New Posts New Posts RSS Feed - Mrsavljenje definicija prehrana Pomoc
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Mrsavljenje definicija prehrana Pomoc

 Post Reply Post Reply
Author
Marin123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Marin123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Mrsavljenje definicija prehrana Pomoc
    Posted: 27 Listopad 2013 at 16:15


Pozdrav svima Smile

Trebao bih par savjeta.

Imam 19godina imao sam 126kg na 195cm visine.
I odlucio da to mora stat prije dva mjeseca! Isprobo par dijeta i u kombinaciji s svakodnevnim 1,2 sata treningom (trcanje, teretana) skinuo sam 16 kilograma.

Imam dovoljno vremena i volje da se maksimalno posvetim rezultatu koji smatram da je vec sad fenomenalan.
Volio bih skinut stomak i opcenito sto vise masnih naslaga, pritom neizgubit misice, i oblikovat tijelo.
Trenutno sam na herbalife prehrani i kile polagano idu dolje, mada smatram da uz intenzivan trening neunosim dovoljno proteina i ostalih bitnih stvari.

Stoga moje je pitanje vezano za sve kako uz koje vjezbe uz koji program krenut u borbu protiv sala, definicija, misicna masa, ima li smisla i ima li negativnih ucinaka uz prehranu uvest proteine u prahu, ima li stetnih ucinaka, kolicina i sl...
Sta jos postoji preporucljivo cuo sam za hrpu preparata za brzu regeneraciju misica, za <podmazivanje koljena zglobova i sl>...

Zahvaljujem svaki savjet je dobro dosao Smile

Hvala!

Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2013 at 15:50
Pozdrav i dobrodošao
Prvo te molim da objasnis sto konkretno podrazumijevas pod "herbalife prehrana"- napisi sve obroke koje jedes u danu i sta kad jedes te u kojoj kolicini. Ukoliko vec uzimas herbalife sheake ( s tim da bih ja preporucila da lovu ulozis u dobar whey protein, a ne bacas na ovo, no od volje) onda ti whey nije potreban- bilo bi to previse "praskova", a nigdje ne bi bilo prave kvalitetne hrane koja je uvijek najbolji izbor
Sto treniras, i to nam isto opisi
pozdrav
cookies are for pussies
Back to Top
Marin123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Marin123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2013 at 02:11
Hvala.

Od nedavno (20dana) mjenjam dorucak i veceru s herbalife formulom 1. Rucak jedem normalno nastojim da bude sto manje masan i da ima puno povrca.

Dan izgleda otprilike ovako ujutro cca 9h 2tablete herbalife (vlakna za probavu/metabolizam) pa formula 1 shake s 250ml mlijeka. Trening jedan dan utezi, benc, trbusnjaci, sve redom, pa sljedeci dan trcanje, bicikl i sl. (i tako naizmjence) trening traje 1-2 sata. Za vrijeme treninga popijem pola do litru vode, i herbalife caj koji navodno ubrzava topljenje masnih naslaga (termogeneza).
Nakon treninga oko 12 popijem sumeci cvitamin ili sl. (ugl uopce vise nepijem sokove alkohol i sl). Eventualno ako sam gladan pojedem
jabuku do rucka. Rucak naci normalan (bijelo meso jaja spinat, kupus salata krumpir sta god). Uz to jos 2 herbalife tablete (pije ih se 6 dnevno). I negdje oko 20 popijem shake i dvije tablete.

To bude uglavmom to.

Nastojim trenirat 5-7puta tjedno.

Sad od herbalifea postoji protein soje koji se ubacuje u shakeove al tipa po 5grama...
Sad ja se nekuzim kolko ih se treba unosit, kakvi su rezultati i sl.

Gledo sam i sportsku verziju herbalifea di svaka porcija sadrzi po 25g proteina al mjesecno ispadne preko 2200kn a to mi je ipak malo previse.

Pitao sam u polleo sportu 205kn 1kg protein 30porcija po 25grama. Pa jel pri odabiru treba na nesto posebno obracat paznju? Koliko ga unositi i kada.

Dali je moguce dobivat misicnu masu a gubit salo u isto vrijeme ili trebam doc do zeljene kilaze pa onda krenut na misice?

Uz to sve volio bih i nekako zategnut kozu, svi pricaju da su gubitkom kila ostali s hrpom koze... Pa ako imate mozda neki savjet i oko toga svega?


