New Posts New Posts RSS Feed - Njoki s piletinom i povrcem (R)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Njoki s piletinom i povrcem (R)

 Post Reply Post Reply Page  12>



Edited by ThornOfFaith
Author
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Njoki s piletinom i povrcem (R)
    Posted: 28 Rujan 2010 at 14:14
Njoki s piletinom i povrcem



Sastojci
:
 
   *
      500 gr piletine
    *
      š kg njoki
    *
      š kapula
    *
      2 manje mrkve
    *
      š-2 tikvice
    *
      š-2 paprike
    *
      š malo pakovanje zgnjecenih pelati (to je oko 400 gr) ili Podravkin umak za pizzu u limenci
    *
      250 gr gljiva
    *
      250 gr sira gaude
    *
      2 dcl vrhnja za kuhanje
    *
      ulje, sol, papar, bili luk, pretusimul


Priprema:

Na malo ulja popržite na trakice narezanu i malo zacinjenu  piletinu (može sol, papar, vegeta po želji ili neki vec gotovi zacin za piletinu). Kad se to poprži jedno desetak minuta  (ne smije izgorit, vec samo dobit laganu bojicu sa svih strana, a da unutrašnjost ostane socna) izvadite i stavite u vatrostalnu zdjelu.

U wok ili tavu u kojoj ste pržili piletinu dodajte još malo ulja pa na tome sparite isjeckanu kapulu, dodajte nagratanu mrkvu, nagratanu tikvicu, isjeckane gljive, isjeckanu papriku, sitno sjeckani bili luk (2 cešnja) i pretusimul. Nakon desetak minuta laganog dinstanja zalijte sa umakom za pizzu (Podravka) ili umakom od rajcica (u tetrapaku od pola litra) ili zgnjecite rukom malo pakovanje pelati. Dodajte malo bilog vina (to sam ja nadodala u recept, nekako mi svi ovi mediteranski sastojci ne mogu bez bilog vina). Sve to se triba kuhati otrpilike dvadesetak minuta.

Za to vrijeme skuhanje njoke u vreloj posoljenoj vodi. Za one koji ne znaju njoke su gotove kad isplivaju na provršinu i tad ih stavite u vatrostalnu zdjelu u kojoj je piletina. Nakon toga ide umak od povrca, pa ga prelijte po površni sa jednim malim vrhnjem za kuhanje (2 dcl), nakon toga nagratajte gaudu i zapecite na 200 C, otrpilike pola sata. Gotovo izvadite, pustite desetak minuta da stane, da se umak malo upije i onda poslužite uz malo nagratanog parmezana.



P.S: Jako je ukusno, posebno ako vaši vole origano ili bosiljak pa umaku od povrca dodate malo tih zacina. Naravno, ništa bez bilog vina na kraju, da zalije ovaj mediteranski rucak ili veceru.

izvor:gastrodiva.bloger.hr

Dobar tek! 
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2010 at 12:45
ovo ce biti u nedjelju za obiteljski bome :)))
genijalno :))
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2010 at 17:03
Neki gunđaju da im je ovo premasno (Dalila se javila..), FITovci - što kažete?
Uvijek možeš maknuti sir i takve sitnice.
Ove mjere nikada nisu fiksne.. dodaš po želji..
Onima kojima je ovo premasno bih preporucio da jedu solo piletinu i povrce..
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2010 at 19:40
  aha... banana ima 20 g UH i tamo ste se poklali oko toga jel zdrava, a njoki .... đizs , to mi ravno u guzicu ode... jeah
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2010 at 19:56
Originally posted by ena:))) ena:))) wrote:

  aha... banana ima 20 g UH i tamo ste se poklali oko toga jel zdrava, a njoki .... đizs , to mi ravno u guzicu ode... jeah


Udri po banana.. cak mozete jednu cijelu dnevno..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2010 at 10:52
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Originally posted by ena:))) ena:))) wrote:

  aha... banana ima 20 g UH i tamo ste se poklali oko toga jel zdrava, a njoki .... đizs , to mi ravno u guzicu ode... jeah


