New Posts New Posts RSS Feed - ne osudjujte me :( i sama znam da sam predebela
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

ne osudjujte me :( i sama znam da sam predebela

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
blackbirds View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Svibanj 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote blackbirds Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: ne osudjujte me :( i sama znam da sam predebela
    Posted: 01 Svibanj 2013 at 15:14
dakle imam 26 godina,visoka sam 163 i imam 96 kila..:( da znam gotovo 30 kila više nego što bi trebala imati i stvarno sam u životu se i previše napatila zbog svojih kila,bila izrugivana kao dijete i kao odrasla osoba...doduše kad me ljudi vide i kad im kažem da imam toliko kila ne vjeruju kao ne može biti ali istina je:(  vaga ne laže...

imam blagi dijabetes kojeg za sada moram skinuti prehranom da nebi morala piti tablete,hormoni štitnjace mi malo divljaju TSH mi je povišen, neredovita menstruacija,policisticni jajnici sve simptomi pretilosti... troma sam, usporena,bezvoljna i na granici depresije..ovo je vjerojatno zadnji vlak ako želim biti zdrava jednog dana i ako želim imati djecu i unuke i sl...

enivej...molila bih vas za konkretan savjet u vezi prehrane i vježbanja...imam osjecaj da mi treba nešto ili netko ekstreman da me trgne još bolje i ima kontrolu nad menom...nisam emocionalni jelac ali znam jesti neko smece bezveze eto jer mi bude malo dosadno ili nešto :( 

inace sam studentica i po cijele dane na faksu i cesto jedem samo navecer što isto znam da je totalni promašaj...struka mi je biologija,mikrobiologija tako da se razumijem u sve što se loše dogadja u mojem organizmu i znam što bi trebala a što nebi tako da mi pocetnicki savjeti nisu potrebni vec malo motivacije malo ucenje discipline...netko kome nije problem malo se pozabaviti samnom...iako znam da nema baš neke koristi..ah..možda i previše tražim..

u svakom slucaju:( trebam pomoc...OuchCryDead
Always do what you are afraid to do.
Back to Top
organic View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote organic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Svibanj 2013 at 17:11
ciaoooo:))) tvojih sam godina,i tvoje struke:)i imala sam potpuno isti problem,i smrsavila 30 kg prije 3,4 godine..onda sam se vratila normalnoj prehrani,i vidila da su se kg poceli vracati..sad imam 63 kg,tako da i ja pokusavam makar malo skiniti,tako da mozemo zajeno:***
Back to Top
blackbirds View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Svibanj 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote blackbirds Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Svibanj 2013 at 17:25
jaaaj Big smile možeee ocem ;) baš sam happy
Always do what you are afraid to do.
Back to Top
organic View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote organic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Svibanj 2013 at 17:39
:)))))))) i ja,ko da sebe vidim!da li te nesto zanima,zelis pitati?
Back to Top
blackbirds View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Svibanj 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote blackbirds Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Svibanj 2013 at 17:57
poslala sam ti private mesedj ;)
Always do what you are afraid to do.
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Svibanj 2013 at 19:11
Moram komentirati izjavu da ti je ovo zadnji vlak.... Ne, nije. Ali ti zelim da ti to bude zadnji pokusaj i da bude uspjesan! Da, trebas se posvetiti sebi ali nisi ekstremni slucaj i ne moras biti bezvoljna. Zelim ti dobrodoslicu. Ovdje ima dosta ljudi koji ti mogu pomoci s prehranom i ne ustrucavaj se pitati.
Back to Top
blackbirds View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Svibanj 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote blackbirds Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2013 at 00:07
hvala puno na dobro došlici cjenim to ;)
Always do what you are afraid to do.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2013 at 09:37
blackbirds, dobrodošla Hug

Vidim da je organic vec uskocila Wink tako da ne znam da li da se miješam samo cu ti dati savjet da ne odlaziš na nikakve drasticne dijete, u nikakve krajnosti nego da kreneš polako i pametno.

Skoro pa smo i vršnjakinje, a gledam s kojim problemima se ti vec muciš....vjerujem da ti je teško i da trenutno nemaš pojma kako ceš to sve izgurat ali znaj da možeš, hoceš i moraš - ako se želiš osjecati dobro, biti zdrava i sprijeciti sve nevolje koje te cekaju ako sada ne okreneš plocu.

Ja vjerujem da nam puno toga krece od nas samih - od naših strahova, trauma, stresova - prvenstveno od doživljaja samih sebe - taj krivi mindset je ono prvo od cega treba krenuti. Što god da misliš o sebi, moraš preokrenuti na pozitivno. Što god te je slomilo nekad davno ili nedavno - moraš prihvatiti kao lekciju, zaboravit i krenut dalje. Nisu situacije te koje nas ubiju - vec naš doživljaj istih. Jacaj - i um, i duh i tijelo jer je samo ta cjelina ta koja te cini sretnom i potpunom.

Možeš puno toga napravit, samo kreni. Shvati da je sve samo tvoj izbor.

I pitaj što god te zanima, tu smo - i bez brige, osudjivanje je ovdje zabranjena rijec, bar dok sam ja moderator Big smile Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2013 at 10:42
Vec sam taj tvoj cin da si želiš pomoci je napredak,i da si smogla hrabrosti i pojavila se tu na forumu još veci.Sad nemoj stati,vec citaj,uci,raspituj se tu šta ti nije jasno,samo ne odustaj.kako ti je gymka rekla,polako,pametno ali sigurno.Zaboravi na dijete,i okreni plocu prema zdravijem nacinu života,uz zdravu prehranu i svakodnevno kretanje. Uz tebe smo!

