New Posts New Posts RSS Feed - moze mala pomoc?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

moze mala pomoc?

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
skarice_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Veljaca 2007
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote skarice_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: moze mala pomoc?
    Posted: 06 Veljaca 2007 at 11:25
visoka sam š60 (vise manje) i imam 65 kg,te š7 godina
zelim smrsaviti,naravno,mozda do 58,59 kg,mozda jos vise,ovisi
ne bih sad one stroge dijete,nego malo po malo,dakle,sta smijem jesti,sta ne.
i imam problem jer kada je skola popodne,treba mi poprilicno dugo da dodjem kuci,dolazim negdje oko 2š,2š:30,a znam da je to prekasno za veceru.,pa sto da u medjuvremenu pojedem da ne budem gladna dok stignem kuci?
sto za dorucak?voce i cokolino? 
znam da je i vjezbanje vazno,cula sam da je orbitrek dobar,pa jel bi mogli savjeti koliko dugo,kada,prije ili poslije jela i tako to.
Back to Top
nenno View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2007
Location: Velika Gorica
Status: Offline
Points: 134
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nenno Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2007 at 11:44
 srecom nemas previse kila  za skinut, a u godinama si kad tijelo to brzo rjesava jer je i metabolizam brz....za pocetak malo procesljaj stranicu i procitaj savjete za prehranu, pa se mozes javiti sa potpitanjima....a pogledaj i ovdje na forumu jer je vec nekoliko ljudi pitalo slicna pitanja
"....I only dream in black and white. I only drema 'cause I'm alive...."
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2007 at 15:58
Svakako procitati:

https://www.fitness.com.hr/savjeti/prehrana.aspx

https://www.fitness.com.hr/savjeti/mrsavljenje.aspx

A slobodno i ostalo sto je na webu procitas - ima korisnih stvari
   
Back to Top
Tanja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Prosinac 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 64
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tanja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2007 at 10:59
Negdje sam procitala da je dorucak najbitniji jer ako ga preskocis, organizam ce cijeli dan traziti vise hrane nego sto bi trazio da si pojela obilan dorucak. Tak da ja smatram da je dorucak najbitniji, rucak kuhano, medjuobroci tipa jogurt, voce i sl., puno, puno vode, nista slatkisa!!, a za veceru nesto minimalno. A i puno ti ovisi o metabolizmu. Npr. ja mogu jako puno pojest da se ne udebljam, ne kazem da ce to trajati vjecno.., a netko pojede malo pa mu se sve primi. Tako da ako spadas u ovu drugu skupinu, moras paziti kaj papas.. I mislim da ti je rekreacija najbolje rjesenje, ne moras ti ici negdje da bi vjezbala, probaj sa npr. Cindy Crawford, ja ti to vjezbam doma i mogu ti rec da je super. Rolanje, bicikl.. Malo po malo, nemoj gubiti volju ako ne smrsavis u dva tjedna

Edited by Tanja
Back to Top
nenno View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2007
Location: Velika Gorica
Status: Offline
Points: 134
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nenno Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2007 at 12:14

Originally posted by Tanja Tanja wrote:

Negdje sam procitala da je dorucak najbitniji jer ako ga preskocis, organizam ce cijeli dan traziti vise hrane nego sto bi trazio da si pojela obilan dorucak. Tak da ja smatram da je dorucak najbitniji, rucak kuhano, medjuobroci tipa jogurt, voce i sl., puno, puno vode, nista slatkisa!!, a za veceru nesto minimalno. A i puno ti ovisi o metabolizmu. Npr. ja mogu jako puno pojest da se ne udebljam, ne kazem da ce to trajati vjecno.., a netko pojede malo pa mu se sve primi. Tako da ako spadas u ovu drugu skupinu, moras paziti kaj papas.. I smislim da ti je rekreacija najbolje rjesenje, ne moras ti ici negdje da bi vjezbala, probaj sa npr. Cindy Crawford, ja ti to vjezbam doma i mogu ti rec da je super. Rolanje, bicikl.. Malo po malo, nemoj gubiti volju ako ne smrsavis u dva tjedna
 

mali ispravak.....dorucak je bitan iz nekoliko razloga: prvo - ako se jede dorucak metabolizam se vec ujutro pokrece i trosi kalorije, a ako se preskoci dorucak - metabolizam miruje i usprava se, a svi znamo da je jedan od ciljeva mrsavljenja ubrzanje metabolizma sto se postize sa 5-6 obroka dnevno (naravno ne preobilnih)...dalje, ako se pojede dorucak pa cak i obilniji nema straha za debljanje jer je tako i tako cijeli dan pred tobom i to ces sigurno potrositi....i zadnje, ako pojedes kvalitetan dorucak (zitarice, bio-peciva, jogurt, shake i sl.) neces doci u napast pretrpat se ruckom jer ces toliko ogladnjeti ako preskocis dorucak

"....I only dream in black and white. I only drema 'cause I'm alive...."
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2007 at 09:17
Originally posted by nenno nenno wrote:

