New Posts New Posts RSS Feed - Mucnina i hiperventilacija
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Mucnina i hiperventilacija

 Post Reply Post Reply
Author
qman View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Srpanj 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote qman Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Mucnina i hiperventilacija
    Posted: 21 Srpanj 2008 at 23:26
  Pozdrav!

Vježbam oko godinu dana, prosjek 2x tjedno. trening mi izgleda uvijek ovako:
š0min zagrijavanje
š5min razgibavanje i istezanje
60min rad s utezima
š0min istezanje
20-30min crobno

to je oko dva sata.

Međutim, zadnje vrijeme mi se javlja jedan problem. Uslijed vježbanja mi postane mucno, dobijem osjecaj kao da cu ostati bez zraka pa ubrzano dišem. Obicno se javi kada radim neku veliku mišicnu grupu, ali ponekad i kad razim završni crobni run.

Hranim se normalno, ne jedem nekoliko sati prije treninga. Pijem dovoljno tekucine. Spavam oko 7h dnevno. Ne znam zašto mi se to događa. Kulminacija je bila u nedjelju u toplicama. Išao sam plivati i nakon preplivanih 200m opet mucnina i manjak zraka. Dovukao sam se do rucnika, pokušao leci ali nisam stigao - ispovracao sam se po grmlju. To ne može biti dobro. Nisam se toliko iscrpio, mogao sam još plivati, tj. kondicijski sam mogao još izdržati.

Ako je netko imao slicno iskustvo ili zna o cemu se radi, pomognite! Želim vježbati i dalje, ali ovako mi je sve mrskije...
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Srpanj 2008 at 09:52
Uh , nemam pojma šta bi mogao biti problem.... Odi doktoru i napravi pretrage krvi i to da vidiš šta ti je. 
Back to Top
qman View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Srpanj 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote qman Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Srpanj 2008 at 10:31
Doktor bi mi bio zadnja opcija. Ne volim doktore. No ako moram...
Back to Top
qman View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Srpanj 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote qman Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Srpanj 2008 at 18:37
Bio sam kod doktora. Još uvijek ne vjerujem da sam mogao biti toliko glup i bedast. Sramim se, ali cu napisati da slucajno netko drugi ne napravi slicnu bedastocu, iako sumnjam...

Na pretragama mi je uocen nepravilan rad srca i neke cudne stvari koje ni doktoru nisu bile jasne sve dok nije pitao to pitanje: što obicno piješ?

Problem je bio u tome pto volim cedevitu. Pijem cedevitu. Kad se vježba, potreba za unošenjem tekucine raste, tako sam ja pio više cedevite. Sad znam da na pakiranjima piše da se NE SMIJE prekoraciti kolicina od 3 caše dnevno za odrasle i/ili š caše za djecu. Nisam to znao i konstantno sam se trovao cedevitom! Za ne povjerovati...


Back to Top
lulamae View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lulamae Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2009 at 22:24
  da,to za cedevitu sam znala..
nego,ja imam jedno pitanje..
meni je danas bilo mucno na treningu..prije nije nikad..kolko se sjecam..zagrijala sam se š5 min na traci,radila na spravama 45 min..pa otisla na steper i tamo mi je nakon 5 min bilo stvarno mucno,skoro sam povratila i imala sam osjecaj kao da cu se unesvijestiti..odmorila sam se pa sam nastavila ali nakon 5min opet..na kraju sam prekinula trening..sat vremena prije toga sam jela zobene pahuljice  s mlijekom š% m.m...to je bilo ujutro..da li mi je obrok mozda bio preslab?
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2009 at 19:11
preslab dorucak, predugacak trening!
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2009 at 20:33
Slicno se meni dogodilo nedavno, samo bez mucnine, ali uz vrtoglavicu i mutno pred ocima. I da, prije toga sam slabo jela. 
Primjetila sam također, da u periodu od par dana prije menstruacije puno teže podnosim napore, isto uz pojavu gornjih simptoma, a to su mi rekle i još neke cure, tak da možda i na to treba obratiti pažnju.

Trudim se otad pažljivije slušati svoje tijelo, valjda je to riješenje.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2009 at 22:15
Originally posted by Signorina Signorina wrote:

Trudim se otad pažljivije slušati svoje tijelo, valjda je to riješenje.


naravno da je
Back to Top
lulamae View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lulamae Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2009 at 13:12
  eto danas sam jela 2 jaja i mijesanu salatu od paradajza,krastavaca i paprike(mas.ulje,limun) i otisla na trening..i super sam se osjecala..
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2009 at 18:05
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by Signorina Signorina wrote:

Trudim se otad pažljivije slušati svoje tijelo, valjda je to riješenje.


naravno da je


Ma znam, i inace sam totalni pobornik toga, ali znaš kak je. Nije teško povremeno zastranit malo
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2009 at 19:51
Originally posted by Signorina Signorina wrote:


Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by Signorina Signorina wrote:

Trudim se otad pažljivije slušati svoje tijelo, valjda je to riješenje.


naravno da je
Ma znam, i inace sam totalni pobornik toga, ali znaš kak je. Nije teško povremeno zastranit malo


naravno, i treba dosta vremena da se nauci o svom tijelu
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.