New Posts New Posts RSS Feed - ne ide i ne ide
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

ne ide i ne ide

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
martaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2016
Location: croatia
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote martaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: ne ide i ne ide
    Posted: 27 Sijecanj 2016 at 21:57
Dakle.. stvar je ovakva.. visoka sam 169 i imam 60 kg. Gore sitnije građe, donji dio tijela- krupniji.
zadnjih 10 godina sam imala 55 i nisam ništa vježbala, jela sam sve što mi je došlo pod ruku...
onda sam prestala pušiti i popela se na 60 kg. Zbog kronične bolesti koju imam- zadnjih godinu dana vježbam, redovito više ili manje, a na posao idem pješke što je cca 4km dnevno brzog hoda. Zdrava prehrana, ništa bijelog brašna, kruha skoro ništa, u pekaru nisam ušla ne znam otkad..
Kako se ništa ne mijenja ni na vagi ni na obujmu, zadnja dva mjeseca inteziviram sve to- pa 3-4 puta tjedno radim turbo tempo na orbitreku po 45-60 minuta (kombinacija HIIT i brži tempo) i vježbam vježbe snage (21 fix, kayla itsines i sl)
al cm i kile ni makac. osjećam da sam mišiće dobila, i trbuh sam dosta izravnala i vide se i pločice, al daleko je to od onog što sam očekivala.. zašto vaga ne mrda? ni cm ne ide dolje? a nekad i po dva treninga odradim u danu (npr, ujutro orbitrek, navečer vježbe snage ili obrnuto).
nije da mi se ne zaleti slatkiš i loš dan, al generalno- jedem jaaako zdravo. izbacila čipseve i ostale gluposti, čokolade malo i samo one tamne.. jako puno napora i truda ulažem u sve to- al pomak je doslovno nikakav.
zna li netko u čemu griješim? di je zapelo? zašto cm ne idu dolje ni malo???
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2016 at 22:05
isto sam prosla...je li brojis kalorije?

ja sam isto jela zdravo ali sam dobro presisala kalorijski unos, znaci bitno je da
jedes koliko je tvoj tdee, isto tako ako jedes malo onda ti tijelo ne reaguje na
promjene jer je metabolizam usporen...

daj napisi ovdje jelovnik jedan-dva dana da vidimo...
Back to Top
martaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2016
Location: croatia
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote martaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2016 at 22:12
evo ovako...
neki prosjek..
ujutro pola avokada sa nekom salatom, lukom i slično..
na poslu (srednja smjena)- mango ili jabuka 1-2 plus par onih pirovih stiropora..
ručak- meso i neko povrće, bilo kroz maneštru, bilo kao dinstano povrće uz komad mesa..
večera-e tu sam slaba.. tu ne znam što bih i zna me omanuti, pa pojedem ovih krekera pol paketa ili voća dosta..
ovako je kad se kontroliram što većinom uspijem.. ubacim par kocki tamne čokolade kroz dan. na kavu sam prešla gorku sa malo mlijeka..
ponekad sribam sve, kao danas, al inače se kontroliram. večer mi je kritična, pa se natjeram da odem ranije spavati.
moguće da me zezne količina... pokušala sam pratiti kalorije u fitnesspalu, al me umori ono njihovo kompliciranje oko svake jabuke, komada kruha i ne znam čega, pa sam odustala.

izbacila sam iz kuće sve štapiće, smokije, sladolede,,, ne poham i nekuham  na vrhnju.. ma jako sam režim promijenila zadnjih godinu dana, najviše zbog kronične bolesti koju su mi otkrili. pa da se baš ništa ne događa..
paše mi vježbanje i neću prestati, ali baš sam ukomirana.. nekad sam mogla žderati hamburgere u dva ujutro bez da dobijem i grama, a sad imam filing da me deblja miris iz pekare...
Back to Top
martaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2016
Location: croatia
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote martaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2016 at 22:14
razmišljam se da li krivo vježbam..
sto je teorija.. laganije jednolično vježbanje- vs HIIT. vježbe snage više, pa neki kažu manje.. izbjegavat vježbe za noge i guzicu jer ionako su jake- pa onda opet- jačati sve mišiće jer troše više kalorija.. možda fulam u načinu vježbanja.. nemam pojma

Edited by martaa - 27 Sijecanj 2016 at 22:15
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2016 at 22:24
Prvo sto vidim: nema proteina,

znaci protein mora biti u svakom obroku. Zapamti to.

Recimo dorucak: jaja+zobene+vocka; proteinski hljeb+sunka+vocka

sto se tice treninga:

1.trening snage+hiit
2.trening snage+cardio

ovu kombinaciju... 4 puta sedmicno, znaci 2 puta 1.kombinacija, 2.puta druga

Ne izbjagavati pojedine vjezbe, citavo tijelo mora raditi da bi se metabolizam ubrzao
jer ne postoji ciljano gubljenje masnih naslaga. 
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2016 at 22:25
Vecera: nema ugljikohidrata nikakvih,

znaci meso i povrce, to ti je odsad pa nadalje vecera ako zelis promjene.

