilično tapkanje u mraku :) I s masom pitanja i odgovora možemo falit
jer ljudi imaju svakakve percepcije samih sebe. Moja preporuka bi tu bila - za najbolju procjenu situacije - da se ti Gabi malo poslikaš i ako ti je već neugodno stavit ovako u temu (što je razumljivo jer nije svakome to drago) da nam pošalješ u inbox (ili jednom od nas) i da bar tako imamo jednu malo realniju sliku kako bi ti mogli znati reći koliko ti je sad rigoroznosti zbilja potrebno :) A ako ti treba dokaz (osim šturog piskuranja) da se i uz UH-e u svakom obroku može bit na nekoj pristojnoj formi (i to na u pola treninga manje od tebe), mogu i ja tebi svoju Wink








"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.