New Posts New Posts RSS Feed - Nedoumice pocetnika
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Nedoumice pocetnika

 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
keclu View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Studeni 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote keclu Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2013 at 17:44
Originally posted by Zvonimir Brle Zvonimir Brle wrote:

Keclu reci mi da nije herbalife !


kakav prokleti Herbalife? LOLLOL Pa nebi ušao u tu sektu niti da me placaju suhim zlatom. Ovo ce biti jako ozbiljna stvar, a ne promoviranje caja za mršavljenje.
...prehrana/trening, strucno vodstvo na podrucju Zagreba. ZA informacije, pošaljite PM.
https://www.facebook.com/Nutricionizam.fitness

BLOG: http://nutricionizam-fitness.blogspot.com/
Back to Top
diinnoo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 143
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote diinnoo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2013 at 17:53
Originally posted by keclu keclu wrote:

Originally posted by Zvonimir Brle Zvonimir Brle wrote:

Keclu reci mi da nije herbalife !


kakav prokleti Herbalife? LOLLOL Pa nebi ušao u tu sektu niti da me placaju suhim zlatom. Ovo ce biti jako ozbiljna stvar, a ne promoviranje caja za mršavljenje.


Valjda ce biti nekih snimaka na internetu, da nešto novo naucimo ;)
Onoga trena kada pocneš razmišljati što ceš uraditi ako izgubiš, vec si izgubio.
Back to Top
Buffy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Buffy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2013 at 18:07
koliko znam nemam nikakvih metabolickih poremecaja i štitnjaca je u redu.

ono što meni treba je yay or nay na moj ljubljeni kardio, tj. da li si radim neku štetu s visokim intenzitetom?

yay or nay na kalorije i prehranu što sam vec i dobila.

i ono što ostaje neodgovoreno pitanje, koliko sam u deficitu? ocigledno ne mogu doci do nekog tocnog broja +/- 10%
Back to Top
keclu View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Studeni 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote keclu Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2013 at 18:15
Originally posted by Buffy Buffy wrote:

koliko znam nemam nikakvih metabolickih poremecaja i štitnjaca je u redu.

ono što meni treba je yay or nay na moj ljubljeni kardio, tj. da li si radim neku štetu s visokim intenzitetom?

yay or nay na kalorije i prehranu što sam vec i dobila.

i ono što ostaje neodgovoreno pitanje, koliko sam u deficitu? ocigledno ne mogu doci do nekog tocnog broja +/- 10%


Ne poznajem te, niti znam kako si jela... ali ne vjerujem da ti je održavanje vece od 1700kcal uz tvoje normalne dnevne aktivnosti.

neki protokol kojeg bi ja preporucio curi tvojih gabarita bi za pocetak bio:

1. Hrana 1600kcal
2. Utezi 3x tjedno
3. cardio 3x tjedno na puls 130 (30-45min)
4. HIIT trening 1x tjedno (mobilnost->15min lagani jogging->5-10x60m sa pauzama dok ne dohodaš na pocetak)...

vidio kako se tijelo ponaša nakon 2 tjedna i prema tome gradio daljnju progresiju... Ako pretpostavimo da ti kondicija nije loša i da se vec baviš fizickom aktivnošcu.
...prehrana/trening, strucno vodstvo na podrucju Zagreba. ZA informacije, pošaljite PM.
https://www.facebook.com/Nutricionizam.fitness

BLOG: http://nutricionizam-fitness.blogspot.com/
Back to Top
Buffy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Buffy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2013 at 18:34
jela sam slicno kao i sada ali s manje proteina i min 100g cokolade dnevno, bilo je dana kada sam jela i 300g. povrca sam uvijek puno jela, više nego voca. u zadnjih god dana sam izbacila sve konzervirano i loše (poput kocki za juhu i vegete). recimo da naginjem prema vegetarijanstvu ali nikako da preskocim nisku ogradu (jako volim roštilj :(). ne volim i odbijam: sireve, zobene (osim u juhi od rajcice), grah, kelj, zelene mahune, blitvu.

