New Posts New Posts RSS Feed - Molim za pomoc - prehrana i teretana
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Molim za pomoc - prehrana i teretana

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
amalia View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 31
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote amalia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Molim za pomoc - prehrana i teretana
    Posted: 21 Rujan 2013 at 19:39
Veliki pozdrav svim forumašima :)!
Evo napravila sam plan i zacrtala cilj (gubitak masnog tkiva i oblikovanje tijela), a vas bih molila da mi pomognete tako da procitate dolje niže što sam napisala vezano za trening i prehranu, te savjetujete što treba izmijeniti. U teretani sam tek dva tjedna, promjene vidim samo u vidu toga da se osjecam bolje u odjeci koju inace nosim, ali izbjegavam još vaganje/mjerenje, za to cekam da prodje mjesec dana.
Uglavnom da krenem :)
Dakle, ženska :D
V: 173cm
T: 76kg

Prehrana (jelovnik se trudim da bude do 1600kcal dnevno – je li to premalo/previše?)
D – 80g zobenih, 20g Master Crumble (iz Lidla) žitarice, zalijem sa cca. 100g 2.8% jogurta
Poslije dorucka odem na trening u teretanu
MO1 – poslije teretane obicno uzmem jednu ili dvije banane onako odokativno 150-200g toga
R – svinjeci but/pileca prsa/ pureca prsa šnicla velicine dlana otprilike (vecinom peceno, piletinu nekada skuham) ili tuna u slanoj vodi jedna konzerva ima mislim cca 150g mesa, nekada samo uz salate (tu se stvarno ne štedim pojedem tonu zelene salate, rajcice, paprike, krastavaca, kupusa, uglavnom što se nadje taj dan u frižideru), a nekada uz to još recimo krumpir ili rižu (oko 100g) ili šnitu raženog kruha iz Lidla
MO2 – sveježe voce cca 250g i cca 6 oraha u ljusci (ili bilo koje drugo orašasto voce)
V – posni sir 150g i neka salata, eventualno ako ostane od rucka mesa to uzmem, trudim se bez UH navecer
Što se prehrane tice zanima me – da li nekada mogu za rucak uzeti variva od graha ili neke druge mahunarke, bez krupmira i slicnoga? Kao PWM planiram uzeti proteine, samo sam trenutno u štednji za njih, a i nisam sigurna koji proizvodjac i okus uzeti jer iskreno ako mi nešta nece pasati okusom nema šanse da popijem/pojedem, šta ja mogu takava sam fina guza :D, pa ako imate kakve sugestije po pitanju toga recite. Hrana se važe sirova ili obradjena?

Teretana
Po onome što sam s interneta proucila sastavila sam si nešto što je kakti prilagodjeno meni, jer sve vježbe jednostavno ne mogu još izvoditi. Imam dva treninga, koje rotiram kroz tjedan, znaci u teretanu idem pon/sri/pet/sub. Radim na stvarno malim težinama jer naravno ne mogu više, ali nadam se da cu s vremenom ojacati.

Trening 1
Cardio 10min traka, intenzitetom tek toliko da se oznojim :D
Ruke: Curl and press – 10 ponavljanja 5kg, 3 serije
Triceps Cable pushdown – 10 ponavljanja (nisam sigurna mislim na 15kg), 3 serije
DB seated overhead triceps extension – 10 ponavljanja 5kg, 3 serije
Ledja: Cable seated row – 10 ponavljanja 30kg, 3 serije
Cable pulldown – 10 ponavljanja 30kg, 3 serije
Back extension – 12 ponavljanja, 3 serije
Prsa: Pec Deck Butterflies – 12 ponavljanja 15kg, 3 serije
Ramena: Shoulder Press – 10 ponavljanja 5kg, 3 serije
Cardio cca 40min traka (predjem oko 4 km, pocela sam s 3, sad vec mogu 4.5km u tih 40min)
Istezanje 10min