Originally posted by Tanja Tanja wrote:

Negdje sam procitala da je dorucak najbitniji jer ako ga preskocis, organizam ce cijeli dan traziti vise hrane nego sto bi trazio da si pojela obilan dorucak. Tak da ja smatram da je dorucak najbitniji, rucak kuhano, medjuobroci tipa jogurt, voce i sl., puno, puno vode, nista slatkisa!!, a za veceru nesto minimalno. A i puno ti ovisi o metabolizmu. Npr. ja mogu jako puno pojest da se ne udebljam, ne kazem da ce to trajati vjecno.., a netko pojede malo pa mu se sve primi. Tako da ako spadas u ovu drugu skupinu, moras paziti kaj papas.. I smislim da ti je rekreacija najbolje rjesenje, ne moras ti ici negdje da bi vjezbala, probaj sa npr. Cindy Crawford, ja ti to vjezbam doma i mogu ti rec da je super. Rolanje, bicikl.. Malo po malo, nemoj gubiti volju ako ne smrsavis u dva tjedna
 

mali ispravak.....dorucak je bitan iz nekoliko razloga: prvo - ako se jede dorucak metabolizam se vec ujutro pokrece i trosi kalorije, a ako se preskoci dorucak - metabolizam miruje i usprava se, a svi znamo da je jedan od ciljeva mrsavljenja ubrzanje metabolizma sto se postize sa 5-6 obroka dnevno (naravno ne preobilnih)...dalje, ako se pojede dorucak pa cak i obilniji nema straha za debljanje jer je tako i tako cijeli dan pred tobom i to ces sigurno potrositi....i zadnje, ako pojedes kvalitetan dorucak (zitarice, bio-peciva, jogurt, shake i sl.) neces doci u napast pretrpat se ruckom jer ces toliko ogladnjeti ako preskocis dorucak

 MALA DOGRADNJA--Nakon ustajanja nivo secera u krvi je nizak,nejedeci dorucak cinimo tijelu neuslugu, sto nam daje ,,,razdrazljivost,osjecaj umora,bezvoljnost i sta ja znam sta jos koga hvata rano ujutro,,, jer nemozemo snadbjeti mozak sa dovoljnom kolicinom secera..
Back to Top
girlll View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Svibanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote girlll Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2007 at 15:21

 evo da ne otvaram novu temu nepotrebno, pitati cu ovdje...

visoka sam š,64 i imam 60 kg. ne zelim drasticno smrsaviti, ali htjela bih izgubiti 2, mozda 3 kg.

vec sam procitala da ne preporucujete stroge dijete, pogotovo jer sam jos u razvoju.

okvirno znam da bih trebala povecati broj obroka, ne vecerati, zdravije se hraniti i to, ali mali mi problem pravi sto idem u skolu.

trudim se da dnevno jedem minimalno 4 puta, pa neki od tih obroka moraju biti u skoli, znaci iz pekare ili automata sa slatkisima!

e sad, zanimaju me vasi savjeti. koje proizvode odabrati u pekari? sto izbjegavati? koje grickalice i sl. uzeti u medjuobroku? i ako je netko jeo one "corny"-je koliko su oni preporucivi?

i jos sam htjel pitati za veceru. osobno mi uopce ne predstavlja problem ne vecerati, jer nemam potrebu, ali me zanima kada se preporucuje posljednji dnevni obrok? je li š6 h ipak prerano ako idem spavati oko 23?

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2007 at 16:50
Stroge dijete svakako izbjegavaj, kao sta si vec procitala!

Naravno da moras povecati broj obroka, skola je malo problem , znam po sebi, ali da se sredit malo, samo treba imat volje, recimo kad ti je ujutro skola onda pojedi ujutro prije skole barem nesto, neko voce ili svjezeg sira malo ili tako nesto, ja pojedem musli i mlijeko ali to je tebi vjerojatno prejako energetski jer ti zelis izgubit kile za razliku od mene

Kasnije imas jedan obrok u skoli oko š0 i pol, i onda poslije skole ti je rucak doma - dobro ti je jesti juhe (od mesa, povrca, riblje), piletinu i puretinu bez koze koja je masna, naravno povrce itd itd i jos imas jedan medjuobrok (znaci neko voce , jabuka, banana, sljive, mandarina, naranca itd ili svjezeg sira malo ili popijes jogurt ili tako nesto) i vecera (npr. salata od povrca) , i to ti je tih 5 obroka

Ovo sam samo dao neke primjere sta se tice sta bi trebala jest, detaljnije o prehrani i planovima prehrane imas takodjer na ovome forumu pa si malo pogledaj:

https://www.fitness.com.hr/forum/forum_posts.asp?TID=š4&P N=3

a imas i jos neke zanimljive teme o tome u podforumu nutricionizam kao i ovo ali druge teme, gdje su neki iznosili svoje jelovnike van ove teme za koju sam ti sad dao link

Slatkise izbjegavaj cim vise, zatim slano izbjegavaj (razni cipsevi i takve stvari)
Od grickalica ti je ok jest grozdjice, brusnice i takve stvari

Corny nisam jeo tako da neznam, ali mozes pitat ove neke sa foruma, dosta njih je to probalo tako da ....