Moze i tuna+salata, riba+povrce
Back to Top
martaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2016
Location: croatia
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote martaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2016 at 22:32
ok, više proteina.. nego- de mi pojasni ovo s vježbanjem.. kad napišeš vježbe snage plus HIIT- to u jednom danu ili misliš kombiniranje kroz tjedan?
Back to Top
martaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2016
Location: croatia
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote martaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2016 at 22:32
i daj još malo pojašnjenja- što je onda točno HIIT a što cardio? zar nije i HIIT ustvar cardio?
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2016 at 08:36
vjezbe snage recimo 30 minuta plus HIIT- hiit je high intensity interval trening...recimo
skokovi u cucanj, preskakanje konopcem, burpees to se radi 10-15 minuta ovisi koliko mozes izdrzati...
uglavnom bez pauze, moras osjetit znatno povecanje pulsa (to je jedan dan sve)

Cardio mislim trcanje, hodanje, stepper, niski intenzitet.
Back to Top
Mike View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mike Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2016 at 13:01
Moje misljenje je da premalo jedes, cak bi se usudio reci i duplo premalo za toliko treninga. Dodaj u prehranu jaja i sir, odlicni izvori proteina, a relativno jeftini.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2016 at 13:20
Premalo jedeš, previše se brineš ;)  Taj usporeni metabolizam sad bi malo teže podnio hamburger u 2h ujutro... ;)

Proteini, vlakna....i više mirnog uma ;) Krenuvši od doručka.......

Strah te ugljikohidrata? :) A voće dobrodošlo u svakom dobu dana... :) Unesi malo škroba, može samo pomoći.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2016 at 13:28
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Premalo jedeš, previše se brineš ;)  Taj usporeni metabolizam sad bi malo teže podnio hamburger u 2h ujutro... ;)

Proteini, vlakna....i više mirnog uma ;) Krenuvši od doručka.......

Strah te ugljikohidrata? :) A voće dobrodošlo u svakom dobu dana... :) Unesi malo škroba, može samo pomoći.

ja se ne bih slozila za voce...kod mene ne funkcionise dobro jesti voce navecer...
ali opet kazem svako je drugaciji
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2016 at 15:02
nouuu...krivo shvaćeno Smile što i nije čudno jer sam malo nerazumljivo to sklepala ;)

To je više bio kao neki komentar na jelovnik...da je voće očito dobrodošlo u svakom dobu dan....a..čime sa htjela reći da to možda i nije najbolja praksa, pogotovo u većoj količini ...alli ko bi to skužio, ne kužim ni ja sad kad čitam Big smile

Anyway...opet će se naći neko ko ne izbacuje voće navečer i super mu je tako da.......stvar je i količine i uklopljenosti u kalorijski unos, ostalim obrocima... faze samog mršavljenja...ma ono, uglavnom želim reći da to nije nužno ni loša ni dobra praksa....u ovom slučaju bi ga zamijenila nečim konkretnim :) povrće, neki izvor proteina..kako je već gore rečeno...


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
martaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2016
Location: croatia
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote martaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2016 at 16:40
Jasno mi je za voce.. Kuzim da nije najbolje rjesenje za navecer. Al ono, dodje ti zelja za slatkim- pa sj mislis- bolje jabuka ili mango nego keksi.

Zanima me ovo za skrob? U kojem smislu vise skroba? Zasto?
Nastojim da sve bude izbalansirano. Jedem stvarno zdravo i nastojim ni u cemu pretjerivati. Jasno mi je i da sad imam 10 godina vise od onodobnog hamburgera u dva ujutro- al opet, da svi ovi napori nisu rezultirali gubitkom cm. Sinoc stala na vagu- 60 kg. Isto koliko i prije godinu dana. Fascinantno mi je da se nis nije promijenilo uz toliko zivotnih promjena..
Al dobro, probat cu i dalje...
Nego... Ovi treninzi- cardio + snaga u jednom danu- jel moraju biti odmah u sutu ili se moze raspodijeliti npr cardio ujutro, a snaga popodne...?
Back to Top
martaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2016
Location: croatia
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote martaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2016 at 16:45
Inace.. Uzela sam si sira i jogurta, imam
Chie i sezama, pa cu nastojati pojacati proteine..
Jutros sam doruckovala- "palacinku" od jednog jajeta i sake zobenih, feta kuhane sunke i casa kefira. To je bilo poslije treninga i kave.
Rucak manestra od povrca, danas mesa niaam imala jer nisam stigla sve spremit kad sam dosla a posla.
MO- jogurt
Vecera ce biti neki omlet ili posni sir s necim. A onda brisem u krevet da me ne uhvati zelja za slatkim. Prije spavanja cu ubaciti trening snage, jutros prije posla nisam stigla.
U kojoj mjeri su onda dozvoljeni riza (uvijek jedem samo smedju, crnu, crvenu...) i krumpir?
Od zitarica uglavnom jedem zobene i to za dorucak i ponekad proso, za rucak. Najdraza mi riza doduse...
Back to Top
martaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2016
Location: croatia
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote martaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2016 at 16:49
Sad kad vrtim film unatrag- definitivno se slazem da je premalo proteina.. Pojacat cu to. Inace- ne zazirem nesto od UH, samo pazim
Da su zdravi...zobene, proso, integralna riza i tako to..
UH sam poela smanjivat zadnjih dana vise zaludjena tim mirovanjem cijelog tijela. Ne znam kako da sve opet pokrenem.. Prestanak pusenja mi je skroz zeznuo stvar
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.