New Posts New Posts RSS Feed - Molim vas savjet
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Molim vas savjet

 Post Reply Post Reply Page  <12345 19>
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 11:07
Ja bi povrce brojala jedino ako jedem tonu dnevno Smile Nije da se ne mora brojati uopce ali ne uzima toliko kcal kao što bi se brojalo iz kruha recimo.....radi vlakana. Tako da ti je taj broj upola manji....pitanje je kako to kalkulator uzima. Voce naravno brojiš.

Malo ti je oporavak bolji, nije samo percepcija :) 

Masti? Radi niza razloga, izmedju ostalog i hormonskih, potrebni su za proizvodnju odredjenih hormona (testosterona, estrogena....), za funkciju stanicnih membrana......... tijelu trebaju masti da bi optimalno funkcioniralo, a pogotovo onda kada se UH-i izbace iz price. Uh-i i masti su glavni izvor energije. Proteini bi trebali poslužiti za druge svrhe prvenstveno, a ne za energiju. I nakrcavanje njima nije baš najzdravije po meni, bar nije za svih. Na duži rok naravno. 


A tu je i pitanje sitosti na kraju....obrok sastavljen od uglavnom povrca i proteina nije baš jako zasitan na duži rok. Onda tako dolazimo u napast da se samo nepotrebno nakrcavamo nakon par sati. 

Previše se pažnje daje proteinima zadnje vrijeme, mislim da to nije baš najbolje rješenje.



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
inzenjerka1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 85
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote inzenjerka1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 10:58
U UH sam brojala i povrce, naravno, aplikacija sve ubroji. Slikam se svaki tjedan i pratim po odjeci. Odjeca je ista, niti me više zateže niti je više "loker". A ono što sam primjetila je izraženiji mišici na trbuhu i rukama pa sam zato i posumljala da nije otišlo u salo. Drugo, nekako su mi treninzi lkaši od kad uzimam whey, jel to moguce ili je to moja neka percepcija?  E sad, glupo pitanje, ali zašto su masi tako bitne?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 10:43
Hug
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 10:42
ma joj,lapsus linguae + mutavi kalkulator :/

sve znam, don't worry,be happy


Edited by baba44 - 13 Prosinac 2013 at 10:43
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 10:42
inženjerke, cemu toliko malo masti? U ovom slucaju ti ne dodju ni do 20% dnevnog unosa, što je po meni minimum, a kamoli tek uz toliko malo UH-a.

Ja bih ovdje smanjila proteine i povecala masti, ako vec UH-e želiš držati na minimumu.....o cemu bi se isto dalo pricati Smile, s obzirom da ne smatram da je i to dobro na duže staze, pogotovo uz trening utezima, i uz ionako malo poremecen metabolizam. Ovdje si u UH-e brojala povrce?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 10:38
Hmmm...ali pisalo je BMR, ne? Tako si rekla.....cudi me da tu nije dodao aktivnosti još na to. Dobro, nema veze, možda je zaista bio neki mutavi kalkulator - glavno da znaš kako treba Smile

Ma tu je i inace metabolizam malo usporen, radi štitnjace, i trebat ce se jednostavno truditi više. Mene samo zanima, kako rekoh, da li je to vidljivi porast mase ili samo brojka na vagi. 
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 10:33
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by baba44 baba44 wrote:


meni je ispalo da bmr 1200kcal,i pisalo je u kalkulatoru,ako želim smršaviti moram dnevno jesti samo 600kcal, 100 put sam racunala,i to ispada totalna nebuloza, to je ful malo,možeš jedino srušit se negdje od gladi.



Draga, ne oduzimaš od BMR-a (tu su kcal koje tvoje tijelo troši bez da prstom makneš), nego od TDEE-a Wink Naravno da je 600 kcal ništa, zato na BMR dodaješ aktivnosti i onda oduzimaš od toga!


inženjerka, ajmo malo pustit kile sa strane, kako si izgledaš u ogledalu, kako ti odjeca stoji otkad si dobila tih par kg-a?

