New Posts New Posts RSS Feed - Nova sam i imam nekoliko pitanja :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Nova sam i imam nekoliko pitanja :)

 Post Reply Post Reply
Author
wiwi_123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Kolovoz 2010
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote wiwi_123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Nova sam i imam nekoliko pitanja :)
    Posted: 26 Kolovoz 2010 at 11:23

 Pozdrav!

Vec duže vrijeme citam portal,ali evo,prvi put pišem...Visoka sam š,65 cm i imam 50 kg.Vec 2 godine redovito vježbam,ali mislim da možda radim krivo,pa ako bi mi netko mogao pomoci i "srediti" mi plan vježbanja. :) Znaci,svaki dan trcim 45 minuta,zapravo joggiram  . Nakon toga radim vježbe na pilates lopti,trbušnjake,ponekad odradim vježbe na leg magicu itd.Uz to,svakoga dana šecem barem 45 minuta. Inace imam dosta cvrste mišice,ali problem mi je malo sala na bedrima (gornjem dijelu) i donjem dijelu trbuha (nije puno,ali ja sam perfekcionist i smeta mi :D ) i neznam kako da se toga riješim...Ostatkom sam zadovoljna,kao i kilažom. :)

Inace,pokušavam se hraniti zdravo,jedem puretinu,posni sir,purecu šunku,bademe,dosta povrca i voca,ponekad integralnu tjesteninu,integralni kruh,zobene pahuljice,tu i tamo mi se zalomi nešto slatko (to mi je jedini porok!!,najviše sladoled   )...

I,postoji li neki plan treninga koji bi mogla izvoditi radnim danom,da ne traje dugo,a daje ucinkovit,jer imam dosta obaveza...Hvala svima....

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2010 at 14:16
Pozdrav,

Ajde probaj napisat jedan dnevni menu koji ti je uobicajan.
Ovo tvoje je ono krajnje kaj zadnje ide dole, moraš za taj
dio malo stisnut s prehranom i stvarno pazit kaj jedeš i
pojacat trening, treba ti nešto jaceg itenziteta jer to ne
radiš, to ne traje dugo ali te baca s nogu.
Isto tako ako 2 godine radiš gotovo isto , ovo što si
opisala trebaš promjeniti nacin treniranja i vježbe jer se
tijelo nakon punooo kraceg vremena prilagodi istim vježbama
i one gube svoju ucinkovitost, tj trebaš tijelo šokirat
novim pokretima, promjenom tempa i svim mogucim.......
Back to Top
wiwi_123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Kolovoz 2010
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote wiwi_123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2010 at 09:06

Evo uobicajan meni:

Zobene pahuljice (2 žlice)+mlijeko/jogurt,za međuobroke uglavnom biram voce ili šaku badema/kikirikija u ljusci,rucak je vecinom puretina na naglo,kuhano povrce (najcešce brokula,blitva i kelj),ako ne kuham povrce onda uz to jedem salatu. Ponovno za međuobroke jedem voce,a za veceru su najcešce 2 šnite integralnog tosta (male) premazane posnim sirom + jogurt.

Inace ujutro ne jedem puno,ali sam navecer jako gladna,pa ako i jedem nešto slatko,to je uvijek navecer...

I,da,vec dvije godine treniram isto,i vec mi je dosadilo,iako obožavam vježbat.

 

Edited by wiwi_š23
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2010 at 10:20

 Probaj pojacat dorucak koji bi i trebao biti najjaci obrok recimo, imat ceš više energije tokom dana i manje gladi i nebuš se lako zaletila tak na slatko ili neki junk.

A kaj se tice treninga dobro sam pretpostavio, definitivno promijeni sve što možeš jer to je jedan veliki razlog stagnacije.Promjeni vježbe za mišicne skupine koje radiš, broj ponavljanja, opterecenje, minjenjaj tempo rada, sve, sve, sigurno ce tijelo odmah i reagirati sa upalama koje sada sigurno više nemaš.

Jer tijelo se navikne na izvođenje nekog pokreta, mišic ga memorira i nakon nekog vremena to izvodi automatizmom kao svakodnevan rad i ne predstavlja mu problem, isto tako nema ni rezultata daljnjih

Back to Top
wiwi_123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Kolovoz 2010
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote wiwi_123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2010 at 09:20

 Probala sam jesti ujutro više,npr.u zobene sam znala dodat još bananu,ali opet budem gladna na vecer,pa onda još ako se doma radi nešto slatko (kao npr.sinoc palacinke) mogu odoljeti samo kratko,a onda opet pokleknem,iako sam prije toga pojela posni sir i jogurt.

što se tice treninga,ovih sam dana pocela raditi nove vježbe,a uz trcanje sam ubacila još cucnjeve,skokove,vježbe s bucicama...

Back to Top
®iga View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Kolovoz 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 279
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ®iga Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2010 at 09:27
  pojacaj UH obrok pa neceš biti gladna
Life is like riding a bicycle - in order to keep your balance, you must keep moving. ~ Albert Einstein
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2010 at 09:53
  a koliko si ti pojela tog posnog i šta uz njega??? osim jogurta?
Back to Top
wiwi_123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Kolovoz 2010
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote wiwi_123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2010 at 10:40
 Pa vecinom jedem 2-3 žlice posnog i jedan jogurt uz njega...
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2010 at 10:46
  250g posnog, povrce i neke masti uz to... (nakon tog tvog nije cudo da budeš gladna ;)
Back to Top
wiwi_123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Kolovoz 2010
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote wiwi_123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2010 at 10:49
 Mogu jesti bademe navecer?
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2010 at 10:53
  možeš
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.