New Posts New Posts RSS Feed - Nov sam i trebam pomoc
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Nov sam i trebam pomoc

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
leek13 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote leek13 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Nov sam i trebam pomoc
    Posted: 08 Sijecanj 2014 at 09:43
Dobar dan
Nov sam ovdje, tako da bih opisao svoj razlog dolaska na ovaj forum.
Do 3 srednje bio sam mršav, imao oko 75 kg na 183 cm. Kako sam se prebacio u dom, i do sad 2 godine fakulteta nabacio sam kila a ostao iste visine.
znaci 20 god, 183, 90 kg..
Dok sam bio u osnovnoj i dok sam jos imao vremena koliko toliko sam se bavio sportom i zdravo se hranio. Kako sam dosao u Zagreb, dom pa sad na stanu jedem gluposti, brzu hranu i ostale gluposti. Nemam pojma o prehrani, što zapravo je zdravo a što nije, a kuhat ne znam (skoro pa ni ono osnovno).
Zapeo sam u stanu u kojem mi ni pec ne radi, posto nisam imao volje a ni vremena.. uglavnom. Odlucio sam to promijeniti pa bi trebao vasu pomoc. Ne razumijem se u pravilnu prehranu, nisam bas ni u mogucnosti kuhat, ali sam skupio volje
Htio bi na brzinu smrsaviti. Dao bi si truda, vjezbao svaki dan i hranio se kako treba. Samo ako mi netko moze staviti neki link kako bi shvatio nacin prehrane, i neku dijetu a da nije potrebno neko pretjerano kuhanje..
htio bi brze pasti na 75-80 makar trebalo vise muka..
tako da eto, hvala vam.
nadam se nekim normalnim komentarima :)
Spreman sam i na neke ekstremnije dijete, makar se morao dobrooo kontroliratii.

Edited by leek13 - 08 Sijecanj 2014 at 09:47
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2014 at 10:18
na ovo kaj si napisao,evo od mene jedan normalan komentar:" dobrodošao i sretno"
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2014 at 10:41
pozdrav i dobrodošao,
za pocetak evo korisnih linkova: https://www.fitness.com.hr/prehrana/dijete/31-zlatno-pravilo-prehrane.aspx
https://www.fitness.com.hr/prehrana/dijete/31-zlatno-pravilo-prehrane-2dio.aspx
procitaj si to kako bi naucio sto su proteini, ugljikohidrati i masti. Nakon toga nam opisi dva dana svoga jelovnika, koliko i što jedes. Nema veze što su to "gluposti" samo napiši tako da znamo odakle kreniti. buduci da ne kuhas, gdje jedes onda, u menzama?
pozz
cookies are for pussies
Back to Top
leek13 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote leek13 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2014 at 11:12
Kako sam sad poceo radit u call centru, i jos za faks obaveze.. Ne krecem se bas. Samo sam sa kompom... Ali eto.. Odlucio sam to malo vremena sto imam provesti na neku aktivnost umjesto TVa..
Vecinom sam na pecivima nekim, sendvicima, tu i tamo menza.. I znao sam se sopat slatkim, ali prestao sam s tim..
Vecinom dorucak sendvic, ili obicna 2 peciva, rucak, tu i tamo neku juhu ili banane, nekada dok stignem odem u menzu, nekad ni ne jedem, a nekad isto sendvici ili neke gluposti.. A za veceru znam konzervu tune ili posto kasno dolazim doma kad nista ne radi. Otici u megic pa kupit 1 hamburger i doma spavat... Jbga. Ili znam nakupovati voca pa sopati se s tim dan dva..
Back to Top
TaPe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 211
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TaPe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2014 at 11:28
Pozdrav! :)
probaj si skinut od shaun t-a focus t25, ili insanity. tj. pogledaj što ti bolje odgovara:) to su ti kratke ali intenzivne vježbe, i uz pravilnu prehranu bi trebao postici super rezultate!! sretno! :)
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2014 at 11:48
prvo moraš sredit raspored sukladno ciljevima, po meni idealan kandidat za intermittent fasting sustav pa si guglaj to i pogledaj jel ti paše, što se tice treninga, možeš se brutalno skršit radec samo zgibove, sklekove, cucnjeve i trbušnjake uz neki intervalni kardio na kraju ili sprinteve kao finisher, to su sve složeni pokreti i izbalansirani dosta pa ti vidi, hoceš kružno, intervali kako god, evo ti stranica sa hrpom treninga link, moraš sredit i prehranu, imaš na ovoj stranici isto o tome pa pricitaj i vidi kako ti odgovara, sretno
Back to Top
leek13 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote leek13 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2014 at 12:02
Prijatelj mi je dao 8GB videa od tog Intensity.. Mislio sam pocet s tim i trcat jos dok nije napadalo snijega. Samo me prehrana muci.. Htio sam poceti sa nekom dijetom, samo ne znam sa kojom a da nije neko pretjerano kuhanje.. Makar ako je potrebno pocet cu ucit kuhat..
Cilj mi je sto prije skinut to, u roku mj dana da skinem oko 10 kg ili prije. Spreman sam na sve.. pa pocet dalje vjezbat da se malo sjacam. Makar mi prioritet izgubit kilazu..

Edited by leek13 - 08 Sijecanj 2014 at 12:04
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2014 at 14:15
Originally posted by leek13 leek13 wrote:

u roku mj dana da skinem oko 10 kg ili prije.

never gonna happen
cookies are for pussies
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2014 at 15:39
Moguce, ali nikako preporucljivo...
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2014 at 15:43
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Moguce, ali nikako preporucljivo...


masti 10 kg -->nemoguce
cookies are for pussies
Back to Top
leek13 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote leek13 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2014 at 16:02
zasto ne? Uz neku dijetu i vjezbanjem svaki dan.
Koliko onda bi mogao u mj dana?
Back to Top
leek13 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote leek13 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2014 at 16:11
+ uz prosli post..
Gdje da nadem neku dijetu koja bi mi odgovarala?
Uz to da je problem sto si bas ne mogu kuhati..
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2014 at 16:12
a ništa, guglaj ove pojmove, cikliranje UH, intervalni kardio treninzi, strength workout i sve to iskombiniraj i možda možeš skinuti 7kg ako si pocetnik ili prije 4-5 ako si vec vježbao
Back to Top
leek13 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote leek13 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2014 at 16:17
Uredu, hvala. Pocet cu s tim. Embarrassed
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2014 at 17:26
Originally posted by leek13 leek13 wrote:

zasto ne? Uz neku dijetu i vjezbanjem svaki dan.
Koliko onda bi mogao u mj dana?


u mjesec dana oko 4 kg masti
cookies are for pussies
Back to Top
Thor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Location: Solin
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2014 at 18:31
Ne, u mjesec dana 2 kg(koliko sam ja informiran) masti, 0.5 kg tjedno.., sve poviše toga znak je da je otišlo i misica skupa sa salom, a mišice je poželjno zadržat zbog više razloga al' otom-potom... šta se tice zdrave i nezdrave hrane.. prvo i osnovno od*ebi od McDonaldsa!!! (nisam se usudio bez zvjezdice )..u McDonaldsu se ne prodaje hrana dobra ni za tijelo ni za dušu.
Sve u svemu ak bi uspio skinut 2kg sala u mijesec dana to bi bilo wauuu što se izgleda tice, a za skidanja sala trebaš pravilnu prehranu te neku dodatnu sportsku aktivnost...

Sad sam u stisci, budem dovršio post kasnije...






Edited by Thor - 08 Sijecanj 2014 at 18:42
Obsessed is a word that lazy people use to describe the dedicated!





Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.