New Posts New Posts RSS Feed - Nekorektnost organizacije natjecanja
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Nekorektnost organizacije natjecanja

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
rioso View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Sijecanj 2013
Location: Osijek od 1982.
Status: Offline
Points: 386
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rioso Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 17:00
Originally posted by bebolina bebolina wrote:

Ajme šta se sve izdešavalo u ova 2-3 sata šta nisam bila na forumu.

Svakako mislim da nije uredu 3 dana nakon fotografiranja tražiti nove fotke.
Ok, ako su i posumljali u nešto trebalo je reagirati odmah, znaci petak sat -dva nakon što je netko stavio fotke omah ga se trebalo prozvat i zamolit da se stavi nove....
 
Opcenitio mislim da su organizatori malo sudjelovali u ovom natjecanju, nisu nas nadgledali, savjetovali, a kamo li bodrili....
Mislim da su bar jednom tjedno trebali od nas tražiti povratne info kako nam ide, trebamo li kakav savjet ili sl.....
 
Isto tako, ako nešto nije stavljeno u pravilnik, zašto sada, na kraju natjecanja to mijenjati.

Tako je bebo! Ja sam se slikao 17od popodne,  ali mogli su se sjetiti prvog Maja da se poslikamo ponovno,nakon fešte...nebi utjecalo! Ta tko nebi malo zadržao formu...sigurno se ne ocekuje da se pocastiš s xyz obroka nakon 60 dana patnje.
Prije tjedan dana je bio prvi rodjendan djeteta od prijatelja sa kojim sam odrastao,a ondje  torte, kolaci, meso, prilozi, ljudi jedu ,a ja se držim kao monah na vodi, negazirnoj. I sada ovo??
Stvarno nemam pojma što komentirati ali znam da postoje pravila , Pravilnik i da Sensus grupa d.o.o. mora znati da postoji odgovornost od nje kao od pravne osobe.

Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 17:11
A zašto su se sad svi povukli, šta dalje, znaci moraš stavljat slike?
 
Da su barem petak pregledali jesu svi stavili slike i je li sve ok...barem  zbog svoje neažurnosti ne bi sada nakon svega smjeli mijenjati pravila...
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 17:42
rioso, nisam nikoga naveo ciljano, nego sam rekao što se sve radi,jer poznajem hrpu ovakvih natjecanja,valjda otkad postoje na netu, pa je spominjanje zakona besmisleno. Ako nisam coraviji nego što mi se cini, ovo je topic o "nekorektnosti organizacije natjecanja" a ne o tebi. Rekao sam "moj subjektivni dojam", možda nisam bio jasan, o natjecanju, a ne o tebi, zbog cega uzimaš to osobno? Krivo si protumacio i to o cudima, nisu to nikakva cuda, i njima se ne manipulira krajnji rezultat, nego samo pocetak. Ako si se i ti toliko promijenio nakon 2 dana poslije slikanja, zar i to nije cudo? Sorry, ovo sam samo iskoristio "visoku loptu" koju si dobacio, bez zlih namjera, znam razlike do kojih se može doci. Da sam cak i mislio na tebe, što nisam, ne postoji zakon koji bi mi branio osobni dojam ili stav. Ali nisam cak ni tvoje slike gledao, pa o njima i ne sudim. Nemam ništa ni protiv tebe, niti drugih i nikome ne držim ni stranu, niti sam držao svijecu. Ponavljam, to što sam pisao je moj dojam u svezi natjecanja, ne tebi. Ne bavim se nepoznatima, još manje muškima, pa je i moj jedini komentar oko natjecanja bio za žene da paze što rade oko dana sa ženskim problemima, netko je shvatio, netko nije.
   Ponavljam(izgleda da moram) i moje mišljenje za smisao, tj cilj:
    "Ovo je amatersko natjecanje koje ujedno stimulira ljude da cine nešto dobro za sebe, što mogu i što više, trajno, a ne za jedan dan (po meni, mada ni to nigdje ne piše). Za pocetnike su mi jasne razne poze i slike za usporedbu, a za one koji imaju trenere, mi baš i nije jasno, jer trener to treba znati. "
To je moje mišljenje, kojem nemam što dodati ni oduzeti, a da li još netko slicno misli, ili ne, to je vec subjektivni dojam druge osobe, na koji niti ne želim utjecati.
Back to Top
rioso View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Sijecanj 2013
Location: Osijek od 1982.
Status: Offline
Points: 386
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rioso Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 17:47
Hvala ti Iver na objašnjenju, iskreno, osjetio sam se prozvanim,a kada se trudiš oko necega (toliko da se cak cijeli obriješ kao za pravo natjecanje i da se obojaš Smile )  onda te malo zaboli nekakva primjedba o mogucim manipulacijama lijekovima i sl.
Iskreno, meni je žao da se ovo dogodilo  jer ostavlja kiseo dojam ,a da se mene pita ,ja bih ovo i slicno natjecanje razvrstao u kategorije i marketinški dogao tako visoko da bi svatko iz svake teretane znao za njega, stvar ima potencijal, šteta da ga Portal ne zna iskoristiti ali ok, uvijek ima mjesta za napredak.
Hvala Iver!
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 18:49
Previse rasprava oko natjecanja... treba samo navest da se za sljedece natjecanja osoba slika s novinama u rukama da se jasno vidim datum, pa se valjda nece sumnjat :)
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 19:08
žalosno,ne volim ovakva prepucavanja.
možda bi svaki sudionik trebao dobiti neki znak raspoznavanja,na pocetku natjecanja,u dogovoru sa trenerom,a, ne samo novine s datumom?!
cinjenica je,da bilo tko može staviti bilo koje i bilo cije fotke.
iako sumnjam,i ne vjerujem,da bi to netko od ovih ljudi napravio,a možda sam ja naivka?!
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 19:23
Originally posted by baba44 baba44 wrote:

