New Posts New Posts RSS Feed - Nov sam i trebam pomoc
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Nov sam i trebam pomoc

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2014 at 19:10
ma nou, 1 kg masti cak nije ni maksimum koji može osoba sigurno izgubiti (da je samo salo). Gubitak masti ovisi o više faktora, npr. jedan faktor je ovisnost o težini. Što više bf imaš to je "sigurnije" i postoji veca mogucnost gubitka više cak i od 1kg masti tjedno. Zato ljudi s vecim bf-om brže gube masti od onih s nižim bf-om. U svakom slucaju preporuca se deficit prema kojem se gubi 0,5-1kg masti tj. upravo radi ovih razloga koje si naveo
cookies are for pussies
Back to Top
Thor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Location: Solin
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2014 at 22:45
Originally posted by Thor Thor wrote:

Ne, u mjesec dana 2 kg(koliko sam ja informiran) masti, 0.5 kg tjedno.., sve poviše toga znak je da je otišlo i misica skupa sa salom, a mišice je poželjno zadržat zbog više razloga al' otom-potom... šta se tice zdrave i nezdrave hrane.. prvo i osnovno od*ebi od McDonaldsa!!! (nisam se usudio bez zvjezdice )..u McDonaldsu se ne prodaje hrana dobra ni za tijelo ni za dušu.
Sve u svemu ak bi uspio skinut 2kg sala u mijesec dana to bi bilo wauuu što se izgleda tice, a za skidanja sala trebaš pravilnu prehranu te neku dodatnu sportsku aktivnost...

Sad sam u stisci, budem dovršio post kasnije...






..

Pa o treningu ti nemam sta za rec kad vec vidim da imaš ideju, pa ti mogu dat savijet oko prehrane...

Za pocetak bi ti bilo najbolje da izracunaš svoju dnevnu potrošnju kalorija: BMR i TDEE kalkulator

Onda ce nam bit puno lakše pomoc ti pri sastavljanju pravilnog plana prehrane.

I da, slažem se s Avangarde, u tvom slucaju vjerojatno ceš i više od 2 kg skinut ako se potrudiš...



Edited by Thor - 08 Sijecanj 2014 at 22:47
Obsessed is a word that lazy people use to describe the dedicated!





Back to Top
leek13 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote leek13 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2014 at 23:31
2084 BMR,
2866 TDEE, ali to bi promijenio..
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2014 at 23:36
od TDEE-a oduzmes 20%, znaci oko 2200-2300kcal bi trebao unositi da bi mrsavio. https://www.fitness.com.hr/prehrana/nutricionizam/Kalorije.aspx
cookies are for pussies
Back to Top
Thor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Location: Solin
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2014 at 18:30
Da, i po meni bi trebao staviti granicu na 2300 kcal dnevno + dodatna sportska aktivnost umijesto kompjutera/TV-a u slobodno vrijeme...

Po meni bi se trebao organizirati da imaš dorucak, rucak, veceru plus 2 medjuobroka, i to ovako:

..ali o rasporedu obroka bi ti trebao odlucit po svojim mogucnostima, sve u svemu 5 obroka svakih 3 sata(nemora bit striktno.., 1h +/-) tako da ti ostane vremena i sa odspavat i odmorit( od 7 do 8 sati kvalitetnog sna bi ti bilo idealno, bar je tako u mom slucaju)

Od ovih pet jela barem jedno bi ti trebalo bit kuhano.., i zanima me šta misliš o whey proteinu, on bi puno pomogao...

npr:

Dorucak:(700kcal)

-Pahuljice (Zob, raž, pir, Int. riža, quinoa...) s johurtom, whey proteinom i medom ako želiš dodatno zasladit

Medjuobrok:(250kcal)

-Voce (Jabuka, Banana, Ananas, Kruška, Naranca...)

Rucak:(600kcal)

-Rižot s povrcem i mesom

Medjuobrok:(250kcal)

-Bajami, orasi, ili lješnjaci, Ind. orašcic, brazilski orah, po izboru...

Vecera:(400kcal)

-Posni sir s maslinovim, lanenim ili konopljinim uljem i povrcem/salatom ako imaš volje...

..ovo je primjer za pocetak s necim konkretnim, šta kažete?

Edited by Thor - 09 Sijecanj 2014 at 18:38
Obsessed is a word that lazy people use to describe the dedicated!





Back to Top
leek13 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote leek13 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2014 at 19:27
Originally posted by Thor Thor wrote:

Da, i po meni bi trebao staviti granicu na 2300 kcal dnevno + dodatna sportska aktivnost umijesto kompjutera/TV-a u slobodno vrijeme...

Po meni bi se trebao organizirati da imaš dorucak, rucak, veceru plus 2 medjuobroka, i to ovako:

..ali o rasporedu obroka bi ti trebao odlucit po svojim mogucnostima, sve u svemu 5 obroka svakih 3 sata(nemora bit striktno.., 1h +/-) tako da ti ostane vremena i sa odspavat i odmorit( od 7 do 8 sati kvalitetnog sna bi ti bilo idealno, bar je tako u mom slucaju)

Od ovih pet jela barem jedno bi ti trebalo bit kuhano.., i zanima me šta misliš o whey proteinu, on bi puno pomogao...

npr:

Dorucak:(700kcal)

-Pahuljice (Zob, raž, pir, Int. riža, quinoa...) s johurtom, whey proteinom i medom ako želiš dodatno zasladit

Medjuobrok:(250kcal)

-Voce (Jabuka, Banana, Ananas, Kruška, Naranca...)

Rucak:(600kcal)

-Rižot s povrcem i mesom

Medjuobrok:(250kcal)

-Bajami, orasi, ili lješnjaci, Ind. orašcic, brazilski orah, po izboru...

