New Posts New Posts RSS Feed - mršavljenje ( nezdravo)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

mršavljenje ( nezdravo)

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
haha55 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Ožujak 2013
Location: zagreb
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote haha55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: mršavljenje ( nezdravo)
    Posted: 22 Ožujak 2013 at 10:28
postavila sam vec par pitanja u raznim temama, ali evo napravit cu i ovaj topic..  visoka sam 166 cm i imam 58 kila..  htjela bi skinuti 5-6 kg.. al neda mi se biti na djetama jel ih uvijek prekrsim.. kupila sam u jednoj ljekarni efederin kapi 1% ali samo 4 bocice od 10ml, jel mi vise nigdje ne zele prodat.. pa me zanima kako da ih "doziram" mislila sam sa kavom i aspirinom, npr. pola bocice po treningu.?? ili trecina bocice po treningu.??  ali jel mi to dovoljno da skinem tih 5-6 kila (te 4 bocice)???  htjela bi probati i sa clenbuterolom ali ga nemogu nabavit, pa ako neko radi s tim, mogao bi mi se javit u PM.. znam da nije ni zdravo ni dobro ni nista ali nekako mi je na taj nacin lakse hehe Smile
aaa
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2013 at 10:42
Mozda bi bilo dobro da pokusas sa treningom i prehranom kak spada, a ne dijetama ?
Sto god drugo radila neces postici nista, a i ako postignes to ce biti kratkog trajanja posto nisi naucila nista iz toga niti napravila nista po pitanju promjene i usvajanju zdravih  zivotnih navika. Drugim rijecima, kako ce (ako ce) otici tako ce se i vratiti


Edited by The Phoenix - 22 Ožujak 2013 at 10:43
Back to Top
davor95 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor95 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2013 at 12:33
Ako prehrana i vježba nisu kako spada, a pogotovo prehrana ništa drugo nece pokazati znacajne rezultate. Po meni je sve to prodavanje magle jer je preskupo za rezultat koji daje. Znaci bez stalnog režima nema rezultata.
Back to Top
haha55 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Ožujak 2013
Location: zagreb
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote haha55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2013 at 11:43
kako mislilite prehranom, pa ne jedem ja neznam koliko.. a u teretanu uvijek krenem i idem 3-4 dana i odustanem.. kaj bi trebala jesti, jel mi mozete neki primjer napisati.. ili preporuciti nekog privatnog trenera koj nije skup..
aaa
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2013 at 12:18
Citaj!
Pun je forum primjera jelovnika, ispravaka jelovnika koji nisu najbolji i korisnih informacija o pravilnoj prehrani.
S tim bocicama neceš napraviti ništa.
U ovom slucaju nema kracih i jednostavnijih putova do cilja ima samo kvalitetan trening i još kvalitetnija prehrana simple as that
Back to Top
haha55 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Ožujak 2013
Location: zagreb
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote haha55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2013 at 13:08
pa citala sam, i vidim da se svugdje spominje 1200-1300 kalorija dnevno.???  sta to nije puno previse..??? ako muskarcima treba 1800-2000, ne kuzim kako onda zeni koja zeli smrsaviti treba 1300.??  
aaa
Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2013 at 13:36
Neznam di si to procitala,ali to ti nije dovoljno ni za puko preživljavanje.To ti je opaka dijeta,a znamo šta dijete rade tijelu.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2013 at 13:50
ako oceš ne zdravo nemoj jest poslje 4-5 sati....možeš jesti šta hoceš to sam ja radio.. i smršavio 20 i nešta kila plus što sam vježbo...samo što kasnije kako vrijeme prolazi toliko ceš oslabiti i nece ti biti dobro...da ces žaliti što si to uopce napraila...1200 kalorija ti je jako jako jako malo...nemoj si to raditi....ubaci vježbe koje kroz tjedan odvvoji pol sat toliko možeš za vježbe neke....hrani se jace....jer ko što je rekao fittyp...tolika mala kolicina nije doovoljna da preživiš...ako želiš se izlagati opasnim bolestima ...slabljenej kstiju zglobova slobodno to radi....kasnije ceš žaliti....uvedi si zdravu prehranu...nemoj se igrati sa životom...kasnije ce ti biti žao...što si to uopce pocela...vjeruj mi...aj sam ti primjer koliko to može biti loše...a znam dosta ljudi što su to radili kao npr moja mama...pa se sada jedva krece...od problema zbglobova....i bolesti koja je dobila (lupus) hvala Bogu iscjeljena je...upiši samo pojam lupus pa ceš znati o cemu pricam kakva je to bolest....zbog te bolesti moja braca su trebala biti abortus....hvala Bogu nisu sada su ljepi zdravi bucmasti najveci u razredu..a doktor je reko da ce biti sa oproštenjem ne doprcani nikaki mentalno poremeceni dalje da ni ne nbrajam..a uzrok je gladovanje..vježbanje...mali unos hrane....zato se nemoj igrati sa životom koji je pred tobom imaš dosta toga na forumu pa citaj o zdravoj prehrani....vježbanju 30 minuta dnevno možeš odvojiti za neku tjelovjebu samo želim ti rec da se paziš kako postupaš sa svojim imunitetom....tjelom...pozdrav
Back to Top
haha55 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Ožujak 2013
Location: zagreb
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote haha55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2013 at 13:55
e pa to ne razumijem.. kako je 1300 kalorija premalo..??? to je puno, pa sta bi sve trebala pojest da kad se zbroji bude 1300,  toliko sada jedem sa svim cokoladama, cipsevima, majonezom i tim stvarima..  pa nisam ja neka prasica od 70 kila, da mi toliko hrane treba..  evo mojih mjera ( vidjela sam da to pišete, pa sam potrazila na netu kako se to ispravno radi) -   nadlaktica (tamo di je najdeblja)- 23cm      grudi, prsa (po sredini) -92cm        struk-65cm       bokovi-87cm     noga( tamo di je najdeblja)- 54          
aaa
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2013 at 14:03
ne znam ja šta ti gledaš ...kakva zbrajanja ti imaš meni je dorucak 1000 kalorija samo 200g zobenih pol litre mljeka plus jabuka...nije teško doci do 1000 ni malo...imaaš primjere jelovnika pa gledaj da pre malo je....1050 ti je mršavljenje pod ljecnicnim nadzorom! mal ocitaj to su opsane granice 1200 je neki minimum...ali ne preporuciv... nikako...kakva prasica? haha zašto bi bila sada sam ti rekao moj dorucak samo i još budem gladan razmišljam da si pojacam....dorucak...dorucak ti mora biti najjaci jedi cim ustaneš zatim rucak pa vecera....formiraj si da ti uh buude najveci od ujutro...a prema veceri što manje....ako ejdeš cim ustaneš ujutro tak do pola sata ...metabolizam ce ti biti ubrzan i lakše ceš probavljat i sve ako jedeš i povrca puno....imam iskustva kažem ti što se toga tice...i nebi ti preporucio taki unos mali jer je katastrofalan i nije dobar nikako...
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2013 at 14:14
Originally posted by haha55 haha55 wrote:

e pa to ne razumijem.. kako je 1300 kalorija premalo..??? to je puno, pa sta bi sve trebala pojest da kad se zbroji bude 1300,  toliko sada jedem sa svim cokoladama, cipsevima, majonezom i tim stvarima..  pa nisam ja neka prasica od 70 kila, da mi toliko hrane treba..  evo mojih mjera ( vidjela sam da to pišete, pa sam potrazila na netu kako se to ispravno radi) -   nadlaktica (tamo di je najdeblja)- 23cm      grudi, prsa (po sredini) -92cm        struk-65cm       bokovi-87cm     noga( tamo di je najdeblja)- 54          


izracunaj si TDEE, imaš kalkulatore za to i na ovom sajtu (za to ti treba visina, težina, spol, dob, nivoa ktivnosti)
Nemoj lupetat gluposti, citaj i uci.
Back to Top
haha55 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Ožujak 2013
Location: zagreb
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote haha55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2013 at 15:09
BMR mi je 1428  ...a TDEE mi je 1714..   i kaj sada to znaci.???  jel to naci da od 1714 moram oduzeti 500..??  ako znaci onda sam dobro rekla 1200 kalorija dnevno, ako zelim smrsavit
aaa
Back to Top
kokodak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 79
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kokodak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2013 at 15:28
Originally posted by haha55 haha55 wrote:

BMR mi je 1428  ...a TDEE mi je 1714..   i kaj sada to znaci.???  jel to naci da od 1714 moram oduzeti 500..??  ako znaci onda sam dobro rekla 1200 kalorija dnevno, ako zelim smrsavit

Procitaj ovo i sve ce ti biti jasno      https://www.fitness.com.hr/mrsavljenje/savjeti/Izgubite-5kg-masti-u-5-tjedana.aspx   
Back to Top
keclu View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Studeni 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote keclu Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2013 at 16:18
1500kcal za ženu koja hoce smršaviti nije puno hrane... šta god se pricalo da je to nezdravo, nije dovoljno za puko preživljavanje itd itd.

To je normalna cifra koju ce sigurno dotaknuti bilo koja žena koja želi postici malo više od prosjeka.

Što se tice stimulansa... efedrin je sigurno jedan od najgorih. Ostvarit ceš odredjenu metabolicku prednost od cca 4-5%, a to ce iznositi 50-100kcal dnevno.
Ako se uzima onda se uzima u podmuklom stadiju dijete kada nemaš volje za ništa, a moraš skinuti zadnje naslage radi nekog slikanja ili natjecanja. Inace kao rekreativcu, nebih nikome preporucio.

Clen... ista stvar... nešto veci fat burn se može ocekivat, manje potkožne tekucine, ali nije cudotvoran lijek.

Sve šta ti treba je kontinuitet u teretani, cardiu i organizirana i disciplinirana prehrana... Od stimulansa ceš napraviti korak nazad i na kraju završiti sa kolacem u ustima.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2013 at 16:49
onda spominje prehranu od 1200 kalorija...niej isto sa 1500
Back to Top
haha55 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Ožujak 2013
Location: zagreb
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote haha55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2013 at 16:39
ja tu nikog nista ne razumijem.. procitala sam ovaj tekst na stranici koju je "kokodak" stavio/la     i po tome bi trebala 3 dana za redom jesti 1199 kcal i onda cetvrti 1500 i tako u krug...  a vi govorite da je premalo...   evo jedno konkretno pitanje,  danas sam jela  -oko pola 8 ujutro- pola šake žitarica (onih fuj,obicnih) sa 1 i pol dcl light jogurta         -oko 10 sam bila gladna pa sam pojela jedno integralno pecivo        -oko pol 2 sam pojela jabuku  ... sada je pola 5 i idem si spec na naglo neko meso pilece bjelo, i to ce biti to.  i sta da u to ubacim da bude vise kalorija,  kako da uspijem unjeti toliko puno kalorija, kada sva zdrava hrana ima malo kalorija, naravno osim jaja, orasastih plodova i tih gluposti, ali njih nekako ne zelim jesti jel imam osjecaj kao da cu se udebljat
aaa
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.