gle, u mom slucaju puls nema šanse da bude 130, prvo ne znam kakav bi kardio trebala raditi (tipa voziti bicikl). ja sam ti tip koji se voli ispucati i biti u svojoj lokvi znoja (insanity mi je dosadan i bezveze, tubofire je super) to rezultira puno vecim pulsem. koliko je to problem? citala sam bila da je fat burn zona laž i prijevara, ne znam što da mislim o tome...


utezi ce biti problem :( ali natjerati cu se. hiit nije problem, rekoh što veci intenzitet to mi je veca fora.





Edited by Buffy - 12 Svibanj 2013 at 18:37
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2013 at 09:01

hehe, buffy, ti si se sva smotala u te brojke Smile što se uopce zamaraš time? samo si bespotrebno kompliciraš život, još sada u ovoj nekoj pocetnoj fazi kad uopce nije potrebno picajzlit tako.....

Ako znaš koje greške si radila, znaš i šta treba smanjit/maknut. Neka cijela cokolada postane red cokolade ili par kockica.....povecaš proteine, povrce....povecaš aktivnost i ubaciš trening snage....odrediš neki kcal unos i šibaš po tome dok vidiš rezultate, kad zapne mijenjaš nešto...btw. slažem se sa kecluovim planom gore.

Jedeš ok, i taj nes te nece ubit Wink

Je otišlo što kilica dolje, di si sad?

A u rasprave oko termodinamike, matematike, inzulina i ostalog mi se neda ulazit....tu svatko ima svoju verziju i svoje iskustvo. Sigurno da ako znamo što radimo sladoled na dnevnoj bazi nece napravit štetu (ni meni štošta to ne napravi) i da si možemo dopustit puno više nego što mislimo, bar vecina, i to stalno guram ovdje... ali da se po dinotovom mišljenju gleda samo suficit/deficit i da prehrana nema nikakve utjecaje na hormone...tu se ne bih složila, pogotovo ne u generalnom smislu.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Buffy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Buffy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2013 at 10:07
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


hehe, buffy, ti si se sva smotala u te brojke Smile što se uopce zamaraš time? samo si bespotrebno kompliciraš život, još sada u ovoj nekoj pocetnoj fazi kad uopce nije potrebno picajzlit tako.....

Ako znaš koje greške si radila, znaš i šta treba smanjit/maknut. Neka cijela cokolada postane red cokolade ili par kockica.....povecaš proteine, povrce....povecaš aktivnost i ubaciš trening snage....odrediš neki kcal unos i šibaš po tome dok vidiš rezultate, kad zapne mijenjaš nešto...btw. slažem se sa kecluovim planom gore.

Jedeš ok, i taj nes te nece ubit Wink

Je otišlo što kilica dolje, di si sad?

A u rasprave oko termodinamike, matematike, inzulina i ostalog mi se neda ulazit....tu svatko ima svoju verziju i svoje iskustvo. Sigurno da ako znamo što radimo sladoled na dnevnoj bazi nece napravit štetu (ni meni štošta to ne napravi) i da si možemo dopustit puno više nego što mislimo, bar vecina, i to stalno guram ovdje... ali da se po dinotovom mišljenju gleda samo suficit/deficit i da prehrana nema nikakve utjecaje na hormone...tu se ne bih složila, pogotovo ne u generalnom smislu.


tebe sam cekala :D izmedju ostalog zbog blogova, super objašnjavaš stvari Wink

brojke su smotane, a i ja s njima. htjela bi znati koliki je deficit. da nije premali i preveliki (ocigledno teško da ce biti prevelik). nije mi teško racinati ni vagati - ljudi se toga užasavaju, meni je to nacin kontrole.

otišla je ta jedna kg u 9 dana, dok ne izgubim min 3 ne smatram da se išta znacajno dogodilo. ovo može biti samo voda ili težina hrane.