Udri po banana.. cak mozete jednu cijelu dnevno..


gunđalo
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2010 at 11:22

Originally posted by ena:))) ena:))) wrote:

  aha... banana ima 20 g UH i tamo ste se poklali oko toga jel zdrava, a njoki .... đizs , to mi ravno u guzicu ode... jeah
 

njoki su još ok s obzirom na kcal u odnosu na rižu/tjesteninu recimo

Back to Top
marcella View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Rujan 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 125
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marcella Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2010 at 11:30
cek cek, hoceš reci da su njoki manje kaloricni od riže?
NEMOGUcE!
IT'S GYM TIME
... zato digni guzu, obuci starke,
pumpaj trbuąnjake, sklekove i leđnjake ...
Back to Top
dianna View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 734
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dianna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2010 at 11:34
kalorijska vrijednost im je tu negdje, ali ja mislim da je bolje riža nego njoki(tijesto) , riža je manje zlo
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2010 at 11:42

Originally posted by marcella marcella wrote:

cek cek, hoceš reci da su njoki manje kaloricni od riže?
NEMOGUcE!
 

Bijela riža - Energetska vrijednost kcal u š00g:  365, UH oko 80g

Jucer sam držao vrecicu njoka iz interspara, u š00g: š69 kcal, UH oko 35g

onda?

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2010 at 11:59
Napamet, onak iz glave bubam, ali rekao bi da jesu i to bar
za nekih 20g uh slabiji od riže...... druga stvar ako mozda
gledamo GI , ali manje su kaloricni od rize
Back to Top
marcella View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Rujan 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 125
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marcella Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2010 at 12:15
ali njoki su krumpir, brašno, i sl, ... a riža je ipak prirodni proizvod, gledam na to na taj nacin.
njoka pojedem 5 i ne mogu disati... ipak su nekako, ne znam, ... imam osjecaj da su kaloricniji i teži...
ali ako Interspar kaže - onda :)
IT'S GYM TIME
... zato digni guzu, obuci starke,
pumpaj trbuąnjake, sklekove i leđnjake ...
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2010 at 12:22

Originally posted by marcella marcella wrote:

ali njoki su krumpir, brašno, i sl, ... a riža je ipak prirodni proizvod, gledam na to na taj nacin.
njoka pojedem 5 i ne mogu disati... ipak su nekako, ne znam, ... imam osjecaj da su kaloricniji i teži...
ali ako Interspar kaže - onda :)
 

nema veze ciji su njoki, uglavnom su svi slicnih vrijednosti, a to što imaš drukciji osjecaj stvar je druge prirode. Ja bez problema mogu pojest 250g njoka, ali jednaku takvu kolicinu riže? Nema šanse. Dakle, ipak ima nešto u vezi tih kalorija.

Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Napamet, onak iz glave bubam, ali rekao bi da jesu i to bar
za nekih 20g uh slabiji od riže...... druga stvar ako mozda
gledamo GI , ali manje su kaloricni od rize
  

skoro pa duplo manje uh, a što se tice gi-a, salata uz to i miran si. nije ni bijela riža puno bolja po pitanju gi-a ali ju isto pojedeš uz neko povrce, salatu i ok.

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2010 at 12:24
Je, unutra je krumpir, brašno....krump ima puno manje uh od
riže, a sad ovisi kolko brašna ide , a kolko krumpira.....u
domace ide dost kumpira, ,tj puno krumpira ak se ne varam
tak da su i dost manje kaloricni u konacnici, mozda i duplo
skoro
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2010 at 12:26
Evo preteko si me , znaci ipak je skoro pa duplo
manje...jedino nisam bio siguran dal uopce ima krupira u
ovim kupovnim
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Listopad 2010 at 14:19
  Ok Zoki... necu više dirati u tvoje recepte Vidim da sam te jako uvrijedila...cim sam na 3mjesta prozvana zbog ovog receptica
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.