New Posts New Posts RSS Feed - No pain, no gain  :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

No pain, no gain :)

 Post Reply Post Reply Page  123 7>
Author
malenaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 71
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote malenaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: No pain, no gain :)
    Posted: 07 Listopad 2013 at 10:28
Pozdrav svima!

Svaki puta krenem vježbati, pravilno se hraniti i to potraje jedan kratki period i onda opet sve po starom, jako volim jesti, i emocionalni sam izjelica. Embarrassed Zato sam sada odlucila stvarno krenuti i bez stajanja napraviti nešto od svoga tijela.
Imam 1,68cm i 66kg, dakle nekih 6kg bi trebala dolje. Vježbam svaki dan evo vec dva tjedna, ali prehranu još nisam posve sredila, tu se još ucim. Posebice brljam s vecerom. Cry

Eto držite mi fige da uspijem, trebam malo ohrabrenja Big smile Big smile
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Listopad 2013 at 10:38
Hej draga dobro došla....

Jedna velika pogreška što radiš je da vježbaš svaki dan..pogotovo za pocetak....Tijelo ceš pre trenirati...gubiti ceš energiju...a ubrzo ceš i volju izgubiti....

I necemo doci ama baš nigdje :)

Reci mi kakve su to vježbe...kakva je prehrana? Od prilike kako i što papaš?
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Listopad 2013 at 10:44
Nešto vam dosta šteka motivacija zadnje dane....jesen? Smile

Malenaa, savjet od bivše emocionalne izjelice koja jako voli jesti - usmjeri svoje emocije negdje drugdje, ako ih vec ne možeš rješiti u tom trenu. Sigurno imaš neki hobi, nešto što voliš raditi, makar samo prošetati malo....ono što je meni uvijek pomagalo i još pomaže, izmedju ostalog, je stavljanje slušalica na uši, navijanje neceg što volim i odlazak u svoj svijet gdje se krcam pozitivnim mislima i afirmacijama.

Drugi put ce to biti nešto drugo...nekad cu se naci s nekim, procitati nešto nadahnjujuce, napisati koju pjesmu pa ispuhat taj ventil...bilo što, samo da ne mislim na ono što ce mi donijeti još više loših emocija. Znaš i sama kako to ide - koliko si se dobro osjecala svaki put kad si zbog nekih emocija popustila pred nekom hranom? Koliko je trajao taj kvazidobar osjecaj? E....sad se sjeti tog osjecaja kasnije...kada te emocije još natopiš grižnjom savjesti.....nije baš ugodno, jel Wink

Ti imaš kontrolu, ti imaš izbor, ti znaš svoje ciljeve - odredi cilj, kontroliraj sebe, napravi pravi izbor i  zaboravit ceš da si se nekad zvala emocionalnom izjelicom Wink

Držat cu ti fige da sve ovo usvojiš Smile


Edited by Gym_girl - 07 Listopad 2013 at 10:50
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
malenaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 71
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote malenaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Listopad 2013 at 10:52
Hvala na dobrodošlici! Smile

Vježbam otprilike sat vremena svaki dan, malo zagrijavanja trcanje, pa s bucicama, iskorake, cucnjeve i na strunjaci. A ponekad samo na orbitreku. Jel to okej?
Koliko dana bi bilo optimalno da vježbam?

E sad u zadnja dva tjedna jedem zobene s toplim mlijekom za dorucak i popijem kavu, rucam najcešce grašak s piletinom, ili grah, od mesa jedem sve, tijesto izbjegavam, krumpir samo kuhani. Medjuobrok mi je jabuka i par badema, a vecera jaja sa posnim ili riba iz konzerve, i sad si još razmišljam kupiti proteine. Pijem dvije kave dnevno s mlijekom bez šecera, pijem dosta vode i mineralnu.
Slatko sam izbacila jer ako krenem jesti ne znam stati.  Confused
Back to Top
malenaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 71
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote malenaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Listopad 2013 at 10:57
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Nešto vam dosta šteka motivacija zadnje dane....jesen? Smile

Malenaa, savjet od bivše emocionalne izjelice koja jako voli jesti - usmjeri svoje emocije negdje drugdje, ako ih vec ne možeš rješiti u tom trenu. Sigurno imaš neki hobi, nešto što voliš raditi, makar samo prošetati malo....ono što je meni uvijek pomagalo i još pomaže, izmedju ostalog, je stavljanje slušalica na uši, navijanje neceg što volim i odlazak u svoj svijet gdje se krcam pozitivnim mislima i afirmacijama.

