New Posts New Posts RSS Feed - Novi FITovac :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Novi FITovac :)

 Post Reply Post Reply
Author
kardiolove View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Travanj 2019
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kardiolove Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Novi FITovac :)
    Posted: 01 Svibanj 2019 at 08:12
Pozdrav!

Novi sam na sajtu, Imam 28 godina i radim kao medicinski tehnicar, relativno sam nov u svemu i treniram malo vise od godinu dana, oko nove godine sam imao problema sa vrtoglavicom pa sam na kraju zavrsio na fizioterapijama ( povisen misicni Tonus i stres ) sad je Problem sto ne smijem da krenem ponovo punom parom jer cim odradim malo tezi trening meni ponovo pocinje Problem sa vratnim i lednjim misicima. Jel ima neko neki savjet? Kako poceti? Na Koje vjezbe se fokusirati?

Unaprijed hvala! :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Svibanj 2019 at 18:44

Dobrodošao Wink

bilo bi dobro da se prvo definira taj "malo teži trening" Smile jer taj pojam može obuhvatiti puno toga. Tih godinu dana trenirao si sam, u gymu, neki grupni program? Koje vježbe otprilike i kakva opterećenja? I kako si sad krenuo trenirati, na isti taj način ili?

Koliko si dugo bio na terapiji, koliko ti je uopće pomogla (pogotovo vezano za problem vrtoglavice) i nisi li dobio prijedloge fizioterapeuta za daljnji trening? Kakve točno probleme osjetiš nakon treninga?



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
kardiolove View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Travanj 2019
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kardiolove Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Svibanj 2019 at 16:09
Trenirao sam sam u teretani, trening plan sam radio sam sebi odnosno ono sto sam uspi izvuci s interneta, 3x sedmicno. Vrtoglavica je dosla kad sam u teretani poceo da vjezbam toliko da mi dodje muka ( pretpostavljam usljed velikih opterecenja ) Vjezbe su bile standardne ( prsa i biceps ponedeljkom, srijedom ledja i triceps i petkom sam trenirao noge ) Tezine su mi polako se povecavle i gledao sam uvijek da su mi zadnja ponavljanja pred otkaz pa sam poceo raditi super setove ( tad se pojavila vrtoglavica ). Na terapiji sam od nove godine i vrtoglavica je nestala, ali je ostao taj neki neugodan osjecaj u vratu ( kao neki pritisak, bude mi tesko uopste glavu drzati uspravno jer osjetim napor ). Sto se tice fizioterapeuta dobio sam neke vjezbe da radim kuci kako bi mobilizirao grudne kraljeske i zakazana je akupunktura, rekao je i da polako mogu poceti s treninzima sto sam i napravio, cim sam povecao tezine ( zadnje ponavljanje pred otkaz ) ponovo se javlja taj neugodan osjecaj u vratu i u grudnom dijelu kraljeznice. Sad razmisljam mozda bi bilo dobro da se posvetim Core treningu, jer ovako laganim treningom poslije kog nema ni upale ni nista ne osjecam se produktivnim. Ne mogu biti pametan vise :)

Hvala puno na dobrodoslici :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Svibanj 2019 at 18:20

Pa prvo da ti kažem da ti ne treba upala da bi ti trening bio produktivan Wink Treba ti samo optimalno opterećenje (što će dokazati kontinuirani progres) i dovoljno hrane da podržiš te treninge. Upala nekad dođe, nekad ne i ne treba ju ni loviti.

A što se ostalog tiče, zanima me koje je uopće objašnjenje fizioterapeuta bilo u vezi te vrtoglavice i bolova? Uzroka toga može biti više i treba ih dobro istražiti. Kakvo je stanje sa kralježnicom općenito, imaš li ikakvih devijacija i kakvo je držanje? Postoji li neki disbalans mišića, pogotovo mišića prsa/leđa? Smatraš li da su ti prsa dosta jača od leđa? Ako uz sav taj napor na treningu dosta sjediš i držiš se pogrbljeno treba poraditi i na tome.

btw. jesi razmišljao o jednoj dobroj masaži? :))

Jesi li radio kod kuće vježbe koje ti je dao fizioterapeut?





