New Posts New Posts RSS Feed - Nova fit cura ;)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Nova fit cura ;)

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
New_me View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 30 Lipanj 2018
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote New_me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Srpanj 2018 at 06:32
Da li je kod treninga snage bitno da se puls digne do neke razine? Ukoliko si trening koncipiram da nemam nekakvih skokova onda mi puls uopće ne skoči gore i samim time mi sat pokazuje manju potrošnju kalorija. Trebam li se tim zamarati uopće?
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Srpanj 2018 at 11:43
Ne trebas...Smile

Zna li sat s kakvim opterecenjem radis?
Koliko ponavljanja, koliko serija, koji je time under tension, rpe, itd.?

Mislim da ti mjerenje potrosnje kalorija uz gadgete treba biti samo neka okvirna smjernica sto se zbiva na dnevnoj bazi, a ne nesto sto bi te trebalo opterecivat i nesto na sto bi se pretjerano trebala oslanjat.Thumbs Up
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
New_me View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 30 Lipanj 2018
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote New_me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Srpanj 2018 at 14:34
Mogao bi sat sve to pratit, al da budem iskrena neda mi se sve to poštimavati u parametrima.. Da li je potrebno barem jednom tjedno ubacit kardio di će se puls malo podignuti?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Srpanj 2018 at 20:10

Slažem se, kao i kod kalorijske vrijednosti obroka - čisto okvirne smjernice.

I energetske inpute i outpute bi trebali staviti pod upitnik, nikad nebi trebali biti sigurni u te brojke - ni koliko kalorija unesemo po nekim deklaracijama ili kalkulatorima ni koliko ih potrošimo po spravicama. Ja bih se tu više pozabavila progresijom u treninzima i u samoj formi. Ako štima jedno i drugo, znači da su i trening i potrošnja kakvi trebaju biti ;)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Srpanj 2018 at 09:07
Originally posted by New_me New_me wrote:

Mogao bi sat sve to pratit, al da budem iskrena neda mi se sve to poštimavati u parametrima.. Da li je potrebno barem jednom tjedno ubacit kardio di će se puls malo podignuti?

Vrhunski quote na koji sam nedavno naisao citajuc odlicnu knjigu "Spark - John J. Ratey", daje veoma jednostavan, a smislen odgovor...Smile

“Today, of course, there’s no need to forage and hunt to survive. Yet our genes are coded for this activity, and our brains are meant to direct it. Take that activity away, and you’re disrupting a delicate biological balance that has been fine-tuned over half a million years. Quite simply, we need to engage our endurance metabolism to keep our bodies and brains in optimum condition. The ancient rhythms of activity ingrained in our DNA translate roughly to the varied intensity of walking, jogging, running, and sprinting. In broad strokes, then, I think the best advice is to follow our ancestors’ routine: walk or jog every day, run a couple of times a week, and then go for the kill every now and then by sprinting.” 
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
New_me View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 30 Lipanj 2018
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote New_me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Veljaca 2019 at 15:57
Pozdrav dobre duše 😉
Evo da opet malo javim kako napredujem. Opremila sam se doma razno raznim rakvizitima, šipka od 6 kg, izmjenjivi utezi, gume, zglobni utezi. I polako napredujem 😆 Uglavnom čučnjeve i vježbe za donji dio radim sa cca 10 kg., gornji dio sa 4 kg u svakoj ruci. Kako odredit koja bi bila težina za bolji napredak? Problem mi je i prehrana. Znam da mi je za izgradnju mišića potreban suficit, i to kvalitetan suficit, a ne da jedem gluposti. A meni teško više jest, nemogu tu količinu pojest.. imate li prijedlog kako da povećam unos a da to nisu neke veće količine hrane? Sve vas lijepo pozdravljam 😉
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2019 at 09:45

Draga new me, koliki si suficit odredila, odnosno na koji si način povećala unos hrane?

Inače, s mastima je najlakše dignuti kcal unos ako ti nije do previše jela (malo viša ulja u salatu/povrće, orašasti ili sjemenke tu ili tamo, malo masnijih ribica/mesa...), tako da ne primjetiš da jedeš puno više - ali tu opet ovisi kako su ostali makronutrijenti raspoređeni. Ja sam recimo dizala UH-e, ali postepeno i to zato jer su mi po ljeti bili nisko. Pratila sam tijelo, i dizala po potrebi kad sam vidjela da stagniram. Dakle ništa naglo, niti po nekim brojkama....to ti je doslovno bilo 5g više zobenih u doručku i 1-2 krekera više u ostalim obrocima Smile

Što se tiče kilaže, ista stvar - kad vidiš da staniraš i da ti je prelagano, digni tek toliko da osjetiš da opet nešto radiš :)
To mogu biti 1-2 kg za gornji dio, do 5 za donji, sve ovisno koliko uopće imaš pločica za dizati. Umjesto dizanja težine, neki progres možeš vidjeti i u većoj brzini izvedbe sa istom kilažom ili sa usporavanjem ekscentričnog dijela pokreta, odnosno spuštanja...malo poigravanje sa tempom Smile

Koliko ponavljanja inače napraviš, i kakvu varijantu treninga radiš - nešto kružno ili?