Drugi put ce to biti nešto drugo...nekad cu se naci s nekim, procitati nešto nadahnjujuce, napisati koju pjesmu pa ispuhat taj ventil...bilo što, samo da ne mislim na ono što ce mi donijeti još više loših emocija. Znaš i sama kako to ide - koliko si se dobro osjecala svaki put kad si zbog nekih emocija popustila pred nekom hranom? Koliko je trajao taj kvazidobar osjecaj? E....sad se sjeti tog osjecaja kasnije...kada te emocije još natopiš grižnjom savjesti.....nije baš ugodno, jel Wink

Ti imaš kontrolu, ti imaš izbor, ti znaš svoje ciljeve - odredi cilj, kontroliraj sebe, napravi pravi izbor i  zaboravit ceš da si se nekad zvala emocionalnom izjelicom Wink

Držat cu ti fige da sve ovo usvojiš Smile


Puno ti hvala draga! Smile

Eh znam da je možda najveci problem te samokontrole, kad sam sretna ja jedem, kad sam tužna onda još više. Užas, i to moram mijenjati, usmjeriti energiju na nešto drugo, nešto pozitivno. Smile
Dosta mi je više odustajanja, sad sam odlucila ici do kraja, nece biti baš lako ali sve se može. Wink
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Listopad 2013 at 10:59
Pa za pocetak prehrana mi se cini oke...samo koliko je to kolicinski bilo bih super ako znaš...

Dali je pre malo...dali je pre puno :) Od prilike da znaš gdje se držiš....

U pocetku je super cešce tijelu izložiti nekim aktivnostima ali ne pre cesto...Potreban nam je odmor :)  

Za pocetak ne znam kakve su to bucice koliko dižeš i dali znaš uopce što želiš postici sa bucicama :)?

One dane u koje ne vježbaš kreci se više hodaj...odi negdje na kavu kod nekog...bitno je da se gibaš što više :)

Gledaj u tvom jelovniku prva stvar što vidim da fali je povrce...jedi ga obavezno trebaš vlakana...Tijesteninu ne vidim razlog da izbjegavaš ako voliš ju..jedino ako je bijela..onda dodaj više povrca papaj zbog vlakana da dobiješ tokom obroka :)

Optimalan broj..pa rekao bih da sama vidiš....ne postoji odredjen broj kojeg se moramo pridržavati..ja ti samo kažem da se paziš toga pocetka...Jer dovesti ceš se u stanje da jednostavno ceš izgubiti volju....biti ceš pre umorna..zato 

Radi oritrek..neke vježbe sa svojim tijelom..malo ostavi sastrane bucice ne potrebne su ti za sada...tek si se uhodala....

Kreci se viš što je najbitnije...i onaj post Od Gymke dobro procitaj super ti je napisala :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
malenaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 71
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote malenaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Listopad 2013 at 11:16
Kolicinski hmm, pa zobenih recimo pet jušnih žlica, a mesa pojedem dva velika komada i dosta salate uz to, kad je varivo pojedem pun tanjur, jaja vecinom dva, nekad tri sa dvije žlice velike posnoga, i uz to dva tri kolutica salame pilece. Badema jako malo jer znam da su kalorijska bomba. Big smile

Bucice od 1kg, s njima se oblikujem, to mi je cilj..Kombiniram vježbe, jer se fitnessom bavim dosta dugo, ali nema rezultata baš zbog prehrane. To kad me uhvati da mi se jede junk onda traje po par mjeseci..:/
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Listopad 2013 at 12:05
Nemaš rezultata zbog bucica od 1 kg Wink

Vježbaš doma ili u gymu? Nije potrebno svaki dan, a pogotovo ne svaki dan isto ;) 3-4 dana di ceš se bazirati na vježbice s opterecenjem, a dane izmedju možeš orbitrek, odnosno bilo koji oblik kardia/neke aktivnosti. 1 dan slobodno možeš ostaviti za odmor ili neku laganu šetnjicu...