Pocetak treninga može biti jedan od uzroka. 




gym,nisam ja niš oduzimala od toga, tak je pisalo u kalkulatolru,možda je neka greška,a i bez toga znam da se tu niš ne oduzima,nego od tdee.

injženjerka, metabolizam ko metabolizam,a meni tu dodatno otežavajuce okolnost hormoni (menopauza),iako s poboljšanom prehranom i vježbanje sam s espasila od muka,koje druge žene prolaze,a ne žele se promijeniti,nego samo kukaju.
važno je kak se ti osjecaš,i to kaj veli gym, kak si izgledaš u ogledalu,a ovo drugo su samo brojke
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 10:22
Originally posted by baba44 baba44 wrote:


meni je ispalo da bmr 1200kcal,i pisalo je u kalkulatoru,ako želim smršaviti moram dnevno jesti samo 600kcal, 100 put sam racunala,i to ispada totalna nebuloza, to je ful malo,možeš jedino srušit se negdje od gladi.


Draga, ne oduzimaš od BMR-a (tu su kcal koje tvoje tijelo troši bez da prstom makneš), nego od TDEE-a Wink Naravno da je 600 kcal ništa, zato na BMR dodaješ aktivnosti i onda oduzimaš od toga!


inženjerka, ajmo malo pustit kile sa strane, kako si izgledaš u ogledalu, kako ti odjeca stoji otkad si dobila tih par kg-a?

Pocetak treninga može biti jedan od uzroka. 


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
inzenjerka1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 85
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote inzenjerka1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 10:11
Iz nekog totalno cudnog razloga, trenutacno se najmanje uzrujavam (trebala si me vidjeti prije nekoliko mjeseci živi užas). Ispocetka sam strašno zazirala od whey-a, imala sam sojecaj da je to neka opaka kemija, pa kaj ce to meni i tako. Ali rekoh, nemoj knjigu suditi po koricama, kupi, probaj pa zakljuci da ti se ne svidja. I drago mi je da jesam, jer sam se totalno zaljubila u whey, nisam kolace jela 10 godina, a sada radim whey kolace koji zapravo nisu zabranjena niti sh*t food! I totalno sam oduševljena. Ali, ne želim odletiti u drugu krajnost pa zato pitam iskusnije od sebe.
Ugl, citala sam razne clanke i ispostavlja se da je whey zapravo dosta zdrava hrana. Izmedju ostaloga, "zarazila" sam svoju mamu koja sad opako dere po whey kolacima i oduševljena je.

@Baba: totalno se slažem s tobom, ja sam isto skona eksperimentima. Nakon dugog niza godina, malo sam pretumbala treninge, ubacila utege, treninge snage i mogu reci da mi se svidja. Samo, kako imam ocajan metabolizam, ne želim se dodatno debljati jer je svako skidanje kila kod mene drama i ide neobicno sporo. Ali, nakon dugog niza godina uživam u vježbanju i rasim to radi gušta, a ne da bi spržila xy kalorija. A što se tice hrane, whey mi je otvorio totalno novu sferu kuhanja i pripremanja hrane i istinski uživam u tome. A kada bi još i kile htjele otici od mene... :)
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 09:03
hm, gle ja isto još ucim,pa ne mogu baš previše pametovati.
ja se uglavnom,sad zabavljam sa lchf, jer me zanima kak to funkcionira.
isto sam ko i ti dobila kg, sa 55 na 58,ali idem u teretanu,i tu je velika promjena u samom nacinu vježbanja,nego do sada.
odjeca ista.
stalno modificiram ishranu i kombiniram,i zbrajam,ali jednostavno moraš pratiti promijene,pa prema tome korigirati.
meni je ustavri oduvijek najbolji osjecaj u glavi i tijelu i želucu,kad ujutro pojedem najveci dio UH (zobene),rucak,meso i i najveci dio UH iz povrca, a prema kraju dana obroci skoro bez UH,samo P i M.
momentalno se s tim igram,i cekam reakciju.
uglavnom,probaj da se ne uzrujavaš previše oko toga,samo ceš se izludit i krenut jest sve i svašta,opusti se,nek ti to bude svojevrstan hobby,možda jedino,ako nisi zadovoljna pojacaj treninge.