Hvala unaprjed.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2013 at 10:19
e tako, vidis kad lijepo objasnis sve mi je jasno znaci ovako, sad ce ispoasti da pljujem po herbalifeu ali zapravo cu pljuvat po necem drugom sve ovo sto si naveo znaci dorucak, rucak i veceru- jedino rucak valja, a i tu bi trebao ukljuciti zdrave masti tipa maslinovo, kokosovo ulje ili orasaste plodove ako ullja ne volis. Prvo da nesto razjasnimo, ovo sto ti radis i koliko kcal unosis je ispod svake granice za minijaturnu zenu, a kamoli ne za muskarca. I tu bi se htjela osvrnuti na herbalife sheake- http://www.lifemana.com/3106.html jasno je da u jednom sheakeu ima 180kcal..pazi, ovo ja ne brojim ni pod svoj MO, a kamoli dorucak (btw ja imam 52kg )
Dakle, ono sto tebi treba da bi mrsavio, kao i svima koji zele to je DEFICIT- ako to ostvarujes bilo kroz prehranu, bilo kroz treninge ili kombinaciju obojeg (sto je najbolje) mrsavit ces garantirano. Medutim taj deficit ne smije biti ovako velik kao sto je kod tebe i trebao bi se odvijati postepeno inace ce ti se tijelo nakon pocetnih kila kojih se rijesis (sto ce vjerovatno biti misici, a ne mast jerr jedes premalo) naviknuti, metabolizam ce se usporiti i onda si napravio jos vecu glupost. Dakle, tvoj BMR bi se kretao oko 2400kcal, a TDEE oko 3300. Ovo prvo je bazalni metabolizam odnosno kcal koje trosis neradeci nista, a ovo drugo su kcal koje trosis u danu kad vjezbas cca 3* tj. Ti trebas srezat kcal po principu do os TDEE-a oduzmes 10-15%, sto znaci da bi trebao unositi na dan oko 2800-2900kcal. A ovaj tvoj jelovnik po mojoj procjeni, ovisno o tome koliko natuces kcal u rucku, a nevjerujem da natuces puno ima cca 1000kcal..kuzis u cemu je stvar? jedes premalo i napravit ces si sa 19g velike probleme u zelji da izgubis salo postat ces samo manja verzija sebe, bez misica, skinny fat, sto naravno ne zelis.
Prvo, moj savjet, ukoliko zelis ostaviti herbalife sheake u dorucku, ok, iako bi ja sheake izbacila, uzela kilu wheya i dodavala mjericu u normalan dorucak i iza treninga takoder mjericu wheya. Ova vlakna od herbalifea, caj i vit ostavi slobodno iako je cilj sve to unijeti kroz pravu krutu hranu bogatu nutrijentima pa nemoras bacat lovu na tablete

Ovo pitanje za mrsavljenje i nabijanje misica- radi se odvojeno- prvo skidas kile, ali to radis kombinacijom pravilne prehrane i treninga snage (na kojem treba biti naglasak) + kardio (brzi hod, jogging, plivanje, bicikli itd.)), onda ideš na masu. Buduci da si novi u ovom svemu vjerovatno ce ti se na pocetku dogoditi da istovremeno dobivas na misicnoj masi i da mrsavis tj gubis salo, sto je super, iskoristi taj period sto bolje mozes
e sto se tice koze koja ce ostati- sto vise treninga utezima i tog ce biti manje, ali nazalost vjerovatno ce dio i ostati, no to neka te brine ako se dogodi, do tada samo jedi pravilno i treniraj. Na forumu imas hrpu primjera kako treba jesti, ja cu ti okvirno navesesti kad i sta:
D: neki slozeni UH (razeni kruh, zobene pahuljice, heljda, palacinke od integralnog brasna i sl)+ 1-2 vocke+ proteini (whey ili sir posni ili jaja ili nest od mesa)
Meduobrok- slozeni UH + protein+ zdrave masti
R: slozeni UH+proteini+ zdrave masti+ povrce kojekavo
MO2 (prije treninga): proteini + vocka
trening sa utezima
poslije treninga- mjerica whey proetina + banana
V: proteini + masti + puno povrca kojekakvog
pred spavanje- proteini + masti

i ovo sve treba biti ukomponirano u 2800kcal koje trebas uzimat u danu.
Trening u teretani bi trebao biti 3 puta tjedno + kardio po volji 2-3 puta tjedno. Imas li kakvih problema pri obavljanju kardia- bolove u koljenima, ledima i sl? Kako izgleda trening u teretani?
pozz
cookies are for pussies
Back to Top
Marin123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Marin123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2013 at 11:49
Hvala.

Pa svakako da nakon intenzivnijeg treninga osjetim katkad umjerenu bol katkad u koljenima katkad u ledjima, ali nista ekstra.