žalosno,ne volim ovakva prepucavanja.
možda bi svaki sudionik trebao dobiti neki znak raspoznavanja,na pocetku natjecanja,u dogovoru sa trenerom,a, ne samo novine s datumom?!
cinjenica je,da bilo tko može staviti bilo koje i bilo cije fotke.
iako sumnjam,i ne vjerujem,da bi to netko od ovih ljudi napravio,a možda sam ja naivka?!


Ono što ja mogu reci je da je na riosovim zadnjim fotkama definitivno on. Poznam ga unatrag 3 godine i znam da je on Smile
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 19:29
ma,da,meni je samo žao kad se ovak nekaj desi,ne volim to.
teško je ovak,na internetu,nekoga ocijeniti,ali ja želim vjerovati da su ljudi pošteni,i mislim da jesu.
zato mi je krivo,zbog ove rasprave oko fotkanja.
ali,šta je tu je
Back to Top
bucka1990 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bucka1990 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 20:28
Ja sam to shvatila kao obavezno-slikati se u istoj prostoriji, iako nigdje nije bilo naznaceno....
Back to Top
rioso View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Sijecanj 2013
Location: Osijek od 1982.
Status: Offline
Points: 386
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rioso Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 20:45
Originally posted by Slavonka23 Slavonka23 wrote:

Originally posted by baba44 baba44 wrote:

žalosno,ne volim ovakva prepucavanja.
možda bi svaki sudionik trebao dobiti neki znak raspoznavanja,na pocetku natjecanja,u dogovoru sa trenerom,a, ne samo novine s datumom?!
cinjenica je,da bilo tko može staviti bilo koje i bilo cije fotke.
iako sumnjam,i ne vjerujem,da bi to netko od ovih ljudi napravio,a možda sam ja naivka?!


Ono što ja mogu reci je da je na riosovim zadnjim fotkama definitivno on. Poznam ga unatrag 3 godine i znam da je on Smile

Hvala Slavonka!
Cijela Os ekipa koja je sudjelovala me pozna jer sam ja cijelu ekipu i nagovorio da se prijavi. Nisam to baš mislio javno spominjati no..to je istina. 

Da se mene pita kotizacija bi bilal cca 300 kn i ukljucivala bi fotografa koji zna što radi, teretanu i penale  500 kn ako se odustane,a bilo bi i više kategorija. Fatloss, bulking, recomp itd.
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 21:00
u potpunosti se slažem s riosom i podržavam natjecatelje jer smatram da je organizacija natjecanja traljava i neprofesionalna.
Organizatori neka krenu od sebe i naprave bolje natjecanje slijedeci put gdje ce jasno definirati pravila, ali i svoje zadatke koje bi trebali odraditi na vrijeme (ne dva -tri dana kasnije)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 22:10
sudeci po ovome sto se danas izdesavalo kontam da natjecanja sljedece godine nece biti
cookies are for pussies
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 22:13
ma zaboravit ce se to do nagodinu...tako je frka bila i prošli put...LOL

P.S.  gtalk! Big smile


Edited by Slavonka23 - 22 Travanj 2013 at 22:13
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2013 at 00:11
Originally posted by rioso rioso wrote:


Da se mene pita kotizacija bi bilal cca 300 kn i ukljucivala bi fotografa koji zna što radi, teretanu i penale  500 kn ako se odustane,a bilo bi i više kategorija. Fatloss, bulking, recomp itd.


Dobro da te se ne pita. :)

Iskreno ovo je amatersko natjecanje pod br.1. To što si ga ti shvatio jako ozbiljno jer si htio postic što si htio je samo tebi pohvala, ja sam isto postigao sve što sam si zamislio al moji ciljevi su bili drugaciji od tvojih, možda se to ne vidi na slici jer mi nije ni bilo pretjerano bitno kako cu izgledat na kraju al kad procitaš fit test koji sam radio u startu i na kraju napredak je na nekim mjestima i 100-200posto naravno to sada nema smisla raspravljat.

Pod br.2 svi imaju drugacije ciljeve i za ostvarit ovo što si ti rekao trebala bi biti muška ženska kategorija za fatloss, bulking i nešto trece što znaci minimalno 30natjecatelja i više fondova nagrada pogotovo pošto žene imaju i PMS i teže im je a generalno usporedjivat muško i žensko tijelo napredak tko je bolje nešto napravio meni nema smisla, a da ne govorimo o onima koji su radili sami doma bez icije pomoci a svejedno su napravili zavidan rezultat.