Trening 2
Zagrijavanje isto
Trbušni mišici: Crunches (oni standardni) – 12 ponavljanja, 3 serije
Ab Pulse ups – 12 ponavljanja, 3 serije
Kosi trbušnjaci – 12 ponavljanja, 3 serije
Guza: The Glute Kickback Machine aka Butt Blaster – 10 ponavljanja 20kg, 3 serije
Noge: Leg extension – 12 ponavljanja 25kg, 3 serije
Leg press – 12 ponavljanja 25kg, 3 serije
Adductor – 12 ponavljanja 25kg, 3 serije
Calf raise – s utezima 5kg, 12 ponavljanja, 3 serije
Cardio – isto kao i prije
Istezanje – isto

Imate kakve sugestije? Najvažniji cilj mi je gubitak sala, znaci svo to visece salo neka umre. A sada mogu li ovim vježbama ojacati mišicnu masu ili mlatim u prazno? Ponavljam svaka sugestija je dobrodošla makar ispalo da moram sve promijeniti! Unaprijed se zahvaljujem za svaki odgovor :) Obecavam jednom kad skupim hrabrosti i slike prvih rezultata :D
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2013 at 21:16
Hej!

Ovako.. umjesto ovog voca radije jedi posni sir ili neki komad mesa..
Nakon treninga umjesto voca bolje popij cokoladno mlijeko ili jogurt..

Trening

Moras bazirayi trening na osnovnim vjezbama, znaci bench cucanj mrtvo dizanje, vojnicki pptisak itd..
A onda dodas vjezbe za ruke itd..
Primjer:

Kardio 10min
Cucanj 20,15, 3x10
Bench press 15,12, 3x10
Veslanje sipkom u pretklonu 15,12, 3x10
Lateralno odrucenje bucicama 3x10
Biceps pregib sipkom 3x10
Triceps ceoni potisak sipkom 3x10
Trbusnjaci 3serije do otkaza
Bicikla 30min

Trening 2
Bicikla
Siroki cucanj 10,10, 4x8
Kosi bench bucicama 15,10, 3x8
Vucenje na lat masini 4x12
Vojnicki potisak bucicama 3x10
Biceps pregib buccama 3x8
Triceps kickbacks 3x8
Podizanje nogu 3 serije do otkaza
Trcanje 30min
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
amalia View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 31
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote amalia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2013 at 21:53
@Davor23 - hvala ti :)!!!

hahah vidim u potpisu voce nije medjuobrok :D nema problema, mogu to izmijeniti, tj uz voce dodam posni, volim voce i ako baš ne moram ne bih ga se odricala.

Vezano za vježbe, hvala ti puno što si uložio truda i vremena da mi sve to napišeš, evo i pregledala sam sve na internetu kako se izvodi - ali iskreno malo me strah izvoditi te vježbe, ne jer se bojim "nabildavanja" ili slicnog, vec cisto iz razloga što se bojim ozljede i toga da cu krivo izvoditi. Planirala sam postepeno uvesti i te vježbe, pa što kažeš mogu li zadržati za pocetak ovaj program i postepeno svaki tjedan uvoditi dvije tri od ovih vježbi? Znaci uz te vježbe ne moram po drugim spravama tipa mašina za guzu, mašina za noge i sl. vježbati? I još za kraj ponovno jedno facepalm pitanje :D - ovo što si napisao npr. široki cucanj 10,10 4*8 - znaci 4 serije po 8 puta, a 10,10 znaci težina utega lijevo - desno?


Edited by amalia - 21 Rujan 2013 at 21:56
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2013 at 22:08
Mozes voce :)

Ovo znaci, zagrijavanje 10 ponavljanja, sama odredjujes tezinu.