Edited by Gym_girl - 04 Veljaca 2019 at 09:47
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
New_me View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 30 Lipanj 2018
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote New_me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2019 at 15:11
Pa mislim da bi mi 2500kcal bilo sasvim ok..nemam pojma..jer sam do sad uglavnom jela oko 2000. Da li je to možda i previše gore?
Sad imam koncepciju da radim 3 puta tjedno treninge..1 dan donji dio, 1 dan uglavnom se baziram na core, a 1 dan gornji dio. Neznam da li je možda ovo lose..s obzirom da imam preveliki odmor za pojedine skupine?
Evo ovo je jedan moj trening za donji dio:
Čučanj sa šipkom - ukupno 10 kg 15 ponavljanja
Sumo čučanj s utegom od 10 kg u rukama 15 ponavljanja
Iskoraci sa šipkom 10 kg- 15 ponavljanja
Fire Hidrant sa zglobnim utezima 2 kg 15 ponavljanja svaka noga
Mrtvo dizanje 10 kg 15 puta
Hip trust 10 kg 15 puta
4 serije
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2019 at 09:20


Ovisi iz čega ih digneš, odnosno koliko ćeš uopće izvući od tih 500 kcal Smile Ako ih digneš iz P ili nekih vlaknastih UH-a ispasti će nešto manje ali svejedno, ja bih išla na manji suficit pa promatrala što se dešava. 250 kcal uvrh glave za početak, ali i ovisi o tome kojom brzinom si uopće sklona dobivati na kilaži. Možeš izvući i iz nekog svog iskustva, ja recimo znam da moram ići polako Smile

Pitanje treninga je kod mene pitanje rezultata koje imaš ili nemaš - samo se pitaj "Kako ovo funkcionira ZA MENE?" Smile Ako ti smatraš da ti je ovo previše odmora za pojedine skupine, ne kopaj previše po teoriji - test it,  pokušaj ih gađati češće pa trenirati recimo 2x gornji i donji dio (ili samo ono što ti je bitnije), ili si odrediti full body za neko vrijeme.  Promatraj i korigiraj. Ovaj dio za core se može uklopiti u ostale treninge pa taj dan iskoristiti za nešto drugo, ali sve ovisi o tvojim ciljevima i preferencijama. Moje iskustvo je - što više gađam tvrdoglave skupine, to one bolje reagiraju :) S druge strane, one što bolje reagiraju mogu i rjeđe. Isto tako, veće težine - brži rezultati. Osobno nisam tip od previše ponavljanja, jedino kad si složim neki laganiji trening za neki deload. Najviše sam napredovala kad sam se držala 6-8 pon. pa i manje, pogotovo u gornjem dijelu. Ali sve ti je to testing, a i dobro je uvijek s vremenom, odnosno po nekim ciklusima, mijenjati te parametre....kako god, nekog progresa mora biti, što znači da uvijek moraš biti svjesna što moraš napraviti u sljedećem treningu/treninzima da budeš bolja.

Pa koliko si napredovala do sada i da li to pratiš? :)

Po ovome mi se čini da ti nebi škodilo malo više intenziteta :) ali ne vidim točno kako cijeli trening izgleda. Radiš u nekom kružnom obliku ili odradiš jednu po jednu vježbu, malo laganijim tempom? Koliko se uopće umoriš, osjetiš li da izazoveš tijelo?






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2019 at 12:59
New_me, kad radiš više raznih vježbi sa istom težinom, to se zove kompleks. A ovdje se iz aviona vidi da ti ne štima intenzitet(težina) ili broj ponavljanja ili selekcija vježbi, ne može te ta težina ni približno slično stimulirati u mrtvom dizanju i iskoraku. Provjeri koji broj ti je maksimalnih ponavljanja pri kojoj vježbi sa tom težinom, pa ako radiš kružni trening idi u svakoj vježbi do broja ponavljanja da si blizu kraja umora, a po potrebi mijenjaj pauzu medju krugovima ili serijama. Uglavnom noga tijela dobro reagira na veći broj ponavljanja, ako ti cilj nije power lifting. Za mrtvo bi trebala veća težina, ali čučnjeve možeš broj ponavljanja povećavati do mile volje, ili raditi pre-exhausting sa iskorakom pa iza njih čučanj. Kad se rade serije sa manjim težinama( ovisno od osobe do cca 60-70% 1 repmaxa), ide se na viši stupanj umora po seriji - skoro do otkaza, to može ubiti i više nego manji broj ponavljanja sa većom težinom, pa nije nužno deload, ali ovisi o relativnom umoru na kraju serije. Znači ako napraviš 20 a možeš 25 ponavljanja, nije dovoljno čak ni da svaki dan vježbaš. Toliko od mene. Kratko rečeno, sa manjim utezima, što si sa brojem ponavljanja bliže otkazu, veći je broj mišićnih jedinica aktiviran...   
Back to Top
New_me View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 30 Lipanj 2018
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote New_me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2019 at 15:39
Uuuf bome je taj fitnes znanstvena fantastika
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.