Edited by baba44 - 13 Prosinac 2013 at 09:04
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
inzenjerka1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 85
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote inzenjerka1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 08:43
Pitanje sam postavila zato što sam malo zbunjena odredjenim pokazateljima: povecanje tjelesne mase, a pocinju se ocrtavati mišici na trbuhu (pogotovo oni sa strane, nemojte zamjeriti takvom opisu jer neznam naziv tih mišica:)). U popisu prehrane, bit ce dosta naziva kao "banana kokos šnite" i sl. To su whey "kolaci" koje sam napravila. Napisat cu sastojke za jedan taj kolac, cisto da imate predodžbu. Kolac se reže u 4 porcije. Sastojci:
60g whey izolata bez okusa
150g posne milbone
3 bjelanjka
30g zobenih
50g banana ili 70-100g jabuke

Makrosi jedne porcije su otprilike (zna malo varirati sukladno vocu): Kcal:140, P:20, UH:11, M:2

Meni od cetvrtka:

D:
2 kolaca od whey-a
200g posne milbone

M01:
Kolac od whey-a

R:
kineska mješavina povrca 200g
100g rajcice
1 mala jabuka
100g piletine na vodi

MO2:
cašica posnog jogurta (180g, 0,05 % masnoce)
5g pšenicnih posija

V:
300g kiselog kupusa (bez ulja, masti, samo malo kajenskog papa)
100g lungica (opet, bez dodanih i vidljivih masnoca)
1 kolac od whey-a

Trening (10min orbitreka, 5 min vijace, trening snage za trbušnjake 22 min)

Prije spavanja:
150g milbone s 20g light kokosovog mlijeka (ako niste isprobali ovu kombinaciju, probajte jer je fenomenalna)

POdaci prema aplikaciji:
Kcal:1531, P:188, M:24, UH:113

Uglavnom ovako mi izgledaju dani. Od kad kupujem whey i radim "kolace" od njega, nemam potrebu za kruhom, tjesteninom i slicnim stvarima.


Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 07:33
IMHO, ne vjerujem da je od proteina,ali ako je prevelik unos M i UH,onda da.
ako se smanji UH,pojacaj M.

a i taj,bmr i tdee,su i meni zbunjujuci, tj. nisu mi baš realni, jer vrijedi isto pravilo za sve, a to je nemoguce, precizno izracunati,svaki org. je jedinka za sebe.
meni je ispalo da bmr 1200kcal,i pisalo je u kalkulatoru,ako želim smršaviti moram dnevno jesti samo 600kcal, 100 put sam racunala,i to ispada totalna nebuloza, to je ful malo,možeš jedino srušit se negdje od gladi.
po meni,trebaš se poigrati i isprobavati, nema druge,dok ne nadješ kaj ti odgovara.
ja vec 3 godine petljam,s hranom,najlakše je vježbati,bar meni,i stalno nešto mijenjam i isprobavam,i nema carobne formule.

i,da,najcešce je razlog premalo kcal,bar meni,i onda se metabolizam jednostavno zakoci,i tu se opet moraš poigrati sa kcal, i omjerom P,M,UH

sretno,i dobru zabavu

you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 02:15
Pitanje je koji je realan TDEE, s obzirom na metabolizam. Nisu bitne brojke iz kalkulatora nego kako to sve nama funkcionira i izgleda.

inženjerka, od svega se može debljati ako je višak u pitanju mada od proteina najmanje, u odnosu na višak UH i M. No , reci ti nama kako jedeš ove dane, tocno?

Mislim da je prije u pitanju premalo hrane nego previše.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
inzenjerka1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 85
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote inzenjerka1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Prosinac 2013 at 12:16
Dakle, da li se deblja od velike kolicine proteina i whey-a? P izmedju 100 i 150g dnevno, wheya izmedju 30 i 60g dnevno. Tks
Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Prosinac 2013 at 16:05
pa ako ideš na toniranje mišica onda ce ti kile na tebi izgleda bolje, bolje ceš se izdefinirati, a ne moraš se bavit deficitom jer po meni ta kilaža na tu visinu je ok, samo treba toniranjem mišica napraviti bolji raspored. I ako ideš na vježbanje i treniranje, imat ceš više snage i biti vitalnija, nego samo da praviš deficit u prehrani a slabe ti fizicke aktivnosti. Dakle ja bih na tvom mjestu uz vježbanje, unosila tacan TDEE a ne umanjen za 200-300 kcal.
Back to Top
inzenjerka1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 85
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote inzenjerka1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Prosinac 2013 at 13:17
Imala sam 56,6kg prije godinu i 5 mjeseci. Toniranje mišica vs mršavljenje, koja je razlika? Nisam totalno upucena u terminologiju. Tek sam ulovila terminologiju masa, defka i slicno. Ma, mene muci kaj sam u dva mjeseca napiknula još 2,5 kg, a još uvijek nosim istu odjecu. Promjene u prehrani sam navela.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 19>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.