Radi leg press za noge i nek ti pocnu u terrtani pokazivat cucanj i ove vjezbe.. uzmi taj popis sa sobom i trazi od njij da te nauce..
Pocni s ovim programom onda.. i radi cucnjeve bez utega :)
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
amalia View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 31
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote amalia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2013 at 22:12
@Davor23 - hvala još jednom! Vrijeme je da se ohrabrim :D od nekuda se mora krenuti :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2013 at 00:45
amalia, dobrodošla Smile

S obzirom da si pocetnica u treningu, nemoj se previše zamarati detaljima. Sad si u fazi prilagodjavanja tijela na nove podražaje i ucenja pravilnih pokreta. Sigurno da ne mlatiš u prazno cim nešto radiš što nisi do sada, no moguce je da imaš još puno prostora da si malo inteziviraš treninge.

Iako je Davorov program super, ja bih to nekako prilagodila tebi na nacin da možda oponašaš iste pokrete, ali na spravama za sad.

Prvo bih ti malo sredila raspored - pon/sri/pet možeš odraditi neku ovakvu kombinaciju cijelog tijela, a sub, ako vec hoceš se bazirati na kardiu i eventualno odraditi trbuh uz to.

Ako si gledala vježbice, vjerojatno vec i sama znaš koje bi sprave mogla iskoristiti za njih. Ceoni potisak ce ti možda još sad bit zeznuto radit, pa ga možeš odradit ili sa bucicama ili ga zamijenit obicnom triceps ekstenzijom iza glave. Isto tako, ja bih negdje ovdje ugurala iskorak, i to jedan dan hodajucu varijantu, a drugi iskorake unazad recimo (reverse lunge). Na pocetku bez opterecenja, a onda polagano krenut sa bucicama....

Takodjer, možeš na kraju odradit i 20-30 ak min kardia, ili cijeli trening odradit u kružnom obliku/superserijama (spojene najmanje 2 vježbe bez pauze).

Reci mi, na ovih 12 ponavljanja staneš po naredbi ili osjecaju? Wink


A što se prehrane tice - fali proteina, kao i uvijek Big smile Da li je svaki dan ovakav otprilike? Znaš li uopce koliko koja hrana cega ima, koliko si s time upoznata?

Mislim da bi 1600 bilo dovoljno, no vjerujem da si mogla krenuti i sa 1800 pa spuštati polako prema potrebi....










"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
runner_342 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2013
Location: ZG
Status: Offline
Points: 86
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote runner_342 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2013 at 10:12
Originally posted by amalia amalia wrote:

Veliki pozdrav svim forumašima :)!
Evo napravila sam plan i zacrtala cilj (gubitak masnog tkiva i oblikovanje tijela), a vas bih molila da mi pomognete tako da procitate dolje niže što sam napisala vezano za trening i prehranu, te savjetujete što treba izmijeniti. U teretani sam tek dva tjedna, promjene vidim samo u vidu toga da se osjecam bolje u odjeci koju inace nosim, ali izbjegavam još vaganje/mjerenje, za to cekam da prodje mjesec dana.
Uglavnom da krenem :)
Dakle, ženska :D
V: 173cm
T: 76kg

Prehrana (jelovnik se trudim da bude do 1600kcal dnevno – je li to premalo/previše?)
D – 80g zobenih, 20g Master Crumble (iz Lidla) žitarice, zalijem sa cca. 100g 2.8% jogurta
Poslije dorucka odem na trening u teretanu
MO1 – poslije teretane obicno uzmem jednu ili dvije banane onako odokativno 150-200g toga
R – svinjeci but/pileca prsa/ pureca prsa šnicla velicine dlana otprilike (vecinom peceno, piletinu nekada skuham) ili tuna u slanoj vodi jedna konzerva ima mislim cca 150g mesa, nekada samo uz salate (tu se stvarno ne štedim pojedem tonu zelene salate, rajcice, paprike, krastavaca, kupusa, uglavnom što se nadje taj dan u frižideru), a nekada uz to još recimo krumpir ili rižu (oko 100g) ili šnitu raženog kruha iz Lidla
MO2 – sveježe voce cca 250g i cca 6 oraha u ljusci (ili bilo koje drugo orašasto voce)
V – posni sir 150g i neka salata, eventualno ako ostane od rucka mesa to uzmem, trudim se bez UH navecer
Što se prehrane tice zanima me – da li nekada mogu za rucak uzeti variva od graha ili neke druge mahunarke, bez krupmira i slicnoga? Kao PWM planiram uzeti proteine, samo sam trenutno u štednji za njih, a i nisam sigurna koji proizvodjac i okus uzeti jer iskreno ako mi nešta nece pasati okusom nema šanse da popijem/pojedem, šta ja mogu takava sam fina guza :D, pa ako imate kakve sugestije po pitanju toga recite. Hrana se važe sirova ili obradjena?