Jelovnik...je li to uglavnom tako svaki dan? Znaš li di si otprilike sa kcal i omjerima svega? I da, dobro kaže Mett - povrca više, pogotovo u veceru ;)

Mislim da ti to izbacivanje slatkog u potpunosti najviše dovodi do rušenja cijele koncepcije nakon par tjedana Wink Što stroži režim si zadaš, i što ga duže držiš - to ceš prije puknut. I meni je teško stati sa slatkim zato sam si morala naci nešto na cemu cu se moc kontrolirat - a to je crna cokolada. Svaki dan po kockicu,dvije i nemam tolike želje za icim drugim ;) A kad kupiš whey, skoci malo do teme "Pokažite što jedete" i pogledaj kako se rade kolaci koje možeš papat bilo kad Wink




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Listopad 2013 at 18:36
Pozdrav i dobro nam došla

Mislim da bi imala puno veçu motivaciju kada bi se držala nekog definiranog trening programa... koji bi vrlo vjerovatno dao rezultate željene pa bi to bio još dodatni veliki poticaj motivaciji:))
Po meni je puno bolje izabrati neki program koji ti odgovara i držati se toga nego raditi nekoliko vježbi koje ti taj dan padnu na pamet bez nekog plana dugorocnog to je obicno vrlo dosadno i vrlo brzo dovodi do prestanka vježbanja.

I ovo što qymka kaže raditi s utezima 1kg nemanikakvog smisla - opet nema rezultata - motivacija pada i nismo dobili ništa
Back to Top
veky81 View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Svibanj 2013
Location: Istra
Status: Offline
Points: 935
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote veky81 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Listopad 2013 at 19:13
Pozdrav i dobrodošla!!!
Back to Top
malenaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 71
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote malenaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Listopad 2013 at 19:53
Idem u gym, tamo vježbam, znaci da povecam kilažu bucica, na koliko? Volim orbitrek tako da mi on nece biti problem :)

Jelovnik je takav svaki dan, s ponekim odstupanjima ali samokontroliram se, uzmem kolac nekad ali jedan ne deset. Big smile Kruh sam jako smanjila, jel to ok? Možda sam previše drasticna..

Mene zanima smijem li kavu s mlijekom?
Jedva cekam kupiti whey..:)

Vaga mi nije mjerilo , pratiti cu rezultate po robi i cm..
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Listopad 2013 at 20:17
pozzz i dobrodosla slažem se s ovim sto je rekla Scarpetta o unaprijed definiranom programu. Radis sama ili imas nekog tko ti pomaze? mozes li napisati kako ti izgleda jedan trening snage?
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Listopad 2013 at 20:18
možeš recimo probati s nekim oblikom kružnog treninga
npr. https://www.fitness.com.hr/vjezbe/programi-treninga/Kruzni-trening.aspx
cookies are for pussies
Back to Top
malenaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 71
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote malenaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Listopad 2013 at 20:24
Hvala Avangarde :)
Imam trenericu koja mi pomaže, prvih 15minuta je zagrijavanje, tu skacemo, trcimo i to, drugih 15min je rad s bucicama, iskorak, cucnjevi, preklon, leptir, stvarno svašta, i zadnjih 15min je na strunjaci, trbušnjaci i neke vježbe za noge recimo.

Nemam ja puno sala, ali jace noge i ruke imam. Moožda se poslikam, da imam prije i poslije fotke.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Listopad 2013 at 20:31
Originally posted by malenaa malenaa wrote:

Hvala Avangarde :)
Imam trenericu koja mi pomaže, prvih 15minuta je zagrijavanje, tu skacemo, trcimo i to, drugih 15min je rad s bucicama, iskorak, cucnjevi, preklon, leptir, stvarno svašta, i zadnjih 15min je na strunjaci, trbušnjaci i neke vježbe za noge recimo.

Nemam ja puno sala, ali jace noge i ruke imam. Moožda se poslikam, da imam prije i poslije fotke.


i te iskorake, cucnjeve i to radiš sa malim tezinama? a leptir? s koliko tu kg radis? radis li kakve vjezbe jos za prsa, ruke, leda?
cookies are for pussies
Back to Top
malenaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 71
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote malenaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Listopad 2013 at 20:39
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

Originally posted by malenaa malenaa wrote:

Hvala Avangarde :)
Imam trenericu koja mi pomaže, prvih 15minuta je zagrijavanje, tu skacemo, trcimo i to, drugih 15min je rad s bucicama, iskorak, cucnjevi, preklon, leptir, stvarno svašta, i zadnjih 15min je na strunjaci, trbušnjaci i neke vježbe za noge recimo.

Nemam ja puno sala, ali jace noge i ruke imam. Moožda se poslikam, da imam prije i poslije fotke.


i te iskorake, cucnjeve i to radiš sa malim tezinama? a leptir? s koliko tu kg radis? radis li kakve vjezbe jos za prsa, ruke, leda?


Sve radim s malim tezinama znaci bucice od 1kg, radim svasta samo ne znam tocna imena tih vježbi :) i ruke, i prsa i ledja..
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 7>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.