U pekari neznam bas sta pametno mozes izabrat, mozda bi ti bilo bolje da kupis u trgovini (ako imas blizu koju)malo crnog kruha i sira  ili pilece salame ili tako nesto i pojedes jedan fini sendvic

Mislim da ti je š6 h svakako prerano za zadnji obrok u danu, ja veceram obicno oko 2šh , a u dane kad idem na trening i kasnije jer sam na treningu do 2š:30 i onda dodjem doma oko 22h tako da onda jedem

Ali najbolje bi ti bilo vecerat negdje oko š9 ili š9:30 h


E, i samo me zanima, da li treniras sta?

Jer uz pravilnu prehranu bilo bi svakako preporucljivo da se bavis nekom tjelesnom aktivnoscu, tj. nekim sportom


  

Edited by Ive_ri
Back to Top
girlll View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Svibanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote girlll Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2007 at 17:25

Originally posted by Ive_ri Ive_ri wrote:



E, i samo me zanima, da li treniras sta?

Jer uz pravilnu prehranu bilo bi svakako preporucljivo da se bavis nekom tjelesnom aktivnoscu, tj. nekim sportom


  
 

do nedavno sam trenirala rukomet, a sad kako sam prestala imam potrebu istrcat se, pa najcesce 3-5 puta tjedno navecer trcim...nisu to neke duge staze, ali bolje ista nego nista =).... uz to naravno napravim vjezbe za istezanje i jos par dodatnih...

i odem u teretanu jednom tjedno, tek toliko da odrzim misice koje sam izgradila godinama trenirajuci

prihvacam sugestije i sto se tice vjezbi i sporta

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2007 at 20:36
Super ako si dugorocno trenirala

Sad trcis redovno, to je isto super

A mogu te pitat zasto si prestala sa rukometom, kad si tako dugo trenirala?


Mislis se sad ukljucit na neki drugi sport cisto rekreativno ili u teretanu ili tako nesto ili ces samo za kondiciju ovako trcat malo?

Jer obicno se ljudi koji dugo intenzivno treniraju neki sport ako prestanu s aktivnostima znaju dosta udebljat jer je tijelo naviklo na napor a ako prestanes pocne se sve talozit, tako da je dobro da trcis

Back to Top
girlll View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Svibanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote girlll Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2007 at 21:01

 prestala sam jer mi je pocelo oduzimati previse vremena, a ja se nikad nisam planirala bavit profesionalno sportom, pa si nisam mogla priustiti da toliko vremena odvajam za treninge i utakmice...

do kraja ljeta ne cu se ukljucivati na nista redovno...samo tu i tamo teretana, malo trcanja i to...

na jesen vjerovatno neki pilates ili crobik...rekreativno.

 

i dajte ljudi ako jos netko moze nabaciti koji savjet, dobro bi doslo...

Back to Top
girlll View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Svibanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote girlll Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2007 at 22:42

 i jos me zanima sto se trcanja tice sto preporucujete.

koliko vremenski, koliko puta tjedno, kolika brzina i tako...

kao sto sam napisala u dobroj sam kondiciji i mogu trcati dosta dugo...

HEELP!

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2007 at 20:43
Pa koliko ja znam , za smrsavit je bolje trcat slabijim tempom , znaci ne toliko brzo, a ok je recimo 3x tjedno po pola saza ili 45 min , mislim da je to sasvim dovoljno , ali sve to ovisi o covjeku, nekome je potrebno vise nekome manje tako da to ces i sama osjetit

I jos uz to mozes u teretanu ako oces
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2007 at 00:05

 Drage cure, TENISICE NA NOGE I BAVITI SE SPORTOM!

Nema tu filozofije - ako zelis smrsaviti:

  • smanji hranu
  • povecaj aktivnost

 

Moram priznati da ste ipak malo premlade za tu kilazu, ali nikada nije kasno. Bitno je samo odrediti prioritete. Sretno!

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2007 at 00:13

 Trcanje:

  • Bar 3x tjedno,
  • 40-ak min i
  • drzati tempo tako da ti otkucaji srca budu oko š40. I to je to!

Medutim, ipak predlazem crobik ili rolanje kao manje dosadnu opciju. Za trcanje se ne odlucujes, trcanje je nacin zivota. Ne solim pamet jer ja kao trcim i nitko drugi ne moze - JA MRZIM TRCATI SAMA!  Nuzno zlo! Hihihi.... Stvar je u tome da ti stvarno nece biti zanimljivo, pada ti interes i odustajes.... crobik ili rolanje je veselije i nisi solo brijac!

Back to Top
girlll View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Svibanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote girlll Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2007 at 13:51

 Theia, ponasas se kao da imamo 20 kg viska, a ne 2!

meni je to tvoje trcenje po 40 minuta prerigorozno. radije idem na pilates i crobic =)

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.