tjedan koji je ispred mene je zeznut, ne znam koliko cu moci vježbati od srijede do subote pošto necu biti doma, a i biti ce klope koju necu kuhati sama. makar mislim da je sve ok dok se držim dalje od slatkog.

onda negdje od 20.5 krecem s treningom snage, vidjela sam od extremefit-a program za pocetnike. vidjela sam i onaj 5kg u 5 tj, ali mislim da bi umrla da odmah krenem s tim.

citala sam bila da se može uklopiti npr. slatko u dnevni meni ako je u granicama dnevnog unosa. koliko je to istina? osobno se ne bi s tim puno igrala, uspjela sam ne znam na koju foru smanjiti to slatko na jednom u 7-10 dana.

možda, ako se usudim, postavim slike sljedeci tjedan pa da svijetu pokažem grozotu.



Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2013 at 10:46

Smile  thnx ;)

Ma gle, keclu je zapravo dosta toga napisao što i ja mislim pa se necu ponavljat. I meni se cini da si malo precijenila tu potrošnju...došla si na nekih 3000 kcal, ako sam dobro skužila....no way :) Teško je znati tocno u kcal koliko trošiš, ma ono, nemoguce....uostalom, kako su vec decki rekli - svaka osoba ce trošit drugacije...a i drugacije rasporedjivat tu hranu....ne trošite isto ti i neka osoba sa puno vecom mišicnom masom...

Fokusiraj se na tu prehranu, da znaš koliko unosiš (btw. slažem se za vagu, i ja sam takva - neka se užasava ko god hoce, ja bi bez vage kilu kruha stresla u obroku :D), a aktivnosti samo imaj što više. Bilo to one usputne koje ne iznose previše ali se skupe kroz dane, tjedne, mjesece....bilo to one formalne tipa treninga, nekih kardia i tako to...

Cuj me, svašta se može uklopit...to baš moraš gledat po sebi, kako reagiraš. Ja ne bih svakome savjetovala da ostavi to slatko, i u svim situacijama, a pogotovo ne onima koje to slatko samo vuce na dalje....dakle, ako se ne možeš zaustavit na par komada necega, bolje nemoj jer ceš prevrnut cijelu kutiju pa klinac. Ja svaki dan ubacim par kockica cokolade....ali to je doslovno par kockica.

Sve ovisi o tome koliko se možeš kontrolirat, koliko ti je lakše održavat kontrolu bez toga, koliko te to slatko cini gladnom....npr. ja pojedem konkretan obrok i ubacim sladoled na kraju - mene taj sladoled samo razgladni i ne mogu stat, na kraju nabijem puno više nego što sam mislila. Netko drugi ne može smislit to slatko nakon obroka, nekom baš lijepo sjedne neka manja kolicina...kužiš, milijun varijanti, a ti moraš pronac svoju.

Kažem ti, ako voliš tu cokoladu i mogla biš ostat na recimo 1 redu il tako nešto, i uklopit sve to u dnevni unos - ostavi. Ako vidiš da i s time ide prema dolje, a ici ce, super. Ako ne, mijenjaj nešto. U svakom slucaju, tih 100-njak kcal te nece unazadit, skini ih negdje drugdje ili potroši i idemo dalje.

Kod junka je po meni najveci problem što sa manjom kolicinom hrane uneseš previše kcal i onda nemaš baš puno mjesta za kasnije, za ostale obroke....tako da se sve može ako te to nešto odredjeno ne predstavlja neki trigger i ako paziš na ukupan unos kcal....i naravno, ako se ne radi o cjelodnevnom junkanju :)

Kila kila, super šta...korak po korak....samo polako uvrštavaj te treninge, pazi na kcal i ne zamaraj se brojkama....uostalom, da si u prevelikom deficitu izgubila biš puno više do sad Wink






Edited by Gym_girl - 13 Svibanj 2013 at 10:51
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2013 at 12:57
Originally posted by keclu keclu wrote:

[QUOTE=iver] 

proteini, ugljikohidrati skoro pa jednako utjecu na lucenje inzulina. Inzulin nije zlo vec je hormon koji je potreban za xy fizioloških funkcija.