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
kardiolove View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Travanj 2019
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kardiolove Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Svibanj 2019 at 15:54
Vjezbe radim redovno kuci, na masazama sam redovan isto. Vjezbe Koje radim kuci su vecinom vjezbe istezanja i mobilizacije kraljeznica, na vratnim kraljescima imaju male promjene, ali navodno to nije strasno jer su tu od rodjena, Problem je bas u misicima jer su stalno u grcu. Drzanje pokusavam koliko-toliko da ispravim, ali eto. Cekam na tu akupunkturu pa se nadam da ce simptomi skroz nestati. Misljenje terapeuta je generalno stres i rad s pacijentima koji naravno doprinosi problemu s ledjima.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Svibanj 2019 at 14:34

Ok, je li terapeut taj stres naveo onako usput, kao najčešće spominjan pojam danas ili te pitao neka konkretna pitanja pa izvukao zaključak iz činjeničnog stanja? Big smile

Generalno, ja nekako smatram da bi ti možda bolji ulog od akupunkture bio u nekog dobrog  trenera koji će ti na licu mjesta moći pokazati vježbe i programirati trening tako da točno znaš što ćeš, kako i koliko intezivno raditi. Ima više problema kod tih trening programa skinutih s neta ali jedan od najvećih je taj što su često preintezivni i nemogući za praćenje, pogotovo nekome ko je početnik, ne zna procijeniti signale tijela, ide preko granica jer je extra motiviran, a da ne govorim o svim posturalnim i ostalim neravnotežama s kojima se ulazi u trening, a da se ni ne zna. 

Takvi treninzi su rijetko kad popraćeni dobrim savjetima za zagrijavanje, nekim pripremnim vježbama, a kamoli tek istezanjem na kraju....pa čak i da jesu, nema individualizacije koja je ključna.

Nije ti jednostavno, pa ni moguće dati kratak savjet Smile Možda bi netko bolje od mene znao o čemu je točno riječ ovako čitajući između redaka, ali sumnjam da bi ti čak i taj mogao ponuditi rješenje bez adekvatnog, detaljnog pristupa kojeg je malo teže ostvariti ovdje na forumu Smile

U svakom slučaju, poprilično sam sigurna da trebaš poraditi na programu treninga, od samog početka, a to bi ti najmudrije bilo odraditi s nekim stručnim, pa makar na kratko vrijeme da utabaš neke temelje. Bolje je odmah krenuti pravilno, nego godinama kasnije ispravljati krive drine i krpati ozljede.....






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
kardiolove View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Travanj 2019
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kardiolove Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Svibanj 2019 at 19:15
Naravno, slazem se u potpunosti zato se i trudim da sve vjezbe pravilno radim samo eto nikako da nadjem taj neki trening plan koji mi godi, a stres je naveo jer radim na onkoloskom odjelu pa se redovno gleda svasta. Moje misljenje je da sam stvarno pretjerao s treninzima, ali eto bolje reko da pitam jos malo mozda je neko imao slicna iskustva :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Svibanj 2019 at 13:45

Vjerujem da se trudiš ali i isto tako vjerujem da sigurno imaš područja na kojima još trebaš poraditi - bez brige, svi ih imamo ;) Kad treniramo sami mislimo da smo dosta toga shvatili, a onda nam samo jedan iskusniji od nas promijeni percepciju i proširi vidike :)

Lako moguće da si pretjerao sa volumenom i intenzitetom, a s obzirom na posao kojeg radiš dobar oporavak ti je pod obavezno. Zato i kažem da ti je teško dati kratak savjet jer bi trebalo više faktora uzeti u obzir, pa i sam cilj tvog treninga kojeg nisi naveo - možda bi ti jedan puno jednostavniji trening pružio da ga ostvariš, a bez takvog overload-a i velike mogućnosti ozljeda radi zamora i neadekvatnog oporavka...

Jesi kad probao raditi sa foam rollerom?








"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.