Teretana
Po onome što sam s interneta proucila sastavila sam si nešto što je kakti prilagodjeno meni, jer sve vježbe jednostavno ne mogu još izvoditi. Imam dva treninga, koje rotiram kroz tjedan, znaci u teretanu idem pon/sri/pet/sub. Radim na stvarno malim težinama jer naravno ne mogu više, ali nadam se da cu s vremenom ojacati.

Trening 1
Cardio 10min traka, intenzitetom tek toliko da se oznojim :D
Ruke: Curl and press – 10 ponavljanja 5kg, 3 serije
Triceps Cable pushdown – 10 ponavljanja (nisam sigurna mislim na 15kg), 3 serije
DB seated overhead triceps extension – 10 ponavljanja 5kg, 3 serije
Ledja: Cable seated row – 10 ponavljanja 30kg, 3 serije
Cable pulldown – 10 ponavljanja 30kg, 3 serije
Back extension – 12 ponavljanja, 3 serije
Prsa: Pec Deck Butterflies – 12 ponavljanja 15kg, 3 serije
Ramena: Shoulder Press – 10 ponavljanja 5kg, 3 serije
Cardio cca 40min traka (predjem oko 4 km, pocela sam s 3, sad vec mogu 4.5km u tih 40min)
Istezanje 10min

Trening 2
Zagrijavanje isto
Trbušni mišici: Crunches (oni standardni) – 12 ponavljanja, 3 serije
Ab Pulse ups – 12 ponavljanja, 3 serije
Kosi trbušnjaci – 12 ponavljanja, 3 serije
Guza: The Glute Kickback Machine aka Butt Blaster – 10 ponavljanja 20kg, 3 serije
Noge: Leg extension – 12 ponavljanja 25kg, 3 serije
Leg press – 12 ponavljanja 25kg, 3 serije
Adductor – 12 ponavljanja 25kg, 3 serije
Calf raise – s utezima 5kg, 12 ponavljanja, 3 serije
Cardio – isto kao i prije
Istezanje – isto

Imate kakve sugestije? Najvažniji cilj mi je gubitak sala, znaci svo to visece salo neka umre. A sada mogu li ovim vježbama ojacati mišicnu masu ili mlatim u prazno? Ponavljam svaka sugestija je dobrodošla makar ispalo da moram sve promijeniti! Unaprijed se zahvaljujem za svaki odgovor :) Obecavam jednom kad skupim hrabrosti i slike prvih rezultata :D




zasto te zitarice iz lidla? - pune su nepotrebnih secera.. ak ti fali slatko kod zobenih - dodaj suhog voca, med, sto god...

svinjetina?? los odabir ako se mene pita.. sve vise istrazivanja pokazuje da nije bas najbolji odabir... bolje rokaj po ribi, puretini, piletini... ;)

i probaj lagani kardio ujutro, nakon budenja.... ak ne mozes jos trcat kontinuirano 30-40min, bolje brzo hodat... ;)
Back to Top
amalia View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 31
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote amalia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2013 at 13:35
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Reci mi, na ovih 12 ponavljanja staneš po naredbi ili osjecaju? Wink


A što se prehrane tice - fali proteina, kao i uvijek Big smile Da li je svaki dan ovakav otprilike? Znaš li uopce koliko koja hrana cega ima, koliko si s time upoznata?

