New Posts New Posts RSS Feed - Molim vas savjet
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Molim vas savjet

 Post Reply Post Reply Page  <1 171819
Author
inzenjerka1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 85
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote inzenjerka1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2014 at 08:55
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Originally posted by inzenjerka1 inzenjerka1 wrote:

Hej, imam totalni pad motivacije, volje i svega. Kilavim se, treniram svaki dan, "gutam" whey bez okusa, čarobiram u kuhinji s njime. Rezltat: 65 kg!!! Očaj, drama. Nisam inače sklona dramatiziranju, ali ovo me stvarno ubija u pojam. Najviše me strah kamo to ide. Pa od 10 mjeseca sam zaradila 5 kilograma. Samo sam se htjela potužiti jer inale zaista nemam kome. Sori radi žalopojke :(


Pad motivacije je sasvim normalna i uobicajena pojava.. meni se svakodnevno dogadja.. samo moras ustrajat u ostvarenju svog cilja.. nema posustajanja!!


Hvala ti na odgovoru. Ne želim posustati, ali umjesto gubitka, ja bilježim nove kile pa sam sigurna da možeš razumjeti da mi dođe da se zapita kamo sve ovo ide (osim k vragu, jel)?
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2014 at 09:06
Ja sam se udebljo preko blagdana (alkohol kolaci itd) oko 8kg.. hehe
Naravno da razumijemo.. zato ces sad jos vise zapet i iznenadit nas napretkom :)
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
inzenjerka1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 85
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote inzenjerka1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2014 at 09:11
Svi se vade na te nesretne blagdane. Ja Božić ne slavim već godinama tako da nisam niti okusila slastica i oblizeka. Ma jadna sam si jer svi su super aktivni, odrađuju super krvave treninge, svi lijepo izgledaju, a ja se osjećam ko mali tromi buco. Najvćei domet mi je trčanje, oko 30 min brzinom 7,5km/h. I ja si još mislim, bravo, super je to. Vraga je super. Od kud mi pravo da taj jad nazivam trčanjem, pih...
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2014 at 09:26
Originally posted by inzenjerka1 inzenjerka1 wrote:

Svi se vade na te nesretne blagdane. Ja Božić ne slavim već godinama tako da nisam niti okusila slastica i oblizeka. Ma jadna sam si jer svi su super aktivni, odrađuju super krvave treninge, svi lijepo izgledaju, a ja se osjećam ko mali tromi buco. Najvćei domet mi je trčanje, oko 30 min brzinom 7,5km/h. I ja si još mislim, bravo, super je to. Vraga je super. Od kud mi pravo da taj jad nazivam trčanjem, pih...

koji su to svi??? ne usporedjuj se s ljudima koji treniraju cijeli zivot, s ljudima iz medija itd.. prava slika u svijetu je ipak malo drugacije.. jako je mali postotak ljudi koji izgledaju onako kako bi htjeli.. jako je mali postotak ljudi koji odradjuju takve treninge.. kad pogledam samo u moj predjelu Rijeke, na Trsatu, mozda 3,4% ljudi se bavi tjelovjezbom..

I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
inzenjerka1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 85
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote inzenjerka1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2014 at 09:57
Pa ljudi na ovom forumu. Barata se nekom mističnom terminologijom, defke, mase, Jillian, Insanity. Nemoj me krivo shvatiti, pratim forum pa mi se čini kao da čitam kineski. Što se tiče treniga, do 3. srednje sam bila aktivan sportaš, a nakon toga sam prosječno 4 tjedno (dakle zadnjih 10 godina) vježbala u kućnoj teretani. U ljeti vozim role, minimalno 3 puta tjedno. Na poslu nisam aktivna (uredski, čitaj, programerski posao). I onda se žderem jer ljudi odrađuju neke brutalne treninge, a ja mislim da je moj laganini. Trčanje mi je teško, ali recimo odvalim 45 mi orbitreba bez ikakve muke. Naravno, to znači da bi češće trebala trčati :). Osjećam se ko totalni promašaj
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2014 at 10:02
pa ne opterecuj se oko ljudi na forumu... a i sto je za nekoga brutalno tezak trening, drugoj osobi je mozda lagano :) 
s vremenom ces sve to polovit.. zato postoji google.. 
Evo da se malo educiras, guglaj pojmove: faza izgradnje misicne mase, faza misicne definicije, bazalni metabolizam, aerobni vs anaerobni trening, ubrzanje metabolizma... :) ima jos puno toga, ali ovo za pocetak :)
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2014 at 10:15
Originally posted by inzenjerka1 inzenjerka1 wrote:

Pa ljudi na ovom forumu. Barata se nekom mističnom terminologijom, defke, mase, Jillian, Insanity. Nemoj me krivo shvatiti, pratim forum pa mi se čini kao da čitam kineski. Što se tiče treniga, do 3. srednje sam bila aktivan sportaš, a nakon toga sam prosječno 4 tjedno (dakle zadnjih 10 godina) vježbala u kućnoj teretani. U ljeti vozim role, minimalno 3 puta tjedno. Na poslu nisam aktivna (uredski, čitaj, programerski posao). I onda se žderem jer ljudi odrađuju neke brutalne treninge, a ja mislim da je moj laganini. Trčanje mi je teško, ali recimo odvalim 45 mi orbitreba bez ikakve muke. Naravno, to znači da bi češće trebala trčati :). Osjećam se ko totalni promašaj


jel tebi tvoj trening pomaže u dostizanju tvojih ciljeva? ako da, onda te boli briga što netko drugi radi ako ne, onda razmisliš o promjeni treninga, uvedeš promjenu i gledaš je li te ona dovela bliže cilju i opet dobro. Jer nikako ne može biti isti trening, prehrana i sve ostalo vezano uz jednog bb, atleticara, tenisaca i jednog rekreativca koji zeli smrsaviti. Usmjeri se na sebe i sta tebi pali
cookies are for pussies
Back to Top
inzenjerka1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 85
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote inzenjerka1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2014 at 10:57
Iskreno, neznam više. Orbitrek i rolanje volim, ali mislim da tu nema nikakvog pomaka više. Ma, baš sam nikakve volje... Motivacija nula
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2014 at 10:59
a trening s utezima?
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2014 at 11:07
Originally posted by inzenjerka1 inzenjerka1 wrote:

Iskreno, neznam više. Orbitrek i rolanje volim, ali mislim da tu nema nikakvog pomaka više. Ma, baš sam nikakve volje... Motivacija nula


i misliš da si jedina? prije 2 tj meni je motivacija bila ne nula, nego -100 kako došla tako će i proći. Ovo gore za orbitrek i rolanje si u pravu, narocito ako je tempo i duzina trajanja aerobnog treninga ista. Tijelo se navikne. Zato je potrebno raditi promjene - u aeorbnom trening mjenjati intezitet i trajanje, a u anerobnom povecavati težine, mjenjati vježbe..
cookies are for pussies
Back to Top
inzenjerka1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 85
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote inzenjerka1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2014 at 11:08
Jako bi voljela trening s utezima. Opet, slabo se snalazim u tim nazivima, pogubim se pa se obeshrabrim. Imam doma onu šipku te mogućnost opterećenja do 20kg te par jako malih bućica od 1kg svaka. Znam da na stranici ima puno treninga, ali kako odabrati optimalan.?Ja sam kruškoliko građena (jake noge i guza, mali struk, nepostojeće cice i vitke ruke). Svašta bi ja voljela postići, ali sumljam da ću isšta od toga. Imam jako široka ramena (bivša plivačica). Dakle, ne bih htjela da mi noge budu još veće, voljela bi da su malo tanje, tek toliko da ne moram kupovat novu robu (kakvih 3 cm). Čula sam puno puta da ja nesmijem raditi vježbe za noge jer ću se samo dodatno razjačati.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2014 at 11:16
Originally posted by inzenjerka1 inzenjerka1 wrote:

Jako bi voljela trening s utezima. Opet, slabo se snalazim u tim nazivima, pogubim se pa se obeshrabrim. Imam doma onu šipku te mogućnost opterećenja do 20kg te par jako malih bućica od 1kg svaka. Znam da na stranici ima puno treninga, ali kako odabrati optimalan.?Ja sam kruškoliko građena (jake noge i guza, mali struk, nepostojeće cice i vitke ruke). Svašta bi ja voljela postići, ali sumljam da ću isšta od toga. Imam jako široka ramena (bivša plivačica). Dakle, ne bih htjela da mi noge budu još veće, voljela bi da su malo tanje, tek toliko da ne moram kupovat novu robu (kakvih 3 cm). Čula sam puno puta da ja nesmijem raditi vježbe za noge jer ću se samo dodatno razjačati.