Topal tuš, i san i sutra ko nov :)

A sto se treniga tice jos trazim po netu bas neki plan i program kojeg bi se drzo, a zasad vise iz glave vjezbam... Imate li kakav savjet oko plana vjezbi?
Neki pricaju sve jedan dan pa dan odmora, neki jedan dan ledja i nesto pa sljedeci dan noge i ruke ili sl.

hvala pozz

Back to Top
Marin123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Marin123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2013 at 11:55
Sto se tice kalorija. Neznam stvarno al nemam ekstra vecu potrebu za unosom niti glad (neznam kad sam zadnji put imo potrebu za: slatkim, cokoladom cipsom kolom burekom..) nastojat cu se donekle prilagodit savjetu :)

A sto se tice teretane i to, tim cardio danima (3xtjedno) sudeci po spravama potrosim od 800-1100 kalorija u prosjeku.



Edited by Marin123 - 31 Listopad 2013 at 12:04
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2013 at 11:59
cekaj, vjezbas u teretani? samo si bez plana ili? mislim da bi za tebe svakako bilo dobro radit nekakav fullbody trening tipa kruzni u teretani. Evo, imas ovdje nesto https://www.fitness.com.hr/vjezbe/programi-treninga/Kruzni-trening.aspx pa si pogledaj
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2013 at 12:01
Originally posted by Marin123 Marin123 wrote:

Sto se tice kalorija. Neznam stvarno al nemam ekstra vecu potrebu za unosom niti glad (neznam kad sam zadnji put imo potrebu za: slatkim, cokoladom cipsom kolom burekom..) nastojat cu se donekle prilagodit savjetu :)

A sto se tice teretane i to, tim cardio danima (3xtjedno) sudeci po spravama potrosim od 800-1100 kalorija u prosjeku.


ma znam da nisi gladan..ali napravit ces sranje sto jedes tako malo..+ dodani deficit iz vjezbanja..misici ce nastadati
cookies are for pussies
Back to Top
Marin123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Marin123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2013 at 12:02
Da teretana al bez tocnog plana hvala :)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2013 at 12:04
Originally posted by Marin123 Marin123 wrote:




E da i katkad u shake ubacim tipa zobene pahuljice, izmiksam suhe sljive orasaste plodove ili sl (tako da tu jos uleti kalorija). Zanima me jel moguce da i dalje ostanem tipa na shake ujutro i navece rucak dobar i dva medjuobroka tipa povrca/voca? I uz to jednom dnevno ili koliko kazete whey?

e pa onda pojacaj te sheakove sa zobenim, vocem i orasastim, mozes i sir posni ubacit da dobijes jos proteina. Ako je takav sheake onda moze to za D i V, a meduobroke uz povrce/voce bar neki protein tipa jaja ili posni sir i malo orasastih. Whey slobodno mjericu u dorucak, mjericu do dvije iza treninga sa bananom, i mozes ga prije spavanja umjesati u posni sir i dodati recimo kokosovo brasno par zlica
cookies are for pussies
Back to Top
Marin123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Marin123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2013 at 12:06
Hvala. I sto se wheya tice koji?
Savjetovo mi je prijatelj neki tipa kila 205kn okus vanilija 4zlice u 250ml vode/mlijeka (kao 25gr po obrok)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2013 at 12:11
Originally posted by Marin123 Marin123 wrote:

Hvala. I sto se wheya tice koji?
Savjetovo mi je prijatelj neki tipa kila 205kn okus vanilija 4zlice u 250ml vode/mlijeka (kao 25gr po obrok)

gledaj da na mjeric wheya (cca 30 g je mjerica) ima preko 20g proteina. Sto se marki tice nema tu neke razlike prevelike
cookies are for pussies
Back to Top
Marin123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Marin123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2013 at 12:17
Kolko onda dnevno tipa 60grama proteina? I zanima me jel ima to ikakvih negativnih strana moze li se pretjerat i sl?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2013 at 12:20
naravno da se moze pretjerati, ali s obzirom koliko ti kcal uzimas, sto je jako malo, ti sigurno neces pretjerati. Ja sam 52 kg uzimam cca 140 g na dan, a nekad sam isla (ovisno o cilju) i da 220g na dan. Nemoj da te to brine, vise te treba briniti ukupan iznos kcal koje bi trebao poceti racunati da vidis otprilike gdje si. evo jedan kalkulator pa probaj s njim:https://www.fitness.com.hr/fit/kalkulatori/Kalorijska-vrijednost-obroka.aspx
cookies are for pussies
Back to Top
Marin123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Marin123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2013 at 12:34
Hvala puno :D
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2013 at 12:37
no frks, samo jedi kvalitetno i treniraj i sve ce doci na svoje mjesto
sretno !
cookies are for pussies
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.