New Posts New Posts RSS Feed - Ne jesti poslije š8 sati??
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Ne jesti poslije š8 sati??

 Post Reply Post Reply
Author
marina1203 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Ožujak 2008
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marina1203 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Ne jesti poslije š8 sati??
    Posted: 11 Srpanj 2008 at 20:05

 Do sada nisam pokusavala ici na ovakvu dijetu, pa me zanima ima li kakve koristi od takve -dijete-....Je li netko vec smrsavio, nakon koliko itd...

Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Srpanj 2008 at 20:18
Originally posted by marinaš203 marinaš203 wrote:

 Do sada nisam pokusavala ici na ovakvu dijetu, pa me zanima ima li kakve koristi od takve -dijete-....Je li netko vec smrsavio, nakon koliko itd...


Nema smisla, nema koristi, nema zdrave logike, samo notorne gluposti
Vrijeme dok si budna se iskorištava za unos hrane, kad god bio taj period, tako da te gluposti o nejedenju iza š8h nemaju smisla.
Samo cu navest jedan primjer, a ima ih dosta:
-što je s onima koji imaju trening u š8h? Jel i oni nece jesti iza š8h? Zna se odgovor.

-cak i da uzmeš period do š8h za jelo, imaš nekoliko sati manje za unos hrane, tj. svu hranu ceš morati zbiti do š8h (nema pravilnog vremenskog razmaka) a iza ce ti tijelo doslovno gladovati.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
hercegovka-23 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2008
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hercegovka-23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Srpanj 2008 at 20:33
ja vec mjesec dana ne jedem iza š8-š9 h - oko tih doba nesto lagano veceram, a poslije ako bas ogladnim pojedem jednu jabuku.
o pomaku na vagi necu govoriti (iako ga ima) ali mislim da je on spoj vise faktora.
..moje su oči samo moje i nitko ne zna ąto ja kroz njih vidim...
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Srpanj 2008 at 22:00
prije oho-hoj vremena cca 6-7 god ja sam smrsavila tom metodom ne jesti poslije 6 i to dosta... cim sam prestala jesti kile su samo isle dole..
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Srpanj 2008 at 19:00
što se tice tih "š8 sati"...mislim da je to druga verzija onoga "ne jesti 4 sata prije spavanja" a pretpostavljam da ljudi zbog posla ujutro idu spavati oko 22 sata. pa tako da je po meni glupost ne jesti iza š8,ako ja idem sada po ljeti spavati oko š,2, dok za vrijeme škole je to druga  prica... 
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Srpanj 2008 at 20:34
Treba uvijek jesti - pa i iza š8h. Samo treba pazit sto jesti - to je daleko najvaznije.

Ja osobno zadnji obrok imam cuku - pol cuke prije spavanja. :)

200g posnog afkors
Back to Top
klara17 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Srpanj 2008
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote klara17 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2008 at 13:25
ne jesti poslije š8 je posve razumno i pomaze... samo treba bit ustrajan...
ne jedi poslije  š8, izbaci kruh, smanji slatko- rezultati garantirani...
ja sada vodim to uz jos neku dijetu i kile idu dolje
prijatelj mi je smrsao 7 kila, nakon mj dana- nije jeo poslije š8 i izbacio kruh...
samo naprijed, to ti je nesto najbolje...
i da, i ja idem spavat oko 2-3 u noc, pa sta? covjek se navikne ako hoce, nakon tjedan-dva, zeludac ti nece ni trazit hranu poslije š8 i sve super
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2008 at 08:54
koliko to "ne jedenje nakon š8h" utjece na usporenje metabolizma? ja bi tako pocela jest,al zbog straha da ne usporim metabolizam ionako pojedem nešto i oko 20,30!  
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2008 at 22:24
Puno utjece i nije zdravorazumno.... Ja osobno ili imam treninge kasno navecer....ili sam radila do 9...i ne pada mi na pamet ne jest...u biti ne mogu ni izdržati...jedem posni navecer.... 
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2008 at 10:17
Originally posted by evica evica wrote:

koliko to "ne jedenje nakon š8h" utjece na usporenje metabolizma?

Sama si rekla, usporava metabolizam.
Originally posted by evica evica wrote:

ja bi tako pocela jest,al zbog straha da ne usporim metabolizam ionako pojedem nešto i oko 20,30!  