Vecera:(400kcal)

-Posni sir s maslinovim, lanenim ili konopljinim uljem i povrcem/salatom ako imaš volje...

..ovo je primjer za pocetak s necim konkretnim, šta kažete?


Mi potreban whey protein za mrsavljenje sada?
Bi mogao za veceru npr. posni sir sa tunom iz konzerve? Malo izmijesat?
Pošto trenutno imam 3 pakiranja sa maslinovim uljem..
Tocnije ovu.
http://online.idea.rs/images/products/402/402103658l.gif
Confused
Mislim cisto da znam da li je "zdravo" ili ne

Back to Top
Thor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Location: Solin
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2014 at 20:40
Originally posted by leek13 leek13 wrote:



Mi potreban whey protein za mrsavljenje sada?
Bi mogao za veceru npr. posni sir sa tunom iz konzerve? Malo izmijesat?
Pošto trenutno imam 3 pakiranja sa maslinovim uljem..
Tocnije ovu.
http://online.idea.rs/images/products/402/402103658l.gif
Confused
Mislim cisto da znam da li je "zdravo" ili ne



Pa whey bi ti dobro došao zbog proteina i jednostavnosti (bez puno kuhanja).., pošto je protein važan za izgradnju mišica a mišici su ti koji troše unesene kalorije, tako da da, ja mislim da bi ti pomogao pri mršavljenju ali isto tako ?cega nema bez njega se može?...

..šta se tice adriatic queen tune.., nisam je probao ali imam utisak da je dobra i kvalitetna i da, ak ti ispunjava 400kcal možeš je pojest i bez posnog.., moj savjet; izbijegavaj mješanje razlicitih namirnica bogatih proteinima u istom obroku (riba i meso, riba i jaja, riba i mlijecni proizvodi, itd.)
Ak si moš priuštit i malo zelenjave uz tunu i maslinovo ulje bilo bi odlicno.
Obsessed is a word that lazy people use to describe the dedicated!





Back to Top
leek13 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote leek13 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2014 at 00:04
Ma vec u toj tuni ima ulja, i to dosta.
Znaci svakih 3h bi mi trebao biti obrok? Dorucak-rucak-vecera?
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2014 at 09:54
i 2 medjuobroka  :) Jer ako imas 3 obroka dnevno, tesko je da ces imat 3h razmaka izmedju.. 

ja jedem 6 obroka dnevno.. 
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2014 at 10:11
Originally posted by leek13 leek13 wrote:

Ma vec u toj tuni ima ulja, i to dosta.
Znaci svakih 3h bi mi trebao biti obrok? Dorucak-rucak-vecera?


ne treba ti obrok svaka 3h. Ukoliko zelis jedi 3 veca obroka, samo pazi da u ta 3 ne predes kolicinu kcal koju si zacrtao i gramazu nutrijenata koju si odredio u tim kalorijama
cookies are for pussies
Back to Top
Thor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Location: Solin
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2014 at 17:38
Originally posted by leek13 leek13 wrote:

Ma vec u toj tuni ima ulja, i to dosta.
Znaci svakih 3h bi mi trebao biti obrok? Dorucak-rucak-vecera?


Evo dam ti primjer rasporeda jela, ali ovo je primjer, ak ti ne odgovara namistiš određeni obrok u vrijeme koje ti odgovara:

07:00 Doručak (naprimjer pahuljice)

10:00 Međuobrok (npr. orašasti plodovi)

13:30 Rućak (npr. neko jelo bogato cjelovitim žitaricama, namirnicom bogatom proteinima i povrčem)

16:30 Međuobrok (npr suho/sviježe voće)

20:00 Večera

..znači, 5 obroka dnevno u razmaku od 2-4 h, i da, ne zaboravi pit dosta tekućine (vodu, čaj),.. pokušaj se klonit gaziranog, alkohola i drugih pića na lošem glasu...

I.., kako napreduje za sad, jesi li napravia kakve konkretne poteze, jesi li počeo vježbat, bar za to ti ne trebaju puste pripreme i znanje, to je najbolje u hodu ućit, mislim i o zdravoj prehrani češ najviše naučit s iskustvom ali ipak...

Šta se tiće rasporeda kalorija po određenom jelu... to sam ti naveo u primjeru jelovnika poviše.Za studenta mislim da je ovakav naćin plana prihvatljiv, ako netko ima bolju ideju nek je iznese, meni ne smeta...



Edited by Thor - 10 Sijecanj 2014 at 17:43
Obsessed is a word that lazy people use to describe the dedicated!





Back to Top
leek13 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote leek13 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2014 at 18:44
Počeo sam pomalo trčat. Ne zelim odmah upale podobivat ako krenem one vjezbe od onog :D
Pa cu u nekih tj dana pocet sa vjezbanjem..
Back to Top
Thor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Location: Solin
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2014 at 22:53
Ok, ako bilo šta trebaš pitaj...
Obsessed is a word that lazy people use to describe the dedicated!





Back to Top
leek13 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote leek13 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2014 at 16:17
Moze, hvala. :))
Back to Top
Novamladamamauformi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Prosinac 2012
Location: millbrae, ca
Status: Offline
Points: 214
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novamladamamauformi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2014 at 04:15
Hello! Evo za pocetak ako neznas niti osnovno kuhanje, pocni prvo sa najlaksim kuhanjem juhe a poslije pocni sa laganim pecenjem. Ako nisi naviknut sa vjezbanjem pocni polagano i tako mijenjaj prehranu. Uz svako jelo popij si casu vode za hidrataciju izbjegavaj bijeli kruh, bijelu tjesteninu sve sto je napravljeno sa bijelim brasnom, izbjegavaj masnu hranu. Sretno
if you fly high and if you dream big then your results are tremendous
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.