Pod br.3 vecina koji su se prijavili nemaju sigurno nekog fotografa ili 500kn za penale placat a neki nemaju ni teretanu dostupnu jer nije ovo profesionalno natjecanje, a da je bilo bi žalosno zbog organizacije. Logicnije bi bilo da ako nešto netko zasere da mu se da 24-36 sati da ispravi grešku ili je diskvalificiran i gotova prica.

Pod br.4 kotizacija od 300kn je prevelika trebala bi biti simbolicna 100kn tek toliko da oni koji su se i prijavili imaju obavezu odradjivat stvari kako treba te da se taj novac iskoristi za nagrade, pogotovo zato što se radi o natjecanju na nacionalnoj razini i preko interneta. Kotizacija od 300kn bi imala smisla da je 15ljudi iz istog grada pa se mogu svi nac raspravit, trenirat na istom mjestu i vidit napredak tudji i sve ostalo što bi to povlacilo.

Pod br.5 nagradjivanje bi išlo: 100kn kotizacija plus 30ljudi, to je dobra svota za 3 kategorije i 3 prva mjesta. A ostatak mogu biti ovako kao i do sad organizirae dodatne free clanarine ili neki bonovi i slicno za 2i3ce mjesto.
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
jeulz View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Travanj 2012
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 171
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jeulz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2013 at 00:52
Meni je ovo od riosa užasan potez jer su slike before i after kakve vidimo na top shop reklami za carobne cokoladice ili pak na bodybuilding.com kad reklamiraju suplemente, zato sam i glasao za Kiku.

Baš sam u drugoj temi pitao zar opet imamo isto sranje kao prošle godine, pre razlicite slike koje previše utjecu na dojam, to je napravila ona cura cini mi se lily prošle godine iako su joj rezultati bili ni upola dobri koliko izgledaju kada se takve slike naprave... strašno sam alergican na to jer ipak ovo je natjecanje na fitness forumu pa ne možemo takvu maglu prodavati ljudima. ili pak možemo.

ali eto, organizatori su usrali opet i to pravilo nije stavljeno unatoc slicnoj situaciji prošle godine tako da rioso je tehnicki u pravu i to je to.

organizatori, ako ste vi placeni za rad na ovome forumu ili organiziranje natjecanja, opet ste napravili nedovoljan dobar posao i trebali bi preispitati to malo, ukoliko niste placeni i radite ovo volonterski, druga je situacija, trošite svoje vrijeme za druge, i greške se dogadjaju i ja vam opraštam al dajte nekome drugome iduce godine da to organizira Big smile 


Edited by jeulz - 23 Travanj 2013 at 00:54
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2013 at 08:24
white, ovo je amatersko natjecanje ali cak i ono mora imat neka pravila i naravno da ce ga svatko shvatit ozbiljno ako je imalo odgovoran i ima jasnu viziju. Ne možeš gledat što je tebi bio cilj jer ovo što si ti naveo nije bit transformacije. Svatko tu ima svoje ciljeve, ali ti si ovaj svoj mogao i bez natjecanja ostvarit.

Dalje - što se tice kotizacije, profesionalnog fotografa i ostalog, tu cu se složit sa riosom i o tim i slicnim stvarima smo Illy i ja raspravljali još prošlo natjecanje. O visini kotizacije bi se dalo raspravljat - ali bar da je i 50 kn pa da se ljudi vec jednom uozbilje - više od 50% natjecatelja nije izguralo do kraja niti ovaj put. Ocito smo svi odgovorniji kad izbijemo iz djepa koju kunu.

Što se fotografa tice - meni je uistinu smiješno što se tek sada govori o tome da je na internetu svašta moguce. Hello? To nismo znali prije? Naravno da je moguce i naravno da sa slikama cuda možemo radit ako znamo kako, pritom ne mislim na fotoshop. Svi koji se slikamo znamo koliko je moguce manipulirat slikama. Ovo samostalno slikanje od doma je zato besmisleno.

Organizirat profesionalnog fotografa, nac prostor, skupit ljude na pocetku i na kraju i eto ga, stvar rješena. Je li to tako teško? Ocito je. I dok je teško, svatko natjecanje ce izgledat ovako na kraju.

Ja sam i prošle godine pisala o ovome pa je na kraju samo ispalo da kompliciram i davim, umanjujem uspjeh i tako to......ok, da, vidim, ocito ove godine nisam sama u tome,  bar to, još je netko shvatio u cemu je falinga ovakvog natjecanja.

Ima 2 nacina: dignut ovo natjecanje na višu razinu i omogucit svima iste uvjete, ili bar odradit pravila slikanja - NA POCETKU. Jer ovo više nema smisla.

Ili 3. nacin - ne organizirat ništa.










Edited by Gym_girl - 23 Travanj 2013 at 08:25
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.