Pozz,

U kom smislu si milio da gotovo jednako utjecu na lucenje inz?
ja s eenbi slozio da je svejedno sta jeo, naravno i koliko pojeo, kao sto si spomenuo da taj ness nije neka kolicina.
Vracam se na bolesna stanja, ali nije bitno stanje nego samo primjera radi. Krajem prosle godine sam radio s nekim baseballasima, jedan sa diabetesom i nisam se zelio previse mjesati u njegovu prehranu posto nemam dovoljno znanja i iskustva sa bolesnim stanjima, pa bolje ne napraviti nista nego naskoditi po tom pitanju kod korekcija prehrane i pre-post workout i ostale prehrane.
Jedino sto sam siguran iz rada s tim covjekom i feedbackom od njega je da kada se radi o proteinskoj hrani ona ne dize GUK u toj mjeri da bi zahtjevalo lucenje nke znacaqjnije kolicine (u ovom slucaju apliciranje inzulina) nakon P obroka, dok svaki UH obrok zahtjeva isto, tako da se zato bas i ne slazem oko izjave o skoroj jednakosti makrountrijenata i lucenju inz.
Slazem se da je 24h period zapravo najbitniji, ovo su nijanse  rekreativcima manje bitne.


Edited by The Phoenix - 13 Svibanj 2013 at 12:58
Back to Top
Buffy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Buffy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2013 at 13:02
dan sa 3000 cal je bio iznimka, 3000 se i meni cinilo puno pa sam zato i posumnjala u tocnost pulsmetra. taj dan sam vježbala ujutro 1h, pospremala kucu, bila u vrtu i još nekih 4h "trcala" gradom radi nabavke.  dakle, veliki dio dana u stalnom pokretu.

s cokoladom se necu igrati, kada mi se bude neizdrživo budem jela, valjda cu stati na pola cokse (30g). mene slatko ne cini gladnom nego me zasiti, znalo se dogoditi da poslijepodne jedem cokoladu i da nisam imala potrebu vecerati do kasno navecer. konstantan osjecaj punog želudca.

junk mi nije predstavljao nikad neki problem, hrenovke ne volim, ne znam kada sam zadnji put jela sendvic tipa mc donalds ili pomfri ili opcenito pohano. tu i tamo dobijem želju za pizzom ili cevapima (možda jednom u 2mj) pa pojedem malo.

ovaj tjedan što ide cu se potruditi vježbati, budem smislila nešto i držati se dalje od slatkog. pa po planu i programu startam kad se vratim doma. trening snage i kardio pod obavezno + rolanje, vožnja bicikla, vrt i kucanski poslovi.


Edited by Buffy - 13 Svibanj 2013 at 13:04
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2013 at 13:25
Upravo suprotno...cokolada te ne zasiti...zasititi ce te na koju minutu...ali ceš ogladnjeti kao vuk ubrzo :)
Back to Top
Buffy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Buffy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2013 at 13:39
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Upravo suprotno...cokolada te ne zasiti...zasititi ce te na koju minutu...ali ceš ogladnjeti kao vuk ubrzo :)


gle nemam šta lagat, kažem svoje iskustvo. cokolada me zasiti da ne moram uopce jesti par sati, recimo ako nakon normalog rucka pojedem dva reda cokolade osjecam kao kvrgu u želudcu.

napominjem, moje iskustvo dugogodišnjeg žderaca cokolade. Wink


Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2013 at 13:49

Meni uopce nije cudno da si sita nakon rucka i 2 reda cok., bilo bi mi cudno da nisi Smile

Možda je mett mislio na to kad pojedeš samo cokoladu pa te vuce na još....kao šecer pa se digne brzo, spusti još brže...ako nije u sklopu obroka...s tim da se kod cok. malo lakše zasititi jer ipak ima više masti pa je zasitinija od recimo bombona, nekog laganijeg sladoleda i tako toga slicnog...bar je kod mene tako, sladoleda bi na kile mogla, ali stvarno...lako što bi me kasnije prevrnulo...