aha, to te muči gle, "debljanje" nogu je moguće samo u prirastu mišićne mase i/ili masnog tkiva. Ukoliko paziš šta jedeš (to nemoram objašnajvat jer znam da je sve jasno ), a jedeš ispod svog TDEE-a ti si u deficitu i u pravilu ne bi mogla dobivati mišićnu masu (prirast mišićne mase i/ili sala je moguć ako si u suficitu- jedeš više od TDEE-a). Sad, kad smo to rješili, najbolje bi bilo za tvoj cilj koji je mršavljenje izabrati neki fullbody trening gdje ćeš koristiti složene vježbe koje troše više kcal od izolirajućih vježbi, a opet "tjeraju" tijelo da i nakon treninga troši kcal i da mišić dobije poticaj da traši više te tako ubrzaš metabolizam(za razliku od aerobnog vježbanja gdje tijelo troši kcal samo tijekom vježbanja i odmah kad završiš se vraća u homeostazu- ovo ne vrijedi za intervalne treninge). Dakle, rezime 3 put tj full body s uteima + 2 put tj intervali
cookies are for pussies
Back to Top
inzenjerka1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 85
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote inzenjerka1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2014 at 15:04
U duhu malodušnosti, čak sam jela kruh danas!!! (doduše raženi). Ali jela sam kruh! Super, sad ću na svojih 65 kg dobit još barem dve. Mislim da je ovo klasika, bježiš od ugljića, i onda mlatneš dva mala peciva i drama. Tak mi i treba kad nemam nikakve discipline više
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2014 at 17:57
da i? ja sam zadnja 2 tjedna onemogucena kuhati zbog gipsa pa jedem stalno kruh i piletinu upravo zbog ovog zadnjeg sto si navela nije potrebno bjezati od UH nego vidjeti sto ti odgovara, a sto ne i normalno ih jesti. Nemoj se sazeljevati ni kaznjavati jer si nesto napravila ili nisi napravila. Nego pocni vjezbati s utezima, jedi uravnotezen omjer nutrijenata i ako zelis smrsavit budi u deficitu. Nema tu previse mudrosti iako ispada da ima
cookies are for pussies
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2014 at 12:23
inzenjerka, polako Smile

Ovo što ti se dešava je normalno, nisi sama i ne, nisu svi savršeni i zadovoljni sobom, niti takvi kakvima ih ti zamišljaš.  Ja ću prva istupit iz te iluzije i priznat da se puno puta i sama znam osjećat kao i ti, trenutno pogotovo - je li ti sad lakše? Big smile

A sad nam reci u čemu je zapravo problem, zašto manjak rezultata ubija motivaciju........očito nemaš nekog reda ako se kg-i skupljaju? Ili imaš pa je nešto drugo u pitanju? Odabir namirnica možda, nedovoljna pažnja na unos energije?  Znam da imaš probleme sa štitnjačom ali terapija bi ipak trebala učinit svoje. Makar ti je malo teže zbog tvog slučaja, nije nemoguće. 5 kg nije malo, u čemu vidiš uzrok tome? Kako jedeš sada?



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
inzenjerka1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 85
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote inzenjerka1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2014 at 09:26
Malo se javljam. Ovaj put s dobrim vjestima. Napokon su kile krenule dole, polako ali sigurno. Što se promjenilo? Puknuo mi je film, ali ne u smjeru sada ja idem gladovati i izbaciti sve iz prehrane niti u smjeru ja nemrem više i idem tamanit sve što mi padne pod ruku. Odlučila sam se opustiti, ali u smislu da ne ludujem za svaku krivo pojedenu sitnicu. Da pobliže objasnim, UGLJIĆI NISU neprijatelji, već mogu biti odličan saveznik. Slušam potrebe svog tijela, unosim integralno i pratim reakcije tijela. Sada sam si jako "pametna", ali da sam imala barem hrabrosti ranije osluškivati svoje potrebe, a ne dozvoliti da različiti članci utječu na oblikovanje prehrane. I tako se ja laganim korakom vraćam u svoje optimalno stanje, stanje tjelesne i emotivne ravnoteže.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 171819
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.