Mislim da bi 1600 bilo dovoljno, no vjerujem da si mogla krenuti i sa 1800 pa spuštati polako prema potrebi....












I jedno i drugo :D kada sam prvi puta izvodila svaku od tih vježbi išla sam do osjecaja „ugodne boli“ znaci ne da umirem, ali nije mi niti bilo uopce lagano. To je do sada bilo na 8-10 ponavljanja, pa sam za iduci tjedan mislila povecati na 12, a nakon toga ici na vece težine, opet prvo mala ponavljanja, pa onda veca.

Hmmm pa ima tu minimalnih izmijena, nekada ujutro pojedem omlet s dva jaja i žlicom mlijeka bez ikakvog ulja, na teflonu, pa uz to smanjenu porciju zobenih i onih žitarica ili raženi kruh i sl. Medjuobroci su uglavnom isti uvijek, rucak isto, meso to što sam navela, jedino izmijenim te priloge znaci raženi kruh/povrce na lešo/varivo od povrca bez zaprške i sl. plus salate. Veceru nisam nikada izmijenjivala, uvijek je posni ili to meso.

U medjuobroke od danas sam uvela posni sir po preporuci. Je li ok da uvedem još jedan obrok npr. izmedjju rucka i MO1 ili predvecer prije baš spavanja i to iskljucivo proteinski, hoce li to nadoknaditi potrebu za proteinima? Takodjer opet vas pitam za savjet – planiram uzeti proteine, imate li koju preporuku za proizvodjaca? Mislila sam to uzimati kao PWM, a u dane kada ne treniram, kao „slasticu“ našla sam puno recepata na foru proteinskih shakeova, smoothie i sl. je li to ok? O tome koliko cega ima u necemu uglavnom saznajem preko My FitnessPal-a.

Hvala na savjetima za trening!
Back to Top
amalia View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 31
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote amalia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2013 at 13:37
Originally posted by runner_342 runner_342 wrote:

zasto te zitarice iz lidla? - pune su nepotrebnih secera.. ak ti fali slatko kod zobenih - dodaj suhog voca, med, sto god...

svinjetina?? los odabir ako se mene pita.. sve vise istrazivanja pokazuje da nije bas najbolji odabir... bolje rokaj po ribi, puretini, piletini... ;)

i probaj lagani kardio ujutro, nakon budenja.... ak ne mozes jos trcat kontinuirano 30-40min, bolje brzo hodat... ;)


Te žitarice iz Lidla upravo iz razloga koji si navela, fali mi okusa u tim zobenim, onako su mi bljutave bez icega. Mogu to zamijeniti s orašastim plodovima :)?

A ok ta svinjetina upadne kao obrok možda jedan, najviše dva puta tjedno, tako da nece biti problem odreci se toga, ovako i onako najdraža mi je piletina, a za svinjski odrezak sam mislila da je ok jer mi onako odokativno izgleda bezmasno :D ocito sam bila u krivu :)
Kardio ujutro, ce biti jako teško izvedivo :/ hoce li biti ok da odradjujem to u teretani kako mi je preporucila Gym_girl?