Tako je
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Kolovoz 2008 at 12:54
Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

Originally posted by evica evica wrote:

koliko to "ne jedenje nakon š8h" utjece na usporenje metabolizma?

Sama si rekla, usporava metabolizam.
Originally posted by evica evica wrote:

ja bi tako pocela jest,al zbog straha da ne usporim metabolizam ionako pojedem nešto i oko 20,30!  

Tako je



Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2008 at 21:53
al kaj ipak nije potrebno neki razmak između spavanja i zadnjeg obroka?
naime,muci me to kaj uskoro pocinjem trcat navecer i doc ci sa trcanja  cca  u  20.45, a zbog  škole  i  ranijeg dizanja  zbog jutarnjeg kardija i da se naspavam bi vec trebala u 22h spavat, (ustajala bi u 6 ujutro) . kaj bi tada mogla/morala pojest ako sam na definiciji? ili da izbjegnem taj obrok (sat vremena prije spavanja/u 2šh)?
Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote d3m0n Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2008 at 22:12
taj obrok je po meni i obvezan da se ne bi usporavo metabolizam

meni nekako najbolje navecer pase kuhana jaja(samo bjelanke pojedem) i uz to jogurt i onda dok operem zube ovo ono prođe pol h i lijepo u krpe.

dosta ljudi prije spavanja konzumira posni sir,naravno opet postoji mnogo recepata i toga sta se moze jesti a sta bi se trebalo izbjegavati.


Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2008 at 22:23
ovo kaj si rekao-jaja i jogurt-to su meni 2 obroka inace!
osim posnog i jogurta?
hammer,kaj ti savjetuješ?
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2008 at 22:35
Originally posted by d3m0n d3m0n wrote:

taj obrok je po meni i obvezan da se ne bi usporavo metabolizam

Da.

Originally posted by d3m0n d3m0n wrote:

meni nekako najbolje navecer pase kuhana jaja(samo bjelanke pojedem) i uz to jogurt i onda dok operem zube ovo ono prođe pol h i lijepo u krpe.

Odlicno si pokazao koliko znaš i razumiješ se u prehranu. Radije se suzdrži ovakvih savjeta...

Dakle, zašto si u krivu?
š. Jaja (pogoto bjelanci jer nema žumanjka da barem nešto uspori apsorpciju) su brzorazgradiva i cak ih neki iz tog razloga koriste umjesto wheya u PWM-u dok ih ti jedeš kao zadnji obrok što naravno nema smisla! Jede se obrok kojemu treba duže vrijeme za razgradnju a među boljim izborima je posni, što se tice naših uvjeta, ili kazein.

2. Da bi paradoks bio vec, ti ih još jedeš s jogurtom! A inzuiln? Skace, skace, skace!  I to još u zadnjem obroku jogurt. No further comment.

Originally posted by d3m0n d3m0n wrote:

dosta ljudi prije spavanja konzumira posni sir,naravno opet postoji mnogo recepata i toga sta se moze jesti a sta bi se trebalo izbjegavati.

I ti vidim znaš dosta toga pa opet krivo, zar ne.

Originally posted by evica evica wrote:

al kaj ipak nije potrebno neki razmak između spavanja i zadnjeg obroka?

Nije nužno.

Originally posted by evica evica wrote:

ovo kaj si rekao-jaja i jogurt-to su meni 2 obroka inace!

Tako je.
Originally posted by evica evica wrote:

osim posnog i jogurta?

Posni svakako, jogurt nikako.
Originally posted by evica evica wrote:

hammer,kaj ti savjetuješ?

Ako ne želiš posni (navedi razlog zbog cega ga ne bi jela) solucija ti je kupiti kazein (također proteinski prašak, ali sporoasporbirajuci).
  

Edited by Hammerstrength
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote d3m0n Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2008 at 22:41
probavo sma svasta na vecer i kazem naso sam se u tome,kako se ono kaze nije svaki covjek isti i tako ni svacij organizam nije isti.

Moj to dobro podnosi,da ne podnosi vec bi odavno mjenjo.Prvo i osnovno ja nemam vremena za dug san,opet ja te ne kuzim pa ja idem u teretanu navece i kad dojdem doma to jedem,ne pijem proteine zat to konzumiram,zat ni nije jasno,

zaboravih napomenut to mi je uglavnom u dane kad idem u teretanu

posni ne podnosim od njega mi se povraca
 

Edited by d3m0n
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.