Edited by fittyp - 02 Svibanj 2013 at 10:42
Back to Top
singer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote singer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2013 at 14:57
eeeeeej!! evo citam tvoju prvu recenicu i ne mogu vjerovati - sve isto k'o ja... khm, samo ja bi volila da sam vec pala na 96 kila haha .. imam i ja 26 godina, visoka 164, možda i 165, al u ovo sam krenula prije koja 2 tjedna..sa 103.9 .. nisam mogla vjerovati..danas imam 101.8, jao nestrpljivost i sve, odma bi ja sve brzo, al moram biti svjesna, kao i ti, da kile kako su došle (godinama nakupljane), tako moraju i otici, znaci sporijim, ali sigurnijim putem. Ne brini ništa, cim popraviš prehranu, raspoloženje ce ti skociti, dokazano odmaaa u pocetku znaci, nema masti i šecera iz tvornickih i brzih junkova koji sataru raspoloženje i cine nas tromima ... samo organsko, prirodno, nemasno, tj. dobre masti....ugl da se ne pravim puno pametna, a stokilašica sam i imam i svojih issues koliko 'oceš, pogledaj si ovu web stranicu, ima stvarno jako puno toga korisnog - http://fitnessangels.net/hr/prehrana.php kao i ova stranica https://www.fitness.com.hr/ a ono što je mene najviše inspiriralo i motiviralo da krenem, su ove dvije epizode s youtubea Extreme makeover weightloss edition http://www.youtube.com/watch?v=s9oMWqWT9u8 http://www.youtube.com/watch?v=Pp8wkNadyhk
i naravno, forumašica pod nadimkom Slavonka23 https://www.fitness.com.hr/mrsavljenje/savjeti/Smrsavila-sam-27-kg-u-7-mjeseci.aspx etooo dobrodošlaaa!!!
Back to Top
blackbirds View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Svibanj 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote blackbirds Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2013 at 17:40
awwww :) cure samo mi pišite želim sve znati osobito one koje su moje visine i kilaže :D jaj odmah mi je lakše pri srcu iskreno..baš mi je drago i veseli me podrška i motivacija ova od vas ;)
Always do what you are afraid to do.
Back to Top
shoda12 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Svibanj 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote shoda12 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Svibanj 2013 at 08:19
Bok , evo iedn3 koja je starija od tebe , ,mama dvoje bebaca i imam115kg da a visoka sam 168cm .u dva tjedna sam uzgubila 3 kg jer nisam jela kruh, slatko imsve te male napasti.Kako sam prije 2 mj. Rodila carskim rezom vjezbe su mi zabranjene iako se ja polako tjeram da vjezbam.ali ti je svemsitno.Poanta je da promjenim prehrambene navike i da pocnem svakodnevno vjezbati.kako bi se reklo zelim novi pocetak.
Back to Top
singer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote singer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2013 at 17:43
eeej.. kako napreduješ?
Back to Top
blackbirds View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Svibanj 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote blackbirds Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2013 at 16:37
hej hej eto nisam se dugo updejtala jer nisam niti imala previše stvari da to i kažem ovdje :((

dakle usponi i padovi kao i uvijek..kao da baš moram imati nekoga krj sebe da radimo zajedno bilo u virtualnom svijetu ili ovako prijateljski..sve moje frendice su fit i mršave i koliko god se trude ja mislim i osjecam njihovu "nevjeru" u moj napredak..nekako sve to kroz šalu ide i više se zezaju nego pomognu..kao zdravo se hrani i vježbaj..aham..e da mi to nije netko rekao fakat nebi znala kako smršaviti -.-

enivej..krenula sam prije mjesec dana na zumbu i super je trening tri puta tjedno i sve ali sam uz to jela ono najbrže što je došlo pod ruku i još su bili ispiti i stresovi ah..znalo se dogoditi da sam pojela jedan sendvic na dan i to je to i navecer pahiljice ili popila glucernu...ah...

sad me buni ovo vrijeme vruce znojim se jako i nemam teka ništa mi se ne jede osim tih pahuljica i voca i vode...stvarno nemam volje nekako za hranom a ni za icim ko gušter po suncu :( 

ako je netko možda u ulozi "spasitelja2 ovdje bila bih mu zahvalna :(
Always do what you are afraid to do.
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2013 at 16:44
Nitko ti ne može previše pomoci osim tebe same, moraš se cvrsto odluciti da to stvarno želiš i onda stvarno zapeti do kraja. Usvojiti neke navike i držati se toga, sve ostalo su izlike - stres, ispiti, nemam vremena itd.
Uzmi si procitat FAQ na prehrani, složi si otprilike jelovnik, evo ima i ovdje mala pripomoc http://fitnessangels.net/hr/prehrana.php
Ovdje izracunaj potrban broj kcal, znaci bmr, tdee, i od tdee oduzmi 500 kcal http://www.dijeta.net/BMR-TDEE.htm
Vjerojatno i sama znaš koje namirnice su zabranjene i što je junk, sve osalo pitaj, guglaj, citaj, saznaj.
Zumba je ok za pocetak valjda, ali nabaci i malo vježbi snage - puno brže i više ceš vidjeti napredak.
Back to Top
blackbirds View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Svibanj 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote blackbirds Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2013 at 16:48
hvala ti :) ah...baš sam down :( svi "debeli" me razumiju sad ...Cry
Always do what you are afraid to do.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.