P.S. ima li opcija multi quota?
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2013 at 13:42
U zobene možeš ubaciti voce ili orašaste i bude fino:))

Ako ujutro ne stigneš kardio nije bed, možeš napraviti iza treninga utega kako gymka kaže isto odlicno
Back to Top
runner_342 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2013
Location: ZG
Status: Offline
Points: 86
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote runner_342 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2013 at 13:43
Originally posted by amalia amalia wrote:

Originally posted by runner_342 runner_342 wrote:

zasto te zitarice iz lidla? - pune su nepotrebnih secera.. ak ti fali slatko kod zobenih - dodaj suhog voca, med, sto god...

svinjetina?? los odabir ako se mene pita.. sve vise istrazivanja pokazuje da nije bas najbolji odabir... bolje rokaj po ribi, puretini, piletini... ;)

i probaj lagani kardio ujutro, nakon budenja.... ak ne mozes jos trcat kontinuirano 30-40min, bolje brzo hodat... ;)


Te žitarice iz Lidla upravo iz razloga koji si navela, fali mi okusa u tim zobenim, onako su mi bljutave bez icega. Mogu to zamijeniti s orašastim plodovima :)?

A ok ta svinjetina upadne kao obrok možda jedan, najviše dva puta tjedno, tako da nece biti problem odreci se toga, ovako i onako najdraža mi je piletina, a za svinjski odrezak sam mislila da je ok jer mi onako odokativno izgleda bezmasno :D ocito sam bila u krivu :)
Kardio ujutro, ce biti jako teško izvedivo :/ hoce li biti ok da odradjujem to u teretani kako mi je preporucila Gym_girl?

P.S. ima li opcija multi quota?



Meni ti je fenomenalan dorucak kombinacija zobenih + neki malomasni jogurt + suho i orasasto voce... ponekad znam bananu ubacit :)
brutalno zasiti, a i cini mi se najboljom opcijom kako zivim u studentskom domu ;)

prijedlog od Gym_girl je dobar, pa ako ti ne pase ujutro razvali u teretani :)
Nismo svi isti tip za vjezbanje, prilagodi si kak ti najbolje pase ;)
Back to Top
amalia View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 31
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote amalia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2013 at 15:37
Originally posted by runner_342 runner_342 wrote:


Meni ti je fenomenalan dorucak kombinacija zobenih + neki malomasni jogurt + suho i orasasto voce... ponekad znam bananu ubacit :)
brutalno zasiti, a i cini mi se najboljom opcijom kako zivim u studentskom domu ;)

prijedlog od Gym_girl je dobar, pa ako ti ne pase ujutro razvali u teretani :)
Nismo svi isti tip za vjezbanje, prilagodi si kak ti najbolje pase ;)


E super sad kad si spomenula da si studentica sjetila si me za jos jedno pitanje - kako se hranis kada si u domu? Je li imas mogucnost sama si kuhati ili ides u menzu? Meni faks krece uskoro, po rasporedu koliko vidim bit ce moguce izdrzati na njemu vecinu dana s medjuobrocima, ali ima sigurno jedan dan kada zbog velike pauze moram u menzu. Sto jedes u menzi (ako jedes uopce tamo)? Moze li proci ona pecena piletina, a da se skine kozica ili npr variva od graska, graha i sl? Ili da bolje pripremim obrok sama pa ga nosim sa sobom na faks?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2013 at 16:23
Originally posted by amalia amalia wrote:



I jedno i drugo :D kada sam prvi puta izvodila svaku od tih vježbi išla sam do osjecaja „ugodne boli“ znaci ne da umirem, ali nije mi niti bilo uopce lagano. To je do sada bilo na 8-10 ponavljanja, pa sam za iduci tjedan mislila povecati na 12, a nakon toga ici na vece težine, opet prvo mala ponavljanja, pa onda veca.

Hmmm pa ima tu minimalnih izmijena, nekada ujutro pojedem omlet s dva jaja i žlicom mlijeka bez ikakvog ulja, na teflonu, pa uz to smanjenu porciju zobenih i onih žitarica ili raženi kruh i sl. Medjuobroci su uglavnom isti uvijek, rucak isto, meso to što sam navela, jedino izmijenim te priloge znaci raženi kruh/povrce na lešo/varivo od povrca bez zaprške i sl. plus salate. Veceru nisam nikada izmijenjivala, uvijek je posni ili to meso.