Buffy, samo polako...vidim da strpljenja imaš, tako da to nije problem. Vidjet ceš da ce stvari krenut same od sebe sa tom procišcenom prehranom i povecanim kretanjem. Probaj tu neku ravnotežu održavat u obrocima, kao što i radiš i bit ce sve ok. Kad ti dodje gušt za necim pojedi i kreni dalje. Bitno je da se navike promijene i da sve pocneš radit automatski. Samo poprati te kcal da znaš što napravit dalje kad zapneš na duže vrijeme.



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Buffy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Buffy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2013 at 14:29
možda sam se krivo izrazila ili nedovoljno dobro objasnila.

dakle, od kako važem hranu nemam više onaj osjecaj da sam se prežderala, i mogla bih pojesti još puno da ga imam. kombinacija rucka (gdje važem hranu) i samo dva reda male cokolade daju osjecaj prežderavanja.

cokolada vuce na još cokolade ali imam i ja limit kada mi je muka, ali napominjem nije osjecaj gladi u pitanju. nisam gladna nego bi žderala cokoladu. razlikujem glad (fizicka potreba) od proždrljivosti (mentalna potreba).  valjda sam sad dobro pojasnila Smile

pratim kalorije jer zapisujem što jedem i kad sam doma sve ide na vagicu.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2013 at 08:32

hehe, jesi, jesi, sve ok, znam ja tu mentalnu potrebu, s tim se i borim cijeli život Wink

Super, ici ce to prema dolje, bez problema. Što god ko rekao i mislio, vodjenje dnevnika prehrane, odnosno to zapisivanje, je odlican nacin stjecanja kontrole i svijesti što, zašto i koliko jedemo. Ja nekad znam svaku sitnicu zapisivat, nekom bi bilo smiješno...ali kad nakon par mjeseci procitam što sam pisala, mogu dosta toga povezat jedno s drugim, pogotovo sa danima u ciklusu - cesto se isti obrasci ponašanja, osjecaja, želje za odredjenom hranom, samog izgleda tijela javljaju u tocno odredjenim periodima....na taj nacin puno bolje upoznaš sebe i svoje tijelo. Može se i bez toga ali vecinu toga zaboravimo....pa nismo svjesni tih poveznica.

Samo treba bit konzistentan, kao i u svemu......
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2013 at 13:10
Bez potpunog dnevnika hrane nema ni nadzora, nevjerojatno koliko ljudi griješe, a cesto i kako mjere. No, vracam se na prethodni koment. Bez da se ulazi u milijardu mogucih kombinacija oko inzulina i metabolizma lipida, jer ni kod iste osobe u raznim prilikama ovisno o xy faktora nije identicno, zato i postoji izmedju ostalog regulacija i povratne veze u tijelu, pa je i besmisleno komentirati @Dininu izjavu o termodinamici. Ljudsko tijelo nije parni stroj sa fiksnim zakonima i parametrima nego živi organizam sa bezbroj medjusobno ovisnih procesa, pa još ni današnja znanost na žalost nema kompletnu sliku, tj daleko je od nje.
      Ali pojesti komad cokolade u toku dana, par sati nakon jela, ili ujutro nakon 8-10 sati gladovanja i spavanja, užasno slatku preradjevinu od kave(baš jutros probao):), nije isto, bez obzira na samo 5g šecera ili relativan osjecaj slatkog. Koliko god netko bio savršenog metabolizma i to ne predstavlja nikakav problem za organizam, sumnjam de bi i jedan iskusan endokrinolog rekao da je dugorocno to zdravo i poželjno. Ni gušteraca ni jetra nisu organi kao mišici pa ce opterecenjem postati jaci i trebamo ih nepotrebno provocirati, osim kod nekih genetski nadarenih ili "modificiranih".    
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.