New Posts New Posts RSS Feed - Nitric oxide prije treninga
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Nitric oxide prije treninga

 Post Reply Post Reply
Author
coby3 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Kolovoz 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote coby3 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Nitric oxide prije treninga
    Posted: 04 Kolovoz 2010 at 17:50

Nedavno sam narucio iz USA NO2 ili nitric oxide i poceo ga uzimati prije treninga. Primjetio sam da stvarno imam oko 20-25% bolji performans u smislu tezine i izdrzljivosti. Doduse, mozda je to i placebo efekt, ali ne bih rekao.

Ima li jos netko iskustvo s pomenutim tabletama i da li su vam poznate bilo kakve nuspojave?

Hvala!

Back to Top
opasni View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Svibanj 2010
Location: Afghanistan
Status: Offline
Points: 378
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opasni Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Kolovoz 2010 at 18:43

Nekoliko cinjenica o NO dovoljno je za izvuci zakljucke o djelotvornosti NO proizvoda.

š. Vazodilatorski ucinak NO:
a) Prilikom povecane potrebe tkiva za kisikom (uslijed aktivnosti kao sto je dizanje utega) dolazi do lokalne vazodilatacije pod utjecajem vazodilatora iz tkiva. No, to nije dovoljno, jer se cijeli krvotok mora ubrzati, a ne samo njegov lokalni segment. Trenje izmedju krvi i stijenke endotela arteriola i malih arterija uzrokuje da endotel pocne sintetizirati i otpustati NO u krv. NO uzrokuje vazodilataciju arteriola i malih arterija => opskrba tkiva kisikom je normalizirana.
b) Poluzivot NO u krvi je 6s.

2. Neurotransmiterski ucinak NO
NO se sintetizira u dijelovima mozga odgovornim za dugorocno pamcenje. Unutar par s nakon sinteze NO djeluje na unutarstanicni metabolizam postsinaptickih neurona, cime utjece na njihovu ekscitabilnost (rezultat: dulje trajanje i bolji prijenos akcijskog potencijala).

Kljucne su cinjenice:
I - Sinteza NO je trenutna i regulira ju iskljucivo potreba perifernog tkiva.
II - Poluzivot NO je izrazito kratak.

Iz II slijedi da ne postoji izravan nacin suplementacije NO.
Iz I slijedi da koncentracija arginina ne utjece na sintezu NO, sve dok arginina ima (a ima ga, jer ga organizam sintetizira prema potrebi, osim u slucajevima pothranjenosti ili ozbiljne bolesti). Znamo da se NO suplementi baziraju na argininu.

Stimulativni ucinak NO suplemenata dolazi prije svega od kofeina (225 mg u dozi i letis), mozda jos ima i sinergistickog stimulativnog djelovanja sa ostalim sastojcima (kojih ima u izobilju u tim proizvodima) i to je zapravo jedina korist od tih suplemenata.



evo ti pa,  vidi sam ima li smisla ili nema!

  

Edited by opasni
mrtav hladan
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.