U medjuobroke od danas sam uvela posni sir po preporuci. Je li ok da uvedem još jedan obrok npr. izmedjju rucka i MO1 ili predvecer prije baš spavanja i to iskljucivo proteinski, hoce li to nadoknaditi potrebu za proteinima? Takodjer opet vas pitam za savjet – planiram uzeti proteine, imate li koju preporuku za proizvodjaca? Mislila sam to uzimati kao PWM, a u dane kada ne treniram, kao „slasticu“ našla sam puno recepata na foru proteinskih shakeova, smoothie i sl. je li to ok? O tome koliko cega ima u necemu uglavnom saznajem preko My FitnessPal-a.

Hvala na savjetima za trening!


E super za ponavljanja, tako i radi, korak po korak ;) Znaci, ukratko, bit je da nakon tih 12 ponavljanja nisi u stanju odradit još 10 takvih bez da trepneš Big smile

Za vecericu, dobra promjena bi ti bila uvesti malo ribice, pa sa povrcem, tu zaista imaš izbora. Možeš i one malo masnije (losos, sardine...) ili one malomasne (oslic, tune u vodi..) pa sa dodatkom maslinovog ulja/orašastih. Uglavnom - puno, puno povrca jedi!

Ili jaja, i njih možeš na par nacina da ti nije dosadno :)


Što se obroka tice, ne moraš ih gurati na silu - možda bi ti onda više odgovaralo ubaciti taj jedan obrok pred spavanje i to cisto proteinski, ako si do tada vec ispunila dan sa kcal i ostalim. Iako se stalno propagira ta P+M kombinacija pred spavanje, ja uopce nemam problema sa cistim posnim sirom, zapravo najcešce i sama tako radim, ako sam vec podmirila sve što sam mislila. Ako nisam, dodam nešto orašasto/lanene/malo masnijeg sira itd....ovisno o tome koliko mi fali. Nije se potrebno pretrpavat mastima bezveze.


Što se wheya tice, ja nekako uvijek guram MVP mada nema tu puno filozofije....Optimum nutrition, Olimp....ma ima ih još dobrih, a ne preskupih....probala sam i Prolab, Gaspari, Big man....sve super ;) Nadji nešto povoljno i uživaj :)


Naravno, uz PWM odlicno bi ti poslužio i za ostale obroke/medjuobroke kao zamjena/nadopuna proteina..i ima stvarno odlicnih receptica s njima, evo, vec ih imaš odlicnih na temi Pokažite što jedete, od naše avangardice Wink

A i vidjet ceš da ce zobene dobit sasvim novi smisao s njim Star Probaj i malo cimeta ubacit, kakaa, voca (ja preferiram jabuke i bobicasto voce)....to bi ti možda poboljšalo okus. Mada, na pocetku, ja se ne bih s tih 20g ovih iz lidla zamarala ako ti to pomaže....uvijek može bolje ali i ne mora sve odmah bit po špagi ;)


Kardio su cure rješile - ne treba ujutro, bilo kad.....obavi ga lijepo nakon treninga i rješila si sve u šutu ;)

Samo se kreci što više! Wink










 








Edited by Gym_girl - 22 Rujan 2013 at 16:24
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
runner_342 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2013
Location: ZG
Status: Offline
Points: 86
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote runner_342 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2013 at 17:07
Originally posted by amalia amalia wrote:

Originally posted by runner_342 runner_342 wrote:


Meni ti je fenomenalan dorucak kombinacija zobenih + neki malomasni jogurt + suho i orasasto voce... ponekad znam bananu ubacit :)
brutalno zasiti, a i cini mi se najboljom opcijom kako zivim u studentskom domu ;)

prijedlog od Gym_girl je dobar, pa ako ti ne pase ujutro razvali u teretani :)
Nismo svi isti tip za vjezbanje, prilagodi si kak ti najbolje pase ;)


E super sad kad si spomenula da si studentica sjetila si me za jos jedno pitanje - kako se hranis kada si u domu? Je li imas mogucnost sama si kuhati ili ides u menzu? Meni faks krece uskoro, po rasporedu koliko vidim bit ce moguce izdrzati na njemu vecinu dana s medjuobrocima, ali ima sigurno jedan dan kada zbog velike pauze moram u menzu. Sto jedes u menzi (ako jedes uopce tamo)? Moze li proci ona pecena piletina, a da se skine kozica ili npr variva od graska, graha i sl? Ili da bolje pripremim obrok sama pa ga nosim sa sobom na faks?


