New Posts New Posts RSS Feed - nezz
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

nezz

 Post Reply Post Reply
Author
zbunjena View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 102
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zbunjena Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: nezz
    Posted: 12 Srpanj 2012 at 15:36
Hy svima...ovak imam par pitanja...nedavno sam izgubila 20 kg-ne bas zdravim putem tek sam kasnije saznala koliko i kad se šta jede...e sad me zanima..imam 60 kg na 174 cm i doktor mi je rekao da bih trebala dobiti 2-3 kile i slažem se s njim,ali ne znam kako pošto bih htjela imat ravan trbuh(još uvijek nije ravan) i želim radit na tome ali kako se paralelno udebljat (na zdrav nacin i uz tjelovježbu) a opet postici ravan trbuh...što da prvo radim...može primjer vježdi -za debljanje ali i za skidanje vec spomenutog trbušcica...i koliko bih cesto trebala trenirat i koliko kalorija unosit je tdee mi je 2045...preporuke dobrodošle...
Back to Top
vedi08 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2012
Location: rijeka
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedi08 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2012 at 10:20
dobrodosla na forum

prvo moras shvatit da nema ciljanog skidanja kila, kao ni dobivanja
to je vec kombinacija, genetike, nacina zivota, prehrane i slicnog
naravno da se vjezbanjem moze puno postic, ali nemozes se ubijat od posla i gubit samo trbuh, nazalost tijelo nam tako ne funkcionira -.- (glupo tijelo :P )

ugl moras promjenit prehrambene navike, pogotovo ako si te kile skinula ne bas zdravim putem kako ti to kazes
ovdje na forumu mozes naci jako dobre primjere jelovnika, samo moras malo pocackat

koliko cesto bi trebalo trenirat, to ovisi o tebi, ja bi ti preporucila bar svaki drugi dan, ako i nisi bas od akcije, da se natjeras da odradis tako, ali vjeruj mi jednom kad krenes ces se navuc :)

sto se kalorija tice, unos ovisi o cilju, ako zelis smrsavit moras bit u deficitu s kalorijama, dakle trosit vise nego unosis, vrlo jednostavna matematika
uzmes bilo koju tablicu kalorija, i malo racunas :) to ti je to


e sad kao secer za kraju

 nema potrebe da radis vjezbe "za debljanje" - iako ih ja ne bi tako nazvala

cim pocnes pravilno papat, i vjezbat, tezina sala ce se zamjenit tezinom misica, pa ce se i te kile izbalansirat
tako da se na tvom mjestu ne bi opterecivala time

nego lijepo otvorit stranicu, pogledat primjere prehrane, pogledat vjezbe i udri :)


Edited by vedi08 - 18 Kolovoz 2012 at 10:23
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2012 at 18:52
Dobrodošla!

Prvo me nešto zanima - zašto doktor misli da biš trebala dobit baš 2-3 kg i zašto se ti s time slažeš? :)

Vidim da je problem u trbuhu, mogu li pretpostavit da nemaš problema sa donjim dijelom tijela? Di najviše primjecuješ nakupljanje masnog tkiva?

U kojem vremenskom roku si izgubila te kile i kakvom prehranom? Jesi li što trenirala?

Jesi sigurna u ovaj TDEE, znaš li koliko sada unosiš?

Kakav trening sad planiraš?

Ti trebaš probudit mišicnu masu i oporavit tijelo. Savjet za 2-3 kg je preopceniti, možeš dobit te kile u masnim naslagama i što si time napravila, zadovoljila doktorske tablice? Heh...

Ne postoje vježbe za debljanje LOL

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zbunjena View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 102
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zbunjena Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2012 at 16:01
Hmmm...znaci nisam se dugo javljala ali ne jer nisam htjela nego nisam stigla...znaci proslo je dva mjeseca i eto sad se mogu pohvalit da imam 1.5 kg vise ali me jos uvijek muci taj moj tvrdoglavi trbuh...mislim samo donji dio...gornji je uredu,cak mi se vidi(nezz kako se to zove ali..)i ona crta xd
Znaci meni je po tdeeu da unosim 2150 kcal da bi zadrzala sadasnju tezinu(imam 16 god,visoka sam175cm i imam 61,5 kg,e sad za nivo aktivnosti nezz hodam svaki dan iz kuce do sk i natrag sto je ukupno 5.5-6km,i vjezbam svaki drugi dan nesto sa extremonog sita(15-20min) i jos one svakodnevne radnje...

Znaci mogu li ja skinuti preostalo masno tkivo sa trbuha(po mojoj procjeni to je oko kg sala)bez neke znacajne promjene u tezini i sto mi za to predlazete...
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.