U menzu idem na rucak vecinom... I pokusavam se bazirat na sto zdravije opcije -cesto radim kombinacije ponudene klope... Ali obozavam njihova variva, piletinu isto uzmem - maknem kozu i ta cuda, tu i tamo kad se pojavi riba pa nju pojedem... Od priloga me sve tete na CNu poznaju po tome da cu uzet 2-3 salate, cesto uzimam sve ponudene... + riza i ostalo kuhano povrce... kad se pojavi jecmena kasa, ne odbijam ju :)

Za dorucak mi se svida sto imaju kuhana jaja i sve moguce vrste jogurta (one vocne bas i ne volim, tako da ostali spasavaju stvar)... Tu i tamo uzmem cokoladno mlijeko, jer mi dobro dode nakon duzinskih treninga trcanja ili veslanja za faks :)

A na samom faksu... Pa prehranu sam si uspjela sredit donekle... Imam onu simpa djecju posudicu za hranu, koja ima odjeljke...
Kad imam nagurani raspored da ne stignem na rucak cesto uzmem tunu ili sardine u salamuri ili maslinovom ulju, neko voce ( jabuka, banana, naranca,itd), zna mi se zaletit i orasasto ( tipa indijski orascic, bademi,...)

Za veceru obozavam tamanit posni sir... u svim zivim kombinacijama...

Da su nam menze malo bolje kad se radi o hrani i da imaju veci izbor, vjerojatno bi cesce bila tamo.. Ali se sve zivo ponavlja, cak znam naletit da za rucak i veceru imaju gotovo isti menu.. :(

I za kuhanje u domu... Ja sam nazalost u sobi koja nema svoju kuhinju, tako da nemam mogucnost kao neki sretnici.. Ali imam blender, pa si tu i tamo umjesto dorucka, ak mi se zuri na faks napravim proteinski shake u kombinaciji sa zobenim, vocem, itd.. Masta cini svasta u tom slucaju :)
Back to Top
runner_342 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2013
Location: ZG
Status: Offline
Points: 86
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote runner_342 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2013 at 17:10
I od proteina mogu pohvalit novootkriveni PHP Pro T Fusion... za nekih 340kn 2,3kg praha... Okus je ok :)

A od ostalih.. Optimum Nutrition, Myprotein, Weider :)
Back to Top
amalia View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 31
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote amalia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2013 at 21:13
Ženske nemate pojma koliko ste mi pomogle sa savjetima!!!

Što se ribe tice, nema problema, iako iskreno nisam ljubitelj volim samo tunu i oslic file, dok se moji doma mogu gušiti u svim živim kombinacijama morske nemani :) Ali eto tunu i oslica mogu pojesti barem svaki drugi dan cu se potruditi! Eto imam srecu da je došla posljednja godina fakulteta, pa mi je raspored puno bolje rasporedjen bez velikih pauza vecinu tjedna. Inace da sam sad ponovno u toj rutini izgubila bih se sigurno. A taj dan dva kad menza uleti hvatam se variva i piletine :D

Gym_girl krecem se dosta tokom dana, mislim da ce biti to ok :)

Proteine cu za pocetak uzeti Optimum, vaniliju ili cokoladu.

Uf ajde sutra novi dan u gym, valjda cu uspijeti odraditi koju vježbu po vašim preinakama, drž'te fige i citamo se uskoro ponovno
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.